~~ Априлско сърчице вече тупка и расте ~~ 2

  • 35 700
  • 719
# 150
Здравейте   bouquet
Имам въпрос към момичетата, които пият Уетирокс.
Правих изследване на TSH на 19.08., резултат 4,75. От 20.08. пия по 25 мг. еутирокс, пуснаха ми изследвания и на:
FT4 - резултат 14,24 при референти 10,6-21
anti pro - резултат < 0,05 при референтни 0-10.9
Ендокринолога ме иска на консултация чак към 19 г.с., сега съм в края на 8-ма.
Та въпроса, не би ли трябвало след около месец от първият прием на Еутирокса да се пусне пак TSH да се види как се влияе и ако се налага корекция на милиграмите, нужно ли е да пускам и ТАТ И МАТ(дано не бъркам, цитирам по спомен, че изследват и тези)


Здравей,
моето ТСХ също е приблизително 4.8. И ми изписаха еутирокс 25, но ми каза да ида в началото на октомври пак с нови изледвания.
Мисля , че трябва да се следи по-често , за да се види дали има ефект и дали спада. И в зависимост от това да се променя дозата.
Виж целия пост
# 151
Здравейте,

Миналата седмица бях на преглед. Както споменах и в предишната тема, съм в чужбина и тук всичко върви по много бавна процедура...  Sad Но.. при гинекологичния предглед от личната ми лекарка, тя не можа да установи нормалните размери на плода за седмицата, в която съм. Съответно ме изпрати в спешното, където трябваше да ме видят на видеозон (и слава Богу..., защото много ме шашна). Та...на видеозона се установи, че съм с обърната матка, което не знам лошо ли е, не е ли. Някой ако има представа ще съм мн благодарна да сподели. И каза, че за момента бебето е горе в ъгъла в ляво (което според мен не би трябвало да е нормалното му положение). Иначе видяхме сърцице и много се развълнувах... Лекарят каза, че всичко било наред и нищо не зависело от нас. Може би на това се дължат леките болки в корема. Ноо аз все пак си имам известни тревоги и ще се радвам някои да сподели какво мисли...
Виж целия пост
# 152
Здравейте,

Миналата седмица бях на преглед. Както споменах и в предишната тема, съм в чужбина и тук всичко върви по много бавна процедура...  Sad Но.. при гинекологичния предглед от личната ми лекарка, тя не можа да установи нормалните размери на плода за седмицата, в която съм. Съответно ме изпрати в спешното, където трябваше да ме видят на видеозон (и слава Богу..., защото много ме шашна). Та...на видеозона се установи, че съм с обърната матка, което не знам лошо ли е, не е ли. Някой ако има представа ще съм мн благодарна да сподели. И каза, че за момента бебето е горе в ъгъла в ляво (което според мен не би трябвало да е нормалното му положение). Иначе видяхме сърцице и много се развълнувах... Лекарят каза, че всичко било наред и нищо не зависело от нас. Може би на това се дължат леките болки в корема. Ноо аз все пак си имам известни тревоги и ще се радвам някои да сподели какво мисли...

Здравей,

аз също съм с обърната матка и до сега не са ми казвали, че това е проблем. Бях на преглед онзи ден и доктора ми каза, че всичко е наред и се развиваме нормално. А точно този е един от най-добрите в БГ и се занимава основно с много сериозно проблеми. Аз отидох при него само, за да ми е по-спокойно, че ме е видял човек , който си разбира на 100% от работата.
 Аз съм в 8 г.с. + 1ден. Не се притеснявай. Ако получа повече инфо относно това ще ти пиша.
Виж целия пост
# 153
tk92, обърнатата матка не е проблем при бременност, аз съм с такава и никой лекар не я е взимал под внимание. Не съм имала проблеми с предишната бременност.

Леана, БХС е кръвно изследване, от него не може да се определи пола. Това се прави на феталната морфология- ехографско изследване. По принцип е възможно да се види след 12 г.с., но дали ще се види толкова рано зависи от няколко предпоставки- добър апарат, добър специалист и, разбира се, позицията на бебето. Моят син в 12 г.с. така се беше разкрачил с лице към нас, че и аз видях мъжките атрибути.  Sunglasses

Bubble, аз откакто съм бременна чета само приключенски романи. Не ми се чете нищо натоварващо и ангажиращо.
Виж целия пост
# 154
Здравейте,

Миналата седмица бях на преглед. Както споменах и в предишната тема, съм в чужбина и тук всичко върви по много бавна процедура...  Sad Но.. при гинекологичния предглед от личната ми лекарка, тя не можа да установи нормалните размери на плода за седмицата, в която съм. Съответно ме изпрати в спешното, където трябваше да ме видят на видеозон (и слава Богу..., защото много ме шашна). Та...на видеозона се установи, че съм с обърната матка, което не знам лошо ли е, не е ли. Някой ако има представа ще съм мн благодарна да сподели. И каза, че за момента бебето е горе в ъгъла в ляво (което според мен не би трябвало да е нормалното му положение). Иначе видяхме сърцице и много се развълнувах... Лекарят каза, че всичко било наред и нищо не зависело от нас. Може би на това се дължат леките болки в корема. Ноо аз все пак си имам известни тревоги и ще се радвам някои да сподели какво мисли...

Здравей,

аз също съм с обърната матка и до сега не са ми казвали, че това е проблем. Бях на преглед онзи ден и доктора ми каза, че всичко е наред и се развиваме нормално. А точно този е един от най-добрите в БГ и се занимава основно с много сериозно проблеми. Аз отидох при него само, за да ми е по-спокойно, че ме е видял човек , който си разбира на 100% от работата.
 Аз съм в 8 г.с. + 1ден. Не се притеснявай. Ако получа повече инфо относно това ще ти пиша.


Ейй,
Мнооого благодаря за бързите отговори! И аз бях 8г.с. + 2 дни когато ме прегледа. Просто се притеснявам заради леките спазми, но може би е нормално. Все пак ми е и първа бременност. Но и лекаря каза, че няма нужда от притеснения, освен ако не прокървя. Но за сега да чукам на дърво нямам проблем.. Изпратиха ми съобщение сега на 16.09 съм на преглед за аномалии и тн. (не знам точно как се казва самия преглед), дано всичко да е наред.



Виж целия пост
# 155
Аз днес бях на кръвни - ПКК,спин,хепатит,урина,кръвна група и още много други неща,повечето неща са в норма,но левкоцитите са над нормата,четох,че при бременност се случва да са над нормата,дано всичко е наред.

Buble вие говорили ли сте кога ще ти е феталната морфология,ще правиш ли БХС?
Моят лекар спомена  нещо само за феталната,но за БХС,нищо не каза,вероятно заради годините,но аз много искам да го направя,днес би трябвало да влизам в 9 г.с,следващият ми преглед е на 24.09,тогава ако всичко е наред би трябвало да влизам в 11 г.с,дали ще е късно тогава да го обсъдим този въпрос и съответно да се направи.Аз не съм много запозната,но доколкото разбрах се прави ехографски преглед и най-късно до 2 дни трябва да се пуснат кръвни,така ли е?Може ли някой да ми обясни точната процедура?Дали като отида на 24 мога да го помоля да го направи или трябва да се запише отделен час специално за това.

Аз много книги имам за четене,но тази седмица имам 3 изпита,останаха още 2 и уж за тях чета ,нямам тъпение да свърши цялата дандания вече  Crossing Arms
Виж целия пост
# 156
seangelova,мога да ти кажа как протече БХС изследването при мен мин.бременност: отидох на преглед в 11 г.с. и няколко дни, с ехографа лекарката измери нухалната транс-еди какво си, огледа носната костица и др.  неща, данните от които въведе в някакъв документ. Попълни и данни за мен- години, дали съм пушач и т.н. После ми взеха кръв и от клиниката си имаха ангажимент да пратят пробата за изследване в Майчин дом. След седмица излязоха резултатите и ги коментирахме с лекарката. Преди 5 години ми струваше 80 лв всичко.
Сега във вторник ще правя БХС и ще имам  актуална информация.
Виж целия пост
# 157
[/quoБлагодаря
Леана, БХС е кръвно изследване, от него не може да се определи пола. Това се прави на феталната морфология- ехографско изследване. По принцип е възможно да се види след 12 г.с., но дали ще се види толкова рано зависи от няколко предпоставки- добър апарат, добър специалист и, разбира се, позицията на бебето. Моят син в 12 г.с. така се беше разкрачил с лице към нас, че и аз видях мъжките атрибути.  Sunglasses
Благодаря за поправката, объркала съм двете изследвания   bouquet

tk92 , една приятелка е с обърната матка и го разбра като забременя. Проблеми не е имала, единственото, което доктора й бил казал, че жените с обърната матка забременявали по-трудно, а на тях им отне два месеца някъде  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 158
Това знам и аз, БХС е комбинирано изследване - ултразвук и кръвно изследване. Щом има УЗ значи има вероятност да се разбере пола. Моето изследване е толкова рано точно в 11 седмица. И моето го определи лекарката по датата на термин, която ми дадоха след първия УЗ. За мен тази дата не е много точна и мисля, че е рано, но ще видим.
Виж целия пост
# 159
Леана, благодаря за отговора. И аз съм чувала много такива отзиви, но пък като се замисля и ние не сме полагали кой знае какви усилия за забременяването.  Grinning повече ме притеснява, че самия плод не беше на мястото си, поне така ми обясни доктора, но да се молим всичко да е наред до следващия месец. Днес отивам за резултатите от кръвните изследвания. Стискайте палци всичко да е наред  Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост
# 160
Добро утро, мамчета!
Аз се записвам да следя темата, въпреки че още нямам определен термин. Според калкулаторите в нета чакаме дребосъка да се появи края на април, началото на май. ПРМ-25 юли. Първа Б.
Връщам се назад да чета и да наваксвам.
Виж целия пост
# 161
Добре дошла! Пожелавам ти безпроблемна бременност!

Предните два дни не ми се гадеше и си мислех, че сега като е по-хладно. ще съм по-добре, но днес пак съм парцал.
Виж целия пост
# 162
Благодаря за отговора   bouquet 

Сега пък друг проблем при мен с микробиологията,още не са готови всички изследвания,но пише много Candida клетки и псевдохифи и силно редуцирани лактобацили,така като гледам по всяка вероятност ще е гъбична инфекция.Прегледът ми е след почти 2 седмици,опасно ли е да чакам до тогава,за да ми изпише нещо доктора?Има ли нещо,което мога да направя сама вкъщи,някакви промивки? Rolling Eyes Доста се притесних,може ли нещо да му стане на бебето  Sad
Виж целия пост
# 163
Не съм наясно, но смятам, че най-разумно е да се обадиш за един консулт с лекаря. Ако той прецени може и по-рано да те види.  Peace
Виж целия пост
# 164
Най-добре отиди и покажи на доктора изследванията,знам че гъбичките са често срещани при бременните,не се тревожи,ще се вземат мерки.
Аз пък днес ходих до Геника да си правя изследвания за Тромбофилия,че с този моя тромб ако е това,трябва да вземем навременни мерки.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия