Прахосмукачка робот - 8 тема

  • 111 466
  • 783
# 495
От днес съм горд собственик на neato 85. Не съм я пробвала още.


Честито ! Дълго и безотказно да ти служи ! Аз имам такава и съм супер доволна , сигурна съм , че и ти ще бъдеш ! Всъщност досега май никой не се е оплакал от Неато ....  Wink

Как ще се оплаче някой, като роботът е най-добрият! На мама сладура  Heart Eyes
Виж целия пост
# 496
Откакто следя за роботи , това е най-добрата оферта за LG VR64702:
http://www.amazon.es/LG-HomBot-Square-VR64702LVMB-silencioso/dp/ … keywords=lg+robot

Но се чудя струва ли си, при положение, че има и транспортни разходи, а миналата седмица беше намалена на 900 лв в България. Тази доколкото съм чела в темата говори на испански, а тази която се продава в България надявам се на български или поне на английски.

Виж целия пост
# 497
Откакто следя за роботи , това е най-добрата оферта за LG VR64702:
http://www.amazon.es/LG-HomBot-Square-VR64702LVMB-silencioso/dp/ … keywords=lg+robot

Но се чудя струва ли си, при положение, че има и транспортни разходи, а миналата седмица беше намалена на 900 лв в България. Тази доколкото съм чела в темата говори на испански, а тази която се продава в България надявам се на български или поне на английски.


Чудя се как ви се иска да си поръчвате техника от Амазон или други чужди сайтове. Може би и аз не разбирам, но не ми се вижда толкова изгодно, пък и ако се наложи ремонт- доставки, куриери, не е ли много затормозяващо? Като гледам най-изгодната цена, както казваш-излиза около 850 лв+разходи за доставка(не съм се задълбочила и не знам точно колко са), но ако са 50 лв. горе долу, стават почти 900лв.? Миналата седмица тази в България струваше точно толкова, моята я купих по-рано за 1000лв.без намаление, честно, не виждам смисъла ако разликата в цената е стотина лева, да си създавам тези главоболия. Просто изказвам мнение, вие си преценявате в крайна сметка. Иначе говори на английски, още не е научила български Grinning
Виж целия пост
# 498
Откакто следя за роботи , това е най-добрата оферта за LG VR64702:
http://www.amazon.es/LG-HomBot-Square-VR64702LVMB-silencioso/dp/ … keywords=lg+robot

Но се чудя струва ли си, при положение, че има и транспортни разходи, а миналата седмица беше намалена на 900 лв в България. Тази доколкото съм чела в темата говори на испански, а тази която се продава в България надявам се на български или поне на английски.



Чудя се как ви се иска да си поръчвате техника от Амазон или други чужди сайтове. Може би и аз не разбирам, но не ми се вижда толкова изгодно, пък и ако се наложи ремонт- доставки, куриери, не е ли много затормозяващо? Като гледам най-изгодната цена, както казваш-излиза около 850 лв+разходи за доставка(не съм се задълбочила и не знам точно колко са), но ако са 50 лв. горе долу, стават почти 900лв.? Миналата седмица тази в България струваше точно толкова, моята я купих по-рано за 1000лв.без намаление, честно, не виждам смисъла ако разликата в цената е стотина лева, да си създавам тези главоболия. Просто изказвам мнение, вие си преценявате в крайна сметка. Иначе говори на английски, още не е научила български Grinning
На първо място - качеството на закупената от Амазон техника е по-добро - разбирай правено за цивилизования свят.
Амазон е изключително точен търговец, за разлика от бг търговците от веригите. Имам опит, при това нееднократен с неспазени гаранции в техномаркет и технополис, стигнах до КЗП,.... разправиии.... и накрая си платих ремонтите /техномаркет ме излъгаха, че лаптопът е поправен и ако не бях го занесла на частно, щеше да се наложи да купувам нов/ - нещо което в Амазон няма как да се случи. Там уважават клиента и наистина той винаги е прав...Пишеш им, че стоката е дефектна, заменят ти я с нова или ти връщат парите, заедно с транспотните разходи и тн. няма разправии, няма унижение, както в бг, сякаш си престъпник, а не просто си търсиш правата...
Много често цената онлайн, въпреки транспорта, е много по.атрактивна от тази м БГ. И за роботите конкретно също, просто си трябва дебнене.
Надявам се, че е станало ясно защо се пазарува от чужбина... Wink По същата причина, по която хората търсят и помощ в беда там - уважават Човека.  Peace
Виж целия пост
# 499
Аз за Амазон имам резерви. През октомври пуснах една книга до България, вярно сгрешена една цифра на пощенския код, но с верен адрес и  въведени телефони за връзка в България и Германия. Така и не пристигна. Сестра ми говори с някаква жена, която каза че ще я пусне още веднъж до немския и адрес. И там не дойде.
Не знам как да си поръчам нещо доста по-скъпо.
Виж целия пост
# 500
Палечка не си ме разбрала, аз съм пазарувала от чужбина.... сигурно стотици пъти, просто изказах мнение за техниката. Знам как се работи със сайтовете по принцип, но в случая не ми се вижда тази отстъпка толкова голяма, че да се купува от там, да се чака две седмици доставка и т.н.Колкото да Технополис и аз имам опит с тях и с тяхното шикалкавене, но като им "скръцнеш със зъби", а не си мълчиш, знаеш ли как бързо стават нещата и то по начина който ти искаш  Laughing
Така или иначе всеки си преценява кое е най-добре за него
Виж целия пост
# 501
Откакто следя за роботи , това е най-добрата оферта за LG VR64702:
http://www.amazon.es/LG-HomBot-Square-VR64702LVMB-silencioso/dp/ … keywords=lg+robot

Но се чудя струва ли си, при положение, че има и транспортни разходи, а миналата седмица беше намалена на 900 лв в България. Тази доколкото съм чела в темата говори на испански, а тази която се продава в България надявам се на български или поне на английски.



Същия модел съм харесала и аз.В немския амазон е по-скъпа,като сложиш и транспорта,същото и в английския...
В испанския е по-евтин,но моделът говори на испански.Във всички случаи точно този модел не го доставят до България.
Миналата седмица действително беше намален у нас,но вече е изчерпан /то и тогава го имаше само във Варна/ и се чудя дали скоро ще го има отново,понеже не е стар модел.Надявам се на някоя коледна промоция.
Аз също съм с резерви към поръчка от Амазон.Например,ако по време на гаранцията трябва да се изпрати до там кой поема транспортните разходи?
Оказа се,че мъжът ми наскоро е поръчал книги от амазон /немския или английския/.Начислили са му ДДС,доколкото разбрах.А тук се твърди,че не трябва да има такова.
Виж целия пост
# 502

Оказа се,че мъжът ми наскоро е поръчал книги от амазон /немския или английския/.Начислили са му ДДС,доколкото разбрах.А тук се твърди,че не трябва да има такова.
Пиши в темата за Амазон, някой може да ти обясни. Има голяма разлика от къде са поръчани - В Германия книгите са с ниска ставка ДДС, около 6%.  Peace Не стават шашми в този сайт, предполагам мъжът ти не се е информирал правилно. Peace
При дефект или гаранционна повреда, Амазон ти плащат транспортните. Peace
Виж целия пост
# 503
За Амазон- по време на "черния петък", една мама тук беше пуснала оферта на LG (от испанския Амазон) за около 250 Е. Както и да гледам, такава цена в България е мираж, независимо от прИмоциите. Ако бях видяла по- раничко онази оферта, определено щях да се възползвам.
Аз лично, не използвах Амазон, поради простата причина, че за Roomba и Braava, гаранцията от ЕС не се признава тук (непонятно защо).
Виж целия пост
# 504
Добре,аз отново да попитам всички,които са поръчвали роботи от европейските амазони.Плащате само цената на робота например 450 евро+доставката до БГ.Няма никакви мита,такси,ДДС-та и т.н.,така ли е?И в какъв порядък е цената на доставката до БГ?
Виж целия пост
# 505
Когато поръчваш от ЕС, няма мита, ДДС, никакви такси.

Виж целия пост
# 506
Оказа се,че мъжът ми наскоро е поръчал книги от амазон /немския или английския/.Начислили са му ДДС,доколкото разбрах.А тук се твърди,че не трябва да има такова.

Най-вероятно има разлика в ДДС ставките на страните, а може за книги там да няма ДДС и като пращат до БГ трябва да го начислят. С детските стоки също е така, затова, за да се избегне допълнителното таксуване, е добре да се праща до превозвач и после той да ги кара към БГ, даже е и по-изгодно като доставка  Peace
Виж целия пост
# 507
Ами за Амазон да дам обяснение.
Първо Филипс и LG са с международна гаранция.Скоро си счупих една пластина на пасатора на Филипс.Тук ми го смениха без проблем.Колкото до куриери-аз сега пратих Бравата на лек ремонт до Варна.Не виждам особена разлика.Моя единия робот излезна 800 ,другия 600 лв. и това преди година.
Когато поръчваш от ЕС, няма мита, ДДС, никакви такси.


Това не е така ДДС си има.За да ви го приспаднат трябва да имате фирмен акаунт на фирма ,която е регистрирана по ДДС.И поръчката трябва де е до България.Моят мъж редовно купува строителни машини от Амазон и на повечето се приспада ДДС,но ни направи впечатление ,че понякога зависи и от марката и от продавача.Например за проба сложих 2 никона-на единия ми махна ддс,на другия не.Понякога обаче транспорта до БГ е доста скъп ,защото са тежки, и е по изгодно през превозвач въпреки ДДС-то.Просто трябва да си проверите артикула и да си направите сметката.
За физически лица ДДС обаче си има-пише във цената VAT.То си е включено в цената,която вие виждате на сайта.Тук в БГ не плащате нищо повече-платили сте си го.
Извинявам се за спама.
Виж целия пост
# 508
Имах предвид, че не се плаща нищо допълнително тук, в България, освен обявената цена на стоката (която е с включен ДДС) и доставката.
Виж целия пост
# 509
Искам да попитам нещо по темата.Бихте ли ми казали четките на Румбата след какъв горе-долу интервал на ползване ги сменяте?Аз ги почиствам редовно, както и онзи филтър в контейнера, но все пак се чудя кога трябва да ги сменя?И още нещо - този филтър в контейнера може ли да се пере или не?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия