~~ Априлско сърчице вече тупка и расте ~~ 2

  • 35 700
  • 719
# 465
Много се радвам, че са те успокоили. Аз също сега си видях резултатите от БХС и съм много доволна  Heart Eyes

Бебешки неща не съм спирала да купувам, страст са ми, до сега подарявах на приятелки, сега ще пазаря за нашето  Heart Eyes Преди две седмици дори купих буйки и се шегувах, че хората купуват първо шапка, за да е умно, а аз обувки, за да пътешества  Mr. Green Mr. Green

pepi, бързо да оздравяваш, момиче  Hug

На мен явно количките в София ще ми се рзминат, защото имам много удобни автобуси и не ми се нощува в града, само за да видя количките. Ще се разходя до Бургас... евентуално  Mr. Green
Виж целия пост
# 466
Много се радвам, че са те успокоили. Аз също сега си видях резултатите от БХС и съм много доволна  Heart Eyes

Бебешки неща не съм спирала да купувам, страст са ми, до сега подарявах на приятелки, сега ще пазаря за нашето  Heart Eyes Преди две седмици дори купих буйки и се шегувах, че хората купуват първо шапка, за да е умно, а аз обувки, за да пътешества  Mr. Green Mr. Green

pepi, бързо да оздравяваш, момиче  Hug

На мен явно количките в София ще ми се рзминат, защото имам много удобни автобуси и не ми се нощува в града, само за да видя количките. Ще се разходя до Бургас... евентуално  Mr. Green
И аз вече купих няколко неща, с проблемите и амниото като ме обземат черни мисли, му купувам по нещо за да му изпратя положителна енергия. Вече имам 2-3 бодита и шапки за бебока Laughing
Виж целия пост
# 467
В неутрални цветове ли купувате или сте 100 % сигурни в пола ?!
Виж целия пост
# 468
Здравейте, мамчета!
Аз съм се включвала 1-2 пъти и основно чета, понеже съм с термин 30.4 или 1.5 (явно заради високосната година). По-назад съм с изследванията и вие ми давате много полезна информация, за което съм ви безкрайно благодарна.  Hug
Да поздравя момичетата за добрите резултати, аз съм на БХС другата седмица при Искилиева.
За бременните дрехи- купих си 1-2 по-широки блузи и дънки тип джегингс с по-висока талия,за да не ме стягат. Ама май с рокля ми е най-удобно и ще търся някакви трикотажни и по-разкроени.

Включвам се с една питанка за майчинството и болничните. Ако се наложи да изляза болничен от 4-5м, ще се промени ли майчинството? Знам, че се изчислява на база осигуровки и че започва да тече едва след раждането, ама да питам за всеки случай...
Виж целия пост
# 469
Тези,които са правили БХС , PAPP A - в каква мерна единица ви е,че се пообърках доста  newsm78
Виж целия пост
# 470
В неутрални цветове ли купувате или сте 100 % сигурни в пола ?!
Аз основно в синьо  bowuu
Двама лекари потвърдиха пола, а и аз си го знаех. Винаги съм искала момиче, но откакто съм бременна съм убедена че е момче.
Виж целия пост
# 471
В неутрални цветове ли купувате или сте 100 % сигурни в пола ?!
Аз основно в синьо  bowuu
Двама лекари потвърдиха пола, а и аз си го знаех. Винаги съм искала момиче, но откакто съм бременна съм убедена че е момче.


При мен е обратното,винаги съм искала да е момче,но от момента,в който разбрах,че съм бременна имам усещане за момиче и започнах да искам момиче  Grinning,днес направиха предположение за момче, но  лекарката каза ,че е много рано и не може да ми потвърди със сигурност  Simple Smile
Виж целия пост
# 472
Купила съм само 2 шапчици, но мъжки.  Heart Eyes И на мен две лекарки ми потвърдиха пола, не очаквам изненади.

За майчинството не мога да бъда полезна, но тук във форума има тема"Майчинството счетоводно" и момичетата са много отзивчиви- попитай там.
Виж целия пост
# 473
 Момичета,болят ли ви гърбовете?Чувала съм бременни да се оплакват,ама в по-напреднала бременност,какво е това чудо при мен не знам и от време на време и някакви жилки по кръста като ми се запремятат ... много неприятно!Никога не съм имала проблеми с гърба и кръста,на 24 г. съм все пак Grinning Склонна съм и да си мисля,че е от обездвижване,преди бях доста активна,ходех на Зумба,на фитнес,сега активно пазя леглото.
 Другият ми въпрос е към шофиращите (и пътуващите),започнахте ли да махате коланите или поне долната им част?

За количките,имам си три набелязани модели от картинаа,ама активното търсене ще е по-натам,сега само гледам в нета.Ние с мъжа ми също сме високи,особено той ... не съм и предполагала че и това е от значение при избора Grinning Много ми е важно и да ми се събира в багажника на средно голямата кола,защото се очертава там да стои количката,нямаме асансьор в кооперацията и нямам никакво намерение да я разнасям по 4 етажа.
 За гаденето на мен скоро не ми е ставало зле,но и съм от късметлийките,които леко преминаха през този период,досега ми е ставало лошо към 5-6 пъти и то все вечер след 21 часа .
Виж целия пост
# 474
Болничния си е редовен стаж, просто изплащат процент от заплатата, не вярвам да се отрази на майчинството, но питай по-добре в специализираната тема. И аз ще се разпиша скоро там с моя казус  Peace

Обувките, които купих са много нежно кафяво-бежово, малката каза, че ако бебето е момиче, ще им сложим розови връзки. Купувам основно ромперчета, бодита, които са по-скоро бели или неутрални. Бебе с рокля не намирам за практично , за това и момиче да е, едва ли ще купя рокля преди да проходи... Като помня малката , роклите й се качваха на врата, а като проходи се спъна в роклята си и взе няколко стапала наведнъж.. та имам кофти опит. Като се потвърди пол ще съм по-конкретна  Mr. Green


Тези,които са правили БХС , PAPP A - в каква мерна единица ви е,че се пообърках доста  newsm78
Това пише на моя PAPP A (плацентарен протеин) МоМ 0,97 част от медианата , представа нямам какво означава това, ще разбера едва на 19.10  Peace

Дрехи си напазарих май достатъчно за този размер, в който съм в момента. Купих си най-малкия наличен панталон от Waikiki, малко ми ширее, но нали ще се пълни ... та го взех, днес даже карах с него , много е удобно да нямаш ластик около пъпа, направо се родих. Взех си пак от там една плетена туника с капацитет Simple Smile И залагам на по-дълги плетива, клинове, рокли. За сега обикновенни модели, като попорастна ще подновявам  Mr. Green


Кръста ме боля вчера, ама аз не се спрях да чиста, у дома, на двора.. днес обаче ходих да говоря с една съседна да ми помага в домакинството, да не се правя на героиня, каквато не съм.  Blush
Отделно имам една болка в ляво. Преди години паднах от кон, докато галопираше и страдах месец, докато един не видян легнал полицай не ме "намести"... Болката се появи години след това, когато бях бременна и изчезна, в момента в който родих. Сега също се появи в самото начало и за мен беше най-силния симптом на бремменността.

Шофирам в селското градче без колан, тук са толкова разкопани улиците, че трудно се движиш с повече от 20-30км. Изляза ли от града слагам колан, но сядам върху долната му част. Сега съм си поръчала колан за бременни, надявам се да е удобен, защото не слизам от колата  Peace
Виж целия пост
# 475
 natalkus отразява се, да 😊 Майчинството е 90% от това, което си получавала през бременността. Т.е. ако си в болничен ще получаваш 80% от заплатата си, а майчинството ще се изчисли върху тях през месеците, в които си била в болничния.
sangelova при мен е част от медианата мерната единица и няма референтни написани.
Виж целия пост
# 476
И мен ме боли кръста  Rolling Eyes много гадно , особено от събота постоянно, даже се чудех дали да не отида някъде на спешен кабинет да ме видят. Мен ме боли ниско долу над опашката, ама четох стари теми по форумите и явно е доста често срещано  Peace
Виж целия пост
# 477
За болничния и аз да се изкажа : Ако на 01.11.2015 например излезеш в болничен и не го прекъсваш до 45-дневния болничен лист преди раждане - майчинството ти се смята от 01.11 - назад за 2 години( т.е. ти се взимат 24 месеца от 01.11.2015г. назад). Но не трябва да се връщаш на работа дори за един ден , дори и платен отпуск да взимаш. И всеки месец си подновяваш болничния- мисля имаше право на нещо от рода на 180 дена болничен на година ( това го провери) newsm78 newsm78
Ако след 2 месеца , се върнеш дори за един 1 ден - тези 2 месеца ти се смята , че си осигурявана на минимума, защото реално ти си В осигурително събитие - т.е. ползваш тези права, за които си плащащ осигуровки.С една дума, вместо да смятат че си се осигурявала на 600-1000лв, ще го смятат на 380лв май Sad ( така аз поне разбрах от една приятелка).
На страницата на НОЙ има линк където, ако имаш ПИН код, можеш да видиш, колко ще ти е майчинството ( но нещо вчера не работеше естествено). Много е удобно и съветът ми е всяка майка да си изкара такъв, защото може и да си следиш , кога са ти пуснали парички за обезщетение, болничен и т.н. Там при желание, можеш да си изчислиш и хипотетично , колко би ти било обезщетението , ако например си вземеш 2 седмици болничен, 2 месеца или пък непрекъснат болничен. Grinning

Аз си взех седалка за стола в офиса, че и мен кръста много започна да ме боли - от заседяване и преумора най-вече Sad Сега е ниско долу - отдавам го на разширяването и отпускането на връзките. По- нататък боли по-високо - гърба, основно защото почва да тежи корема и гърдите.
Виж целия пост
# 478
Ами аз предишната ми бременност бях цялата в болничен и се смятаха и тези, в които съм била. Консултирах се този път със счетоводител и ми каза пак същото. Направи консулт със счети или питай в някой счетоводен форум, за да си сигурна.
Виж целия пост
# 479
Аз съм 100% сигурна - приятелката ми си сля 2-те майчинства, при това децата са с повече от 2 години разлика - с болнични м/у 2-те. Вторите майчински и се смятаха - 2 години назад от първото осигурително събитие - т.е. от 45 дневния  болничен на 1-та бременност. Друга имаше намерение да се върне за един месец , но след като провери със счетоводителката си - се отказа , защото от 2000 лв , да паднеш на 380 лв осигуровки, било то за 1-2  месеца се отразява Simple Smile   Като тук имам в предвид обезщетенията за майчинство как се смятат , а не болничните - те май се смятаха за 6 месеца назад. Това също така се отнася за хора на трудов договор - за само осигуряващи се , не мога да кажа на 100% дали има.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия