ОКТОМВРИ иде, време не остана, бебче скоро ще се гушка в мама! - еп.16

  • 34 885
  • 676
# 615
Привет, момичета!
Честити рожбички на всички, които са родили след последното ми влизане! Съжалявам, че няма да изброявам поименно, но дългът ще ме призове след малко Simple Smile.
Венелина, не знам какво да кажа! Ти си герой с раждането на две бебета едно след друго! Аз не бих била способна!
Да ви разкажа и аз какво приключение беше моето ражданееееее...
След последното ми ходене до ТК и връщане в къщи, вече се бях изнервила до краен предел. Изпратих ММ да работи през нощта и към 23:30ч започнаха едни малко по-силни контракции, които ме мотивираха и приложение за засичане на телефона да си инсталирам, че не можех да ги проследя. С тези контракции си другарувахме на 7-8 минути до към 4ч, когато се обадих на ММ и му съобщих, че вече ще се раждаме и няма връщане. Предупредих го, че не ми трябва спешно и ще си поседя още поне два часа в къщи, така че да поработи още малко и в 6 да си е в къщи, взех си душ и продължих да си пъшкам в леглото. Човека си дойде на време, облякохме се, оправихме се и към 7 потеглихме за болницата. Дотук добре, ама щом се качих в колата и тръгнахме от контракции на 4-5минути станаха на нула минути. ММ вика "Ще те утрепя! Тая й харесва да се вози и затова спира всичко като се качиш в колата!" До ТК имах една контракция. Спираме пред болницата и аз  Shocked Shocked Shocked Викам "Не, ако трябва ще обикалям болницата, ама няма да се връщаме!!!" Добре, обаче като слезнах и се пораздвижих и пак се започна, което доста ме зарадва. Приеха ме, качвам се в предродилна, минах си процедурите и към 9ч ми сложиха система окситоцин, че контракциите се забавиха, а разкритието спря. Постоянно имаше един млад доктор при мен (не съм си избирала екип), който да ме следи. С него голям лаф. В един момент му викам "Не успях да си закарам колата на реглаж днеска!", А той  Shocked #Crazy Shocked "Ти - вика - раждаш, а за какво си мислиш" Оттам смях и така докато към 10:30 не се започнаха с адските контракции и спрях да мисля. Той миличкия ме държи за ръка и ми вика "Айде, миличка, дишай заради мен!". Гледа ме за разкритие-7см, след 4-5 минути му викам "Докторе идват ми напъните", и той ми казва, че не е възможно. Идва, гледа ме и баааааам 10см #Crazy. Хайде след малко ще раждаме. Изтекоха ми водите сами, а междувременно започнаха напъните. Напънах веднъж и ме вкараха в родилна на стола. С два напъна Карина се изстреля в ръцете на акушерката. Започна се шиенето, че се наложи епизиотомия, че се оказах тесничка и оттам пак продължихме с глупостите и смеха, все едно не съм се напъвала да раждам досега. Заши ме докторчето и акушерката ми вика "Айде, скъпа, готова си! Като нова!". Викам "Девствена ли съм пак?!" и тя "Почти...". Доктора ми вика "Зашил съм те като за мене". Викам "Само не казвай на мъжа ми!" и пак смях. Запомниха ме всички и само се бъзикахме по визитациите докато бях там. Останах със страхотни спомени от това раждане.  
Виж целия пост
# 616
Боби, много лесно и забавно изглежда като го разказваш Simple Smile Явно наистина като си гушнеш бебчето и всичката болка избледнява  Hug
Виж целия пост
# 617
Здравейте, цял ден не съм влизала и сега голямо раздвижване тук!
Венелина, просълзих се на разказа ти! Толкова вълнуващо и емоционално! Страхотна емоция ми донесе!  Hug
Скийтър-че, честита рожба! Да е жива и здрава и да сте безкрайно щастливи! Чудесно име сте избрали:)
Нианка, радвам се че сте добре с бебоците и че вече имате возило  Peace Peace
Анастасия- малката Алена е като картинка, красива, нежна и мъничка! Дано бързо да оздравееш и да продължите кърменето  Praynig
Бобишана, пак те четох и пак прееживях емоцията от разказа ти! Най всжноне да останем с положителни спомени от раждането, въпреки болката, епизотомията или нещо друго:)
Ние с мм днес отметнахме доста задачки- купихме радиатори за банята и кухнята ( с тец сме но в банята и кухнята са свалени радиаторите а ще се налага да доЗатопляме банята до 25 градуса за чипкане на беба), купихме тенджерка за беба и един обиколник, направихме голяма разходка в парка, времето беше страхотно:)
Утре се надявам пак да е топличко за да се разходим, аз през седмицата сама не смея да захождам надалеч, че да не стане беля и да не мога да реагирам Simple Smile
Виж целия пост
# 618
Здравейте октомврийки, отдавна следя темичката, даже долу-голе ви знам по никнеймове и снимки  Laughing и най-накрая реших и аз да се присъединя, че вече времето тече и скоро ще гушна бебчо  Heart Eyes Казвам се Милена, на 30 години съм, от София, втора бременност термина ми е на 20.10 и очаквам момченце  Simple Smile За сега ще раждам, нормално, но все пак може бебока да реши да не излиза и не се знае  Mr. Green
Познавам се с една мама от форума Анастасия6 запознахме се един ден, докато чакахме за ЖК и тя ме насочи към форума, за което и благодаря  Hug
Лека и спокойна вечер от мен!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 619
Добре дошла, Миленка! Лек остатък в последните дни до срещата с бебчо ти пожелавам  Hug
Виж целия пост
# 620
Здравейте момичета, първо искам да поздравя всички майки героини, разказа на Бобишана беше страхотен, чак ме е яд че ще раждам секцио Simple Smile
Да са живи и здрави всички бебчета, съжалявам, че не мога да ви изброя, но със сигурност ще пропусна някой, тъй като последните дни нямах възможност да ви следя, сега изчетох пропуснатото.
Аз вече имам дата за секциото идната седмица, хем ми е притеснено, хем ми е по-спокойно понеже наближава, а вече съм с 2 см. разкритие.
Виж целия пост
# 621
Добро утро, момичета! Ние е с беб от 6.30 сме на крак и танциваме ( той успешно се грижи мама бързо да си върне старата фигура- танциваме нещо средно м/у валс и ръченица  hahaha , а междувременно припявам каквото се сетя  Laughing ) да ама, не винаги заспива за повече от 5 минути, и като го метна в леглото и писва  Crazy Не е ли малък, за да е свикнал вече на ръце? Ужас!
Бибата не сме й фен, даже вече взех да си мисля, защо изобщо го мъча да я засмуче  newsm78
Milenkaaaa  Stop
Скийтърче Честито!
Бобишана, Венелина Страхотни разкази! Браво на вас момичета!
Виж целия пост
# 622
Добро утроооо, мамита Simple Smile
Скийтърче,честита ви Мила, да ви е жива и здрава, много да ви радва, безгрижно детство и много щастие на цялото семейство Simple Smile
Боби,и мен чак ме хваща яд, че ще раждам секцио след такъв разказ Laughing
И аз имам дата през тази седмица и вече се притеснявам, хем ме е страх, хем нямам търпение да си гушна бебока, вече искам всичко да е минало и вече да сме си у дома с мъника Wink Стискам палци на всички мами Simple Smile
Виж целия пост
# 623
Добро утро! Имам малко време и да напиша моя разказ.

Значи аз си имах болки, подобни на предменструални често, въпросната вечер също. Около 00:00 станаха по-силни, но и това се е случвало и станах, ММ гледаше телевизия и висях с него. Болките не ставаха по-силни, но си вървяха на около 7 минути. Аз лично не им обърнах толкова внимание, но ММ настоя да идем в болницата (а и той имаше залози, че бебето наистина на 3-ти ще дойде). И аз се съгласих в определен момент да идем, беше около 3 и нещо сутринта. Пристигнахме и дежурната акушерка ме посрещна с "много си ентусиазирана, няма да раждаш още". Обаче като премериха тонове видяха, че имам контракции, прегледа за разкритие показа 2 см, а дотогава нямах никакво. И към 5 ме пратиха да се разхождам да забързам процеса. Е, това беше едно ходене и чудо, в началото ми беше смешно, после досадно, ядох някакви сникърси от машината на болницата, към 7 стана по-светло и се разхождахме из двора на болницата. Към 8 ме провериха - разкритие 4 см само, но контракциите бяха станали по-силни и ми вика пак да се разхождам. Отидохме пак, обаче контракциите много се засилваха и започна много да ме боли, а и бях изморена аз не бях спала и в един момент не можех вече и пак вътре и пак преглед и се оказа, че съм на 8 см и скоро ще се започва. Последните 2 см ми взеха здравето, лежах на легло в родилната зала и страшни болки бяха, тогава ми изтекоха и водите, макар че не съм съвсем сигурна, че те не направиха нещо, аз вече бях малко не на този свят. Като станаха десет см и започнах да напъвам за около 1 час излезе, предимно защото аз се изложих малко - наистина толкова бях изморена вече от болката и че не бях спала, че не напъвах хубаво. Като цяло раждането беше наистина страшно болезнено, предимно контракциите, няма да лъжа, но в крайна сметка се преживява. Веднага като се роди ми я сложиха на гърдите, не са я делили от мен, около 2 часа ни държаха в родилната зала още, тя засука през това време, после ни пратиха в стаята ни. Бебето е винаги при мен, идваха да ми покажат как да я кърмя, как да и сменям памперса и т.н.. Днес ще ми покажат как да я къпя, а утре ни изписват  Heart Eyes Мила засега е много послушна, почти не плаче, само спинка, ама те май всички новородени са така в началото, тепърва ще става по-трудно  Mr. Green Но естесвено аз съм влюбена до ушите  Heart Eyes
Виж целия пост
# 624
Добро утро Simple Smile

Добре дошла Милена  Hug  bouquet

Явно доста има дата за секцио през тази седмица и аз в кюпа, успех момичета  Peace Praynig

Скийтър Страхотен разказ, важното е наистина крайния резултат, като го видиш и край ..........всичко изчезва и в света няма нищо по важно  Heart Eyes Heart Eyes

Ние след малко излизаме да се поразходим. Хубав ден на всички  Hug
Виж целия пост
# 625
Благодаря за разказа! Май наистина всичко се забравя като гушнеш бебчето.
Ти май си роди точно на термина?  newsm51 smile3504
Виж целия пост
# 626
Да кажа че и моят малък мъж Николай се роди на 02.10.2015 секцио 2700\48.Честито на всички които са родили и успех на другите на които им предстои
Виж целия пост
# 627
Честит Николай на мама Стела! Бързо възстановяване!   bouquet

Шикерче - да, уж на термин, обаче аз нали от различни места и прегледи имах около 5 - според калкулатор, според големина при АГ два пъти, според големина при пренатална диагностика, всичкото натряскано в тази книжка за бременни, която имаме тук. Даже сутринта въпреки, че официално уж се водих на 3-ти пак прегледаха останалите термини и обсъждаха кой да вземат за официален. Та ММ се шегува, че с 5 термина сме имали голяма възможност да се роди "на термин".
Виж целия пост
# 628
S73lla, честито бебче и бързо възстановяване  Simple Smile

Бобишана,  Skeeter страхотни разкази!
Виж целия пост
# 629
Привет мамита,честито на всички гушнали своите бебчета   bouquet
Не ми остава много време с моите мъници да влизам да ви чета,но имам един въпрос по скоро към опитните мами - възможно ли е бебчета да и боли коремче от АМ което им давам,понеже нямам достатъчно кърма за двамата и ги дохранвам с Aptamil Premature.Много ги боли коремче след ядене педиатърката каза колики,но все пак да си питам и вас  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия