С какво ви дразнят свекървите- 49

  • 50 287
  • 747
# 540
Ние живеем в дарен /още преди да се запознаем/ на мъжа ми от неговите родители апартамент. Вложихме там пари като за нов, защото не искахме да сменяме квартала, а можехме да си купим друг тогава. След ремонта свеки каза, че ако реши, винаги може да развали дарението. Аз пък й обещах, че ще го получи във вида, в който стъпах за пръв път в него, а не така както е след ремонта. Ами повече не е споменавала за разваляне на дарение  Mr. Green

От друга страна моите родители са купили имот на мое име след сватбата с мъжа ми. Нямам намерение да живеем там, нямам и претенции към имота. Ползва се само за семейни събирания с моята рода, че станахме много народ вече. Никога не са обсъждали с нас евентуални последици след развод с мъжа ми какво ще се случи с имота. Не знам защо не са мислили по този въпрос.
Виж целия пост
# 541
Искам да ти кажа , че наем да плащах или вноска по ипотека по - леко щеше да ми е . Но ходи обяснявай на ММ, за който тогава мама и тати бяха светци с опеоли на главата. През цялото време , когато живеехме в техният имот и брат му живееше с нас и изцяло му бяхме поели издръжката щото мама твърдеше , че той не може да се оправи сам . В т.ч. абсолютно всички сметки вкл.и телефона му . Храната ние я пазарувахме , а той пича си харчеше заплатата за удоволствия. Глупава съм била ,вярно е . Но пък рано или късно всеки си отваря очите
Относно цената на апартаментите тогава в провинцията говорим 30 бона взимаш тристаен . А аз там вложих 20... но както и да е . Живи и здрави да сме с ММ щ еси изплатим кредитите, но уважението ми към тия хора тотално отиде по дяволите .
Ама, хубав ник си си избрала, ей!
Защо обвиняваш свекърите си?
Да са те накарали насила да се завреш там?
Ако не си била в състояние да дръпнеш мъжа си и да му сложиш сметките на листче, и да му обясниш, че така той сам ще намрази и брат си, и родителите си, кой ти е виновен?
Защо не се събрахте на масата с девера ти и да определите колко да дава?
Ето, това се получава- за всичко са виновни тия, дето дават, щото не го правят както ние го искаме.
Ами, затова ни е дадена уста, но и затова сме имали първите си 7 години- да знаем как да си кажем къде ни стиска чепика, но без да се правим на велики и без да забравяме какъв ни е интереса.
ПП. Ти родители нямаш ли, че да те посъветват?
Виж целия пост
# 542
Искам да ти кажа , че наем да плащах или вноска по ипотека по - леко щеше да ми е . Но ходи обяснявай на ММ, за който тогава мама и тати бяха светци с опеоли на главата. През цялото време , когато живеехме в техният имот и брат му живееше с нас и изцяло му бяхме поели издръжката щото мама твърдеше , че той не може да се оправи сам . В т.ч. абсолютно всички сметки вкл.и телефона му . Храната ние я пазарувахме , а той пича си харчеше заплатата за удоволствия. Глупава съм била ,вярно е . Но пък рано или късно всеки си отваря очите
Относно цената на апартаментите тогава в провинцията говорим 30 бона взимаш тристаен . А аз там вложих 20... но както и да е . Живи и здрави да сме с ММ щ еси изплатим кредитите, но уважението ми към тия хора тотално отиде по дяволите .
Ама, хубав ник си си избрала, ей!
Защо обвиняваш свекърите си?
Да са те накарали насила да се завреш там?
Ако не си била в състояние да дръпнеш мъжа си и да му сложиш сметките на листче, и да му обясниш, че така той сам ще намрази и брат си, и родителите си, кой ти е виновен?
Защо не се събрахте на масата с девера ти и да определите колко да дава?
Ето, това се получава- за всичко са виновни тия, дето дават, щото не го правят както ние го искаме.
Ами, затова ни е дадена уста, но и затова сме имали първите си 7 години- да знаем как да си кажем къде ни стиска чепика, но без да се правим на велики и без да забравяме какъв ни е интереса.
ПП. Ти родители нямаш ли, че да те посъветват?

Не разбирам какво ми е на ника ,но както и да е . Точно след сбирка с девера на маса , както се изразяваш ти последва и нашето изгонване. Защото исках да се очертаят ясните граници все пак не е малък човек. Е ревна с крокодилски сълзи на мама и съответно на мен ми се съобще като не ми изнася да съм слугиня и да го издържам и да си тръгвам. Даже се споменаха думи , че сме длъжни. Е казах и , че не съм .
Да, имам родители и те винаги са били против тези неща , но не смятат ,че е редно да се мешат в семейството ми.
Други въпроси имаш ли да ти изяснявам ?
Виж целия пост
# 543
Беше тъпо захапване за ника ти, да не кажа обида.
 Абсурд, не може ли малко по-полека? Във всички теми, в които те срещна си с рогата напред.
Виж целия пост
# 544
Абсурд, след всяко твое мнение се замислям за твоите първи седем... Не ми отговаряй, така или иначе вече не те чета.
Виж целия пост
# 545
Беше тъпо захапване за ника ти, да не кажа обида.
 Абсурд, не може ли малко по-полека? Във всички теми, в които те срещна си с рогата напред.
Сигурно се готви за свекърва ,знаеш ли  newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 546
За пореден път ще отбележа, че свекървите и изобщо родители на женени/омъжени деца, с всичките си претенции за интелигентност, опит, възпитание, което твърдят, че младите нямат, а всъщност са дали самите те, не на последно място да са модерни и съвременни хора и още много претенции от тяхна страна са тези с невъзпитания тон в темата.
Посочвам такъв случай на момента за не знам кой път. Иначе маминките с претеции и техните трябва да се вземат предив, но на снахите откъде накъде?
И после трябвало да ги уважаваш само по критерии възраст. Е как да уважаваш такива хора? Нито възрастта е основание за уважение, нито манталитета им
Виж целия пост
# 547
Моята свеки ни съобщи,че иска да остави единственото си жилище на племенницата ни-23г..Защото ние имаме апартамент-мой,наследствен и къща ,която сме купили с наши спестени пари , а другия и син живее в две стаи.Жилището беше нейно и на свекъра,но той почина.Сега тя иска съпругът ми да се откаже от неговата част и да отстъпи на племенницата.
Ние нямаме нищо против,ако брат му и племенницата поемат разходите и грижите за свекървата изцяло.Защото сега двамата братя си делят разходите наполовина,но по болниците я водя аз,готвя пак аз.
 Обаче племенницата ми не иска ,а свеки каза,че е изумена от нахалството ни....
Били сме длъжни да я гледаме.

Виж целия пост
# 548
Грозно ми е, Ще те гледам, ако ми дадеш! За теб свекърва, ами мъжа ти какво казва?
Виж целия пост
# 549
 Племенницата какво не иска - апартамента, да гледа баба си или и двете?  Иначе аз не виждам нищо грозно в условието "гледане срещу жилище ".
Виж целия пост
# 550
Мъжът ми смята,че след време той и брат му трябва да си делят по равно и задълженията и наследството.Ние също имаме дъщеря,която ще е пренебрегната ,ако той се съгласи да отстъпи на племенницата.
Смятам за съвсем справедливо ,ако ще прехвърлят всичко на племенницата ,то тя да си поеме задълженията.Тя да виси по болниците вместо мен например.
Ама тя не иска да гледа баба си.




Виж целия пост
# 551
Оттеглете се да види бабата кого иска. И за мен е несправедливо в случая.Ако е за племенницата ви ,следва близко  обезщетение.
Виж целия пост
# 552
И аз бих пасувала при това положение, вкл. и относно гледането.
Виж целия пост
# 553
Племенницата ни е младо момиче,студентка.Много ясно,че няма да иска да се занимава с баба си.Но тя си има майка и баща ,които също не искат да поемат тези задължения.
А свеки казва,че ето на нашето дете ще има жилище ,а другата и внучка няма да има.Ами за мен не е нормално да се правят такива сравнения.Ние сме съвсем различни семейства с различен начин на живот.
Виж целия пост
# 554
Боряна , благодаря ти ,че си ме разбрала . Hug

На моменти се чувствам ,че съм сбърканата за да чувствам така нещата ,но  нито желая да пиша подробности , нито те ще променят нещо за мен . Понякога пиша подробности в контекста на разговора през годините и след това ги изтривам .
Може да ви се изяснят на вас доста неща ,но надали на мен ще ми стане   по-добре .

Далече съм  , живеем живота си и помня какво и как да не правя. Много ще ме заболи ако с единственото си дете разваля връзката ни заради пари ,имоти и дарения .

Нищо не струва повече от разбирателството с децата ни .Не е задължително да са около нас и да живеят на две преки , важното е да знаят и чувстват ,че са подкрепени и обичани без условия и претенции  Peace

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия