Астрология за начинаещи (да заповядат и напредналите :) ) - 3 тема

  • 52 932
  • 738
# 240
Може. Смени си астроложката  ooooh!

+1  Crazy

Аз съм в потрес  Crazy  take a smile, кой е този астролог  Shocked Shocked Shocked опитай се да забравиш тези писания  Peace



Lailah, и аз съм поглеждала за анаретните и критични градуси Simple Smile

Анаретни са последните градуси на всеки знак, индикират, че нещо свършва, приключва, за да започне нещо ново. Затова са по-особени и значими.

При мен например Слънцето е напоследния градус и минути в Стрелец - 29:54:59 ...

Критичните градуси по знак  са границите на лунните домове, затова са по-"особени" и значими Simple Smile
Виж целия пост
# 241
Greene , С.О., a.l.e.n.a, благодаря ви!
Точно защото мисловно се затормозих и не искам да попадам в капана да ' обричам ' детето си с мисли, се обърнах към професионален астролог.
Както усещам от реакциите ви, май не съм била ясна. Астроложката " ми прати хороскопа най- сетне.....и само загатва за кармични проблеми......които Плутон щяло достатъчно да осигури . Но без подробности, освен, че че може да има грижи, огорчения и трудности в живота. И кармични изпитания,осигурени от Плутон.   Написах и положението на Плутон и за кои градуси става дума.И ви попитах за мнение и помощ  bouquet
(Да,обаче, като се разрових сама в конкретните градуси, за които е споменала, прочетох допълнително още страшни неща Cry Crazy)

За градусите :
Таблица "Характеристика на Зодиакалните Градуси"
 
1   бяло - Градусы КОРОЛЕВСКИЕ
2   сиво- Градусы РАЗРУШИТЕЛЬНЫЕ
3    жълто- Градусы экзальтации
4    кафяво - Градусы падения
5   зелено- Градусы экзальтации и падения одновременно
6    розово- Градусы обители
7    синьо- Градусы изгнания


На руски е.
От тук :Има трактовки както за зодиакалните, така и за градусите по домове.

Хареса ми и този сайт , пак интерпретиращ градусите.
 Както и този- последователно по зодии.
(За градусите четох в английски и руски сайтове. Има много интересни интерпретации. Някои са по- конкретни, други са по-скоро символично психологически ориентирани. )

Виж целия пост
# 242
take a smilе, благодаря за информацията   bouquet
Виж целия пост
# 243
 Praynig Praynig Praynig
Момичета, някой да има мнение по въпроса Юнона съвпад ПОФ /Локус Фортуна/двустранно в синастрия? В смисъл моята Юнона с неговия ПОФ и обратното  newsm78  Има и други интересни аспекти, но това сега го забелязвам след толкова време взиране. Орбисът е около 5 гр.  Да  не взема да се омъжа пак  #2gunfire
Виж целия пост
# 244
За мен това не е индикация за брак  Peace
Виж целия пост
# 245
 Hug  Има много дивотии по картите ни, но тази сега я забелязах. Не че не обичам човека, но втори път не мисля че бих се объркала  Mr. Green
Благодаря ти Алена Simple Smile
Виж целия пост
# 246
Цитат
Как при предизвикано, както и така наречените „планирани” раждания с „Цезарово сечение”, би могло да се повлияе на живота и съдбата на детето? Тук ще отбележим най-важните неща, произтичащи от такива раждания: 

- Асцендентът определя нашата личност и нашето физическо тяло с неговото здраве, а управляващите го планети властват над нашата съдба. Тези планети със своите позиции в домовете на хороскопа посочват тези житейски сфери, в които ни е предопределено да влагаме своята енергия, да проявяваме своята активност и които способстват за нашето развитие. Ако детето се беше родило по естествен път, с контракции, които нероденото бебе предизвиква при наближаване на закономерният момент на раждането му, неговият Асцендент вероятно би бил в някой друг знак, с други планетни управители и може би други домови позиции на тези планети в хороскопа. Това означава, че заради предизвиканото ражданедетето е принудено да живее под друга личност и вероятно да се занимава приоритетно не с тези житейски сфери, които би имал при естественото раждане.

- Асцендентът управлява физическото ни тяло, а всеки човек освен физическото тяло има и други невидими тела – етерно, астрално, ментално и кармично. При закономерното раждане по естествен път между тези тела има енергийни връзки, които осигуряват на човека да изживее своя живот и своята съдба така, както са заложени в рождения му хороскоп. Когато има отклонение от датата на естественото раждане не само в часа, но и в датата на раждането, енергийните връзки между тези тела са нарушени и може да има енергиен дисбаланс. Всичко това може да се отразява на здравето и особено на психо-емоционалното състояние, а също така и на различни житейски сфери.

- Всеки от дванайсетте домове в хороскопа попада под влияние на намиращите се в него зодиакални знаци, планети, а също така на позициите на управляващите го планети и техните аспекти. Когато позициите на домовете не съответстват на тези, които човек би имал при раждането в своето време, определени житейски сфери могат да попадат под влиянието на други знаци и планети и съответно на човек му се налага да усвоява други житейски уроци, а също така да преминава през кармични изпитания, които не са били изначално предназначени за него и нямат връзка с неговата карма.

- Когато човек се ражда в своето закономерно време, то по рождения хороскоп може да се определи на каква възраст може да се реализира  някое важно в живота му събитие – например, важна любовна връзка, брак, начало на професионалната кариера и други. При промяна на датата и часа на раждането тези събития ще стават в друго време, на друга възраст. Ние се прераждаме групово и в нашата съдба предварително е предвидено кога ще срещнем любим човек, кога ще създадем своето семейство, кога ще имаме деца и т.н. При отклонение от естественото раждане тези периоди може да не се стиковат с периодите в живота на тези, с които ни е било предопределено да свържем своята съдба.

- Отклонение от закономерното време на раждането, което е определено в духовния свят още преди раждането, може да бъде продемонстрирано на такъв пример. Представете си, че имате полет от Москва до Чикаго. По някакви причини обаче самолетът е принуден да кацне на друго място и ви се налага да останете завинаги на това място. Добре ще е, ако това е някакъв голям град, макар и в друга държава, където условията на живота не се отличават особено от условията на живота на това място, където сте живеели преди. Но може да се случи така, че това ново място, където сте принудени да живеете, се намира в някоя друга държава, която коренно се отличава от родното ви място (примерно в някоя африканска държава). С други думи, човек, който е роден не в своето време, е принуден да живее не по своята съдба, а ще бъде ли тази съдба по-добра или по-трудна от неговата съдба, трудно може да се прецени, а и няма смисъл. Така или иначе, при подобно раждане човек не се чувства «в своите води» и на него му е трудно да се приспособява към някои обстоятелства, условия, които не са били предвидени за него предварително, но той е принуден да живее с тази съдба, която е заложена в хороскопа на реалното му раждане.

как ще коментирате тази теза?
Цитирала съм дословно астроложката....
Оказва се, че заради предизвиканото раждане, моето дете ще се подвизава под чужда личност, ще се наложи живее натресена насила нему съдба, а не тази , която си е избрал предварително и най- вероятно ще има психо-емоционални отклонения..... Confused
Виж целия пост
# 247
Аз мисля, че децата сами избират къде да се родят - в кое семейство, при кои родители и какъв живот да имат, за да си научат уроците, да се наградят и развият.

Ако детето е избрало майка, която да роди секцио -то това е бил неговия избор. Ти си просто инструмент - то да дойде на този свят.

То ще живее своя живот-такъв, какъвто го направи. Ти можеш да го възпиташ да бъде добър човек  Blush

Според мен излишно се фокусираш над моменти извън властта си. Прави това, което е по силите и в обхвата на контрола ти. Обичай го, бъди добра майка, давай му любов, правилната посока ....

 Blush
Виж целия пост
# 248
Нищо вярно няма в тази теория. Не съм съгласна.

Ако някой се е родил със секцио това също е било част от заложената му съдба.

Почти винаги в хороскоп на такова дете има индикации за това. Много често изявен Марс. В хороскопа на дъщеря ми Марс е най-издигната планета.

Интересно ще ми е да попитам тази астроложка защо, ако се променя  съдбата при раждане със секцио, защо хороскопът на такъв човек много точно описва семейството му (родители, братя, сестри), които са постоянна величина и при естествено раждане, и при секцио.
Виж целия пост
# 249
Аз също не съм съгласна с това, как се появяваш е част от съдбата ти, и това че лекар родител е взел решение как да се появиш не променя факт. На този принцип всички жени които трябва по мед. причини да раждат секцио да не раждат да не прецакат децата си  ooooh!
Астрологията е за да помага не да депресира  Confused
Виж целия пост
# 250
Много ви благодаря! Hug Признателна съм ви наистина    bouquet
Моето дете не е с планирано секцио. А с предизвикано дирижирано раждане. С окситоцин. Така реши изведнъж  следящата ме лекарка , допускам, че й беше по- удобно, понеже й предстоеше отпуск а,а аз още не бях родила.......
Greene , много интересно ми стана като прочетох това за Марс. На моето дете също Марс му е силно изявен.  Flutter
Може би ако майката знае предварително, още преди да забременне, че ще ражда планирано, децата да си избират и такова появяване - със секцио?
А моето...при мен беше неочаквано........аз просто послушах лекарката......било се обърнало вече с главично предлежание, имала съм 3 см разкритие......била съм готова за раждане.....а терминът ми беше след почти 2 седмици.
Виж целия пост
# 251
Моето секцио не беше планирано. До последно мислех, че ще родя нормално. Не съм гледала предварително разположението на планетите, просто така се случи.
Виж целия пост
# 252
и аз не вярвам в това. по тази логика и преждевремено родените и те живеят чужд живот. за мен бебето си избира кога да се роди и няма никакво значение как ще се случи това раждане. то си знае кога трябва да е.
Виж целия пост
# 253
Винаги съм знаела,че раждането със секцио ,преждевременно или нормално Душата сама си е избрала предварително. Peace Както и здравословното състояние или аномалия,всеки се ражда да научи урока си,да изпълни програмата си.При едни е по-лека,при други не толкова.Общо взето кой каквото си е заслужил от предишни прераждания.Съжалявам,ако на някого е прозвучало грубо,но това си е самата истина...
Виж целия пост
# 254
В хороскопа на сина ми Марс е най-издигнатата планета. След 8 часа мъки се наложи спешно секцио, че ни изпускаха и двамата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия