~~ Априлско сърчице вече тупка и расте ~~ 2

  • 35 700
  • 719
# 420
glimpse Здравей и съжалявам за притеснителните резултати. Какво каза генетичката на консултацията или тази събота ти е часът? Много е вероятно да ти предложат и на теб амниоцентеза. Стискаме палци да е наред всичко - все пак това е някакво изчисление и всичко е Божа Работа.А пък този възрастовия  риск как ме дразни .. еми аз не се чувствам възрастна  и рискова на 33г , а пък и много зависи от начина на живот , храната ,   гените - там всичко е една статистика Sad   
Между другото - не пречи да опиташ да си запишеш и ти час за някое светило във феталната - просто още един поглед : Марков, д-р Янкова знам също е много добра..  newsm12

Зина - и аз имам изостряне на неразположенията около цикъл - опъпчвам се и ми се яде повече сладичко .. като се замисля , май и гърдите ми са по-чувствителни. Около О  - пък ми става едно гладко лицето, корема ми не е толкова подут... Знам , че като Б .. нямаме овулация , но знам ли ... може да си внушавам  или да е съвпадение.
Виж целия пост
# 421
glimpse Здравей и съжалявам за притеснителните резултати. Какво каза генетичката на консултацията или тази събота ти е часът? Много е вероятно да ти предложат и на теб амниоцентеза. Стискаме палци да е наред всичко - все пак това е някакво изчисление и всичко е Божа Работа.А пък този възрастовия  риск как ме дразни .. еми аз не се чувствам възрастна  и рискова на 33г , а пък и много зависи от начина на живот , храната ,   гените - там всичко е една статистика Sad   
Да, според мен 100% ще ме пратят на амнио. Нещо ми е много съмнителна цялата работа обаче, имам чувството, че това амнио е поредната залъгалка, за да точат пари. Правят ти някакво изследване с резултат едно към гьотере, стряскат те и после лягай за амнио...Аз също съм на 33 и в интерес на истината се чувствам доста по-добре от 20-те си години когато ядях джънк и не спортувах. За лекарите пък възрастта е фактор...изобщооо..
Виж целия пост
# 422
Glimpse, и мойте резултати са подобни, пише да погледна забележката, която звучи горе долу ако си с риск по-нисък от 1:500 се препоръчва второ бхс 15-20 г с. Ще видим какво ще каже генетичката в събота ...
Виж целия пост
# 423
Здравейте,
Излезнаха ми резултатите и съм меко казано притеснена Sad
Не разбирам много как се тълкува, защото има три показателя, но във всеки случай не е добре:
Комбиниран риск за Даун - 1 от 1000
Биохимичен риск за Даун - 1 от 160
Възрастов риск за Даун - 1 от 490

Това направо си е добър резултат. Но ако искаш отиди на консултация с генетик.
Виж целия пост
# 424
Здравейте,
Излезнаха ми резултатите и съм меко казано притеснена Sad
Не разбирам много как се тълкува, защото има три показателя, но във всеки случай не е добре:
Комбиниран риск за Даун - 1 от 1000
Биохимичен риск за Даун - 1 от 160
Възрастов риск за Даун - 1 от 490

Това направо си е добър резултат. Но ако искаш отиди на консултация с генетик.

Здравей,
Това което ме притеснява най-много е биохимичния риск. Там в резултата е отбелязано с H - high. В събота имам консултация с генетик.
Една приятелка ми изпрати нейните резултати - при всичко има по-малък риск от мен и са я пращали на второ БХС а после и амнио Sad
Виж целия пост
# 425
Здравейте,
Излезнаха ми резултатите и съм меко казано притеснена Sad
Не разбирам много как се тълкува, защото има три показателя, но във всеки случай не е добре:
Комбиниран риск за Даун - 1 от 1000
Биохимичен риск за Даун - 1 от 160
Възрастов риск за Даун - 1 от 490

Това направо си е добър резултат. Но ако искаш отиди на консултация с генетик.

Здравей,
Това което ме притеснява най-много е биохимичния риск. Там в резултата е отбелязано с H - high. В събота имам консултация с генетик.
Една приятелка ми изпрати нейните резултати - при всичко има по-малък риск от мен и са я пращали на второ БХС а после и амнио Sad


Това са си направо излишни притеснения според мен. Сякаш имат спуснато нареждане отгоре да плащат всички. Аз съм със същия риск и при това съотношение 1:50, а за сведение на лекаря даже 1:15.
Но аз отказах амнио и генетика каза в този случай да направя фетална към 19 г.с. Аз се обадих притеснена и много възмутена на моята гинеколожка, защото не желая да ми застрашават бременноста с амнио, тъй като имам миома, и тя за мое успокоение успя да ме вмъкне при Марков да направи ранна фетална в понеделник в 9ч., докато съм в 14 г.с.
Аз не бих направила и аборт, дори да разбера, че е с Даун. Това си е моето дете - плът от плътта ми и кръв от кръвта ми. Защо тогава да застрашавам бременноста, като всичко е само статистика?

Ще видя какво ще каже Марков, след това ще изчакам и към 19 г.с. втора фетална с ехокардиография при Томова пък после ще го мисля.
Виж целия пост
# 426
Някой може ли да ми даде координати на Марков. Предполагам, че е с много натоварен график, щом е толкова добър, но все пак да видя какви са възможностите.

http://www.mc-markovs.com/ Това ли е?
Виж целия пост
# 427
Глимпс, вчера се бях заровила и аз да чета за тези резултати от БХС и попаднах на този форум  http://lmpbg.org/new/forum/viewtopic.php?f=6&t=14752 . Въпроси и отговори към проф. Кременски . Много неща ми се изясниха . На няколко пъти имат момичета тревоги за резултати на биохимичния риск , но д-р Кременски винаги отговаря , че това не се гледа , защото данните от ФМ са много важни за самото изследване , имат голяма тежест , така че вземат Комбиниран риск за Даун . Също това , което ми беше интересно е ,че реално тази статистика определя , коя е по-голямата вероятност . В твоя случай 1/1000 , т.е. 0,1% детенце да има проблем или 1% риск от аборт при амниоцентеза . Определено второто не е за предпочитане . Но разбира се , казвам го само , защото усещам , че си притеснена , а мисля , че няма нужда , но за твое си  успокоение си се консултирай със специалисти . Стискам палци и съм сигурна , че нещата ще са наред !!
Виж целия пост
# 428
Някой може ли да ми даде координати на Марков. Предполагам, че е с много натоварен график, щом е толкова добър, но все пак да видя какви са възможностите.

http://www.mc-markovs.com/ Това ли е?

Да. Това е. Аз за първи път ще съм при него. Предишните 3 бремености ходих при доц. Виолета Димитрова от Фемина. Тя също е добра, но явно при нея не е имало свободен час.
Виж целия пост
# 429
Здравейте момичета, излязоха ми резултатите от БХС:

*Резултат за бременната жена:
Вашият комбиниран риск за болест на Даун е:    1 от 3100
Вашият риск за болест на Едуардс е:                    1 от 100000
Вашият риск за болест на Патау е:                        1 от 100000
Вашият риск за болест на Търнер е:                      1 от 100000
Вашият риск за Триплодия е:                                  1 от 100000

*Допълнителна информация за консултиращият лекар:
Биохимичен риск за болест на Даун е:              1 от 740
Възрастовият риск за болест на Даун е:            1 от 320
Възрастовият риск за болест на Едуардс е:       1 от 2900
Възрастовият риск за болест на Патау е:          1 от 8700
Възрастовият риск за болест на Търнер е:        1 от 7000
Възрастовият риск за Триплодия е:                   1 от 100000

*Биохимични и УЗ показатели(11-14 г.с.)
PAPP-A                    1,74
Free-bGG                 1,74
NT(нухална транслусенция)           0,8        +<3(norma)
NT(нухална транслусенция)MOM   0,56       

До колкото съм запозната май са ОК, естествено докторката ще каже като дойде време, някой да сподели мнение ?!
Виж целия пост
# 430
Зина, идеални са ти резултатите!
Виж целия пост
# 431
Здравейте! Записвам се и аз в темата Simple Smile
На 23г. съм, първа бременност. Предполагаем термин - 20 април Simple Smile
 Снощи бях на консултация и попитах лекаря за тези изследвания за аномалии.Каза ми, че щом в рода нямаме отклонения(Слава Богу!), нито пък съм в напреднала възраст, няма нужда сега да си правя никакви изследвания.Каза ми да ида в една клиника във Варна около 17г.с. и там вече да премерят органите на плода.
 В 8г.с лежах за задържане  в болницата, т.к. имах леко кафеникафо зацапване, до кръв не се е стигало, нито имах болки.За всеки случай обаче той искаше да ме наблюдава няколко дни в болницата.Нещата се нормализираха и сега нямам никакви оплаквания.Не съм повръщала, не ми е ставало лошо, а аз си мислих, че ще повръщам като луда  Crazy
  Пожелавам на всички нас да имаме леки и безпроблемни бременности и април месец да се похвалим с живи и здрави бебчета Simple Smile
Виж целия пост
# 432
Криси, добре дошла, в Темелков ли те изпрати?
Виж целия пост
# 433
Добре дошла,Криси!

Не е насочено конкретно само за твоя случай, но ме изумява мнението, и то на лекар, че видиш ли не ти били нужни изследвания, щото си млада и родата е здрава. Много голяма част от хромозомните аномалии не се обвързани с наследствена предразположеност. Напротив!
За мен феталната морфология в 11-13 г.с. е задължителна и се допълва с тази в 17-23 седмица. Двете изследвания  не се припокриват, не са заменяеми едно с друго. Това, което гледат в 12 седмица не се вижда вече в по-късна бременност. А именно- определя се  риска за болестта на Даун, гледат се размери на нухална гънка и наличие на носна костица в точно определени срокове; изключват се големи малформации и ако, не дай си Боже, се открият такива бременността може да бъде прекъсната в по-ранен и съответно много по-щадящ за бременната срок; изключват се аномалии на централната нервна система, костната, гастроинтестиналната и отделителната система  и др.
Каква причина би могла да има една бремена жена да не направи тази ФМ и да чака чак 5-6 месец? Е, вярно, струва 80-100лв, но не мисля, че сумата е непосилна. Един обикновен ежографски преглед в кварталната поликлиника на ретро апарат е 30-40 лв, а не познавам бременна жена, която да е ходила само 2 пъти на ехограф, колкото поема ЗК.

Споделям личното си мнение и не искам никого за нищо да агитирам, но просто ми прави впечатление, че масово лекарите пращат бременните директно на втората ФМ и не ми е ясна причината. Е, ако вашите лекари са специалисти по ФМ и сами гледат подробно бебето, ок, не е нужно да се ходи на сто места.  Peace
Виж целия пост
# 434
Добре дошла,Криси!

Не е насочено конкретно само за твоя случай, но ме изумява мнението, и то на лекар, че видиш ли не ти били нужни изследвания, щото си млада и родата е здрава. Много голяма част от хромозомните аномалии не се обвързани с наследствена предразположеност. Напротив!
За мен феталната морфология в 11-13 г.с. е задължителна и се допълва с тази в 17-23 седмица. Двете изследвания  не се припокриват, не са заменяеми едно с друго. Това, което гледат в 12 седмица не се вижда вече в по-късна бременност. А именно- определя се  риска за болестта на Даун, гледат се размери на нухална гънка и наличие на носна костица в точно определени срокове; изключват се големи малформации и ако, не дай си Боже, се открият такива бременността може да бъде прекъсната в по-ранен и съответно много по-щадящ за бременната срок; изключват се аномалии на централната нервна система, костната, гастроинтестиналната и отделителната система  и др.
Каква причина би могла да има една бремена жена да не направи тази ФМ и да чака чак 5-6 месец? Е, вярно, струва 80-100лв, но не мисля, че сумата е непосилна. Един обикновен ежографски преглед в кварталната поликлиника на ретро апарат е 30-40 лв, а не познавам бременна жена, която да е ходила само 2 пъти на ехограф, колкото поема ЗК.

Споделям личното си мнение и не искам никого за нищо да агитирам, но просто ми прави впечатление, че масово лекарите пращат бременните директно на втората ФМ и не ми е ясна причината. Е, ако вашите лекари са специалисти по ФМ и сами гледат подробно бебето, ок, не е нужно да се ходи на сто места.  Peace


Много ти благодаря за инфото. Много полезно - не съм го знаела.
До сега не бях правила ранна с предишните 3 деца, защото и резултатите от БХС излизаха добри след замерването при моята гинеколожка. Но този път се налага, заради високия риск, който се показа в изследванията.
Понеделник съм при Марков, дано да изключи съмненията!

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия