С какво ви дразнят свекървите- 49

  • 50 287
  • 747
# 645
пратих ги гладни, защото тя е казала на ММ, че се е приготвила за гости. За мен приготвяне за гости значи че ще има нещо и за ядене, а не че ще им показва новия си лаптоп. Ми те не са толкова малки, че да лягат в 8 часа - единият сега е на 9, другият е на 5. Това става преди няколко месеца. Незнам, моите преди 10 не лягат, или ако легнат не заспиват - почва се едно крещене от стаята, или поне шумене .. Wink
а за РД - ми тя има и друго внуче, не са само наште. Но и там така действа. Не е страхлива в никой случай, неорганизирана - да. Суетна - не. Мързелива - да. Ако може да скатае - да. По мое мнение.
Виж целия пост
# 646
Според мен си имате други проблеми с нея и всяка нейна постъпка те дразни, което не е невъзможно
И аз така мисля. На Румка проблемите с хипохондричната й свекърва сме ги обсъждали в продължение на поне 20 страници. Но в случая не си права, Румка. Всеки има право да отбелязва или не празниците си както намери за добре. След последния имейл от нея, щом мъжа ти изобщо ги води там толкова скоро, мисля че по-скоро имаш друг, много по-сериозен проблем...

Joy
Пак свекървата крива Laughing
А ти защо ги изпрати гладни, жената ясно си е казала, че ги вика да ги види, Мхм, и да им постави две-три диагнози междувременно... не да ги храни. И въобще, защо малки деца още не са вечеряли в 8ч. вечерта!?
Таткото и той къде е спал! Да се беше сетил, че са гладни и намазал по една филия там.
Да не говорим, че за малки деца 8 вечерта е време за лягане, не за тръгване тепърва на гости. Ти пък  как разбра колко точно са малки децата, че отсъди в колко точно часа трябва да си лягат?  newsm78

За рождения ден - да, тъпо е подобно поръчване, но явно жената си е такава - суетлива, неорганизирана, страхлива. А и как да се приготви предварително, като си те знае и няма никаква гаранция, че няма да се врътнеш сърдито и нито ти да отидеш, нито децата да пуснеш. Тя нейната свекърва толкова черни точки е натрупала, че за да ходи Румка и да пуска децата, не да се приготвя предварително, ами гала-вечери трябва да прави свекърва й. И аз пак не бих отишла, че и децата не бих пускала...
Виж целия пост
# 647
... не да се приготвя предварително, ами гала-вечери трябва да прави свекърва й. И аз пак не бих отишла, че и децата не бих пускала...
Тъй де, и аз туй викам Wink Що да се приготвя жената, като снахата така или иначе няма да отиде и другите няма да пусне... Значи си съгласна с мен Joy
Виж целия пост
# 648
Моите размисли първоначално бяха по отношение не на избора й дали да черпи синовете  и внуците си - защото за мен персонално е ясно положението. А по-скоро за отбиването на номера. По-здравословно би било да не покани никого изобщо, отколкото такава покана. През деня ММ като се обадил да честити, тя ги поканила с децата и той казал, че те тримата ще отидат. Също и брат му и другото внуче. И те купиха подаръци, не че е кой знае какво, но е форма на уважение и грижовност бих казала. И тъй, малко преди уговорения час, ММ получава това обаждане по телефона. Това е което ме хвърли в размисъл, не решението й дали да черпи или не, а това как се отбива номера.

Не исках да ходят, обаче явно няма да може съвсем да не ходят. Тя му е майка на ММ, децата я обичат, и често питат за баба си. Като някакъв вариант е да ходят заедно с ММ.    

Не знам дали е затова, че ми е свкърва. Смятам, че бих се замислила по същия начин, ако наши приятели бяха постъпили така. Вие какво ще си помислите, ако на вас така ви кажат?
Виж целия пост
# 649
Тъй де, и аз туй викам Wink Що да се приготвя жената, като снахата така или иначе няма да отиде и другите няма да пусне... Значи си съгласна с мен Joy
Ами за да не реве после, че й е мъчно и не й дават да вижда децата...
Написах, че АЗ не бих отишла и пуснала децата. Но аз съм зла и проклета... Wink Румка е душичка - тя пак ще отстъпи и съжали и без гала-вечеря.
Виж целия пост
# 650

Не знам дали е затова, че ми е свкърва. Смятам, че бих се замислила по същия начин, ако наши приятели бяха постъпили така. Вие какво ще си помислите, ако на вас така ви кажат?

Бих си помислила, че на тези хора им се е случило нещо извънредно, бих напазарувала каквото трябва и не бих разпитвала.
Виж целия пост
# 651

Не знам дали е затова, че ми е свкърва. Смятам, че бих се замислила по същия начин, ако наши приятели бяха постъпили така. Вие какво ще си помислите, ако на вас така ви кажат?

Бих си помислила, че на тези хора им се е случило нещо извънредно, бих напазарувала каквото трябва и не бих разпитвала.
Мхм, ама това е ако не познаваш приятелите си. Ако ти е ясно, че всеки път отбиват номера по някакъв начин, дали пак ще помислиш, че е нещо извънредно и дали пак ще напазаруваш необходимото, без да разпитваш?!
птица, как веднъж за толкова теми, не се опита да се поставиш на мястото на снахата в дадено оплакване?! Все си в защита на свекървите?! Кому е нужно, особено в тази тема?
Виж целия пост
# 652
Ами не знам, аз написах вече че това с пазаруването на гостите наистина не би ме впечатлило и не бих го отразила. Обаче в случая конкретно с тази свекърва има други проблеми, които са съществени
Виж целия пост
# 653
Нали сме си говорили ,че веднъж появили се лошите отношения между снаха и свекърва която и каквото да направи снахата все ще се дразни от свекърва си.Аз съм един от тези примери-дори присъствието и ме нерви.Та и тук Румка се е издразнила,все пак темата е ние снахите да си споделяме и разказваме какво ни мъчи.
Виж целия пост
# 654
 Стига сте й търсили оправдания на тая свекърва. Хайде, да кажем към снахата е ясно що е такова поведението. Но към децата? Собствените й внуци? Моята майка и моята свекърва по-скоро биха си прехапали езика отколкото да отправят такава покана, а за оставянето на децата гладни изобщо нямам думи. Тъпо и просташко е. Да, родителите имат задължения да ги хранят, което те и правят иначе досега тия деца да ги няма. Но при така отправена покана - в прав тескт се е подготвила за гости - ВСЕКИ би сметнал за нормално, че там ще ИМА нещо за ядене. Може да не е за наяждане, но поне за почерпка. И Румка си е права. Не е фобия или предразсъдък нейното, а напълно нормална реакция на отсрещно тъпо поведение.
Виж целия пост
# 655
Отделно и ако пратиш децата нахранени, пак може да има обидени, че нарочно за да не ядат при свекървата или такива разни.
Виж целия пост
# 656
Всъщност сега като се замисля, аз също преди много се дразнех, че свърва ми винаги ни вика на село под предлог "да се видим", а винаги се оказва, че всъщност е подготвила толкова задачи и работа за ММ, че буквално го оставя цял ден без дъх... На всичкото отгоре, като дойде обяд и ММ попита какво има за ядене, редовно отговора е: "Ааааа, ами нищо не съм готвила. Ще ти опържа едни яйца." Следват скандали и панаири м/у тях двамата, аз си мълча и следващия път пак е така... Ами с течение на годините спрях да ходя. Отклонявам любезно поканите - ММ да си ходи и да й помага, нямам нищо против...
Ама сега като ви чета - явно не съм била права да се дразня. Жената все пак ни е извикала да ни види, не да ни храни.
Виж целия пост
# 657
За щастие аз нямам това "щастие" да бъдем близо една до друга със свекървата което много ме улеснява ... и мога да кажа че не ме дразни много вижда ме се около 5 пъти в годината и то за кратко  Laughing
Виж целия пост
# 658
Всъщност сега като се замисля, аз също преди много се дразнех, че свърва ми винаги ни вика на село под предлог "да се видим", а винаги се оказва, че всъщност е подготвила толкова задачи и работа за ММ, че буквално го оставя цял ден без дъх... На всичкото отгоре, като дойде обяд и ММ попита какво има за ядене, редовно отговора е: "Ааааа, ами нищо не съм готвила. Ще ти опържа едни яйца." Следват скандали и панаири м/у тях двамата, аз си мълча и следващия път пак е така... Ами с течение на годините спрях да ходя. Отклонявам любезно поканите - ММ да си ходи и да й помага, нямам нищо против...
Ама сега като ви чета - явно не съм била права да се дразня. Жената все пак ни е извикала да ни види, не да ни храни.

Е, тук става дума за цял ден все пак, а не за двучасово гостуване. Още повече, че човекът е работил през целия ден. Нормално е майка му да е направила нещо за ядене
Виж целия пост
# 659
Е, тук става дума за цял ден все пак, а не за двучасово гостуване. Още повече, че човекът е работил през целия ден. Нормално е майка му да е направила нещо за ядене
Аааа, тя е над тези неща моята свекърва...  Laughing Спрях да й обръщам внимание вече. Просто в тяхната къща така се процедира. Няма такива покани за софри и стоене по маси. Дори и на празник се хапва набързо и айде, че работа има. Когато се коли прасе, на колачите според нея не трябва да се дава и грам вино, защото ще се опият и ще работят по-бавно. Когато се бере грозде, трябва да се вечеря в 19.00 часа набързо и всички по леглата, защото на другия ден има още да се бере.
Такъв им е тертипа просто и ми е ясно, че няма да ги променя, така че...
Последния път, когато ММ заведе там негов приятел да й лепи плочките на новата баня, го посъветвах изришно да я предупреди да сготви, за да не се черви пред момчето после. Е, след предупреждението беше им сготвила, но като се чухме с ММ по едно време и го питах какво правят, ми каза: "Ами Х лепи плочки, пък аз чистя с прахосмукачката нашата стая, където ще спим с него довечера, че майка ми тук беше пръснала навсякъде едни билки да суши и е голяма кочина." Питах го: "Ами майка ти какво прави?" - "Аааа, ами плеви си нещо в градината."
Това е. Такава си е жената, не я вълнуват такива неща като гостоприемство и общоприето....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия