Дългото чакане след трансфер-40

  • 79 307
  • 766
# 435
Синя Фея точно след трансфера няма повече химия Peace . Прогестерона се води максимално близо до естественият произвеждан от организма.
Разходките се препоръчват за да се кръвоснабдява добре матката.
Ако нещата зависеха само от написаните от теб препоръки нямаше да има неуспешни опити.
Както е казала Ритта има разлика в зачеването, но след това е напълно нормална бременност, носеща като всяка една такава своите рискове.
Виж целия пост
# 436
Мили момичета, пожелавам ви от цялото си сърце да сте бременни,но и аз когато си слагах Утрогестана последните дни си усещах влагалището по -плитко и по- тясно,дори едва си пъхах пръста с капсулките и реших,че съм бременна, но на 28 ми теста ми беше 1.20  Sad Това съм го забелязвала и в други цикли,когато съм лекувала гъбички и наближава датата на М. Мисля че това е от удебеляването на ендометриума и нарастването на матката.Ако са ви правили фоликулометрия, навярно са ви показвали как преди ову матката е слепена, като устнички и след ову започва да се разтваря. Отделно и прогестероновите препарати...
 
Виж целия пост
# 437
Да обясна сега малко по-подробничко,защото виждам,че съм неразбрана.
Когато правите трансфер ви слагат но-шпа заради контракциите на матката. Контракции се получават от пункцията и оволацията. Колкото по късно се трансформира ембриона,толкова са по-слаби контракциите. Те намаляват  бавно от прогестерона. Ако е трансфериран на 2-3ден някой доктори изписват но-шпа. Контракциите са опасни за ембриона,те са една от причините за неуспешно инвитро
Храните,които предизвикват контракции са някой билки,кафе,какао,кола.
Бобените култури отделят газове,а това е възможно понякога да предизвикат контракции.
Ориза запича и може да предизвека проблем съчетан с утрогестана.
Научно е доказано,че протеините помагат за имплантация,както при инвитро така и при естествено забраменяване (месо,яйца,сирене,мляко и др)
Говоря за периода на имплатация, за периода на бременност приемайте полезни за бебето храни и напитки става дума за вашето дълго желано бебче.
Билките обаче могат да предизвикат контракции и при по-късна бременност

При предната бременност усетих уголемяване на матката,та се надявах да е признак.  newsm78
За съжаление точно след трансфер някой момичета пият по една шепа хапчета и аз 4 вида Sad
Дори хормоните са ни синтетични
Виж целия пост
# 438
Ох, май за пръв път след трансфера започвам да се сдухвам - тази удебелена матка и една тъпа стържеща болка ниско долу тази вечер  Rolling Eyes 8-ми ден  newsm78 на тридневни ембриони
Виж целия пост
# 439
Синя фея - струва ми се, че нещо се губи в превода.
След като според теб овулацията предизвиква контракции, как жените без репродуктивни проблеми забременяват и износват. Да не би те да не овулират?
Иначе - да, контракциите са нежелателни и могат да бъдат провокирани както от напитки с високо съдържание на кофеин, така и от много други неща.
Виж целия пост
# 440
Синя феичке, я вземи, и се усмихни първо Hug, каквото има да става, ще стане! Пази се, но умерено и гледай напред.
за кафето -мисля, че 1 леко с мляко на ден няма проблем, иначе и вецето става мираж Whistling
Наистина някои клиники в Щатите препоръчват лежане 24 часа след трансфер, и в следващите 3 дни по възможност почивка, след това нормален ритъм на живот, без големи физически натоварвания. Други -не, казват нормален начин на живот от 1 ден, разни мнения. разни случаи и препоръки. Мисля, че самата бременност ще си покаже, и дано не се налага и един ден лежане за никой тук, да си караме само леки и щастливи такива  Grinning

Виж целия пост
# 441
Аз ще кажа нещата така, както ги разбирам аз. Може бабите ни да са копали по нивите, но не са заченали в епруветка. Не са чакали дете в продължение на 11години. Да, бременността след инвитро биологично протича еднакво с тази по естествен път, но не и психически. Ние треперим много повече над плода в нас. Аз лично за себе си  бих искала да съм направила всичко, което зависи от мен. Било то да се откажа от кафе, цигари, чай, меки сирена, сурови риби(пушени и мариновани) и от нормалния начин на живот. Не бих искала, с което и да е мое действие да навредя на бременността си. Всеки сам решава за себе си. Който както го усеща.
Виж целия пост
# 442
Аз ще кажа нещата така, както ги разбирам аз. Може бабите ни да са копали по нивите, но не са заченали в епруветка. Не са чакали дете в продължение на 11години. Да, бременността след инвитро биологично протича еднакво с тази по естествен път, но не и психически. Ние треперим много повече над плода в нас. Аз лично за себе си  бих искала да съм направила всичко, което зависи от мен. Било то да се откажа от кафе, цигари, чай, меки сирена, сурови риби(пушени и мариновани) и от нормалния начин на живот. Не бих искала, с което и да е мое действие да навредя на бременността си. Всеки сам решава за себе си. Който както го усеща.
Peace

Леле 11 г.,аз 4 и вече взе да ми писва #2gunfire
Иначе съм спокойна.....спокойна...
Утре няма ли някой да се похвали?
Виж целия пост
# 443
Аз ще кажа нещата така, както ги разбирам аз. Може бабите ни да са копали по нивите, но не са заченали в епруветка. Не са чакали дете в продължение на 11години. Да, бременността след инвитро биологично протича еднакво с тази по естествен път, но не и психически. Ние треперим много повече над плода в нас. Аз лично за себе си  бих искала да съм направила всичко, което зависи от мен. Било то да се откажа от кафе, цигари, чай, меки сирена, сурови риби(пушени и мариновани) и от нормалния начин на живот. Не бих искала, с което и да е мое действие да навредя на бременността си. Всеки сам решава за себе си. Който както го усеща.
Именно!!!
Затова дайте да не нападаме момичета, които са по-предпазливи, като Феята.
Около всички нас има мацки, които забременяват от вятъра, които не спират нито цигари, нито пък се чудят въобще дали да пият кафе, които си пийват доволно твърд алкохол и си обикалят по купони "непроменяйки обичайния си начин на живот" (но надали за да не стресират организма  си). И гледайки ги си викаме наум "Ах само да забременея, никога няма да бъда толкова безотговорна". Всяка сама за себе си преценява какво и колко да пожертва в името на рожба. А и да ви кажа:спрях цигарите, спрях кафето, спрях вредните храни и навици, и не само че не си стресирах организма , но си и успокоих психиката, съвестта и емоциите, защото ми е готино, че давам всичко от себе си, и на финала, независимо дали ще е хубав, ще знам, че съм направила  всичко по силите си.
Виж целия пост
# 444
за кафето -мисля, че 1 леко с мляко на ден няма проблем, иначе и вецето става мираж Whistling
Съгласна съм с тебе  Embarassed
Виж целия пост
# 445
Аз до сега не бях лежала след трансфер, но на този опит си останах в къщи до теста. Освен това и яйчниците ме боляха от пункцията. В къщи гледах да не се залежавам, но не съм се и претоварвала.
Кафето 1 на ден не съм пила само ден-два след трансфера, от тогава си пия по 1 на ден, НО НЕ безкофеиново или 3в1. Лекаря ми дори препоръчва по 1 кафе на ден но след 9-10ч сутринта.
Аз си мисля, че няма значение дали лежиш или ходиш на работа, психическото ни състояние е по-определящо. Ако стоиш в къщи, но полудяваш не си помагаш. Много жени се чувстват по-добре работейки в периода на чакане. Важно е да няма стрес.
Като ранни симптоми имах напрегнати гърди, които от време на време спадаха, но най-запомнящото при мен бяха киселините. Гадни, отвратителни, остри около 6 ден от трансфера. И до сега си продължават, но са търпими.
Виж целия пост
# 446
Момичета, страшно съм развълнувана. Знам, че е рано. Но след отчаянието, което ме налегна снощи. тази сутрин си направих уринарен теест. Знам, че е рано -9-ти ден, знам, че прегнила може да окаже влияние. На мен след пункцията ми биха прегнил. Не знам колко единици, не попитах и за какво е. Предположих , че е защото имах много дребни фоликули, от които не са вадили  и за да се спукат newsm78 Ще се радвам някой да ми разясни защо се се слага прегнил след пункция?
  Та от интерес аз още на 6-тия ден следобед  ей така от любопитство си направих един тест имайки предид, че прегнила може да окаже влияние, обаче - не , нищо нямаше - една чертичка.
   Тази сутрин , макар че аз бях ставала до ВЦ  към 5.00, в 7 ей така пак направих един тест и излезе една черта. Заведох дъщеря ми на училище и естествено като се върнах пак гледам теста. И има бледа 2-ра чертаа. Не си въобразявам, защото ги сравних с предишния. Там определено няма.
 Би ли ми обяснил някой влиянието на прегнила върху тестовете. Но ако влияе по моята логика би повлиял повече на 6-тия ден, отколкото на 9-тия ?
Хайде успех от мен  Hug
Утре сутрин пак. Имам доста останали тестове, от времето когаато купувах тестове за О, с тях вървях и такива за бременност. Та имам за всеки ден Simple Smile
Виж целия пост
# 447
аз имам 11 трансфера, 3 от тях с пол. тестове, само една завърши с раждане.
седях си в къщи, без да лежа само след първите два, кафе не пих, шоколад не ядох, изобщо всичко по инструкции.
много бавно ми минаваше времето, затова прекратих висенето в къщи.
на най-успешния трансфер , който беше вечерта, на другата сутрин си бях на работа и така до теста. доста натоварено беше тогава, с изнервена обстановка, че гонехме крайни срокове.
така че и стреса не повлия негативно.
Виж целия пост
# 448
бамба наистина не знам след толкова дълга борба от къде намираш сили да продължиш... Явно си доста силна и устойчива психически. 
Виж целия пост
# 449

Като ранни симптоми имах напрегнати гърди, които от време на време спадаха,
Ей, това е едно от нещата , което ме притесни снощи. Още скоро след трансфера, усетих набъбване на самите зърна и станаха чувствителни, но това се променя. самите гърди не мога да кажа , че са подути или поне не забележимо.

на най-успешния трансфер , който беше вечерта, на другата сутрин си бях на работа и така до теста. доста натоварено беше тогава, с изнервена обстановка, че гонехме крайни срокове.
така че и стреса не повлия негативно.

Това също ме успокои, защото чета че повечето момичета лежат след трансфер пък аз веднага по задачи , на работа .
Благодаря ви момичета! Много късмет на всички!  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия