Юлска тема- 34- ЗАЕДНО ЗА ПАВЧО!

  • 66 857
  • 746
# 330
Мадлен, ще се нагласят нещата, не го мисли много и си почивай повече. Моите зверчета са със същата разлика, като К. и Н. Изкъпвах каката и готова за сън ѝ пусках филмче на компютъра. През това време бързо къпехме бебето, само че трябва да е наистина бързо и тя да не разбере, че влизаме в банята, иначе се пишеше първа помощничка и се омокряше повече от бебето. След като бебето е изкъпано, тя може да помага - да подава памперси, кремове, дрехи и т.н. После таткото я вземаше да я приспива, а аз кърмех бебето и го слагах да спи.

По едно време я бях научила да гледа филмчета и докато го приспивам през деня, но тя успя да удави лаптопа и оттогава ѝ разрешавах достъп до новия само вечер, докато го изкъпем. Схемата работеше успешно цяла година, след това вече ги къпех заедно в банята, а след това тя се обличаше сама, докато аз обличам бебето.

Сега вече са страшна комбина. Много се обичат и много се дразнят. Достигнали са неподозирани висоти в умението да разреват другия. Снощи Д. рева, че К. ѝ изпил течния шоколад, а след това той рева, че тя му изяла всичките малинки и ягодки. Нали се сещате, че всичко това си го приготвят/берат наужким  ooooh! Но сълзите и сополите са съвсем истински. После той успя да докопа една от любимите ѝ кукли и тичаше из всички стаи с нея, а тя го гонеше гушнала останалите две, крещейки "Ана, не бой се, аз ще те измъкна от ръцете на това чудовище". Цялата дандания завършва с рев...

Сега са на градина/ясла, а аз мързелувам. Има живот и след второто  Hug
Виж целия пост
# 331
Ох, Дейзи, като те четох и искрено съжалих, че нямам две! Много сладко, много мило! И много трудно, сигурна съм, в действителност ме мързи да си го причиня...
Виж целия пост
# 332
Мадлен, ти си боец, ще се справиш Simple Smile Като говорим за втори, майка ми днес ми изцепи, че ми било време да раждам вече второто Shocked От всеки друг очаквах, ама не и от нея, като знае с колко зор родих Емито Mr. Green
Виж целия пост
# 333
Хера, със второто е по лесно  Hug

Гема, първите месеци са най трудни, докато всичко си дойде на място.  После всичко става рутина. Обръщай много внимание наКриси. Сега той има по горяма нужда. Не пренебрегвай детето понеже нагнезди ли се ревност, после ще си биеш главата. Аз нали тренирам за зла ссвекърва, та да си кажа  Hug
Виж целия пост
# 334
Дейзи, чудесно си описала 2 малки деца. Мечтая за ти-ши-на! (това да се разбира в най- позитивния смисъл. Оценявам 5.30 сутринта, когато всички спят, а аз мога да си направя кафе и да го изпия на спокойствие, да почета малко или просто гледам изгрева, който се вижда идеално от стаята).

Не сме къпали децата като новородени освен дупетата. От глад си спомням само веднъж Вики, но имах изцедено и оправихме положението.
Виж целия пост
# 335
Дейзи, представих си, много сладка картина.
При нас сега е лесно. Децата ми са с такава разлика, че голямата  е осъзната и откакто се е родила сестра и само да помага в истинският смисъл /е, изключвам единични случаи/. Гледа я, докато имам някаква работа: чете и, занимава я. Обаче скоро това ще свърши, защото едната ще влезне в пубертета, а другата все така ще се нуждае от вниманието на сестра си и тогава не знам… Живи и здрави.
Никога не ми е „приключвал“ животът, не ми липсват помощници, но и никога не съм отказвала помощ.
Мадлен, всичко ще се канализира.
Виж целия пост
# 336
Джине, купи ли вече подарък на тема "маша" виж това http://www.grupovo.bg/offer_32275&refid=23574&webid=67
Виж целия пост
# 337
Благодаря  ти Верабел! Поръчвам я!  Hug
Виж целия пост
# 338
И в Лекси и в Кауфланд Пловдив съм виждала тази кукла.
Виж целия пост
# 339
И аз видях , че в Кауфланд го има мечока.
Виж целия пост
# 340
Агнес, плюшена играчка ли е?
Виж целия пост
# 341
Да. В кутия тип стойка. Средна големина близо две педи. Но го мернах от няколко метра и не съм ходила да го оглеждам.
Виж целия пост
# 342
Ехооо, има ли някой?! Преди 2 години тука вреше и кипеше, сега пълна тишина...
Виж целия пост
# 343
Живота на много тръгна в друга посока.....работа,децата на ясла, а вечерта минава в други дейности.Малко са май тези които все още са си вкъщи като мен  Mr. Green.
Виж целия пост
# 344
Аз също май ще си оставам в къщи. Някак не се получават нещата с новата работа и вземането на болничен. Малкия сега е с бронхит, 5 дни е с Т, като няколко пъти вдига 39.5/6. Направо е като парцал милия и само за мама плаче.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия