Мина вече първата половина, с ЯНУАРЧЕ ще се запознаем тази зима - Тема 7

  • 33 748
  • 729
# 660
Katia_N , сина ти да не го тресе някакво предтийн поведение  Mr. Green Съчувствам ти и се замислям че всички това ни чака. Мамите решили се на повече от две деца сте смели жени  Hug Не че разбирам нещо, ама ако сина ти те ядосва не можеш ли просто да го пратиш да се разправя с бащатко си  newsm78 Така може и съпружето да извлече поука  Joy
Ох, то това му поведение е откакто стана на 2. Mr. Green Просто е криво човече. Много труден характер, инатест, разсеян, егоист, интересчия... Какво да ти кажа... Нагло копче. Mr. Green И постоянно ме вбесява. Иначе не е лошо дете. Но просто му е трудно да си владее емоциите, действа първосигнално, без никакво чуство за вина, съвест, съжаление. Никога той не е виновен. Всеки ден ми сервира по нещо. И вместо да се чувства гузен, да се извини, той винаги е с претенции, поставя условия, а аз полудявам от такова поведение.
А за мъжа ми... Снощи точно това направих... Оставих ги да се оправят двамата. Накрая Преслав щеше да си легне с ненаписано домашно, баща му го остави... А домашното не беше написано, защото си беше забравил половината помагала вкъщи (за не знам кой път) и имаше забележка за не знам кой път (моите са на целодневно обучение). Ами аз не мога така. Той трябва да се научи, че забравянето не е извинение и след като е забравил, ще си носи последствията. Накрая го овиках яко в 11 вечерта, заплаших го, че ще пропусне РД на една съученичка в събота и написа всичко за 20 мин, а преди това седя над учебника 4 часа.  Twisted Evil Кофтито беше, че късно намерих с какво да го заплаша, че да свърши работа. На него не му пука от нищо.  Close
Не казвам, че съм права да крещя като луда посред нощите, но просто ми избиват балансите, не мога да го изтърпя. Днес ми е супер гузно... Sad
Виж целия пост
# 661
И аз да се включа в дискусията за болници в Бургас. Simple Smile 2006 раждах в МБАЛ-а, естествено, без предплащанки и съм изключително доволна, като се има предвид, че съм на принципа на purpuletka-не отивам на хотел, искам и вярвам, че всичко ще мине нормално и...да, мина. На случаен принцип попаднах на д-р Гамишев тогава, който се наложи само да удари 5-6 бода накрая  Mr. Green Изписаха ни на по-малко от 72 часа престой. Сега смятам пак там да раждам. За мен основно значение има добрата неонатология, а там е най-добрата в Бургас. 2013 имам аборт в Девата. Условията са по-добри (след ремонта не знам как е в МБАЛ-а, де). Много добре мина също - внимание и отношение от лекари, сестри, санитарки, но държа да родя естествено и по възможност без да плащам за "екстрата" да стана мама отново  Naughty Бургасмед даже не ми е в списъка с възможности, макар да ми е на 5 крачки. Просто няма начин, тъй като добри отзиви не съм чула и, както вече споменах, условията не ме блазнят.
Другия момент е с акушерката. И аз мисля, че е много важно да можем нея да избираме, защото видях с предното раждане колко работа му се наложи да свърши доктора, а акушерката (Мирянова, къде ли е сега?!) беше безупречна като поведение и отношение.  Heart Eyes
Та на база на гореизложеното в понеделник съм на ЖК при нов АГ, който си работи в МБАЛ-а и, ако се наложи поне мога да го избера като екип.  Praynig да не е излишно прехвален само Simple Smile
Очаквам информация и от вас - приятелки, братовчедки...Ще ми е много любопитно!  Hug
Извинявам се за дългия пост!  Embarassed
Виж целия пост
# 662
Ох, Кате, не се сърди ама на първите пет реда от последния ти пост се смях с глас  Joy Да ти кажа моите най-близки приятели мъже като им слушам самопризнанията за това какви са били като деца, са били точно като сина ти, а сега са жестоки мъжкари до един. Знам, че това няма да ти направи положението по-лесно, но поне има надежда да се кротне твоя синковец, само да имаш железни нервички да го изтраеш. Относно това, че си се развикала, в случая май няма за какво да ти е гузно, като нищо не помага какво да направиш... ама май е трябвало да ги събереш двамата с мъжо ти, да ги строиш и двамата  Mr. Green
Забелязала съм, че в повечето семейства мама е извора на дисциплина и респективно тя е лошата, а тати е забавния тип. Преди си мислех, че това е холивудско клише, но с обебването на приятелите ми постепенно видях че си е истина с малки изключения. За съжаление в родителското дуо винаги трябва да има поне един, който да се грижи за дисциплината и заради ролята на жената често това е тя  newsm78
mama_3y3a , я виж сега колко интересно стана! Ето човек в темата с наблюдения от МБАЛ-а  Hug Може ли да споделиш при кое АГ от МБАЛ-а ще ходиш и изобщо всичко всичко  Simple Smile Ето гледай как моето АГ като работи в Бургасмед и съм чувала хубави неща за там Wink Но за Неонатологията в МБАЛ-а и аз съм чувала също като теб и все повече се замислям, че това трябва да ми е първа точка от проучването при избор на болница  newsm78
Виж целия пост
# 663
Кате не е нужно да го заплашваш с нещо конкретно веднага - просто на другия ден след като поиска нещо му откажи и му обясни защо му отказваш, без да се ядосваш или крещиш - с това показваш слабост, която той контролира, не ти.
Единствения вариант да разбере и да се научи ( а това става бавно ) е като ясно види и понесе последствията - и не го заплашвай, директно не го води на рождения ден, но нека е наясно какво се случва. И бъди точно обратното - с мек но категоричен тон, без да отстъпваш - няма да умре от едно еннаписано домашно, но нека си понесе последиците Peace
Виж целия пост
# 664
Кате, и аз мисля, че ще съм цербера у дома.  Mr. Green
В интерес на истината аз съм била много добро и послушно дете, но ММ  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Мамма миа ще е наща госпожица ако се е метнала на него повече.
Виж целия пост
# 665
Ох, Кате, не се сърди ама на първите пет реда от последния ти пост се смях с глас  Joy Да ти кажа моите най-близки приятели мъже като им слушам самопризнанията за това какви са били като деца, са били точно като сина ти, а сега са жестоки мъжкари до един. Знам, че това няма да ти направи положението по-лесно, но поне има надежда да се кротне твоя синковец, само да имаш железни нервички да го изтраеш. Относно това, че си се развикала, в случая май няма за какво да ти е гузно, като нищо не помага какво да направиш... ама май е трябвало да ги събереш двамата с мъжо ти, да ги строиш и двамата  Mr. Green
Ох, и аз се надявам да се кротне в даден момент... Надеждата умира последна... Но толкова ми идва до гуша, че постоянно му викам, а това вече не е добре. Още като го взема от училище... Колкото и да съм спокойна и той да на добрите, все ще изръси нещо, което ще ме ядоса още в колата преди да сме се прибрали. ooooh!
А снощи ги овиках и двамата... Баща му от гузна съвест чак изми чиниите. Mr. Green Ами гледам да се справям с всичко, че нали бебето си е "мой проект", да не го ангажирам с нищо, ама чак пък толкова... Започна още от сутринта. Мих чинии от предната вечер, когато имахме гости и си легнах в 12, простирах, хвърлях боклук и съответно закъснях за работа. Взех ги от училище, писах домашни с тях до 7, Помолих ММ да поеме домашните, за да оправя вечерята. Приготвих вечеря, сложих масата и ги оставих, защото краката ми се бяха надули зверски.  Е, даже и масата не бяха прибрали... И домашното ненаписано. Twisted Evil
Кате не е нужно да го заплашваш с нещо конкретно веднага - просто на другия ден след като поиска нещо му откажи и му обясни защо му отказваш, без да се ядосваш или крещиш - с това показваш слабост, която той контролира, не ти.
Единствения вариант да разбере и да се научи ( а това става бавно ) е като ясно види и понесе последствията - и не го заплашвай, директно не го води на рождения ден, но нека е наясно какво се случва. И бъди точно обратното - с мек но категоричен тон, без да отстъпваш - няма да умре от едно еннаписано домашно, но нека си понесе последиците Peace
Ами да ти кажа не можех да го оставя с ненаписано домашно... за пореден път. Предния ден отново беше без домашно, защото си беше "забравил" учебниците в училище преди празниците. И това е от първата седмица още... А вече е трети клас... Това продължава трета година. Губи дрехи, пари... Лесно е да се говори отстрани, но той наистина е много трудно дете. Wink
Айде, стига съм ви надувала главите... Simple Smile
Виж целия пост
# 666
Оф, заради високите нива на кр.захар 5, в понеделник ще ми правят обременяването с глюкоза.... тук имам лошото усещане, че няма да ме подмине диабета Confused Наистина много сладко ям.
Виж целия пост
# 667
о напротив, добре те разбирам въпреки, че имам уникално дете, каквото пожелавам всеки му.
Но съм напълно наясно що е то трудно дете и какво изпитание е за родителите и за това си позволих да ти дам друг подход, защото знам,че искаш най - доброто за него Hug

Циндил споко, дишай, не е сигурно. Спри сладкото, бял хляб и мой съвет - плодовете или тях поне намали наполовина. Това често е разковничето и гаранцията, че гестационен диабет няма да те настигне. Много е важно да ядеш храни, които бавно вдигат захарта, за да може инсулина да я сваля в граници, като плодовете колкото и да не ви се вярва, на мен близо година ми бяха напълно забранени Peace Сега ги консумирам в много ограничени количества Peace
Виж целия пост
# 668
Муун, за плодовете и шоколада е голяма трагедия при мен. Аз практически на това живея. В момента си изяждам последната диня, че от понеделник може повече да не мога да ям. То какво да ям всъщност? Само зеленчуци и бяло месо/риба ли? Аз така не мога да се наям.
Виж целия пост
# 669
Аз пак си върнах обичта към сладкото и намразих плодовете и трябва да внимавам. До преди две седмици не близвах сладко и не спирах да ям плодове и салати. Сега пак стария вкус...трябва да се ограничавам. Покрай ММ сме само на пълнозърнести хлябове, със семена, лимец и т.н. Гледам сладко да няма у дома...
Виж целия пост
# 670
. Гледам сладко да няма у дома...
То и в нас няма. Аз излизам да си го купя Joy
Виж целия пост
# 671
о напротив, добре те разбирам въпреки, че имам уникално дете, каквото пожелавам всеки му.
Но съм напълно наясно що е то трудно дете и какво изпитание е за родителите и за това си позволих да ти дам друг подход, защото знам,че искаш най - доброто за него Hug
Да, да, аз какви ли не подходи не съм пробвала, включително и това, което ти предлагаш. И когато съм в що-годе нормално състояние, го прилагам. Напълно съм наясно, че ме манипулира и нарочно ме докарва до ръба. На теория всичко ми е ясно, както се казва. Повярвай ми, понякога успявам да го овладея, но понякога просто не издържам. Не се гордея със себе си, де. Супер много ги преживявам нещата и се обвинявам. И с него говоря, и му обяснявам как се чувствам, и той обещава разни работи... Но и двамата не можем да се контролираме. Трябват желязни нерви, а аз съм емоционален човек, понякога прекалено. И става страшно... Естествено, по-голямата част от вината е моя, все пак аз съм родителя, той е детето. Както и да е. Това си е моя драма, трябва аз да се справя с нея. Благодаря за съвета, оценявам го. Hug
И мен ме избива на сладко и плодове, и много работи. Вчера се нагъчих с едни смокини... После умрях от киселини, ама ГГЗ са казали хората. ooooh!
Виж целия пост
# 672
Леле, какво ни става на всички с това сладко  #Crazy Аз по принцип не съм много по сладкото, виж за солено и кисело си умирам и без да съм бременна, а преди да забременея и известен хранителен режим си спазвах, вафли изобщо не поглеждах, а от няколко седмици се хващам, че постоянно ми се ядат от онези кръглите вафлички на Милка дето са с млечен шоколад  #2gunfire Не знам от къде ми дойде това - първите три месеца грам сладко не поглеждах, но сега като излизам едва се спирам да не забия директно в най-близкия магазин да си взема кръгла вафличка  Rolling Eyes Е сега ходих в обедна и минах три пъти пред входа на магазина, но успях да не вляза  Mr. Green Абсурдно ми е направо - да ми се яде точно това, което най-редовно оплювам и говоря на всички покрай мен да не ядат вафли  doh
Виж целия пост
# 673
Аз също не поглеждах сладко до скоро, сега дори се улавям, че ми се яде десерт след основно хранене.
Не ми се дояжда нещо конкретно, но да е сладко, минавам си и с мед примерно.
Плодовете ги имах за сладко преди, сега са си междинна закуска, която не отменя, че ми се преяжда сладко.
Но пък не е неконтролируемо и определено рядко си купувам или хапвам такова.
Също така нямам някакви влечения за конкретна храна, та само обяснявам на колегите, че няма нужда да си крият или предлагат храната всеки пъти  Laughing
Виж целия пост
# 674
Мен от два дни ми се яде пудинг, от този на Йоткер  ooooh!
И в момента правя....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия