Мина вече първата половина, с ЯНУАРЧЕ ще се запознаем тази зима - Тема 7

  • 33 748
  • 729
# 585
И аз спален чувал ще купя и едно порт-бебе, евентуално да има...
И космонавт.  Не знам в количката и космонавт...и порт бебе?Или?

Пелени само тънки ще взема.
Хепи,кокво порт бебе имаш впредвид,че и аз се чудя? Има едни такива от плат,мекички като одеалце и други по-шушлякови като че ли,спициални май за количка?
Виж целия пост
# 586
А какъв термометър? Гледам има обикновен,дигитален,друг под  формата на залъгалка?
Ами аз съм за обикновен, ако можеш да намериш от тънките с триъгълна форма, бързонагряващи, най-добре (едно време бяха на Чико, сега ми донесоха такъв от Гърция, че тук не съм виждала). Дигиталните не мерят вярно според мен. Имахме и залъгалка (немска беше... Breuer май беше марката или нещо подобно, към 20 лв. дадох за него преди 10 години newsm78) ами пак и нямах доверие, так и не съм я ползвала. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 587
И аз спален чувал ще купя и едно порт-бебе, евентуално да има...
И космонавт.  Не знам в количката и космонавт...и порт бебе?Или?

Пелени само тънки ще взема.
Хепи,кокво порт бебе имаш впредвид,че и аз се чудя? Има едни такива от плат,мекички като одеалце и други по-шушлякови като че ли,спициални май за количка?

Аз от по-меките ще взимам.
Виж целия пост
# 588
В Малечко има -20 % на Медела. Добри ли са ел. помпи за кърма? Заслужават ли си? Аз нали бях планирала да не кърмя, а да се цедя, но оттук разбрах, че не ставало така. Все пак за нощем, за времето, през което няма да съм до детето и за навън мисля да цедя. Заслужава ли си да дам толкова пари за ел.помпа на Медела или някаква евтина да търся?
Виж целия пост
# 589
В Малечко има -20 % на Медела. Добри ли са ел. помпи за кърма? Заслужават ли си? Аз нали бях планирала да не кърмя, а да се цедя, но оттук разбрах, че не ставало така. Все пак за нощем, за времето, през което няма да съм до детето и за навън мисля да цедя. Заслужава ли си да дам толкова пари за ел.помпа на Медела или някаква евтина да търся?
На мен много ми похвалиха точно електрическата на Медела.
Аз имам ръчна на Авент, но така и не ми свърши работа (още три момичета я ползваха, всички бяха доволни). Явно аз нещо не съм в час...  newsm78 Така и не можах да изцедя повече от 50-60 мл. Отсега според мен е рано да се взима помпа. Ако е необходима, особено ако се наложи да се ползва постоянно, електрическата много ще улесни нещата. Но да се инвестира отсега... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 590
Ох, момичета, аз се вкарах във филм. Така както си пуснах изследванията за щитовидната жлеза от немай къде, резултатите ми май не са много добри.
Име на теста       Резултат      Единици   Референтна стойност   Метод
FT3                        4.88       pmol/l        3.1 - 6.8                     ECLIA
FT4                        9.79       pmol/l        12.0-22.0                    ECLIA
TSH                       3.16       uIU/ml        0.27 - 4.2                   ECLIA

Четох разни наши и американски сайтове и пише, че за втори и трети триместър TSH трябва да е до 3, а когато е съчетано с ниско FT4 (както е при мен), не е добре.  Sad
Утре така или иначе ще нося резултатите на моята гинеколожка, но не знам дали тя е компетентна по тези въпроси или да търся ендокринолог... Вие можете ли да препоръчате някой?
Виж целия пост
# 591
А дали спирането на цигарите с началото на бременността също е причина за качването на повече кг.? И какви хапчета пиете като добавка. Аз желязо,калций и витамини prenatal, пиех и магнезий, но ми го спряха.
Ztv киселини имам, но рядко, пия една естествено газирана вода perrier и ми помага.
Ще опитам и аз с тази вода , въпреки че не обичам да пия газирана вода  Rolling Eyes
Иначе моя лекар не ми е казал да пия никакви витамини .. само фолиева  newsm78 дали е нормално?
Виж целия пост
# 592
Bordeaux, аз ходя при Емил Начев в Майчин дом... първото посещение е 40 лв., а всяко следващо по 10 лв. Работи от 8.00 но не знам до колко. Можеш да звъннеш в Майчин дом да питаш. ТСХ е малко високо, моето е около 2 и пак искат да ми го свалят под 1,7...
Виж целия пост
# 593
Тя Периер не е като газираните ни води, и аз не обичам нашите, тази е естествено газирана. Сега заръчах на ММ, че пак умирГвам.

Нормално е, с витамините може да стане натрупване, не знам....аз моя като го видя тази седмица, ще го питам.

Бордо, има добри ендокринолози в МД,може да провериш за преглед там.

Тия под нас ще се избият съседите. Пак се събраха, днес пак се крещи  ooooh! ooooh! ooooh!
Виж целия пост
# 594
Момичета тъй като за първи път ми предстои да стана мама , все още се чудя кога е редно да купим кошарка.Вие на какво мнение сте?  1crib
Виж целия пост
# 595
Моето АГ също не ми е препоръчвало витамини, Марков на ФМ също не препоръча, а го попитах какво му е мнението за витамините.

Аз пък предпочитам суровите плодове, зеленчуци и ядки в менюто, като източник на такива.
Вярно, че няма да докарам отношението на витамините като на готовите хапчета, но пък и за усвояването на различните витамини и минерали имаме нужда и от различни помощни вещества, та до колко и какво се усвоява и от фармацевтичните витамини си е отделен въпрос.

До преди някое и друго десетилетие, изобщо не са пити синтетични или извлечени от първоизточника си витамини и пак са си раждани бебета.
Моето мнение е да не се шашкате с  тези витамини и добавки, освен ако нямате някакви сериозни проблеми.

п.п. Ние си бяхме харесали и щяхме да си я купуваме с останалото обзавеждане някъде по-напред във времето, но преди да родя, за да е готова стаята. Сега се оказа, че сестра ми много държи да ползваме нейното легло - от племенницата, та покупката отпадна, само го пребоядисахме от естествения му дървен цвят с лак, в бяло.
Виж целия пост
# 596
Момичета тъй като за първи път ми предстои да стана мама , все още се чудя кога е редно да купим кошарка.Вие на какво мнение сте?  1crib

Аз лично ще купувам декември,а количката януари.  Peace

Аз пих само калий, и то защото се налагаше. Сега съм го спряла, казаха и за фолиевата, че може да стане натрупване, затова я пия рядко, от ден до пладне Mr. GreenСинтетични витамини мисля да не купувам засега. Магнезия и него си го пия.
Виж целия пост
# 597
Зависи какви са изследванията за добавките. Ние количка имаме обещана, много хубава. Кошарката ще ни е подарък от майка ми, но сега започваме ремонт на стаята,  изолации,боя и т.н., така че има време за нея. По скоро за бебето не знам какво се купува. Записала съм и час за една коледна фотосесия с мъжа ми и кучето, голям смях ще е. Еми така е при първа дълго чакана бременност  Laughing  Rolling Eyes 
Виж целия пост
# 598
Bordeaux, аз ходя при Емил Начев в Майчин дом... първото посещение е 40 лв., а всяко следващо по 10 лв. Работи от 8.00 но не знам до колко. Можеш да звъннеш в Майчин дом да питаш. ТСХ е малко високо, моето е около 2 и пак искат да ми го свалят под 1,7...

А можеш ли да ми дадеш някакъв телефон? Направо на него ли се звъни или на регистратура? Много ли се чака за час? Ох, притесних се, а знам, че хич не е хубаво... Малко като гръм от ясно небе ми дойдоха тези резултати....
Виж целия пост
# 599
Ето защо трябва да се правят на ВСЯКА БРЕМЕННА, тъпи АГ-та....тъпа система.

Еми, аз съм си извадила списък, но заедно с момичетата тук го съкратих. Дрехи вече взех доста, но 100% ще вземем още, ще гледам да са по-голям размер, за да се носят.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия