Бебета родени в чужбина (НОВА ТЕМА)

  • 46 395
  • 754
# 600
Ох, и тук има кърлежи Sad Идеята за аптечка е чудесна. Може би някъде има списък или пък готови комплекти?
Фиффи, повече от прекрасно те разбирам Simple Smile Моята определено социализира с другото бебе вече, много са смешни. И с огромен интерес наблюдават по-големичките дечица, особено тези на годинка-две.
В другия ми живот работата ми включваше нескончаеми разговори и срещи...и хоп, изведнъж се озовах бременна на място, където що годе разбирам езика, но мога да вържа две думи накръст. Късметлийка съм, че мога да поработвам доста дистанционно, като често ми се налага и вечерта, но ММ помага, а и не чистя и като цяло той готви, аз само експериментирам  Rolling Eyes  Embarassed Ще видим докога ще мога да съвместявам всичко, но определено се чувствам много по-добре. А за разходките компанията все повече се увеличава. От днес си имаме и много симпатична съседка мексиканка, сапунка сме отвсякъде Simple Smile Цяло лято пък ще ни идват на гости приятели и роднини, по подобен начин и колегите на ММ са поканили кой ли не, хотелът срещу нас е вече резервиран целият  Mr. Green
Кюфтенцата и бисквитките са много мекички, каквото остане го хапвам аз, не са за хвърляне Simple Smile Правя и палачинки, тип американски, дебели, с подобни съставки (без набухватели, естествено). Ама ти нали не въвеждаш Simple Smile Няма нужда да си играеш. Идея от днес е с многолистно тесто да направиш един вид пълнена лазаня -
между двете кори слагаш сварен спанак+рикота. Много се харесаха при нас и са много мекички Simple Smile Пробвай да даваш леко сварена ябълка (в зависимост от сорта 4-6 минути), манго, зелен боб, сладък картоф печен, нарязан на пръчици, броколи на розички, паста - фузили, пенне, талятеле, има и оризова...а като почне да хваща с палец и показалец можеш да го пробваш с грах, боб или какъвто има там местен дребен зеленчук, голяма веселба е Simple Smile
Виж целия пост
# 601
Ами така стана, че въвеждам - заради пюретата, а и го диагностицираха с АБКМ в един момент и съм си решила някакви месеци за месо, глутен и т.н., млечни съвсем натам ще са. То не е голямо въвеждане де, първите неща по 2-3 дни и после всеки ден гледам да има по нещо ново. Интересното е, че даже и с пюрета тук в Бразилия не го правят това със седем дни въвеждане на картоф, всичко по всякакво време можело да давам (и това не е мнението само на хипи докторката ни). Иначе липса на продукти за предлагане няма, интерес също има Mr. Green, само дето мацаницата е пълна. Това да се окапеш с банан hahaha Не с лигавник, а с дъждобран трябва да яде. За съжаление захладня, иначе щях да го опвам по гащи на покривка на пода Simple Smile

Амбицирах се сега, уикенда ще му спретна нещо. Аз пък много обичам да готвя, като е за бебето пък съвсем ще се вдъхновя Simple Smile
Виж целия пост
# 602
All-star, има и списъци, И готови аптечки. Аз поръчах тази, защото спечеленото от нея отива за проект на болницата в Бон, тя самата е дело на тамошните лекари, а в направата й участват хора със специални нужди.
http://www.kindernotfall-bonn.de/kindernotfall-box/
Отделно поръчах и крем за изгаряния/ухапвания и спрей за дезинфекция. Дано не се наложи да ги ползвам.
Виж целия пост
# 603
Айя, много ти благодаря за линка!!  bouquet Heart Eyes Имат доставка до Чехия, което е повече от чудесно, ще ми е полезен и за много други неща, тук даже Веледа е с голяма надценка Simple Smile
Днес ще ходим до Дрезден да вземем лятната Recaro и да се поразходим, почти 30 градуса са Simple Smile Утре също ще обикаляме Саксония...
Фиффи, неприятно...Ти каква АБКМ диета спазваш, много строга или? Сякаш много лесно ги дават тези диагнози. Аз имах съмнения в началото, преди да захраня, имаше само слуз от време на време, мъчех се с ограничения...сега единствено не пия мляко. С голям страх дадох първите лъжички кисело мляко и...нищо. После пекорино, рикота, даже малко фета в домашния хляб - не реагира изобщо. Все пак  давам овчи продукти само, в малки дози. Глутен и месо дадох почти веднага  Rolling Eyes Все пак новите препоръки са микродози, за да свиква. Аз затова и толкова усилено я кърмя. Интересното е, че кравето и козето кисели млека не ги харесва, даже някой път ги плюе, а иначе с овчето аз я спирам. Вчера бяхме като семейство Флинтстоун...държеше и гризеше един много голям кокал от пуешко крило... hahaha
Само ние двечките ли сме с по-малки бебенца...По едно време бяха писали доста момичета.
Хубав уикенд Simple Smile
Виж целия пост
# 604
Ох, автоматичната колекция на телефона е променила името на All star, чак сега забелязах! Времето наистина е много хубаво този уикенд, ние сме с колелата навън, взехме преди няколко седмици ремарке за малкия и така тримата обикаляме. А Дрезден и районът около него също плануваме да посетим някой уикенд, има един много хубав мост, високо в планините там, който е в bucket листата ми:
https://en.wikipedia.org/wiki/Saxon_Switzerland
Виж целия пост
# 605
Фифи, и при нас в Япония никой не въвежда по 7-8 дена  Crazy Само в началото по 2-3 дни и после дават директно всичко и ако има реакция, тогава му мислят. На едната ми приятелка тук детенцето е с много тежка форма на АД. Горкото  Tired Цялото му тяло, личицето, косата... Спряла е всички млечни и яйца, тя също не яде млечни, защото още кърми. Докторът й е казал, че е генетично и че почти всички деца го израстват..

И ние сме с колело, но със седалка директно закачена за него. И електрическо. И двете си умираме от кеф и почти всеки ден излизаме с него. Тук почти всички майки си водят и взимат децата от градина и училище с колело. Качват едно отпред и едно отзад, а понякога имат и трето в раница или слинг  Crazy
Виж целия пост
# 606
АБКМ решиха, че е, като имаше капка кръв в изпражненията. В спешното казаха, че просто съм яла по-тежка храна (телешки котлетчета Blush яйца киви портокал пак телешко, кафе с мляко, сирене, пак котлетчета и.. като им изброявах там, малко ме досрамя каква съм ламя) поредни пъти и затова, но според гастрото било 98% АБКМ. Напълно бях спряла всичко млечно, голяма мъка. Поне малко свалих килца, че иначе преживявах на торти, пък се наложи да се задоволя с ябълков кекс hahaha Но аз си останах скептична и след време пробвах да хапвам малко сиренце, малко кисело мляко, пуснахме изследване за окултна кръв и воала - нищо няма. Уж бил израстнал алергията, ама все пак да внимавам с млечните. И аз сега само прясното мляко избягвам.

За колелото си поръчахме седалка в България и си я донесохме с нас. Тя е за след годинка, но пише бебето ако има добър контрол на врата, че може и по-рано. На ширина му е идеално, той с това сочно бразилско дупе Flutter, само презрамките му са една идея дълги и ще изчакаме може би месец още. Макар че мъжа ми вече сериозно го сърбят ръцете да го вози
Виж целия пост
# 607
Пак да кажа, че кърменето не е само желание на родителя. Моето дете е кърмено много малко и дохранвано от самото начало, всичко опитахме, но не се получи. На 1 г е 10.500 и 80 см, което е повече от добре, доста е злояд но не му се тревожа много. Като цяло няма толкова значение кой колко кг е точно на 1, 2, 3 г. Аз със първият ми син много се шашкаш за кг защото се родипочти 4 кг, но детето си надаваше по норма и в крайна сметка стана доста висок и слаб млад мъж.Важното е децата да са здрави и да се наслаждаваме на всеки миг докато са малки и имат нужда от нас, всичко друго са подробности.
Виж целия пост
# 608
Eй една седмица ме няма и не мога да ви изчета Simple Smile
Сноуче Софи е мома италианка ,няма как да не си пада по пастата Simple Smile Ще започне да хапва по-големи количества като я отбиеш. Анджи не ядеше почти нищо до 1г.Направо се чудех как ще я отбивам,като тя си откарваше по цял ден на цица ,че и нощем ако беше болна.За щастие и ограничих кърменето с повече излизания на вън ,не ме търси.
Злояди наричам децата които не ядат или всичко име със зор.Моите са страшно капризни ,не мога да ги нарека злояди ,защото хапват,но много ама много избирателно.Големия си му викаме китайче от бебе.Той живее на ориз и някой зеленчуци и плодове.Супи не докосва,а е на 5.5г. Малкия е на картофена диета и яде само супи и два три вида плод това е. Анджи е все още вегетарианка,защото и готвя каквото аз ям.
Моите мърмени бебета бия всички рекорди за дебело.Родени са между 2,600кг и 2.750кг и тримата и на 6м.момчетата ми бяха по 10кг,а Анджи 8 което пак не е малко.Сега на 14м тя е 9.500кг на 77см все още е доста пухкава като я погледна,но е с моята структура та 100% ще влезе в релси.Не и се притеснявам въобще.Хапва чудесно.Останахме на едно кърмене за деня и него ще приключа до ден два.
Определено разбирам сноучето за хленчещото в краката дете и невъзможността да сготвиш дори елементарни неща. Напоследък я слагам на плота при мен и и давам и тя да бърка маже нещо за да мога поне една салата да си направя. Ходи занимава се,но като и омръзне идва хваща ме за краката и съм до там.
На почивката спа в сгъваемото легло от хотела без проблем,ходеше си както обикновено на сгъваемото гърне както обикновено.Успяхме да излекуваме сополите с които тръгнахме на топлата водичка в басейнчето и така.В началото малко се страхуваше от водата,но мисля ,че беше защото имаше и други хора.Като си тръгнаха се отпусна и голямо пляскане падна.

Виж целия пост
# 609
Тези дни пак много ме търси за сучене... Тъкмо бяхме намалили до 4 пъти дневно и сега пак ме задърпа. Спря и да яде, та съм сигурна, че са тръгнали 7-ми и 8-ми номер зъби  #Crazy По принцип изобщо не се притеснявам, че е злояда, защото виждам, че е пряко свързано с никненето на зъби. В момнта, в който, избие зъба и изяжда всичко, че и доволно количество. Но мноооого се изнервям, когато е гладна, но не яде, каквото съм приготвила, а мрънка, сочи с пръст нещо си на масата, на пода, във въздуха, дърпа ми блузата и подобни  #Cussing out

Кала, Анджи изобщо не е пухкава, тя като че ли повече прилича на Андрей по телосложение, а Лекси - на ТМ. Ще е здрав мъжага  Flutter

Две в едно, аз май съм изтървала защо не се е получило кърменето при вас. Но да ти кажа честно, като имам второ не съм убедена, че ще издържа на кърмене на поискване. При нас кърменето е повече от успешно, но на мен изобщо не ми е приятно... Дразни ме това непрекъснато сучене и дърпане, търсене...  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 610
Сноуче той нямаше желание кратко казано. Не захапваше добре, долната устна влизаше навътре и до сега така се храни от шише.
Виж целия пост
# 611
Привет, каква е косата на вашите мъници? Има ли други къдрокоси? Flutter
Трябва ми някакъв оформящ, стилизиращ продукт за къдриците на Маги, но не знам дали не е рано и има ли такива за малки деца? Много хубаво и се оформят след баня, но после от възглавницата нощем се сплескват и развалят... Thinking
Препоръки ?
Виж целия пост
# 612
Веджи на малкия ми син косата беше къдрава(още е мека и чуплива) ,но сега е къса.Като беше бебе го бях оставила дългокос заради къдриците,но беше същата история като на Маги.Зпочнах да му слагам арганово масло от моето по една капка и беше чудесна косата му.Само по косата не в корените,макар че моето е много качествено. Анджи е с права коса и много къса.Сега започна да расте чак,но расте твърда и гъста дано е взела моя ген там,че косата ми е голяма мъка.От тримата тя е най-плешивото бебе  Crazy Понеже все я обличам в синьо и зелено и много рядко розово ,ако няма диадема или фиба все я мислят за момче  Laughing Не че ми пука изобщо не се засягам,но момчетата се ядосват и са ми много сладки  Laughing
Преди няколко дни в един магазин питаха средния дали и малкото му братче иска балон.Той много бурно обясни,че е сестра му,ама мъжете много не разбират от тоалети(между другото тя винаги крещи момиче с тоалетите си,но мъжете и старите баби не схващат  Crazy
Сноуче и Анджи е със същия брой зъби и същите са я подкарали и се е сложила на диета и тя.Вечно като се похваля,че яде и минава на диета. Rolling Eyes Отбихме се иначе вече.Няма драма.Спи по цяла нощ,но в последно време става в 5 и ми къса сърцето.
Реших да махна паперса и се оглеждам за гащи за нея.Виждам я ,че е готова и сутрин се буди суха.За цяло денонощие сменям два памперса и то тези които са за на вън са само с пиш.Казва си и мисля да не пропускам момента,че малкия така го изпуснах и като се върнахме от бг отказа да седи изобщо на гърнето и го чаках цяла година после за да е отново готов.
Виж целия пост
# 613
Честит празник на дребосъците, да са ни живи и здрави  Heart Eyes
Мерси Кала, и Маги я мислят за момче, роди се с доста коса, но аз не съм фен на лентите, фибите не се задържаха, така че чак сега я разпознават че е момиче, когато се завиха къдриците Mr. Green
Обаче нищо не търпи на главата, всичко се сваля със замах, явно от малки трябва да ги свикнеш. Повече роклички и това е Blush
Розово аз не харесвам, обличам я в патешко жълто, червено, бяло, зелено.
Не успя да вземе сините очи на мама  Grinning
В събота сме на рожден ден в някакъв детски център, искам да видя как ще се държи сред каки и батковци, по принцип си харесва някое и ходи и копира каквото прави детето Simple Smile. Иначе тук в Бс е много щастлива, ходи на разходки всеки ден и не спира да бърбори много нови думи. Wink
Хубав ден bouquet
Виж целия пост
# 614
Ох, аз нощното отдавна го махнах, обаче дневното кърмене  ooooh! А ти замести ли с нещо? АМ? Сутрин и вечер как процедираш? Сега да отидем в Европа и ще я откача от двете дневни и ще оставя само преди лягане и сутрин. После ще махна вечерното - то ще е най-лесно, защото е уморена и така...

И аз не харесвам розово, но понякога я обличам, има и дрешки, които ми харесват. Но предимно е в тъмно синьо и бяло. Досега не са я бъркали с момче, но тя има дълга чуплива коса и много пухкави устни и вероятно затова си прилича на момиченце.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия