Коремчето на мама се надува, а ФЕВРУАРЧЕТО вътре си лудува! - тема 5

  • 31 911
  • 723
# 285
Здравейте  bouquet.
Ели, дано е фалшива тревога Hug.
Миерин, спирането на сладкото и тестяното също ще помогне срещу гъбичките. Хапвай и по едно кисело мляко на ден. Радвам се за добрите резултати  bouquet.
Саки, и аз гледах за пилатес в НСА, но ми е далече. Спряла съм се на това - http://doula.bg/courses/%D0%BF%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1% … 0%BD%D0%BD%D0%B8/ .
И мен ме боли тук там, ама май е нормално  Crazy. Записах си час за фетална морфология на 6.10, тогава ще съм в 21 седмица. Преди това имам час по ЗК, на 24.09.
Виж целия пост
# 286
Да се оплача- вчера имахме годишнина от сватбата, та бях запазила места в завед, да се почерпим с мм. Вървях от Св. Неделя до Шишман и имах чувството, че ще умра за тези 15-20мин...нямаше толкова ужасно чувство. Постоянно стегнат корем, дискомфорт при всяка крачка(а се движех бавничко). Едва се добрах до заведението. Изпотих се от напрежение и болка... мн гадно.Веднага в тоал.понеже реших, че от тези контракции пак съм прокървила...слава Богу- излишна тревога. Но после, седейки вече, пак си ги имах болката и контр. Беше ужасно. Т.е 1 час близо имах постоянни контракции. На някой нещо подобно? Днес сме на лекар от 15ч. Дано вс е ок.
Виж целия пост
# 287
Да се оплача- вчера имахме годишнина от сватбата, та бях запазила места в завед, да се почерпим с мм. Вървях от Св. Неделя до Шишман и имах чувството, че ще умра за тези 15-20мин...нямаше толкова ужасно чувство. Постоянно стегнат корем, дискомфорт при всяка крачка(а се движех бавничко). Едва се добрах до заведението. Изпотих се от напрежение и болка... мн гадно.Веднага в тоал.понеже реших, че от тези контракции пак съм прокървила...слава Богу- излишна тревога. Но после, седейки вече, пак си ги имах болката и контр. Беше ужасно. Т.е 1 час близо имах постоянни контракции. На някой нещо подобно? Днес сме на лекар от 15ч. Дано вс е ок.
Убедена съм,че всичко е наред, но все пак профилактично ще стискаме палци hug Пиши след прегледа ,за да знаем че всичко е наред ... Претоварваш се явно и имаш нужда само да си почиваш, малкото си иска неговото  Sunglasses
Аз вече се чувствам като абсолютен плужек заради малкия господин в корема ми - преди вървях страшно много пеш, качвах се без асансьор на работа (5ти етаж) и до вкъщи (7ми етаж), а сега само да опитам и на втория етаж още започва леко да понаболява... веднага в асансьора  и вече дори не си помислям за повечко натоварване  ooooh! Като някоя доста възрастна бабичка съм  Joy
Виж целия пост
# 288
Здравейте   bouquet
Росченка, голямо гуш Hug, пази се! Вземаш ли магнезиеви препарати?
Ели, а ние нямаме асансьор, та поне това движение ми е осигурено ежедневно (5 етаж)  Joy.
Честит първи учебен ден на всички майчета с по - големи дечица и работещи в сферата. Ползотворна, лека и прекрасна учебна година   bouquet.
Виж целия пост
# 289
И аз моето още не го усещам , или поне не разпознавам че е то... Затова си поръчах доплер Grinning, дано скоро пристигне и да му слушам пулса. Щастливки сте вие, че можете да ходите честичко на скан. Аз още и пола не знам, до 05.10 ще се побъркам Tired. , а частния скан тук, хич не е евтин. Относно болките, и при мен ги има, ту в ляво, ту в дясно, в средата... Лежа си повечко и не правя нищо  Sunglasses
Като лежиш просто си сложи дистанционното на корема под пъпа и ще го видиш как се клати в ритъм Simple Smile ако си уцелила точно върху бебето дори усещаш тупане. С ръка също се усеща тупането.
Виж целия пост
# 290
Като лежиш просто си сложи дистанционното на корема под пъпа и ще го видиш как се клати в ритъм Simple Smile ако си уцелила точно върху бебето дори усещаш тупане. С ръка също се усеща тупането.
----------------
Като лежа, дори знам къде е бебето, корема ми е леко по- подут в дясно, чак ми е смешно Mr. Green а тупкането, все си мисля че е моя пулс. Чакам си машинката, че да се успокоявам слушайки пулса.
Дано всичко е наред с прегледа и болките и контаракциите не се случват отново толкова рано  Praynig
Виж целия пост
# 291
Благодаря, момичета  Hug ...уж се пазя... Tired иначе пия магнерот.
Ще пиша след прегледа.
Виж целия пост
# 292
Аз пък не залагам на почивка, а точно обратното. Много съм активна, ходя три пъти в седмицата на фитнес и се чувствам много добре. В момента, в който се залежа, съм парцал.
Даже сега точно се обличам за тренировка  baby_neutral
Виж целия пост
# 293
...а тупкането, все си мисля че е моя пулс.

Точно твоя пулс е. Ритничетата на бебето не са така равномерни и постоянни. Абе има разлика и като го усетиш, ще я разбереш без съмнение.
Виж целия пост
# 294
ros4enka, Елизка - стискам палци всичко да е наред при вас  Hug

Licoco - блазе ти за фитнеса Simple Smile аз преди да забременея ходех редовно на народни танци и тичах чат-пат по полу-маратоните на Бегач, а сега постоянно нещо ме понаболява корема ниско долу и не смея нищичко да правя. Вече и на два пъти ми падаше рязко кръвното и ми причерня от изкачване на едни съвсем малки баирчета, та реших вече и никакви катерения по стълбите на работа...

Veggie - и момченце да е, пак ще измислите хубаво международно име, сигурна съм Simple Smile моят мъж е с такова, нищо че си е чист българин... но пък много ни е улеснявал в чужбина, че името е познато и никога не го бъркат Simple Smile
Виж целия пост
# 295
Ели, бях та ФМ всичко е наред, може да слагаш розовия щъркел (надявам се да си остане до края)
Виж целия пост
# 296
Tada  Вече сме 100 бъдещи февруарски мамиTada

Добре дошли на новодобавените мами Hug И мнооооого прегръдки за всички  Hug  Радвам се че вече сме толкова много и само добавям нови , а не се налага да трия никого... С две думи все повече ставаме , все по-хубави и все по-бременни    Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 297
Tada  Вече сме 100 бъдещи февруарски мамиTada

Добре дошли на новодобавените мами Hug И мнооооого прегръдки за всички  Hug  Радвам се че вече сме толкова много и само добавям нови , а не се налага да трия никого... С две думи все повече ставаме , все по-хубави и все по-бременни    Hug Hug Hug
Най-после! smile3501

Здравейте   bouquet
Честит първи учебен ден на всички майчета с по - големи дечица и работещи в сферата. Ползотворна, лека и прекрасна учебна година   bouquet.
 
Много благодаря! Hug
Виж целия пост
# 298
Tada  Вече сме 100 бъдещи февруарски мамиTada

Добре дошли на новодобавените мами Hug И мнооооого прегръдки за всички  Hug  Радвам се че вече сме толкова много и само добавям нови , а не се налага да трия никого... С две думи все повече ставаме , все по-хубави и все по-бременни    Hug Hug Hug

Хайде дано и 200 станем и от тук нататък никоя да няма никакви проблеми с бременеенето Simple Smile
Виж целия пост
# 299
Tada  Вече сме 100 бъдещи февруарски мамиTada

Страхотно е това  Heart Eyes Много се радвам. Дано все повече и повече нови мами и в нашата и другите тема да има  Heart Eyes Hug

ros4enka когато си сигурна, че си добре повечко движение когато нещо ти е по натоварено коремчето почивай повече  Hug И не се притеснявай всичко с бебчо ще е наред. Аз знаеш съм така почти постоянно заради колита и гастрита и много добре те разберам  Hug Спокойно миличка.

Licoco дай боже все така да си добре и активна  Praynig Heart Eyes Hug Но фитнеса не за всички бременни е добра идея  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия