Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как мога да се върна във Франция с детето си, ако бащата е нелегален имигрант в Европа и нямам пълномощно от него?
Какви са препоръките за двуезично говорене с децата?
Какви са етапите на развитие на бебето и как да ги разпозная?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как мога да се върна във Франция с детето си, ако бащата е нелегален имигрант в Европа и нямам пълномощно от него?
-
Какви са препоръките за двуезично говорене с децата?
-
Какви са етапите на развитие на бебето и как да ги разпозная?
Етапите на развитие при бебетата се характеризират с промени в поведението, общуването и двигателните умения. Те могат да бъдат разпознати чрез повишена нужда от внимание, промени в моделите на хранене и сън, както и чрез нови постижения като сядане, пълзене или прохождане. Тези етапи обикновено показват значителен напредък в развитието на детето.
-
Какви са препоръките за пътуване с дете в чужбина?
-
Какви са рисковите фактори за туберкулоза и менингит?
И така, гладна ще остане, но няма да яде... Давам й от моята храна, когато откаже нейната. Вече изобщо не ме интересува дали е солено, стига да яде. Само майка на злоядо дете може да разбере колко е обезкуражаващо и напрегнато всяко хранене...
Аз просто се чувствам много по-спокойна и уверена ако чета, а и черпя доста идеи така. Приятно ми е. След като всички заспят вечерта започвам, така малко по малко се образовам...Истината е, че аз почти не влизах в кухнята освен за да врътна нещо много екзотично
Моето дете е кърмени на поискване от раждането си до сега на почти 15 месеца. АМ не е близнала и пак си е злояда... Освен това се радвай, че детето ти ти позволява да готвиш. И аз имам желание, но ми реват в краката. Всяко дете си има характер и специфични нужди, и всяка майка се учи да намира своя път към всяко от децата си. Не се хвали много, че да не ти се падне злоядо, неспящо и ревящо като моето втория път
Много ми хареса пожеланието на Алистра
Това имах предвид. Много голяма част от кърмените бебета демонстрират слаб интерес към другите храни. Все пак биологично отбиването би следвало да настъпи между третата и петата (и даже шестата) година. Ясно е, че в развития свят си имаме други идеали и родителите си организират по друг начин времето...но децата си следват природните закони
То за майката колкото и да яде все не е достатъчно.
друг ден ще пиша още, сега лека вечер или добро утро според зависи
Аз по-скоро заради езика не искам да я давам, а и има лесни и интересни съвети за вкъщи. В много ФБ групи съм и има и free printables, подробни описания как да е в дома и т.н., а освен това и се насърчават майки като мен, дето си оставят децата да ровят из къщата. 