Февруарчеее, мама подлуди - последно момче или момиче ще си ти?-тема 6

  • 32 361
  • 724
# 180
Болничният е 80% от заплатата, на която се е осигурявала майката, а майчинството е 90%
Ако има прекъсване на болничния преди този 45 дни автоматично означава, че за времето през което майката е била болничен ще се вземе като основа не 100% от заплатата, а именно онези 80%, представляващиболничен!!! Не прекъсвай! Твоята счетоводителка няма да ти смята майчинството,   а НОИ! Ако тя обърка нещо, най- много да получиш писмо, че трябва да се подаде пак в 14 дневен срок и евентуално да се забави първотоплащане. Ако ви е мързелива или некадърна счетоводителката неин проблем! Аз тия глупости от законите съм ги дирила преди време Simple Smile
Да, права си, аз хич й нямам доверие, защото вече ми прецака един минал болничен ( така мисля), добре че беше за малък период от време, не цял месец.
Виж целия пост
# 181
Здравейте, момичета, да се отчета и аз Simple Smile днес мина и нашата ФМ, остава си мъж, 337 гр.
Беше голямо приключение да му се види лицето, през цялото време се криеше с ръце. Но пък пишлето смело го показваше 😃😃😃
Стискам палци и за останалите момичета, на които им предстои ФМ и най-вече само много положителни резултати
Виж целия пост
# 182
Момичета внимавайте с болничните ако вземате постоянно следете си нещата прекъсвания не трябва да има  Naughty

Оффф дано днес онзи горе е благосклонен и да поспя тая нощ  Joy Joy
Виж целия пост
# 183
Благодаря ви отново момичета 😙
Знам че от споделяне олеква, но и знам през какво минавам в момента и не го пожелавам на никои. Не искам да ви тревожа и да ви карам да си мислите лоши неща
Сега е време да се радвате на бебчетата и бременноста ☺
Стискаите палци утре на моето бебче и дано всичко е наред
Миличка, стискаме ти палци и ти изпращаме позитивна енергия!
Няма да мислиш лоши неща, чу ли! Naughty
Всичко му е наред на бебенцето ти!  Heart Eyes Hug
Виж целия пост
# 184
Маргаритка стискам палци всичко да е наред
Виж целия пост
# 185
Маргаритка, стискам здраво палци за днешната ФМ! Ще видиш, че ще се окаже просто грешка
Виж целия пост
# 186
Стискам палци всичко да е наред Praynig
Виж целия пост
# 187
Здравейте момичета,  Hug
Имам един въпрос за плацентата. Понеже ходих на две ФМ (едната в 18 г.с. и другата вчера) ми направи впечатление, че както плацентата ми е била предна сега вече е задна.  Shocked Случвало ли се е на някоя такова нещо? Аз предполагам, че докторката не е видял добре предишния път. Все ми се струва, че плацентата не може така да се мести - от предна да стане задна. Чувала съм, че може да мигрира ниско и високо. Не попитах, защото по-късно прочетох в листа какво пише. На ФМ ходя при една и съща лекарка, която много подробно обяснява и преглежда.
Интересно ми е да споделите вашите мнения.
Хубав и успешен ден! Heart Eyes
Виж целия пост
# 188
Добър ден  Heart Eyes Hug

+Cveteto на първата ми ФМ в 11г.с докторката ми каза, че съм със задна. Преместих се при друга докторка след това да ме следи и тя винаги когато ме гледа казва, че съм с предна.
Не знам да ти кажа не виждат ли добре и ли какво  newsm78
Виж целия пост
# 189
Здравейте,
При мен на първата ФМ казаха задна, сега е предна. Ама не знам грешка ли е или е възможно да се изменя newsm78.
Нашият ремонт върви много бавно, да ви се оплача Crossing Arms. А без баня е голям купон, обмислям да ида при мааамааа hahaha Joy
Виж целия пост
# 190
Кога казахте на близките и познатите си че сте бременни  newsm78
аз вече съм 22 г.с + 2 дни и все още по голямат част от познати те ми не знаят ... причината е че съм леко параноична и ме е страх... при вас как е положението

ПП. даже ме е страх да си купя нещо въпреки че имам вече първи подарък още от миналия месец но оревах наоколо че ме е страх да не стане нещо ... вие така суеверни ли сте ...  Cry
Виж целия пост
# 191
Кога казахте на близките и познатите си че сте бременни  newsm78
аз вече съм 22 г.с + 2 дни и все още по голямат част от познати те ми не знаят ... причината е че съм леко параноична и ме е страх... при вас как е положението

ПП. даже ме е страх да си купя нещо въпреки че имам вече първи подарък още от миналия месец но оревах наоколо че ме е страх да не стане нещо ... вие така суеверни ли сте ...  Cry

Аз лично не съм крила - от момента, в който видях чухме пулса на момъка, т.е. от 9 г.с. съм казала на всички приятели, като само родителите ни знаеха от преди това Simple Smile Не съм от параноичните или суеверните, въпреки че доста от приятелите и част от роднините ми са  Rolling Eyes И все пак не съм решила да купувам нищо още не за друго, ами просто още ходя на работа и правим ремонти в къщи, и нямам много време в момента. Към средата на декември ще започнат големите покупки  Mr. Green Само количка съм си харесала, но до там  Hug
Виж целия пост
# 192
След 12 седмица казахме на родителите ни, както и на няколко приятели. Във ФБ никой от приятелите ми не знае, като се роди бебка, ще пусна снимка, име и данни и толкова. Това си е личен момент, а и аз лично винаги съм се дразнела на разни майки и бащи, които не осъзнават, че не всички се интересуват и изпадат в умиление от отрочетата им...съответно има 10 албума със снимки на детето, разнасящо чорап и снимано от различен ъгъл Mr. Green
Много се ядосах на майка ми преди няколко седмици, хем предупредих на никой да не казва, звъннала на един братовчед да му честити рождения ден и естествено казала и за бебето. Полудях, сега вече ми мина, но само като се сетя ooooh!
Та така, според мен е добре до 12 седмица само родителите да си знаят Blush
Виж целия пост
# 193
Ами за плацентата ако така се мести, като нищо може и превиа да стане.  Stop То за това ми беше въпроса - да не стане някаква патология. Иначе ако бъркат докторите все тая.  Thinking Ще го преживея. Няма да ги  #2gunfire за това!

А за това от кога всички знаят за бременността ми: от втори месец! Незнам защо така ми пролича от толкова рано! В службата много често ме питаха! Даже една жена ми вика "Кога ти е термина? Моята снаха е със същото коремче като твоето и ще ражда октомври" А аз бях в началото на трети. Много бях кльощава и за това нямаше как да крия до края на трети месец. Искаше ми се, все пак и за мен има малка доза суеверие, ама не ми се получи.
Виж целия пост
# 194
Като влязох в 4 мес. казахме на всички роднини/който ни питаха/ иначе мойте родители и брат ми знаеха от самото начало.

И аз като AngelikA6996 само харесвам нищо не се купува. След нова година нека вляза в 9 месец и ще почна лека полека  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия