Февруарчеее, мама подлуди - последно момче или момиче ще си ти?-тема 6

  • 32 359
  • 724
# 120
Моят преглед е чааак на 15ти... има доста време, но аз се чувствам прекрасно напоследък, а и бебчето усещам, така че не бързам Simple Smile
Иначе днес с голям зор се наканихме да изчистим вкъщи, че отдавна не го бяхме правили Simple Smile от толкова работа и ангажименти след работа не остава грам време. Даже сме планирали да се разделим с не-малка сума парички, за да си вземем робот да ни прахосмуче поне Wink
Виж целия пост
# 121
Ох и аз искам робот прахосмукачка отдавна...ама все не му идва ред. Но сега с номер две ще се опитам да дам едно рамо на идеята. Макар, май по-скоро ще ни трябва сушилня. Фу. вие на какъв модел сте се спрели?

За пазаруването и суеверието, с първата бременност си закупихме или взехме на заем всичко основно от преди това, и бе готово като се роди бебето.  Моя приятелка роди 3 месеца преди мен и те почти нищо не бяха подготвили и се оплакваха, че им е дошло нанагорно, а и много неща не са най-удачните, като са взети по спешност. Послушах я, и всичко подготвих и не съжалявам. Естествено, пак имаше неща които взехме в последствие- човек не може да знае всичко, което ще му трябва, но мисля, че е по-лесно.

Сега нищо още не съм вземала- но това е по-скоро защото чакам окончателно да потвърдят пола, а и по- основните неща ги имаме от първото.

Във всички случаи- моят съвет е дори и нищо да не купувате предварително, изберете всичко - после да пратите някои с подробен и точен с писък на конкретните предмети и от къде точно да се купи. В началото понякога човек няма време и да се изкъпе, камоли да ходи да пазарува и да избира. А и така, човек може да прецени разходите- те са си сериозни наистина.
Виж целия пост
# 122
Ето тази:
http://www.irobotforyou.com/product/60/iRobot-Roomba-880-roomba_880.html?ref=

Като и предишния модел - 870 също е вариант, но разликата в цената е прекалено малка, за да го избера Wink а моделите още преди това имат едни реснички отдолу (а не гума както е при тези два) и е същински ад да се почистят (главно заради косата, която се събира на ресничките).
Виж целия пост
# 123
Добър вечер 😊
Аз днес съм се отдала на пазар, купих си кухненските уреди и гледах за спални и кух. ъгли, но нищо не си харесах. От толкова обиколки съм смазана,а бебо хич го няма днес, само се побута малко и пак затишие.
Чака ме весел месец - месетим се в ново жилище и малкия тръгва на ясла 😊
А и утре сме на фм и меко ми е нервно и нетърпеливо ☺
Хайде лека вечер и да прилазя до леглото 😘
Виж целия пост
# 124
Добро утро момичета  Heart Eyes Hug
Успех на всички който днес ме на ФМ  Praynig Heart Eyes Hug
Успешна седмица изпълнена с много слънчеви дни и усмивки  Heart Eyes Hug  bouquet
Виж целия пост
# 125
Добро утро, и аз желая успех на Феталната морфлогия  Hug
Аз вече с такова нетърпение я чакам, че и нощем си мисля за това. Дано всичко е ок и да се успокоим малко.
Виж целия пост
# 126
Аз преди 2-3 години си купих едно евтино(на фона на Румба) роботче Агама. Точно от тия с четките, не навива много коса, не знам и 2-3 пъти годишно дали ги вадя, а и те се разглобяват и почистват много лесно. Та чудесно си почиства 50-60 квадрата ежедневно. Иначе чисти хаотично и понякога ако има повече мебели, остават непочистени участъци, просто, защото се блъска в тях. Гледала съм и на ЛГ един робот, който много харесвам, може би бих заменила моя с такъв. Веднъж седмично вадим прахосмукачката, все пак паяжините не се събират от робота Simple Smile Та и сега ако трябва да решавам сушилня или робот бих взела и двете Simple Smile то и с едно дете прането е камари, точно в тоя сезон нищо не съхне.
Виж целия пост
# 127
Добро утро   bouquet

Успех на всички, които са на ФМ днес! Всичко да мине добре и чакаме да разказвате после  Hug

Има ли някой, който е на ФМ в Света Петка в петък - 09.10?
Виж целия пост
# 128
Здравейте на всички! Навън изглежда страхотно, така че ви желая един страхотен и слънчев ден! Дано се задържи топлото време, че ни чака цяла зима и нашите щъркелите ще се появят...или долетят баш зимата!
Сеггааа...пак ще се обърна към тези с гастрити и колити ... на мен коремът ми става по-голям и твърд вечер, не мисля че са контракции, но е нетърпимо, явно имам проблем с храносмилането и се притеснявам да не пречи това на бебето. Имам вече запек и киселини, непрекъснато къркори нещо, тежко ми е и даже ме задушава. като някоя баба съм. Имам много време до прегледа,за да питам лекар,  но се чудя вие пиете ли някакви пробиотици, които да улесняват храносмилането, от кои сте доволни? аз се притеснявам дали ми е нормално състоянието, само да вметна, че не ям много, качила съм няма и 3 кг, не е от преяждане, просто нищо не ми понася. Четох за  Биозинмама, Линекс, стават ли за бременни? Благодаря ви! Simple Smile
Виж целия пост
# 129
Аз преди 2-3 години си купих едно евтино(на фона на Румба) роботче Агама. Точно от тия с четките, не навива много коса, не знам и 2-3 пъти годишно дали ги вадя, а и те се разглобяват и почистват много лесно. Та чудесно си почиства 50-60 квадрата ежедневно. Иначе чисти хаотично и понякога ако има повече мебели, остават непочистени участъци, просто, защото се блъска в тях. Гледала съм и на ЛГ един робот, който много харесвам, може би бих заменила моя с такъв. Веднъж седмично вадим прахосмукачката, все пак паяжините не се събират от робота Simple Smile Та и сега ако трябва да решавам сушилня или робот бих взела и двете Simple Smile то и с едно дете прането е камари, точно в тоя сезон нищо не съхне.

Аз от четките имам опит, и я продадох Crossing Arms моята коса е много дълга и много се заплита, после трябва да свалям валячетата и с ножица да режа косата, за да я махна. И това го правих два пъти месечно  Confused после си купихме от тези стоящоте безкабелни прахосмукачки на Rowenta, но за съжаление вече една година се мъчим с нея - не е достатъчно мощна.  За това пак на Roomba ще се върна, но последния модел. Чистят доста добре иначе, с предишния модел не съм имала проблем с пропускането на места за почистване.
А за сушилнята - моята е 2в1 (пералня със сушилня за вграждане на Ariston) и съм сууупер доволна. Зимата като пера чаршафите направо ги сгъвам след прането и ги прибирам. Други дрехи рядко суша, защото материите изтъняват при много често сушене в сушилнята (и от това имам опит и не е много готино).

Успех на всички с ФМ днес   Nature Sun With Face
Виж целия пост
# 130
Здравейте на всички! Навън изглежда страхотно, така че ви желая един страхотен и слънчев ден! Дано се задържи топлото време, че ни чака цяла зима и нашите щъркелите ще се появят...или долетят баш зимата!
Сеггааа...пак ще се обърна към тези с гастрити и колити ... на мен коремът ми става по-голям и твърд вечер, не мисля че са контракции, но е нетърпимо, явно имам проблем с храносмилането и се притеснявам да не пречи това на бебето. Имам вече запек и киселини, непрекъснато къркори нещо, тежко ми е и даже ме задушава. като някоя баба съм. Имам много време до прегледа,за да питам лекар,  но се чудя вие пиете ли някакви пробиотици, които да улесняват храносмилането, от кои сте доволни? аз се притеснявам дали ми е нормално състоянието, само да вметна, че не ям много, качила съм няма и 3 кг, не е от преяждане, просто нищо не ми понася. Четох за  Биозинмама, Линекс, стават ли за бременни? Благодаря ви! Simple Smile
Много неприятно наистина. Аз те съветвам да избереш ензими, които улесняват храносмилането и три пъти на ден да хрускаш по резенче джинджифил с мед. Последното много помага и за храносмилане и при колити и други стомашни неразположения.
Виж целия пост
# 131
С две ръце съм за сушилнята, ма даже и тук го бях казала. Не знам без нея и ММ, ако си беше с нас, как щяхме да се оправяме без това чудо на техниката. Една Румбичка и аз няма да откажа. Може да си поискам като родя. А качва ли се на килимите? Като цяло не съм фен, но ММ иска да ги слагаме зимата.

Поне имам опит и от секцио и от естествено и мога да кажа, че ако имам избор не бих искала повече секцио..., но май нямам избор Simple Smile

И аз да попитам, защо да нямаш избор, след като секциото е само едно? Аз като си мисля така във времето и съжалявам, че нямах смелост второто детенце да го родя нормално, след първото секцио. Сега знам, че и лекаря щеше да ме подкрепи. Но той акъла идва с времето.
Виж целия пост
# 132
С две ръце съм за сушилнята, ма даже и тук го бях казала. Не знам без нея и ММ, ако си беше с нас, как щяхме да се оправяме без това чудо на техниката. Една Румбичка и аз няма да откажа. Може да си поискам като родя. А качва ли се на килимите? Като цяло не съм фен, но ММ иска да ги слагаме зимата.

Качва се - даже и рошавите ги чисти Grinning
Виж целия пост
# 133
Здравейте на всички! Навън изглежда страхотно, така че ви желая един страхотен и слънчев ден! Дано се задържи топлото време, че ни чака цяла зима и нашите щъркелите ще се появят...или долетят баш зимата!
Сеггааа...пак ще се обърна към тези с гастрити и колити ... на мен коремът ми става по-голям и твърд вечер, не мисля че са контракции, но е нетърпимо, явно имам проблем с храносмилането и се притеснявам да не пречи това на бебето. Имам вече запек и киселини, непрекъснато къркори нещо, тежко ми е и даже ме задушава. като някоя баба съм. Имам много време до прегледа,за да питам лекар,  но се чудя вие пиете ли някакви пробиотици, които да улесняват храносмилането, от кои сте доволни? аз се притеснявам дали ми е нормално състоянието, само да вметна, че не ям много, качила съм няма и 3 кг, не е от преяждане, просто нищо не ми понася. Четох за  Биозинмама, Линекс, стават ли за бременни? Благодаря ви! Simple Smile
Много неприятно наистина. Аз те съветвам да избереш ензими, които улесняват храносмилането и три пъти на ден да хрускаш по резенче джинджифил с мед. Последното много помага и за храносмилане и при колити и други стомашни неразположения.
Линекс става за бременни, някой тук беше препоръчал фибри. Ако проблемът е сериозен, постоянен или им киселини със ставането или още преди да си закусила, аз бих се обърнала към гастроентеролог.
Сезонно сега доста хора се оплакват от раздразнени черва. Случва се от пресните салати, които ядем. При мен е само от домати или по-сериозно от тях, но след едно ядене поне 2 дни ми е зле. Гледам да ям всичко белено, цвекло и моркови варени на пара. Има едни таблици за алкални и киселинни храни и с тях съм се съобразявала. Сутрин на гладно лъжичка тахан (помага и за двата проблема), чаша вода с лимонов сок ми понижава киселините. Аз бих разделяла докато открия кое дразни и кое не. Като цяло лекарят може да открие, че има проблем, но дали е възможно лечение в това състояние не знам, затова каквото може да се направи с хранене е добре дошло.
Виж целия пост
# 134
evianna Simple Smile мен ако питаш остави пробиотиците, е хайде вземи сижедна седмица всеки ден по един линекс примерно, но това е по време на лечение, при грип или просто растройство, за да се възстанови чревната флора. Запека едва сега започва зажалост. За гастрити и колити до колкото знам се ограничават някои храни. При пи- силни киселини, както имам аз при бременност примерно може да спазваш 2-3 правила:
- никакви ципи, обелки, семки и костилки
- последно хранене до към 8 ч и след това евентуално ябълка
-вечер без купешки сокове, а и като цяло те са с консерванти и т.н.. Има и био сокове, дето са малотрайни, но не знам от къде да си вземам
-да се намали приема на бобови и зеле, т.к. газовете и запека могат да очестят контракциите, нещо такова имаше
 - яжте поне по една ябълка на ден / без кората, особено ако не е домашна/ и мюсли. Мюслите или накиснати в кис. мляко от вечерта/ но не в хладилник/ или сварени на овесена каша / не смятам да пробвам/
- храни като варен и печен картоф или ориз и като чаша прясно мляко / по 1 на ден, особено ако е краве- алерген е/ могат да успокоят киселините
На мен тези неща много ми помогнаха и втората бременност мина по- леко!  (вода с лимон може да успокоява нечии стомах при гадене, но киселините в стомаха не намаляват, тъкмо обратното - пх-то се понижава още повече)

Относно секциото - предното раждане ми беше декември 2013 -секцио по спешност. Мина само 1 1/2 г до сегашната ми бременност, а искат поне 2 повечето лекари. Зависи май най- вече как е заздравяла матката, за да прави добри контракции за разкритие, до колкото знам. За сега единия лекар ми вика, че плацентата е задна, но стои на СС /цервикалния канал/ . Според другата на женската консултация е задна, но не е превия. Да видим по- натам как ще е! Ако сеналожи секцио поне не искам да е пълна упойка!!! Който е дишал упойка ме разбира Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия