~~ Априлско сърчице вече тупка и расте ~~ 2

  • 35 700
  • 719
# 165
ехооо аз сега се регистрирах в сайта  Embarassed аз съм в 7 седмица вече чухме сърчицето чувството е уникално..... Heart Eyes Hug а на вас браво за темичката надявам се да обменяме опит Simple Smile
Виж целия пост
# 166
mochkas , добре дошла и честито! Леко и безпроблемно бременеене до края ти пожелавам.
А успяхте ли да измерите големина на бебчето?
Аз се притеснявам, понеже би трябвало да съм в 7г.с, а на прегледа нищо не каза за сърчице....само,че още е много малко и не може да измери ембриончето. Ама си шавало там. Много несеризно ми се видя това изказване. Записа ме за УЗИ след 2 седмици. Сега съм леко шаш и паника всичко наред ли е, не е ли...

Има ли мами с таласемия? newsm78
Виж целия пост
# 167
Здравейте! Благодаря и аз за темичката, много красиво е оформена.

Нещо не ми остава време да се включа. Постоянно ми се гади и ми се лежи, а детето и то си иска неговото. Добре че мъжът ми помага в домакинството, че иначе не знам как ще я карам.

Миналата седмица бях на първи преглед, 6г.с. едва се видя точицата, но чухме пулс. Вчера ми излязоха и кръвните, изписаха ми Прогестерон.

Това е от мен, как се справяте с гаденето?
на мен до сега не ми се гадело а съм в 7г.с немога да кажа че се чувствам както преди аз съм с ниско кръвно и ми се замайва главата понякога ,някой казват че от тук на татък ще почнат симптомите с гаденето и повръщането,но явно си е до организъм Simple Smile
Виж целия пост
# 168
Здравейте! Simple Smile
Добре дошли на новите момичета и лека бременност до пухкав финал!
За първата ФМ,знам че се прави М/у 11г.с+6 и 13г.с+6.Гледат се органите на бебчето и е като по-обстоен Уз преглед.БХС е статистическо изследване,което се опитва да определи риска от аномалии при плода.Прави се след Уз преглед,на който се измерва нухалната гънка и още няколко параметри и се дава кръв,като се посочват и възраст,наследствени болести и т.н на майката.
Наталкус,не се притеснявай може овулацията да ти е била по-късно и затова ембриончето да е по-малко.Най-вероятно на следващия преглед ще се види сърчицето и според размерите на ембриончето д-ра ще ти измести термина и съответно ще видиш в коя г.с си. При мен има разминаване(изоставане) с около 10дни,но ембриончето си расте и си отговаря на седмиците със закъснението.
Някой назад пита за лек с/у киселини.На мен много ми помага чаша студено прясно мляко,каза ми го акушерка и има ефект или ако не е търпимо схрусквам един Талцид.Гавискон също става за бременни.
Сеангелова,много неприятно с тези гъбички.Най-добре се консултирай с док.Някои АГ не предприемат лечение преди 3-я месец.Доколкото знам не е опасно за бебчето,по-скоро е неприятно за теб.Ако имаш сърбеж,можеш да се миеш с разтвор от вода и сода(външно),не се препоръчват промивки по време на бременност.Но най-добре звънни на док.
Виж целия пост
# 169
Здравейте! Simple Smile
Добре дошли на новите момичета и лека бременност до пухкав финал!
За първата ФМ,знам че се прави М/у 11г.с+6 и 13г.с+6.Гледат се органите на бебчето и е като по-обстоен Уз преглед.БХС е статистическо изследване,което се опитва да определи риска от аномалии при плода.Прави се след Уз преглед,на който се измерва нухалната гънка и още няколко параметри и се дава кръв,като се посочват и възраст,наследствени болести и т.н на майката.
Наталкус,не се притеснявай може овулацията да ти е била по-късно и затова ембриончето да е по-малко.Най-вероятно на следващия преглед ще се види сърчицето и според размерите на ембриончето д-ра ще ти измести термина и съответно ще видиш в коя г.с си. При мен има разминаване(изоставане) с около 10дни,но ембриончето си расте и си отговаря на седмиците със закъснението.
Някой назад пита за лек с/у киселини.На мен много ми помага чаша студено прясно мляко,каза ми го акушерка и има ефект или ако не е търпимо схрусквам един Талцид.Гавискон също става за бременни.
Сеангелова,много неприятно с тези гъбички.Най-добре се консултирай с док.Някои АГ не предприемат лечение преди 3-я месец.Доколкото знам не е опасно за бебчето,по-скоро е неприятно за теб.Ако имаш сърбеж,можеш да се миеш с разтвор от вода и сода(външно),не се препоръчват промивки по време на бременност.Но най-добре звънни на док.


Нямам сърбеж,нямам парене,въобще нямам никакви оплаквания,пробвах да звънна сега,но не вдига  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 170
Кофеин Simple Smile , надявам се да е това причината. Уж не съм от черногледите.
Аз гася пожара от киселините с газирана вода. Талцид опитах веднъж, но ми беше неприятен.

seangelova, дано да отшуми бързо проблема. Аз също знам, че някои лекари не предприемат лечение в началото на бременноста. Хладка вода и сода при мен са задължителни след ходене на море или басейн още от тинейджърските години. Не знам дали наистина има ефект, но не съм имала проблеми.
Виж целия пост
# 171
Свързах се,каза,че не е проблем и да си взема клотримазол глобули,обаче сега проверих и пише,че се продават само с рецепта  #Cussing out
Виж целия пост
# 172
Можеш да попиташ в аптеката, пък ако стане- стане. Понякога се съгласяват да дадат лекарства без рецепта.  Simple Smile
Виж целия пост
# 173
mochkas , добре дошла и честито! Леко и безпроблемно бременеене до края ти пожелавам.
А успяхте ли да измерите големина на бебчето?
Аз се притеснявам, понеже би трябвало да съм в 7г.с, а на прегледа нищо не каза за сърчице....само,че още е много малко и не може да измери ембриончето. Ама си шавало там. Много несеризно ми се видя това изказване. Записа ме за УЗИ след 2 седмици. Сега съм леко шаш и паника всичко наред ли е, не е ли...

Има ли мами с таласемия? newsm78
да аз интермедия е мойта
Виж целия пост
# 174
daritka , аз съм с минор. Увеличиха ли ти дозата на фолиевата? Моето АГ не ще да се занимава с тоя въпрос и ме праща на хематолог.
Виж целия пост
# 175
Дадоха ми  Simple Smile Лекарят каза 6 вечери по 1,дано подейства и всичко да е точно  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 176
Здравейте и от мен момичета  Heart Eyes
На всички отзовали се по въпроса с щитовидната жлеза, благодаря от сърце   bouquet
За БХС аз май ще правя в 11 г.с. + 5, казвам май защото много много не ми обясни докторката какво ще правим, споменаха изследване за Даун и вземане на кръв...
Оказа се че при гинеколкожката при която ходя, записването на ЖК става и с доплащане на 300 лв.( на 3 пъти по 100 лв.), тъпото е че беше толкова натоварено, че дори нямах възможност да питам какво се включва подробно в тази цена. Акушерката ми смънка, че влизали ехографски прегледи, фетални морфологии......абе излязох си от кабинета  newsm78
Незнам момичета...има ли такива от Вас които не са по здравна каса на ЖК и каква е цената на услугата ?!

Аз не се гледам по здравна и всеки път е различно. Ако е ехогравски преглед ми взима по 35 лв., а в Карлово ми взеха 30. Ако има и изследване на микробиология, цитонамазка, рецепта, инжекция, като се събере всичко стига до около 100лв. Но това обикновно е еднократно. Феталната морфология я правя на друго мястои се плаща отделно. БХС -то също се плаща отделно.
 
Виж целия пост
# 177
БХС-то няма нищо общо с определянето на пола. И не означава ултразвук. БХС е кръвно изследване, което използва база данни и дава прогнози като сравнява резултатите.
Виж целия пост
# 178
БХС-то няма нищо общо с определянето на пола. И не означава ултразвук. БХС е кръвно изследване, което използва база данни и дава прогнози като сравнява резултатите.


D_koleva, според мен е комбинирано изследване, което включва ултразвук и кръвно изследване. Аз ще го правя другата седмица.

Аз два дена се чувствам като парцал, толкова съм изморена, искам да си почивам и нищо да не правя, но няма как да стане това Sad.
Виж целия пост
# 179
Добро съботно утро момичета, на работещите като мен, лека и спорна  Heart Eyes
За БХС на мен лекарката ми каза, че първо правим ултразвук а после ме праща за кръвни изследвания.
Момичета как сте с килограмите, леко взех да се притеснявам, че много смъквам, не ме разбирайте погрешно, хич не им се сърдя, имам си излишни отгоре, ама знам ли ?! Възможно ли е приема на Еутирокс да оказва влияние ?! Наскоро успокоявах някой тука в темата, че няма нищо тревожно, ама взех и аз да се филмирам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия