~~ Априлско сърчице вече тупка и расте ~~ 2

  • 35 700
  • 719
# 450
seangelova,стискам палци!Ти в Щерев ли щеше да правиш феталната?
 Моята я назначиха за 13-ти,тогава ще съм почти в 13-та седмица и малко ме тревожи да не закъснеем нещо.
За аномалиите независимо на 20 или на 40 си,пушач,непушач никой не е застрахован.Но като цяло,недейте да го мислите толкова,има толкова страшни неща за които дори не подозираме,ако мислим за всичко лошо,което може да се случи ще се побъркаме.Така че мислете с положителна насока,бебетата го усещат.
 
Виж целия пост
# 451
Bubble, изследването е до 13+ няколко дни, по-добре почти в 13, от колкото като Клео, върнаха я и ходи пак след седмица  Peace

seangelova , стискам палци всичко да е наред  fingerscrossed Моите резултати ще излязат утре, във вторник ще знам какво е , що е.
Виж целия пост
# 452
glimpse, много хубаво,че всичко е наред!
Това Терапи от Лъш съм го ползвала като небременна,както и още масла на марката,много са хубави,ама имам спомен че бяха и мнооого миришещи.Може би като ми мине чувствителността към ароматите и аз ще си взема някое.
 
Специално това е само с естествени съставки и не е парфюмирано. Наистина от някои масла мирише малко тежко, но да, всеки трябва да си прецени.
Мен сега ме дразнят някакви невероятни миризми за които никога не съм предполагала че ще имам проблем - миризма на пресен нарязан домат, мента (дори някой да яде дъвка наоколо изпадам в ужас), магданоз, кафе  Sick Дано отшуми вече това нещо, че...
Иначе и на мен ми попреминава гаденето и почнах да ставам стръвна за храна  Blush След хранене обаче винаги имам един горчив вкус в устата. Четох в нета, срещало се при бременни, някои даже пишат, че са били така до края Sad
Виж целия пост
# 453
Мен сега ме дразнят някакви невероятни миризми за които никога не съм предполагала че ще имам проблем - миризма на пресен нарязан домат, мента (дори някой да яде дъвка наоколо изпадам в ужас), магданоз, кафе  Sick Дано отшуми вече това нещо, че...

Вярваш ли ми, че един домат не опитах от собствената ни градина именно защото не мога да понасям миризмата му? Като видя мокри кърпички и бягам далеко, също не мога да им понасям силната миризма  Sick Тия дни умирам за кисело, оня ден изядох един буркан кисели краставички, в момента пак ми се ядат, но ще се опитам да се въздържа.. Домашното грозде също не съм опитвала и то си ръси аромата в предния двор, но уви, минавам набързо... Като изключим ароматната атака - гадене нямам, апетит сравнително добър, клонящ към огромен  Blush
Виж целия пост
# 454
Доматите ми ги пратете на мен!  Blush
И преди обичах, но сега умирам за доматки със сиренце. Сега са най-вкусни, после много дълго време са картон.

Браво за хубавите новини от прегледите и успех на тези, които имат среща с бебоците тази седмица!

Аз сега се събуждам от следобедния сън, малкия още спи. Мързи ме да гледам, а любимият гости си поканил. Той ще си готви и чисти, аз може да се появя за малко за разкош.  bowuu

Днес обиколихме из магазините за колички. Знам, че е супер рано, но викам дай да поразгледаме информационно, че вратата на асансьора ни е широка едва 55см, та да видим кой модел ще е тамън. Отчаях се- от над 50 модела в три магазина само Мамас и папас  urbo и urbo2, и Бебе конфорт Стрийти стават. Не са лоши, но са с малки гуми и някак ниски ми идват. Има време, ще мислим, но изборът ми е стеснен до немай къде.
Поне си взех възглавница за кърмене, с нея по-удобно се спи.
Виж целия пост
# 455
И аз днес съм се отдала на почивка, голям сън ме гони 😀.За гаденето при мен имам чувството, че не минава и дори се усилва ,имам метален вкус и едни лиги.....ужасно е.Повръщам предимно следобед, стане ли 17.00 и става страшно.Споделете при Вас как е,отмина ли и кога започва да отшумява?В 11г.с+1 съм.
Виж целия пост
# 456
Зеленоочка, ти нали си от София? Къде гледа Urbo? Другата седмица ще имам обучение в София и освен учене съм решила да видя тази количка, защото в северна България я няма. Именно малките колела искам да видя колко са малки, защото аз с 1 дете смених 3 колички и най-удобна ми беше именно тази с малките колела. Още ме е яд, че я продадох. A за сега точно Urbo2 ми е на прицел и като цяло Mamas&Papas  Peace
Виж целия пост
# 457
И аз днес съм се отдала на почивка, голям сън ме гони 😀.За гаденето при мен имам чувството, че не минава и дори се усилва ,имам метален вкус и едни лиги.....ужасно е.Повръщам предимно следобед, стане ли 17.00 и става страшно.Споделете при Вас как е,отмина ли и кога започва да отшумява?В 11г.с+1 съм.

Аз съм в същото положение. Вкусът в устата ми е ужасен, кисел и ме кара да повръщам.
Виж целия пост
# 458
Бягащата, в Малечко ги гледах. Аз напук на всеобщото мнение съм доволна от обслужването там. А и имат най-голям избор на Мамас и папас. Урбото като цяло ми хареса, особено лимитираната версия с лисичетата. Но май на по-високи хора ще им дойде ниска. Аз съм 1,68 и една идея по-висока щеше да ми е идеална.
Хареса ми много Армадилото, но няма да влязат задните гуми в пустия асансьор.


За гаденето- гади ми се по цял ден и повръщам все още. 14г.с. съм. Със сина ми бях така докъм 16г.с. Дано скоро да отмине.
Виж целия пост
# 459
Аз напоследък само ви чета, но сега ще се включа да помрънкам: от събота следобед съм болна-носа ми е запушен, кашлям, тежи ми главата. За носа си взех стеримар и пиносол, позволих си вчера и сутринта да пия по един парацетамол, ама не знам колко често мога да го пия. Довечера съм при личната да ми даде направлението с което да се запиша на ЖК и ще я питам какво мога да пия. Другата тъпотия от събота пак много ме боли кръста ниско долу и се притеснявам, четох че е нормално и някой бременни имат доста силни болки ама все пак ми е нервно дали бебчо е ок. Иначе за гаденето горе-долу съм добре  Simple Smile
За кремчетата аз съм си взела на Матернеа против стрии и едно кремче за бюста, аромата им е слаб, ама аз още не съм наблегнала на мазането за да кажа дали съм доволна
Виж целия пост
# 460
pepi_mdi ако температурата е над 38 можеш да вземеш цял парацетамол, но не повече от един на 24 часа.
Виж целия пост
# 461
Бягащата, в Малечко ги гледах. Аз напук на всеобщото мнение съм доволна от обслужването там. А и имат най-голям избор на Мамас и папас. Урбото като цяло ми хареса, особено лимитираната версия с лисичетата. Но май на по-високи хора ще им дойде ниска. Аз съм 1,68 и една идея по-висока щеше да ми е идеална.
Хареса ми много Армадилото, но няма да влязат задните гуми в пустия асансьор.
С ММ ходихме до новия Дундьо в Младост 1 да разгледаме колички информативно. Много съм доволна от обслужването, сглобяваха, разглобяваха каквото искахме. Вече имаме и фаворит - Zippy на Tutis - полска е, и е доста висока. За мен това е много важно, 175 см съм, и с болен кръст. Хане до Зипито изглеждаше като количка за кукли направо. Определено препоръчвам магазина, аз съм много взискателна на тема обслужване, но ме спечелиха за разлика от Киндерланд в The mall Peace
Виж целия пост
# 462
И аз днес съм се отдала на почивка, голям сън ме гони 😀.За гаденето при мен имам чувството, че не минава и дори се усилва ,имам метален вкус и едни лиги.....ужасно е.Повръщам предимно следобед, стане ли 17.00 и става страшно.Споделете при Вас как е,отмина ли и кога започва да отшумява?В 11г.с+1 съм.
Аз влязох в 15-та седмица помага ми натриевия цитрат на сашета от 500млг открих го едва преди няколко дни. Бяхами казали по-рано но бяхме взели сироп, не ми подейства. Пробвай различни неща, всяко момиче е различно.
Виж целия пост
# 463
Зина, идеални са ти резултатите!

Благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 464
Благодаря ви момичета  Hug Да ви разкажа как мина днес.В Щерев бях,да при доктор Искилиева,иначе се следя при доктор Александров.Като изключим,че закъсня,съм доволна от нея.Аз днес съм 11г.с + 4 дни.Александров ми каза да отида на фетална и БХС между 5 и 9 октомври и само за 5 имаше свободен час (даже отменихме пътуването до Италия,ама аз и без това хич не бях сигурна дали ми се пътува бременна ) Като включи ехографа (коремен) и каза дано не е рано,за да не се наложи да идвате пак и аз и казах,че не съм си избрала датата на своя глава,а съм изпратена от лекаря ми.И нашето бебче,не беше застанало,както трябва  Laughing Мен не ме кара да танцувам,но ме караше да кашлям,ефект-нулев,спеше си и не искаше да мърда  Laughing . Каза ми да отида да дам кръвни за БХС и после да се върна и че се надява,че ще се е поразмърдало дотогава  Laughing В лабораторията беше меко казано лудница,огромна опашка и по едно време сестрата ме извика да довършим прегледа,че много ще се разбъркат часовете на другите пациентки.За щастие бебчо се беше обърнал и започна да се раздвижва даже и успяхме да видим всичко.Видяхме носната кост,2 ръчички с 10 пръстчета,2 крачета,каза,че сърцето работи нормално,5 см сме  Simple Smile Каза,че за сега всичко изглежда нормално и няма забележки.За риск от Даун ми каза 1:19 700,което било много добър резултат.За БХС ми каза,че според нея няма да има нищо притеснително,но все пак,ако има някакъв проблем каза,че ще ми звънне,след като излязат резултатите от кръвните.Александров ми каза,да си запиша час за началото на ноември,т.е след 1 месец,на мен ми се струва прекалено много време  Simple Smile Та така,поуспокоих се за сега,пък ще видим до кога.  Grinning
На миналия преглед ми предписа едни витамини,изключих как се казваха,но ги пих само 2 дни,отразиха ми се много зле и дори повърнах на 2 ден от тях,мисля,че има нещо в тях,което организмът ми не го приема.Вчера вечерта ми беше 2-то повръщане,но иначе се чувствам добре,като изключим,че по цял ден съм много уморена  Simple Smile
За бебешки неща само из нета съм се оглеждала за сега,но определено,след нова година живот и здраве смятам да се купуват разни неща,може пък и да хванем някакво намаление  Laughing
Мисля този уикенд да си купя няколко блузи за бременнни ( по широчки ) някакви чорапогащи,за дънки за сега ще изчакам.Аз принципно съм си по-пълна,имам си коремче и сега не мога да преценя дали нараства,но според мен все още нямам никаква видима промяна.Хубавото е,че нямам особен апетит и не съм качила нищо.
Извинявам се за дългия пост  Peace  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия