Токуда болница София - 21 тема

  • 85 555
  • 747
# 420
Здравейте,
Може ли да ме посъветвате /препоръчате акушер-гинеколог за следене на рискова бременност в Токуда?
Много съм объркана, защото първата ми бременност и раждане преди 4 години беше там, следих се при Живкова, а самото раждане беше при Илиев. Не съм имала никакви проблеми. Сега бях там на ранна ФМ при Колева, от която също останах доволна, но БХС резултатите ми - плацентарните ми хормони не са ОК. И съм в чуденка с кого да се консултирам - Илиев или Колева, или друг лекар?
Виж целия пост
# 421
Здравейте,
Може ли да ме посъветвате /препоръчате акушер-гинеколог за следене на рискова бременност в Токуда?
Много съм объркана, защото първата ми бременност и раждане преди 4 години беше там, следих се при Живкова, а самото раждане беше при Илиев. Не съм имала никакви проблеми. Сега бях там на ранна ФМ при Колева, от която също останах доволна, но БХС резултатите ми - плацентарните ми хормони не са ОК. И съм в чуденка с кого да се консултирам - Илиев или Колева, или друг лекар?

Чувала съм, че точно Колева е специалистката за рискова бременност. Тя какво ти каза за резултатите? Аз лично съм доволна от Янева от МЦ Света Петка, там правих БХС и двете фетални. Също голям специалист е др. Стратиева пак там, тя е и национален консултант за амниоцентеза. Тези плацентарни хормони какво показват точно?
Виж целия пост
# 422
Здравейте,
Може ли да ме посъветвате /препоръчате акушер-гинеколог за следене на рискова бременност в Токуда?
Много съм объркана, защото първата ми бременност и раждане преди 4 години беше там, следих се при Живкова, а самото раждане беше при Илиев. Не съм имала никакви проблеми. Сега бях там на ранна ФМ при Колева, от която също останах доволна, но БХС резултатите ми - плацентарните ми хормони не са ОК. И съм в чуденка с кого да се консултирам - Илиев или Колева, или друг лекар?

Аз се следя при Илиев, не знам за рискова бременност как е, но като човек и специалист много ми допада. При Колева бях веднъж и бях много разочарована от отношението и.
Виж целия пост
# 423
И аз бих препоръчала консултация с лекар извън болницата. На теб ти е нужен специалист по пренатална медицина. Стратиева и Янкова са добър избор, както и проф. Кременски от Майчин дом. Питай в тази тема за конкретни други имена :
http://m.bg-mamma.com/index.php?topic=886413.msg32171675#new
Виж целия пост
# 424
И аз бих препоръчала консултация с лекар извън болницата. На теб ти е нужен специалист по пренатална медицина. Стратиева и Янкова са добър избор, както и проф. Кременски от Майчин дом. Питай в тази тема за конкретни други имена :
http://m.bg-mamma.com/index.php?topic=886413.msg32171675#new
Изцяло подкрепям, че това са едни прекрасни специалисти и нямаш опции в Токуда, ако трябва да ги сравним с посочените имена. На светлинни години са, лични наблюдения имам към д-р Стратиева и д-р Янкова (която се е обучавала от д-р Стратиева в някои области на пренаталната диагностика).
Виж целия пост
# 425
За следене на рискова бременност д-р Сигридов. Работи в Св. Петка. За по-голям специалист не съм чувала.
Виж целия пост
# 426
За Сигридов и аз съм с две ръце ЗА
Виж целия пост
# 427
Oriental Lily и двете ми бременности бяха рискови и благодарение на д-р Колева - с успешен финал. За лекар извън болницата нямам мнение.
Виж целия пост
# 428
Доколкото разбирам на  fifi_0421 бременността не е рискова. Тя има лош резултат от БХС, та затова по-добре да се консултира с някой специалист в тази област. БХС е една статистика и сам по себе си не е показател за нищо. Но все пак има лекари, които имат опит и образование точно в тази област, та е най-добре да се консултира с тях. В Токуда такива специалисти няма.
Виж целия пост
# 429
И аз съм на мнение, че и трябва специалист по пренатална диагностика. А БХС са си вероятности. Алена, за Колева и аз писах, че знам, че се води специалист рискова бременност. В интерес на истината аз бях веднъж при нея по спешност - имах болки и ми направи не много добри впечатление, беше малко груба.
Виж целия пост
# 430
Изключително много Ви благодаря за отговорите! Също обмислях консултация извън Токуда, но не знаех към кои лекари да се насоча.

За хормоните, които пиша, са РАРР-А & free-bCG. Обикновено в 12 г.с стойностите им трябва да са около 1 (това е медианата). Вторият хормон при мен е нисък, което означава, че плацентата ми не е достатъчно инвазирала в матката. Оттам във втория триместър има риск да направя високо кръвно налягане, бебето да не получава достатъчно хранителни вещества и да изостава в развитието си, и уви, дори риск от късен аборт.
В същото време личния ми риск за трите синдрома е много нисък.
Виж целия пост
# 431
Фифи, тъкмо писах в друга тема за генетична консултация след БХС: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=861311.msg32303002#msg32303002
Виж целия пост
# 432
Здравейте! Аз съм много доволна от д—р Колева! В 22г.с. ми постави серклаж по спешност,при положение, че Сигридов определи бременноста ми като безперспективна. В последствие започнах да вдигам и високо кръвно. Изключително съм признателна и възхитена от професионализма на др Колева! Скоро ми предстои раждане и ще пиша впечатления
Виж целия пост
# 433
И специално се регистрира за да ни го кажеш ...
Виж целия пост
# 434
и аз малко трудно мога да повярвам, че Сигридов се е отказал от бременност или е определил по този начин, сидейки по мнения от близки, които имам с ужасни проблеми...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия