Бебета родени в чужбина (НОВА ТЕМА)

  • 46 399
  • 754
# 555
Весело изкарване на всички пътуващи, ние сме като Веги болни и с висока температура. Има вероятност да се наложи да отложим операцията за която чакахме над 4 м час.
Иначе с  болен абитуриент, гост индииец и болно бебе сме на  Crazy Crazy Crazy

 ivencetoyy аз не разбрах вие имате ли бебе вече или планирате ? Бебето ще получи вашето гражданство, тоест ако вие нямате шведко и то няма да има и ще има право на детски ако живеете в Швеция, но не съм сигурна, че ще има право на такива, ако сте в БЪлгария. Майчинство щом работиш ще имаш право, 240 календари дни на родител.
Виж целия пост
# 556
Илейн, нашите астрални близнаци вървят заедно - и с прохождането (още не ходи сам, но лази навсякъде), и с говоренето (казва само мама, баба и ам, но дърдори много).
За това пък разбира на два езика.

Ние пък две седмици бяхме на 25-30 градуса и слънце, но утре летим за дъждовна и студена Германия. Надявам се да не се депресирани много от мрачното време и нуждата от зимни дрехи. Поне изпуснахме снега миналата седмица.


Виж целия пост
# 557
Весело изкарване на всички пътуващи, ние сме като Веги болни и с висока температура. Има вероятност да се наложи да отложим операцията за която чакахме над 4 м час.
Иначе с  болен абитуриент, гост индииец и болно бебе сме на  Crazy Crazy Crazy

 ivencetoyy аз не разбрах вие имате ли бебе вече или планирате ? Бебето ще получи вашето гражданство, тоест ако вие нямате шведко и то няма да има и ще има право на детски ако живеете в Швеция, но не съм сигурна, че ще има право на такива, ако сте в БЪлгария. Майчинство щом работиш ще имаш право, 240 календари дни на родител.

  Имах нужда от малко информация , защото мислим вече да си имаме бебе тук и после да се върнем в България. Благодаря ви много Simple Smile
Виж целия пост
# 558
Здравейте момичета, ние се върнахме преди 2 седмици от София! Този път останах със страхотни впечатления, чак се замислих дали да не отидем да живеем там. Парковете са супер поддържани, пълно е със забавления за деца, пълно е с деца и майки. Хората са любезни в доста голяма част, всичко е доста по-евтино. Естествено не пропуснахме да се сблъскаме и с доста недомислици, например софийското метро, което винаги ми е било трън в очите и всеки път впечатленията ми се потвърждават. Та така...
Иначе моята дъщеря стана вече на 1 годинка, празнувахме семейно, беше много хубаво! Не мога да повярвам как мина тази година. Честно казано искам вече второ, но не знам дали и кога ще се навия да съм пак бременна.
Виж целия пост
# 559
Якамоз честита първа годинка на Катерина(дано не бъркам името) Да ви е здрава и много щастлива!
Радвам се че сте прекарали добре в бг!
Нашето пътуване до бг не се осъществи заради проблем с паспорта на най-големия ми син и решихме да почиваме тук.Голямо разочарование беше особено за децата и близките ни,но не бих тръгнала без детето ми.
Времето ни от зима за една седмица се превърна в горещо лято,че чак климатика се наложи да пускаме.
Анджи бавмо но славно става все по-приказлива и трупа речник всеки ден.По площадките вечно тича след батковците.Започна да се катери права по стълбите,а не лазейки като преди.Ядосва се ако не успяя в нещо като тях.Започна да похапва повече и да си търси храна ако някой яде.Дори вода си иска.Идва при мен и казва "ъда" Най забавна ми е като започне да отговаря с" да "и "не" и ги ползва много на място Simple Smile
Разпишете се кой как е и какви ги вършите
Виж целия пост
# 560
Здравейте! При нас има много новости- Мила е с три зъба  и вече пълзи-превърна се в малко човече за нула време Simple Smile Освен това аз вече имам правото да спя нощем  newsm44 newsm44 newsm44 след като тя  сама се отби. Беше много странно чувство изведнъж малкото същество да откаже това,което преди най-много обичаше и изведнъж да започне  да спи  newsm17 newsm17 newsm17
Виж целия пост
# 561
Ние вече трябва да се местим в темата за малки деца  Grinning . Успешно изпразнувахме 1 та годинка . Все още не ходи, но е много бърз със придвижването, пълзи и се катери активно.
Заминаваме за Белгия за една седимца във вторник и ще си починем малко от големият ремонт вкъщи.

Теса браво на твоята госпожица  bouquet ! Аз още чакам да се откаже от нощното хранене

Кала много неприятно за пътуването, дано успеете по късно да го осъществите.
Виж целия пост
# 562
Кога се местим в тази тема? Аз от доста време съм включила известия, ама не ми е точно ясно кога от бебета отиваме там  Embarassed
Виж целия пост
# 563
Ми според мен след като са на 1 са вече в групата малки деца или тодлър, не са бебета  Mr. Green
Виж целия пост
# 564
Здравейте и от нас, ние с Маги утре летим към Бургас, тати пак не може да дойде, работа и колеж...
Сама ще съм и на летището, дано се справя с количката и с напиращо да върви и инспектира навсякъде човече  Wink Опасна е, катери се навсякъде, по дивана, столове, по количката...проблема е, че не знае как да слезе и всичко приключва с ударена глава и рев  ooooh! Онзи ден за секунда не я гледах и ми свалила обеците от шкафа и веднага в устата.. едното винтче го няма, и досега не знам дали го глътна или е паднало някъде. Нищо не излезе на изхода  Rolling Eyes
Честита годинка на Леу, да е жив и здрав.  Кала, много неприятно за пътуването, още повече че сте и далеч от Бг и не може да пътувате до там често...
Контеса, завиждам ти, Маги още се буди нощем за мляко, кога ли ще спя от 8 до 8 непробудно.... Tired
Хубав ден на всички  Peace
Виж целия пост
# 565
Честити първи рождени дни!  bouquet bouquet
Много бих искала да се преместя и аз в новата групичка ако и да сме само на девет месеца, ще ми липсвате Simple Smile
Минаха първоначалните ми вълнения и вече се чувствам уверена и много щастлива. Бебка суче много активно, и за двете ни е голямо щастие, кърмим се буквално навсякъде и е толкова лесно и удобно. Имаме даже по две събуждания през нощта, но сутринта винаги си отспиваме. Бих искала да кърмя колкото се може по-дълго - две, три години... Simple Smile ЗВБ върви чудесно, от въглехидратите признава само всички видове паста и даже оризови нудъли, май кръвта вода не става... hahaha Аз съм голям противник на кашите и по този въпрос се поскарахме с педиатърката, доста ми падна в очите с назадничавите си мнения. Много й харесва също пекорино, зехтина от нашата градина, пане каразау...Simple Smile Сигурно сто пъти ви благодарих за Стокке идеята, но мерси отново!! Simple Smile
От почти два месеца се движи из цялата къща с приплъзване, отскоро започна и да лази. А зъбче си нямаме нито едно...направо й се чудя как дъвче "пържолите", но успява Simple Smile
Записала съм се във всякакви Монтесори групи, уча как да преподавам два-три езика, местната ясла Монтесори се оказа англоезична, общо взето вече съм на тодлър вълна, всеки месец тренирам ЗБВ торти за първия рожден ден Simple Smile
Мисля, че Айя беше питала къде сме ходили в Алпите на СПА...Беше наистина чудесно, мястото е в Санкт Волфганг, Леополдхоф, но е много скъпо. Мога да разкажа още с удоволствие, не ми се ще да спамя темата сега Simple Smile
Веджи, и ние пътуваме към Бургас след две седмици Simple Smile Ще ни е първото пътуване до БГ. Ти колко време ще си там? Simple Smile
Аз след гледане на всички възможни модели летни колички, четене на статии и пр. /личи си кой е само с едно дете  Rolling Eyes взех Recaro EasyLife. Отделно ще сме и с Ергобейбито, напоследък цели километри извървявам, много ми е удобна. Задължително ще се носим още много, тодлър раницата ще гледам да е по-хубава Simple Smile ММ обаче ще е с мен само една седмица и след това ще съм цели три седмици сама...и ще я захраня с каквото намеря хубаво и прясно, все пак тя не е даже близнала индустриални пюренца. Май отстрани съм типичното клише био йога бебеносеща кърмеща ЗВБ майка Simple Smile И книгата на Мария Нориега съм поръчала...наред с десет Монтесори книги.
След юни в БГ ни чака вълнуващо лято, имаме вече и тодлър италианска група, местният аквапарк се оказа чудесен, мисля да започна да спортувам и по-сериозно, защото септември сме в Сардиния и ще сме по бански  Rolling Eyes 
А още повече ще се радвам с някоя/и от вас да се окажем бременни заедно...продължаваме да не се пазим ако и да съм все още с аменорея Simple Smile Написах си романа, извинете ме за разбъркания вид, но съм много multitasking Simple Smile хубави пролетни дни и още по-хубаво лято от мен Simple Smile
Виж целия пост
# 566
Алистра ама ти си супер мама  bouquet bouquet bouquet ! Браво на теб, колко си активна  Heart Eyes
Една от мамите от бебшката ми група е бременна ралзиката ще е 17 месеца. Ние също не се пазим от самото начало, но не ни остава много време за супер активност и резултат няма. През есента обаче ще правим ЗЕТ ако нищо не се случи натурално и дано се случим да беменеем заедно  Heart Eyes. Ти защо си срещу кашите ? Сподели за езиците, ти на какъв език говориш с малечка и с тм ?
Моето дете определенно не е ящно и само по ЗВБ нямаше как да ни се получи.

Веджи не се тревожи ще се справиш на летището, аз 2 пъти летях сама трудно е но минава. Най сложно е ходенето до вц в самолета. Л. също се катери навсякъде а в последно време се е научил да се тръшка на земята като не стане както той иска.

Аз купих още една количка за път и сега мисля да я тествам нея  Crazy като се върнем планирам и една за тичане  Mr. Green .

Много хубаво лято на всички пожелавам и весело изкарване в Бургас
Виж целия пост
# 567
Не, само така изглежда, Скорпион с асц Стрелец съм и Хаосът е моята втора и трета природа  и източник на вдъхновение  Rolling Eyes но пък компенсирам с късмет... Онзи ден бебка намери загубеното винтче на обицата ми...а аз успях съзра това мигновено, преди да си упражни pincer grip-a...  hahaha
Притесненията ми почти ги няма и оттам времето ми се увеличава. Сигурно ще е така до един момент, не знам...може би още едно бебе ще ме балансира повече Simple Smile Разлика две години не е лоша, от друга страна прецизният ми, педантичен, чувствителен мъж може да почине с още едно ЗВБ чудо, повече ме е страх за него Simple Smile Аз тайно си гледам снимките от преди да се запознаем, когато не бях жертва на кулинарните му шедьоври. Истината е, че съм ОК, но искам още...просто като видя как се спортува и много искам да превъртя месеци напред и пак да съм на корта, а не само да мисля какви талятели да разточа в Бургас, че машината за паста е там.....
За ЗВБ и кърменето мога да напиша и аз книга...Количествата не са важни ако суче. Много бебета дръпват след деветия месец, а ако е било смесено не събират смелост и мачкат/хвърлят много повече. Моята знае, че храна не давам и особено ако й е любима я държи с благоговение и внимава трошичка да не падне, с трепет я събира от лигавника...За мен си е важно и първостепенно кърменето, много се борих да установя добра рутина и да разчита на гърдата за всичко. Малко в стил Маги Пашова, но..кашите са прекалено засищащи, тежки, инстантни, т.е. преработени, празни калории, изк.витамини не се усвояват добре, отделно има данни за арсен (ще публикувам линка). Аз правя всякакви и най-разнообразни печива, така че не, мерси...Simple Smile Също така много кърмени бебета след 6М се източват и са по-стройни...не е никакъв критерий теглото.
Нямам търпение да почна истинските летни храни, измъчих се с фалшивите биота, ако и тя да предпочита авокадо с манго и тиквичка, и много броколи у спанак, общо взето всичко харесва и опитва Simple Smile
Основен език вкъщи е, разбира се, италиански. ММ след 4+ години в БГ знае имената на храните и тук таме нещо друго. Със съседката италианка сме заедно по цели дни и не спираме да бърборим, а тя по случайност е лингвист, преподавател по италиански (на чужденци). Аз държа да науча бебка на БГ, но до втората/третата й годинка сме в Чехия и стават много езици - в нашата групичка имаме и испанка с тодлърче, и бразилка с две...пак италиански/английски ползваме между нас, но те по подобен начин държат децата им да говорят и испански/португалски, ииии е един сериал... Crazy Всеки уикенд в Германия аз превеждам всички менюта, немският ми взе да агонизира между елени, боровинки и рагута, откакто не работя толкова активно - а като се добера до лаптопа говоря на английски или руски и бебка ме слуша озадачена. И се опасявам, че ще има проблеми с проговарянето, адаптацията.. много е динамично всичко, особено с плановете ни да пътуваме, да обикалям междувременно и да се местим. Въобще се убедих, че и на Срверния полюс бих създала цветен хаос.
Виж целия пост
# 568
Я, как така съм я пропуснала тази тема  Thinking

Здравейте  newsm51, с повечето от вас се знаем от бременните в чужбина. Имам дете на 1г и 2 месеца, родено в Япония, с татко италианец.

Скийтър, и аз вече искам второ. Тъкмо ми и дойде МЦ - 13 месеца след раждането. Даже снощи си говорихме с ММ, че няма да се пазим изобщо и когато стане, тогава. За Софи ни отне 8 месеца, ще видим сега.

Другият месец тръгваме към Европа (сама с детето ще пътувам на отиване). От сега се подготвям психически за 12-часовият полет и джет лаг-а  ooooh! За полета мисля да купя нови играчки, които не е виждала досега. Някакви книжки, също нови. Някакви други препоръки, имате ли?
Виж целия пост
# 569
Сноуче моята препоръка е и айпад или нещо с любима песничкиа, филмче и т.н.
Радвам се, че най накрая прописа тук когато ни е време за другата тема  Simple Smile .

Алистра всичко написано от теб е чудесно и работи много добре когато и кърменето е ок. Навремето с големият ми син и аз бях толкова против кашите като теб, но сега ги оценявам. Л. яде гъста каша на закуска и после течна каша преди заспиване. Определено върви строен и по скоро слаб в сравнение с други момченца на неговата възраст и ръст.  Тук не препоръчат ориз повече от 3 седмично заради арсеника, но за овесените ядки и царевицата няма такива препоръки.
Бях голям фен и на монтесори и най разлчини активности за деца и на много спорт. С годините разбрах, че за децата е важно да са деца да имат време да играят. Спорт и различни активности наисла не става, но много движение под формата на игра определено е по лесният вариант.
Моите наблюдения за многоезичността са, че повече от 3 езика при малки деца не е възможно и дори и тогава винаги има доминантен език. При нас също сме доста международна компания и при различните подходи, които съм наблюдавала си правя тези заключения.
При нас основният ще е шведски, ние никъде няма да се местим и от тази гледна точка ми се струва най правилно. Надявам се да с енаучи и на малко български, но едва ли ще е нещо значително самата аз не съм постоянна да му говоря само на български. Английският ще го усвои там нямам притеснения, шведите са от едни от нациите с най високо ниво на англ. език като чужд език. Изучава се от самото начало и е задължителен до края.

В последно време с голяма мъа мием зъбките, то са протести то е чудо и стиска уста и се борим, вие имате ли такива драми ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия