С какво ви дразнят свекървите- 49

  • 50 287
  • 747
# 630
На мен това акъла не ми го побира, да си сложа мръсните, дърти гащи в пералнята с цел снахата да не пере. Ми, ако снахата се падне някоя сербез снаха и реши да ми изхвърли гащите, или да ме изтипоса пред сина ми?
Не знам, не знам. С глас се смея.  Joy

То пък много сложно да се извадят едни мръсни гащи от пералнята и да се пусне прането.
Виж целия пост
# 631
Уговорката си е уговорка, добре е да се спазва, но аз не коментирам нея, а твърдението на снахата, че видиш ли мъжът й не поддържал никакви отношения с майка си, а всъщност живеят заедно! Е, през повечето време явно е сам, щом тя работи в Гърция, но все пак.
Не знам, малко грозно ми се вижда. Надали от хубаво е отишла да слугува на някого в Гърция. Отишла е да работи, за пари, сигурно и заради него. А сега - махай се, лудичка си, не можем да те търпим Rolling Eyes
Не съм съгласна. Всеки работи за пари. Това, че бабата е решила да отиде в Гърция и там да работи, си е лично нейно решение. Синът няма общо с него, а снахата - съвсем.
Не мога да го разбера това вайкане как сме били слугували на чужбински баби. Ами за това се плаща, какъв точно е проблемът? А в същото време никой нищо не казва, когато снаха е принуждавана да гледа свекърва - за слава и сецнат кръст. Има много теми има по въпроса с претенциите на старото поколение.
По въпроса за жилището - при положение, че седи празно и не може да бъде дадено под наем, защото бабата все пак се прибира - какво лошо има мъжът да живее там, докато майка му се прибере? Тя вече се е прибрала, мъжът с жена си подготвят собствено жилище... Еми извинявай, ама за месец да поживее на село на чист въздух, нищо няма да й стане на бабата, особено след като е обещала! Ама ми се чини, че проблемът е друг - на село трябва да се кОпа, а в града снахата ще я обслужва.
Виж целия пост
# 632
Еми извинявай, ама за месец да поживее на село на чист въздух, нищо няма да й стане на бабата, особено след като е обещала! Ама ми се чини, че проблемът е друг - на село трябва да се кОпа, а в града снахата ще я обслужва.
На село трябва да се копа, а в града ще се дразни със снахата и няма да й е скучно  Laughing
Нищо няма да й стане ако поживее на чист въздух, ама не ще. Тогава какво да я прави сина й - да я изгони от собственото й жилище ли? Просто приема, че майка му е кофти човек и думата й не тежи, вади си съответните заключения и преценява дали да се премести на хотел/в разтуреното си ново жилище/при роднини или приятели или да си замълчи и да я изтрае докато един от двамата не хване пътя пръв.
Виж целия пост
# 633
Много грубо! Първо, въобще не е нужно жената да е баба. Има свекърви на 40. Второ, абсолютно неприемливо е такова пренебрежително отношение към по-възрастните хора. Към по-младите тоже. Трето, защо трябва да отиде да копае? Тя работи в чужбина, това малко ли е?

Виж целия пост
# 634
Много грубо! Първо, въобще не е нужно жената да е баба. Има свекърви на 40. Второ, абсолютно неприемливо е такова пренебрежително отношение към по-възрастните хора. Към по-младите тоже. Трето, защо трябва да отиде да копае? Тя работи в чужбина, това малко ли е?
Защото е обещала например? Имали са уговорка?
Виж целия пост
# 635
Личните ми наблюдения са, че много уговорки се правят "на едро" (без да се уточнят важни "подробности"). В резултат - страдат и двете страни и всички са недоволни. Но и в този случай пак трудно разговорят.

Наприемер: С казва "е може да поживея на село, докато стегнете вашето жилище". За нея акцентът е на МОЖЕ (ама не е сигурно), а пък младите това "може" го приемат като културна форма на обещание.
Пиша това по принцип - не знам дали случаят е такъв.

Вече 2 или 3 пъти така отказваме настойчивите покани на Свеки да поживеем с нея - като почнем да обсъждаме детайлите (основно какво искаме и какво не искаме да се прави) и тя сама казва, "май отделно е най-добре".  Simple Smile
Виж целия пост
# 636
преценява дали да се премести на хотел/в разтуреното си ново жилище/при роднини или приятели или да си замълчи и да я изтрае докато един от двамата не хване пътя пръв.
Което и аз казах. Иначе коментирах голямото чудене защо снахата се сърди, че свеки им се качва на главата, въпреки че е обещала да поседи на културна дистанция.

Много грубо! Първо, въобще не е нужно жената да е баба. Има свекърви на 40. Второ, абсолютно неприемливо е такова пренебрежително отношение към по-възрастните хора. Към по-младите тоже. Трето, защо трябва да отиде да копае? Тя работи в чужбина, това малко ли е?
Не е грубо въобще. Първо, за историята не е важно на колко години е жената. Даже, колкото по-млада е, толкова по-зле звучат простотиите, които е казала. Второ, пренебрежителното отношение тя го демонстрира първа, а снахата си трайка, защото "майка му е". Трето, тя няма никакво право да държи друг отговорен, че е решила да замине на гурбет. Копаенето беше образно казано.
Жената е егоистка, конфликтна, несериозна и психически недобре.
Както казах, на мястото на снахата аз бих си хванала багажа, ако ще на земята да спя.
Виж целия пост
# 637
поколебах се дали да пиша и в тази тема, защото постнах и в темата за евъргрийните, но... ще напиша накратичко, струва ми се подходящо и за двете. А при необходимост, можете да изтриете поста ми.

Във връзка със скорошния рожден ден на моята Скъпоценна, офертата й към ММ и децата беше - да минат през магазина, и да купят нещо за у тях. Тя ще го плати. Това за 60-ия РД, който се предполага за юбилеен. Моят баща преди няколко години празнува същия повод, и разликата в празнуването и отношението е някъде към 5 километра/от земята до небето де Wink) / ooooh!
Виж целия пост
# 638
поколебах се дали да пиша и в тази тема, защото постнах и в темата за евъргрийните, но... ще напиша накратичко, струва ми се подходящо и за двете. А при необходимост, можете да изтриете поста ми.

Във връзка със скорошния рожден ден на моята Скъпоценна, офертата й към ММ и децата беше - да минат през магазина, и да купят нещо за у тях. Тя ще го плати. Това за 60-ия РД, който се предполага за юбилеен. Моят баща преди няколко години празнува същия повод, и разликата в празнуването и отношението е някъде към 5 километра/от земята до небето де Wink) / ooooh!
Това, че баща ти е празнувал по един начин, не я прави длъжна тя да го прави по същия Peace
Виж целия пост
# 639
Свекървата може да си празнува рождения ден кскто си поиска. Включутелно има право да не празнува. Ако бай Йван събира 100 човека на РД а аз искам да отидем семейно на екскурзия, това прави ли ме по -лоша.
Виж целия пост
# 640
Ех, аз не съм казала, че е длъжна да се съобразява с това как околните празнуват. Но, нали рожденните дни са за да почерпиш за здраве, за твоето собствено при това. И да покажеш уважение към хората, които си поканил да споделят с теб празника ти. Аз никога няма да кажа на моите деца и внуци - да се отбият до магазина и да си купят за почерпка каквото решат, да го донесат у нас и аз ще им го платя. При положение, че кажи-речи по цял ден си е у тях, здрава и права.  В този случай по-добре да не ги каня на гости изобщо, отколкото да ги поканя с такъв вид уговорки. Ха, и после да разправям как съм си черпила внуците, примерно ...
Защото аз не изключвам като вариант нищо - след като за баба Марта им даде по 1 лев на двамата, и после не спря да разказва как им дала Мартеници И Пари на мойте ... 
Виж целия пост
# 641
Ами не знам, според мен е дребнаво. Може жената да си е имала някакви други проблеми и ангажименти, може да се чувства че остарява и да не го приема с ентусиазъм този ден, може всичко.
Ако на мен ми се случи, съвсем не бих обърнала внимание, кой минал през магазина и какво купил.
Виж целия пост
# 642
Не знам, може и да си права, и аз да издребнявам. Но в аспекта на това как си кани гости, аз не знам дали имам някакъв останал толеранс. Преди няколко месеца покани с нарочна покана децата и ММ да отидат в 8 часа вечерта у тях, защото не ги била виждала децата от дълго време и искала да им се порадва. Като дойдат у вас две малки деца, които много са домъчняли и не си виждал "отдавна" редно ли е да ги държиш пък гладни, и от много обич да им подариш торба със зелен лук?? За какво ги вика изобщо, като по един бонбон няма да им даде? Прибраха се към 9 и нещо, 10 часа, мега гладни. И не, нейното не е от липса на средства - тя има повече пари от теб, мен и половината форумки тук взети заедно ... 
Виж целия пост
# 643
Не знам, може и да си права, и аз да издребнявам. Но в аспекта на това как си кани гости, аз не знам дали имам някакъв останал толеранс. Преди няколко месеца покани с нарочна покана децата и ММ да отидат в 8 часа вечерта у тях, защото не ги била виждала децата от дълго време и искала да им се порадва. Като дойдат у вас две малки деца, които много са домъчняли и не си виждал "отдавна" редно ли е да ги държиш пък гладни, и от много обич да им подариш торба със зелен лук?? За какво ги вика изобщо, като по един бонбон няма да им даде? Прибраха се към 9 и нещо, 10 часа, мега гладни. И не, нейното не е от липса на средства - тя има повече пари от теб, мен и половината форумки тук взети заедно ... 
Може и така да е. Моето дете по принцип в 8 часа е яло, та бабата ако ще да е приготвила 10 ястия, пак няма да яде. Според мен си имате други проблеми с нея и всяка нейна постъпка те дразни, което не е невъзможно
Виж целия пост
# 644
 Joy
Пак свекървата крива Laughing
А ти защо ги изпрати гладни, жената ясно си е казала, че ги вика да ги види, не да ги храни. И въобще, защо малки деца още не са вечеряли в 8ч. вечерта!?
Таткото и той къде е спал! Да се беше сетил, че са гладни и намазал по една филия там.
Да не говорим, че за малки деца 8 вечерта е време за лягане, не за тръгване тепърва на гости.

За рождения ден - да, тъпо е подобно поръчване, но явно жената си е такава - суетлива, неорганизирана, страхлива. А и как да се приготви предварително, като си те знае и няма никаква гаранция, че няма да се врътнеш сърдито и нито ти да отидеш, нито децата да пуснеш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия