Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са симптомите на заболяване на щитовидната жлеза?
Какви тестове се правят за диагностициране на заболяване на щитовидната жлеза?
Какви изследвания покрива НЗОК за хипотиреоидизъм?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са симптомите на заболяване на щитовидната жлеза?
Симптомите на заболяване на щитовидната жлеза включват лесна умора, световъртеж, шум в ушите, отслабена памет, сутрешна подпухналост, затруднено преглъщане, усещане за стягане в шията, изпотяване , сърцебиене, наддаване на тегло и болки по ставите и мускулите. Наличието на един или няколко от тези симптоми може да насочи вниманието към щитовидната жлеза.
-
Какви тестове се правят за диагностициране на заболяване на щитовидната жлеза?
-
Какви изследвания покрива НЗОК за хипотиреоидизъм?
-
Какви са препоръките за диета и начин на живот при заболяване на щитовидната жлеза?
-
Какво представлява индексът NOMAD и как се изчислява?
). Зимно време нормално ТСХ се покачва заради студа и забавения метаболизъм, така че и новите й резултати с ТСХ=3 са ок. Нека говори с ендокринолога си, разбира се, но нека не залага само на щитовидната, а да направи комплексни изследвания, ако не е направено досега. И най-вече търпение!!! 5 месеца са нищо време, все пак божа работа е това
Ужасявам се от мисълта че ще остана завинаги в това ужасно състояние
