С какво ви дразнят свекървите- 49

  • 50 287
  • 747
# 525
Абе, подозрения имах, че снахата ще да е кривата... Тя иначе по цял ден спи, па точно този ден станала рано- рано да строши хатъра на бъдещите свекъри Simple Smile Дори е много възможно точно така да е било. Simple Smile
Виж целия пост
# 526
Моят син е на 3, обаче от сега не се изживявам като щедра. Само се моля да стане образован човек с професия и да си извади парите за имоти сам!
Виж целия пост
# 527
Absurd, задаваш отговори. В самата тема има не един и два примера, как младото семейство се нанася в апартамент на родителите, набива хиляди левове за ремонт и обзавеждане, а после биват изгонени от там. Не е лошо, човек да си прави всякаква сметка. И не, защото няма доверие на родителите си, а защото иска да живее в свой дом.
Аз се сдобих със собствен дом след като живях 13 години при майка ми и напълно разбирам за какво иде реч.
Позволи ми да се усъмня, че болшинството оплаквания от изгонване са истина.
Ако погледнеш общата картинка в темите- според участничките, майките на момичетата не пъдят, винаги разбират и не се бъркат в живота на младите./ Нещо, което от собствен опит отричам/.
Свекървите пък, винаги се бъркат, държат изкъсо синовете си и пъдят младите ако нещо не им угодят.
Да, ама след като мамите мъжки боготворят синовете си, няма логика да ги изхвърлят и да ги оставят окончателно в ръцете на " змията", нали?
Мисълта ми е, че да отказваш една база, само защото трябва да проявиш здрав разум и да помниш какви са ти дългосрочните интереси, е жалко и недалновидно.
От др
Виж целия пост
# 528
Оф, с тези имоти, който иска свой дом да си го осигури! Ако нещо от някъде дойде, добре дошло! Права е Абсурд, човек трябва да е далновиден и практичен. Аз пък как за едни вложили пари в ремонт и после изгонени от свекъри не съм чула?! 
За мрънкане и натъртване във времето, ами преживява се според мен.
Виж целия пост
# 529
Зои ,трудно става сам.
Четох Баронеса,внимателно във времето.Това,което нищим  е  после отбелязано,в резултат на последващи действия и  е  било лампичката.После цялостното отношение   е  променило нещата и са в собствен дом,а  не в дарения.
И повече боли горчилката от раздорите ,малко са жилищата със стойност,така или иначе е редно ако има развод и  излиза някой да вземе нещо.Все пак е  давал години в този дом.Независимо собствеността.
Но  понеже се шири всеобща бедност и  се държим за сламките.Защото няма от къде  повече да се вземе, даде ,остане ,ново да се изгради.
Надцакването е пълно.
Нормалното е  който е изградил ,построил да се разпорежда с него.Родител дава като за начало ,новото семейство с времето да си направи  и това да си остане през него за децата примерно.Да  се умножава.Когато възрастните си отидат.
Но  погледнато обективно  и  да има развод и остане  майката с децата,не е нейна собственост.Ядът и  егоизмът не позволяват и ползване до пълнолетие на децата.Ще  вземе да заведе и чужд мъж и  отече работата.
Та  да имахме доходи като хората.
Виж целия пост
# 530

На въпросите на absurt, ако това се случи на мен, не бих живяла с мъжът ми в апартамент, който е документално на моите или на неговите родители и да го считам за постоянно семейно жилище. При тези условия бих използвала временно жилището, докато съберем начално вноска за наш дом. И не бих им се разсърдила за това тяхно решение, защото имат право да решават как да се разпореждат с имотите си.
 Има начин имот да се дари по начин, по който да е притежание само на единия съпруг
Добре, защо?

Майка ти и баща ти, какво трябва да стане, за да те изхвърлят?
Уж казваш, че няма да се разсърдиш за начина, по който се разпореждат с имотите си, но отказваш да приемеш друго, освен веднага да ти ги прехвърлят.
Не знам дали си сондирала условията за теглене на кредит, дали си си представила цялостната картинка- какъв апартамент ти трябва, за да се чувствате достатъчно комфортно 3-4 души?  Колко ще глътне обзавеждането?
Каква ще бъде месечната вноска в продължение на 15, 20, 30г.?
На колко години ще сте, когато най- после изплатите и дали на тази възраст ще получавате добрите пари, които взимате днес?
Дали банките няма отново да покачат лихвите изведнъж едностранно?
Дали ще имате оставащ доход през тези години, с който да дадете добро образование на детето си?



Така е, майка ми и баща ми няма никога да ме изхвърлят, но смятам, че хипотетичният ми партнъор не е редно да инвестира в апартамент на родителите ми, както и аз не бих инвестирала в апартамент на свекърите.
Иначе като един трамплин/за няколко години/, докато събере човек пари е идеална възможност.

Повтарям, че не искам веднага да ми го прехвърлят, просто да се уточнят нещата и всеки да каже как вижда нещата. Нормално е старите/без значение кои/, ако дават имот да седнат с младите на една маса и да уточнят, например "Даваме ви го за ползване, даваме го черз дарение на сина/дъщерята, да живее там със семейството си, даваме го на сина/дъщерята да живее там със семействптп си, но държим документално да остане наш, и т.н. " И в един такъв разговор отсрещната страна да може информирано да си вземе решение да приема или не.

По въпроса за кредитите, колкото и да ти е чудно, доста хора изплащат кредити, други вече са изплатили, така че човек избира според разбиранията си.
Сега, ако младите работят за минималната заплата, нещата стоят по малко по - различен начин, обаче човек за да получи нещо в този живот трябва малко и да се постарае, като се образова и така
Виж целия пост
# 531
Оф, с тези имоти, който иска свой дом да си го осигури! Ако нещо от някъде дойде, добре дошло! Права е Абсурд, човек трябва да е далновиден и практичен. Аз пък как за едни вложили пари в ремонт и после изгонени от свекъри не съм чула?! 
За мрънкане и натъртване във времето, ами преживява се според мен.
Зои върни се назад в темите. Ние с ММ сме от тези ,които вложиха в ремонт и плащане на забатачени сметки и ни изгониха. Невероятно , но факт !
Виж целия пост
# 532
Абе, подозрения имах, че снахата ще да е кривата... Тя иначе по цял ден спи, па точно този ден станала рано- рано да строши хатъра на бъдещите свекъри Simple Smile Дори е много възможно точно така да е било. Simple Smile
Опитваш да ме иронизираш Laughing
Напротив, снахата и този ден е спала, пък после сърдита на другите Joy
(Снахата, не е лично, нали знаеш Simple Smile)

Силвушка, има такива случаи, но са единици. И то обикновено разривът настъпва след години в жилището, не след месец-два. А години без наем или вноска по ипотека, пък дори и с основен ремонт, пак е много голяма помощ. Какъвто и да е ремонтът, за един двустаен не е повече от 20-30000, 5 години само наем (!) за подобно двустайно пак е 30000, новото е поне 100на. Освен ако не сте ремонтирали палатите на свекърите Laughing Но като знам общия хал на българина, надали.
Виж целия пост
# 533
Така е, майка ми и баща ми няма никога да ме изхвърлят, но смятам, че хипотетичният ми партнъор не е редно да инвестира в апартамент на родителите ми, както и аз не бих инвестирала в апартамент на свекърите.
Иначе като един трамплин/за няколко години/, докато събере човек пари е идеална възможност.

Повтарям, че не искам веднага да ми го прехвърлят, просто да се уточнят нещата и всеки да каже как вижда нещата. Нормално е старите/без значение кои/, ако дават имот да седнат с младите на една маса и да уточнят, например "Даваме ви го за ползване, даваме го черз дарение на сина/дъщерята, да живее там със семейството си, даваме го на сина/дъщерята да живее там със семействптп си, но държим документално да остане наш, и т.н. " И в един такъв разговор отсрещната страна да може информирано да си вземе решение да приема или не.
Права си, но къде чу и видя, някой да живее в предоставено му от родители жилище и да не знае като какъв го обитава? Аз сега, от теб, научавам за такъв случай!
Съгласи се, че няма начин да се получи при умствено здрави хора.
Цитат
По въпроса за кредитите, колкото и да ти е чудно, доста хора изплащат кредити, други вече са изплатили, така че човек избира според разбиранията си.
Сега, ако младите работят за минималната заплата, нещата стоят по малко по - различен начин, обаче човек за да получи нещо в този живот трябва малко и да се постарае, като се образова и така
Не ми е чудно, дълги години, чак до краха през 2008г. бях брокер и съм се нагледала на млади семейства, купуващи с кредит кимизарниците на новото строителство със стаи по 10кв. и после едва намиращи кътче да сместят бебешкото креватче. Виждала съм как останаха на улицата, след като лихвите им скочиха почти двойно, и как въпреки че изгубиха жилищата, пак бяха и продължават да са длъжници.
Затова предложих на всеки, решил да взима кредит, първо да си отговори на въпросите, които зададох. Peace
Виж целия пост
# 534

Не ми е чудно, дълги години, чак до краха през 2008г. бях брокер и съм се нагледала на млади семейства, купуващи с кредит кимизарниците на новото строителство със стаи по 10кв. и после едва намиращи кътче да сместят бебешкото креватче. Виждала съм как останаха на улицата, след като лихвите им скочиха почти двойно, и как въпреки че изгубиха жилищата, пак бяха и продължават да са длъжници.
Затова предложих на всеки, решил да взима кредит, първо да си отговори на въпросите, които зададох. Peace


Абсурт,
 тук пишат само успели жени с добреплатени професии. Те въобще не могат да си представят, че някой може да си живее спокойно и без да се оплаква в предоставено жилище. За тях тези хора са готованци, защото не искат да се напъват и не могат да вземат кредит. Ситият на гладния не вярва.
Виж целия пост
# 535

Не ми е чудно, дълги години, чак до краха през 2008г. бях брокер и съм се нагледала на млади семейства, купуващи с кредит кимизарниците на новото строителство със стаи по 10кв. и после едва намиращи кътче да сместят бебешкото креватче. Виждала съм как останаха на улицата, след като лихвите им скочиха почти двойно, и как въпреки че изгубиха жилищата, пак бяха и продължават да са длъжници.
Затова предложих на всеки, решил да взима кредит, първо да си отговори на въпросите, които зададох. Peace


Абсурт,
 тук пишат само успели жени с добреплатени професии. Те въобще не могат да си представят, че някой може да си живее спокойно и без да се оплаква в предоставено жилище. За тях тези хора са готованци, защото не искат да се напъват и не могат да вземат кредит. Ситият на гладния не вярва.


Разбира се, че може да се живее спокойно в предоставено жилище. Зависи от хората. И тези хора за мен не са готованци. Чудесно е да получи помощ човек, стига да е от сърце и после да няма натяквания.

И повярвайте ми доста хора живеят по инерция в апартамент даден от родители, обаче не се интересувам много много от документалната част, на кой се води и т. н. И съвсем не са умствено изостанали
Виж целия пост
# 536
Абе, подозрения имах, че снахата ще да е кривата... Тя иначе по цял ден спи, па точно този ден станала рано- рано да строши хатъра на бъдещите свекъри Simple Smile Дори е много възможно точно така да е било. Simple Smile
Опитваш да ме иронизираш Laughing
Напротив, снахата и този ден е спала, пък после сърдита на другите Joy
(Снахата, не е лично, нали знаеш Simple Smile)

Силвушка, има такива случаи, но са единици. И то обикновено разривът настъпва след години в жилището, не след месец-два. А години без наем или вноска по ипотека, пък дори и с основен ремонт, пак е много голяма помощ. Какъвто и да е ремонтът, за един двустаен не е повече от 20-30000, 5 години само наем (!) за подобно двустайно пак е 30000, новото е поне 100на. Освен ако не сте ремонтирали палатите на свекърите Laughing Но като знам общия хал на българина, надали.
Искам да ти кажа , че наем да плащах или вноска по ипотека по - леко щеше да ми е . Но ходи обяснявай на ММ, за който тогава мама и тати бяха светци с опеоли на главата. През цялото време , когато живеехме в техният имот и брат му живееше с нас и изцяло му бяхме поели издръжката щото мама твърдеше , че той не може да се оправи сам . В т.ч. абсолютно всички сметки вкл.и телефона му . Храната ние я пазарувахме , а той пича си харчеше заплатата за удоволствия. Глупава съм била ,вярно е . Но пък рано или късно всеки си отваря очите
Относно цената на апартаментите тогава в провинцията говорим 30 бона взимаш тристаен . А аз там вложих 20... но както и да е . Живи и здрави да сме с ММ щ еси изплатим кредитите, но уважението ми към тия хора тотално отиде по дяволите .
Виж целия пост
# 537
Ние с ММ сме такъв пример - спокоен живот в предоставен апартамент. Взимаме достатъчно високи заплати, за да можем да изплащаме жилище, но живеем в предоставено такова съвсем спокойно. И нямаме причина да се притесняваме, най - малкото, защото и родителите ни са подсигурени и все още млади (нямат 55-60 още) и дай Боже да е все така. Предпочетохме да изтеглим кредит, да стегнем апартамента преди бебето и сватбата, който вече е изплатен. ММ не е изпитвал притеснения - видиш ли ако се разделим как е изплащал кредит за мое жилище или ако нашите си го поискат - дали си го направил за себе си или за родителите си, къде е проблема? Сега с израстването на детето идва и момента, в който да се замислим за купуване на имот. Искам да знам, че със сигурност той ще има нещо свое и за това обмисляме покупка, а и сега е момента от живота ни за такива действия - имаме сигурна работа и стабилни доходи, ако не сега - кога...  Peace
Виж целия пост
# 538
Веселка 1,
аз съм такъв човек или поне доскоро бях. Много добре знам, чий е апартаментът, но след като няма кавги, натяквания и обиди по въпроса, не ми пука. За моя мъж това си беше и дори сега си остава "нашето жилище", както и за мен. Поставяла съм въпроса за заем и собствено - тц. Не иска да се ангажира при положение, че има къде да се живее, като съберем пари - друго е според него. Е, сега сме в чужбина, под наем, може би след 10 г., ако все още сме тук , ще помислим  да си купим нещо. Но в България - едва ли.
Виж целия пост
# 539
Silvushka, съжалявам за твоят случай. Най-честото, което съм срещала е първият оженил се взима семейното жилище, родителите се изнасят или на село, или в друго такова. Правят се едни ремонти да им е удобно на младите, но на хартия нещата не се променят.
 Аз на моите свекъри не им искам ни жилото, ни меда. Дано не опрем до тях, аз от ден първи им казвам, че нищо не искам и ще се справяме сами. Свекърва ми е учудена от моето поведение, но я радва Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия