Февруарчеее, мама подлуди - последно момче или момиче ще си ти?-тема 6

  • 32 361
  • 724
# 165
де
Добро утро копвам си поста от facebook:
Здравейте и аз днес ходих на ФМ доки каза че всичко е наред.Бях на частен преглед,тоест не при моя доки.Прегледа беше само 10 мин.много на бързо ми се стори в 21+3 дни съм,а при моя ще съм чак когато съм в 22+6 стори ми се че ще е късно тогава затова отидох днес.МНОГО съм щастлива момченце си оставаме smile emoticon целувки на всички и успех.Дано вече сме по спокойни и изкараме лека бременност,накрая пухкави розови мишленца да гушка всяка от нас.
Здравейте. И моята ФМ беше много кратка 15 мин но важното, е че всичко е наред с бебока  Simple Smile Каза, че по някои показатели е по- мъничка но имало време да се навакса  Praynig  Успешен ден от мен  Blush
Виж целия пост
# 166
здравейте, пожелавам добри резултати на всички изследвания Simple Smile
А как мислите - феталната в 30-та седмица при същия лекар ли е добре да се направи( тъй като има наблюдения върху предишната ) или при друг специалист за друго мнение. Вие кой препоръчвате ? Simple Smile
И сега един малко предварителен въпрос...защото има време. Аз съм вече на болничен от Аг-то втори поред, счетоводителката ми каза, че е хубаво да има ден прекъсване преди 45-дневния отпуск по бременност, защото така щяло да е по-добре за мен при изчислението на парите, но аз нещо не й вярвам много Simple Smile чували ли сте такова нещо? аз не разбрах нищо
Виж целия пост
# 167
Аз доколкото разбрах, е точно обратното. Ако имаш прекъсване, болничния ти влиза в изчислението на парите за майчинството. Ако няма прекъсване, изчисленията стават на базата на доходите ти преди болничните. Ако някоя мама вече е изпробвала схемата, да каже де, може и да греша.
Виж целия пост
# 168
prikazzka е абсолютно права - не трябва да има прекъсване на болничния.

С предната бременност бях в непрекъснат болничен и след това си излязох в 45 дневния преди раждане. Обезщетението, което вземах след като родих беше  по-високо от това, което вземах по време на болничните  Peace
Виж целия пост
# 169
Това, че не трябва да има прекъсване на болничните е единственото нещо, което знам от темата за Майчинството счетоводно!  Simple Smile
Виж целия пост
# 170
Със сигурност не трябва да има прекъсване,защото после ти пада майчинството. Hug
Виж целия пост
# 171
Ами и аз така мислех...Да не би да е , защото от август съм на нов трудов договор, който е на малко по-висока заплата, но разликата е малка, и след това излязох в болничен...Sad ще трябва да питам някой, че се притеснявам за майчинството, въпреки че просто ме преместиха в друга фирма без прекъсване на стаж или каквото е там
Виж целия пост
# 172
Маргаритка, и тук много положителна енергия и прегръдка Hug. Стискам ви палци!
Приказка, и при мен, както при Дарлина, е заради диабет в семейството, моите кръвни засега са добри.
Виж целия пост
# 173
Margaritka_2014 - и тук пак- стискам палци и се моля за вас да е грешка в изследването. Успех утре!

evianna - при прекъсване в болничния, реално се намалява сумата. Аз знам,че не трябва да има прекъсване, за да не намалява сумата.  За повече инфо, попитай в темата за майчино счетоводство - там са в час и ще ти дадат пълноценен отговор.

Майчинтвото е 90% от дневното възнаграждение, а болничният 80% - затова е по-високо. Simple Smile


И...радвам се за добрите ФМ на останалите момичета Simple Smile
Виж целия пост
# 174
Маргаритка,
Стискам палци всичко да е наред Hug Именно тази вечер си говорих с една мама, при която е имало объркване на ФМ и доста са я постреснали. На следващият преглед, обаче всичко е било ОК. Така че запази спокойствие. Дори и да има нещо, по-добре е да го знаеш сега, за да можете да реагирате по-късно. Дори си мисля, че ако споделиш ще ти олекне. Ние всички сме с теб!
Виж целия пост
# 175
Благодаря ви отново момичета 😙
Знам че от споделяне олеква, но и знам през какво минавам в момента и не го пожелавам на никои. Не искам да ви тревожа и да ви карам да си мислите лоши неща
Сега е време да се радвате на бебчетата и бременноста ☺
Стискаите палци утре на моето бебче и дано всичко е наред
Виж целия пост
# 176
Стискаите палци утре на моето бебче и дано всичко е наред

 fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed
Разчитай на нас  Heart Eyes Hug
Виж целия пост
# 177
Благодаря ви отново момичета 😙
Знам че от споделяне олеква, но и знам през какво минавам в момента и не го пожелавам на никои. Не искам да ви тревожа и да ви карам да си мислите лоши неща
Сега е време да се радвате на бебчетата и бременноста ☺
Стискаите палци утре на моето бебче и дано всичко е наред
Стискам палци и се моля всичко да е наред с бебчето.Пиши утре как е минало. Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 178
Маргаритка, и аз ти стискам палци.
Виж целия пост
# 179
Болничният е 80% от заплатата, на която се е осигурявала майката, а майчинството е 90%
Ако има прекъсване на болничния преди този 45 дни автоматично означава, че за времето през което майката е била болничен ще се вземе като основа не 100% от заплатата, а именно онези 80%, представляващиболничен!!! Не прекъсвай! Твоята счетоводителка няма да ти смята майчинството,   а НОИ! Ако тя обърка нещо, най- много да получиш писмо, че трябва да се подаде пак в 14 дневен срок и евентуално да се забави първотоплащане. Ако ви е мързелива или некадърна счетоводителката неин проблем! Аз тия глупости от законите съм ги дирила преди време Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия