С какво ви дразнят свекървите- 49

  • 50 287
  • 747
# 390
Само че, ако даде на едното, трябва да даде и на другото дете. Не разбрах дали ползва тези имоти за някакви директни или косвени приходи. Ако е така, може ли да си позволи да се лиши от това?
Виж целия пост
# 391
Само че, ако даде на едното, трябва да даде и на другото дете. Не разбрах дали ползва тези имоти за някакви директни или косвени приходи. Ако е така, може ли да си позволи да се лиши от това?

Доколкото четох другия имот си се ползва от другото дете - сестрата на мъжа й, а "къщата за тях" стои необитаема.
Виж целия пост
# 392
да, разбрах сега. Но според теб - това какво предимство ти/им дава?
Какво предимство дава да имаш жилище, за което не плащаш наем и можеш да пренасочиш парите си към второ жилище или нещо друго? Не схващаш ли? Пробвай без да имаш такова жилище, навряна при родители или плащаща наем и веднага ще ти се изясни предимството.
Dusty, и в случая, за който говориш става дума за същото- имот, който децата могат да ползват. Ако искат, да го ползват, ако не искат, да не го ползват.
С какви основания, междувпрочем, предявявате искания родителите да дават освен помощ и покрив над главата и документ за собственост? Да си представим, че имам 3 апартамента. Може да искам да продам два от тях и с парите да си осигуря старините и да не ангажирам по никакъв начин децата си с моите старини.
Виж целия пост
# 393
Само че, ако даде на едното, трябва да даде и на другото дете. Не разбрах дали ползва тези имоти за някакви директни или косвени приходи. Ако е така, може ли да си позволи да се лиши от това?

Доколкото четох другия имот си се ползва от другото дете - сестрата на мъжа й, а "къщата за тях" стои необитаема.

Да, върнах се и прочетох. Подчертаното е избор на снахата, а не на свекървата. Аз бих постъпила по абсолютно същия начин като снахата.
Виж целия пост
# 394
Ако родителите ми имаха свободен имот бих живяла там ограничен период от време докато събера пари за собствен дом. Така хем аз ще успея да събера пари за мое жилище, хем родителите ми ще си имат допълнителен източник на доходи някой ден. Това е най - добрия вариант и за двете страни.
Виж целия пост
# 395
Моите родители дариха по един апартамент на мен и на сестра ми, някъде когато бяхме около 23-24 годишни двете. С документ, изцяло, без никакви клаузи за гледане. Тогава ми се струваше нормално и в реда на нещата. Но сега вашите постове ме карат да се замисля. Какво ли им е било в ума? Колко ли много резерви са имали, но въпреки това го направиха? Те, разбира се, си имат други имоти, в един от които живеят, а друг дават под наем, но все пак... Иска се много доверие на децата, т.е. ние двете. И колкото повече ви чета, толкова повече им се възхищавам. Доводът на баща ми беше, че те не са вечни и не желаят евентуално един ден да има неуредици за имоти, ако не дай боже се споминат внезапно.
Виж целия пост
# 396
Посочения в края на поста казус го коментирах по-горе, и доводите ми изглеждат разумни.  Hug
Обаче не ми харесва идеята младите да живеят в чужд имот, където се предполага - че може да искат да направят някакво осъвременяване. АКО имотът има нужда от такова. Ако е мега-модерен мезонет, или супер лукс къща, оо, даа, и аз тъй ще искам. Но ако е стар панелен апартамент с балатум в кухнята и коридора, излята мивка и бели шкафчета ... ако се сещате какво имам предвид... то тогава изниква въпросът дали пък наистина ще е по-насметка за младите да ремонтират твоя имот, и в един момент да бъдат изритани? Или винаги да им се повдига въпроса - ми вие живеете в моя имот, пък наем не плащате. Или друго от сорта... а те реално наем да не плащат, но да плащат ремонтите.
За апартамента на ММ - стойността му е 20 000 лв тук, в града където живеем/на горния етаж и на по-горния комшиите си продадоха апартаментите именно за толкова пари, в същото незавидно състояние/. Та - ремонтите и осъвременяване на обзавеждането ни струваха над 26 000 лв, и това от момента в който почнах да ги смятам. Ако сложа всички разходи, които сме направили през годините, вероятно ще излезе двойно на тези 20 000 лв. И после свекито ми обяснява как ми била дала всичко наготово, аз пръста си не съм мръднала и прочие.
Е, сори, ама защо никой не отчита, че в кухнята от 10 квадрата балатумът, който беше на пода, беше мухлясал, и надребнен на 12 парчета?!? На мен съвсем ли не ми е коствало да си мръдна пръста туй нещо да придобие нов теракот на пода, примерно?

Виж целия пост
# 397
Случаят от който тръгнаха пак имотите не  е  толкова в не прехвърлянето.като погледнеш  поддръжката е като наем ,не  е  големи суми в случай че имотът не е коптор за стягане.Проблемното го разбрах недомлъвките  ваше ,мое ,може да отида там ,може да не отида ,ама мое  си е  .И пак опира до отношението едни към други и  стремежа за контрол.
А аз не бих отказала да живея  в чуждо без наем,за известно време ако съвпада с други планове.И не идват през ден да ми напомнят,че е тяхно.
А баща ти е  мъдър и вярва в своето възпитание  на деца,и  доверието задължава доста.Не  винаги материално.
Виж целия пост
# 398
Ако родителите ми имаха свободен имот бих живяла там ограничен период от време докато събера пари за собствен дом. Така хем аз ще успея да събера пари за мое жилище, хем родителите ми ще си имат допълнителен източник на доходи някой ден. Това е най - добрия вариант и за двете страни.
А, ето един от вариантите на "трамплина". На други, обаче, явно или им е трудно, или неизгодно да го схванат.
Виж целия пост
# 399
Моите родители дариха по един апартамент на мен и на сестра ми, някъде когато бяхме около 23-24 годишни двете. С документ, изцяло, без никакви клаузи за гледане. Тогава ми се струваше нормално и в реда на нещата. Но сега вашите постове ме карат да се замисля. Какво ли им е било в ума? Колко ли много резерви са имали, но въпреки това го направиха? Те, разбира се, си имат други имоти, в един от които живеят, а друг дават под наем, но все пак... Иска се много доверие на децата, т.е. ние двете. И колкото повече ви чета, толкова повече им се възхищавам. Доводът на баща ми беше, че те не са вечни и не желаят евентуално един ден да има неуредици за имоти, ако не дай боже се споминат внезапно.
аз ще направя абсолютно същото за моите деца, когато станат накъм 20-20 и няколко години. Сега събирам пари за три мезонета, и после ще събера пари за прехвърлянето им Wink))
Виж целия пост
# 400
да, разбрах сега. Но според теб - това какво предимство ти/им дава?
Дава им предимството да не плащат наем.
И да насочат " свободните" пари в други полезни посоки.
Предлагам ви да си представите, ще родителите на момичето предоставят жилището и може би, по- лесно ще разберете.
Ще дам пример със себе си.
И двете ми деца живеят в жилища, които ще станат и документално техни, когато му дойде времето.
Ще бъде дарение с право на обитаване до края на дните ми.
Това им е база, която винаги могат да ползват, винаги ще е налице, независимо как ще се развие живота им.
Някоя от вас беше писала, че ще си изгуби парите, които е съвложила в ремонт, ако се разведе/ раздели с мъжа си.
Но, не се беше сетила, че ще е спестила от наеми и данъци.
Заради такива тънки сметчици родителите не бързат да прехвърлят собствеността си.
Виж целия пост
# 401
Ако родителите ми имаха свободен имот бих живяла там ограничен период от време докато събера пари за собствен дом. Така хем аз ще успея да събера пари за мое жилище, хем родителите ми ще си имат допълнителен източник на доходи някой ден. Това е най - добрия вариант и за двете страни.
А, ето един от вариантите на "трамплина". На други, обаче, явно или им е трудно, или неизгодно да го схванат.

какво да ви кажа, лафът, който ми се върти в главата, е че "временните неща са най-постоянни". Човещинка  Wink
Виж целия пост
# 402
Е, сори, ама защо никой не отчита, че в кухнята от 10 квадрата балатумът, който беше на пода, беше мухлясал, и надребнен на 12 парчета?!? На мен съвсем ли не ми е коствало да си мръдна пръста туй нещо да придобие нов теракот на пода, примерно?
Дори на квартира да живееш, ще направиш козметични и хигиенизиращи ремонти и поне частично обзавеждане. Заради себе си, да ти е комфортно и уютно. Ще ползваш вложеното, а то ще се амортизира от употребата. Защо да е различно, ако родителите дадат жилище? Защото за хазяина не ни се свиди да оставим боята по стените и плочките в банята, но за свекървата/тъщата ни се?
Виж целия пост
# 403
Защото когато имаш дом има много по важни неща, за които да работиш от трупането на недвижима собственост и защото наемът ще ми покрива едва половината вноска от ипотеката, а ще съм заробена 30 години да я изплащам. Второ ако е на майка ми ще съм спокойна и без да ми го прехвърли, защото знам че никога няма да ме изгони, докато свекърва ми всеки път ще ме заплашва и при едно не угаждане на нейна прищявка ще ни посочи вратата. И трето да може да си разпродадеш всичко и да си изхарчиш парите преди да умреш, докато децата ти се борят да плащат ипотеки и изучат децата си, но тогава не искай нищо от тях. А какво се получава не даваме на децата си, а претенциите за отношението им към нас са безобразни. И всичко идва от себелюбивата свекърва, която смята че вече веднъж си и откраднала синчето и сега единствената ти цел е да откраднеш и имотите й. Вкарвайки се в тези филми тя всячески се опитва да разбие младото семейство и накрая изхода е или развод или прекъсване на взаимоотношенията с нея. Има една поговорка "Мъдрата свекърва печели приятелка, глупавата губи сина си"!
Виж целия пост
# 404
Аз съм свекърва,
Не знам, сложен е въпросът с имотите, и най-много зависи от самите хора...

Аз бях години наред малтретирана с някаква кирлива двустайна панелка от свекърва ми, все "обувките ми гледаха навън" Laughing, направиха се сто консултации как да се прехвърли на ММ, сакън аз да не взема някаква част Laughing при евентуален развод ... след 30 години брак doh
Сега ми е смешно, но тогава дълбоко ме е обиждало!

Дали това ме е деформирало, но твърдо мисля :
- че имотът е по-маловажен от отношенията, които ще създадеш с младото семейство! А по-добре е да им покажеш уважение и доверие, отколкото да се подсигуряваш на всяка цена!
- дори снахата да вземе част от имота, нали е майка на внуците ти!!!
Твоята добронамерена постъпка задължително ще предизвика и добронамереност и от страна на снахата, а не да изискваш някакво си уважение, а пък да показваш (с мерките които вземаш за охрана на собствеността), че тя за теб ще остане чужд човек...

Доста примери около мен имам, как родители по примера на the wishmaster си стискаха документите за собственост, докато и собствените им деца се обидиха от липсата на доверие, построиха си живота отделно, и топлотата на голямата фамилия (характерна за нашите ширини Wink) се е загубила напълно!

ЕЕЕ не мога да публикувам хич
Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 12 нови отговора.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия