Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 31

  • 55 827
  • 759
# 300
Здравейте, момичета! Не съм чела темата, но имам един бърз въпрос. Имате ли идея има ли краен срок, в който да се запишеш за женска консултация? Търся, но никъде не намирам инфо.
Според мен няма такъв срок. Има жени, които по-късно разбират, че са бременни и се съмнявам, че им отказват женска консултация. За началния срок вече всеки лекар преценява - някои записват веднага, след като се потвърди бременността (т.е. има наличие на ембрион със сърдечна дейност), а други чакат да мине третият месец (когато опасността от спонтанен аборт значително намалява) и тогава записват. Peace
Виж целия пост
# 301
Лале, мерси за отговорът! Вкараха ме в един филм моите провинциални доктори. Личната вместо за преглед за установяване на бременност ми пуснала талон за проследяване. Гинеколът пък понеже беше рано си го пуснал като преглед и сега увиснах не мога да се запиша и двамата си прехвърлят топката, че другия е виновен.
 На мен, обаче ми предстои преместване в друг град и мисля там направо нов лл и нов гинеколог, но не знам кога ще стане точно, да не съм например в 5-6 м. и да ми кажат, че е късно, знам ли!
Виж целия пост
# 302
Лале, мерси за отговорът! Вкараха ме в един филм моите провинциални доктори. Личната вместо за преглед за установяване на бременност ми пуснала талон за проследяване. Гинеколът пък понеже беше рано си го пуснал като преглед и сега увиснах не мога да се запиша и двамата си прехвърлят топката, че другия е виновен.
 На мен, обаче ми предстои преместване в друг град и мисля там направо нов лл и нов гинеколог, но не знам кога ще стане точно, да не съм например в 5-6 м. и да ми кажат, че е късно, знам ли!
Ее, никой няма да ти откаже в такъв случай. Peace Ама и в сегашната ситуация би трябвало да има решение, нали толкова жени си сменят лекарите, значи все пак е възможно да се даде друго направление, не знам защо ти отказва (освен да има някакъв срок за тия направления newsm78). Кажи ѝ, че искаш да си смениш лекаря, защото не си доволна от този и би трябвало да ти даде ново направление (или да ти обясни кога ще имаш право на ново, ако действително сега не може). Лека бременност ти пожелавам! Hug
Виж целия пост
# 303
Благодаря ти, Лаленце Hug Има вариант с преизбор, но не искам да го ползвам сега, защото доколкото знам се прави само веднъж. Абе, объркаха ме да си гледат техните интереси, но ще се оправя някак Hug
Виж целия пост
# 304
Здравейте, някоя от вас ползвала ли е Гиназол срещу гъбички по време на бременността? Въпреки че ми е изписан от гинеколог, прочетената информация в листовката ме разколебава дали да го използвам Crossing Arms
Виж целия пост
# 305
Момичета, в съвсем ранна бременност, когато още е рано за лекар, имам понякога силни болки в яйчниците като аха-аха и да ми дойде. Някоя знае ли по колко се пие Но-шпа и дали трябва още сега да се обадя на лекаря си? Hug
Виж целия пост
# 306
2*1 или 3* 1 виж на листовката на Но Шпа-то, но такива болки са нормални, важното е течения да няма.
Виж целия пост
# 307
Ами аз вече пия 3*1, но нещо не ме облекчава много, та реших да питам. Понякога силничко ме свива, после минава. Благодаря Hug
Виж целия пост
# 308
Не се вглъбявай, защото ще си внушиш, че много те боли и нещо става. Нормално е, но ако имаш притеснения отиди на преглед. Hug
Виж целия пост
# 309
Най-вероятно имаш контракции. И аз бях така в началото на бременността. При мен отшумяха засега от само себе си и без да пия нищо, но сподели най-добре с гинеколога си.
Виж целия пост
# 310
Благодаря, утре ще звънна (дано е на работа), ако не в понеделник със сигурност ще е там (че му нямам мобилния) Simple Smile
Виж целия пост
# 311
Искам да попитам терминът ми е на 13.11., наблюдяващият ме гинеколог предлага да направя секциото към 27.10. Не е ли ранно според вас?
Виж целия пост
# 312
Искам да попитам терминът ми е на 13.11., наблюдяващият ме гинеколог предлага да направя секциото към 27.10. Не е ли ранно според вас?

А каква е причината да ти предлага толкова ранна дата? Колкото по-близо до термин, толкова по-добре  Peace
Виж целия пост
# 313
За секциото ми си спомням, че лекарят тогава каза- Първите дни на 40- та седмица, т.е. да съм влязла в нея. Твоят да не е с натоварен график и затова като знам колко безскрупулни има, настоявай за обяснение.
Виж целия пост
# 314
Благодаря ти, Лаленце Hug Има вариант с преизбор, но не искам да го ползвам сега, защото доколкото знам се прави само веднъж. Абе, объркаха ме да си гледат техните интереси, но ще се оправя някак Hug
Извинявай, аз не съм сменяла лекар и не допуснах, че има ограничение. Confused Надявам се да се наредят нещата и повече да нямаш ядове с такива доктори. Hug

vanessa123, аз не бих позволила толкова рано, ако всичко с бебето е наред и няма индикации, че не се чувства добре. Имам познати, на които им направиха секцио седмица преди термина. Аз бих предпочела този вариант, ако няма някакви причини да се налага по-ранно раждане. Съгласна съм с останалите - колкото по-близо до термина, толкова по-добре. Peace Поговори с доктора си, макар че си мисля, че ако имаше основателна причина, той щеше да ти я каже. Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия