Октовмрийският бебевалеж започна вече, Ния е първото ни мъничко човече! - еп.17.

  • 39 914
  • 684
# 150
Калина, честито! Супер дата! Да ти е жива и здрава Симона, а на теб бързо възстановяване!
Виж целия пост
# 151
Да се запиша и аз в темата, че откакто се прибрахме с Матеа не смогвам да вляза тук да ви изчета.
Ние сме добре, малката е с колики и не спим много-много, но добре че таткото си е вкъщи и ми помага. Не знам как бих се оправила без него. Всичко друго не е проблем, но с неспането ми идва в повече.
Трудно ни е с кърменето, само със силиконови зърна иска да суче... Имам чувството, че не се наяжда, а и кърмата ми намаля. Хем пия чайове разни, ям бадеми и т.н.
Стига съм се жалвала, ще гледам по-често да влизам :*
Виж целия пост
# 152
А сега да питам като се родят всички бебоци октомври къде и в коя тема ще се ходи:))
Виж целия пост
# 153
Калина Честито  bouquet Да ти е жива и здрава госпожицата а на теб бързо възстановяване  Hug

Софче Те моите зверчета са лакоми как няма да качват  Mr. Green Да ти кажа и при мен по малкия по бързо се измаряше но с времето взе да издържа повечко. Ще се справиш и ти ! Бъди упорита и не се отказвай  Hug
Виж целия пост
# 154
Ифко, като мине октомври, се местим в Родени.
Честито на новите две мами  Hug bouquet
Винаги съм казвала,че нй-обикновените капки - Еспумизан, действат най-много. Тео още няма колики, или поне не го мъчат много, давам от време на време чай на хип против колики, но той не го иска, най-много да пийне капка-две.
И аз го изтеглих - за 15 дни вкъщи е наддал около 500-550гр.
Лека вечер  Hug
Виж целия пост
# 155
Момичета, ние сме си вкъщи от миналия петък, но чак сега смогнах Wink
Аз родих нормално,  като отидох в болницата с изтекли води се оказа,че имам 4 см разкритие.Изчакахме да стане 6 см и после клизма и окситоцин. Честно да ви кажа, доста по-страшно си го представях. Боляха контракциите накрая,но нищо нетърпимо. После 4 контракции и моето момче се роди.И аз имам 2 външни и 2 вътрешни шева. Като цяло мисля, че и нагласата играе роля, защото аз бях спокойна и всичко мина много леко. Също мога да кажа, че лекциите за дишане страаашно много ми помогнаха.
Та така,това е от мен. Сега сме си у дома, свикваме един с друг Wink
Кърмата обаче ми е малко и детето спя да ака, та сега се дохранваме. Надявам се обаче с упоритост да увелича кърмата. Стискайте ми палци Wink
И честито на всички мами,по- голямо щастие няма! И по- голяма любов!
Виж целия пост
# 156
Хоп и ние сме тук  Laughing
Нямам наистина никакво време да се включвам по-често и за това само си ви чета от телефона  Hug
Много се радвам за всички родили мами,бързо възстановяване им пожелавам  Heart Eyes
За днес ми беше термина и за това ми е едно мило от сутринта,кат знам колко мечтаех да дойде този ден  Heart Eyes
Аз не мога да кажа моите момичета колко са наддали,тъй като нямам с какво да ги изтегля,а прегледа ни е чак на 5 ноември  Whistling Също само ги кърмя,за това честно казано не очаквам да са наддали кой знае колко много,въпреки че също добре си хапват и не остават гладни  Peace
Не мисля,че още имаме колики,макар че няма ден няма нощ доста си плачат  Laughing Laughing Но за ръце,като ги взема да си ги гушкам и спират,но сложа ли ги обратно в леглото се писва  ooooh! Приспиваме се на ръце или те са върху мен,а аз ги милвам,но сами в леглото тцъъ  Crazy
Коритото,което ви показах,че взехме върши невероятно добра работа,много ми е удобно и почти не се налага да държиш бебето,а то просто си лежи  Peace
Много ме болят гърдите и усещам като бучки предполагам е нормално  newsm78
Аз нали бях болна,но се оправих и без АБ сега само гърлото ми драска  ooooh!
А и забравих да ви похваля свеки,много ми помага  Crazy Направо друг човек стана като родих,обажда се,пита,идва,много много съм доволна  smile3533
Днес беше доста топло са средата на октомври както му казват циганско лято  Laughing та на терасата изкарах Естела и Атина и те милите така добре си подремуцаха много добре им се отрази чистия въздух.Дано така се запази поне до края на седмицата,че да излезем да побутам количка  Crazy
Аз моя отчет го пиша два часа  Joy от 18 часа съм почнала ама като се пробудят и трябва веднага да се скочи да отида да ги видя  Party Stop
Сега си мечтая за онези безгрижни бременни дни,в които си лежах и спах дълги часове наред  Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 157
Не е нормално да усещаш бучки.. Това може да е запушване и да стане проблем.. Топли гърдите, леко масаж, лецитин на таблетки и ако трябва пробвай с цедене.. Най-добре слагай бебетата по-често да сучат и дано ти се оправят гърдите..
Виж целия пост
# 158
Пъпчето падна ,сега ще се чудим къде да го хвърлим,за съжаление обаче още нямаме достатъчно кърма на 8 ми ден и май слабо надаваме
Виж целия пост
# 159
Вмъквам се в темата да попитам, момичетата,които ще раждат или са родили вече с планово секцио,с колко дни по-ранно от термина е операцията? Благодаря предварително за отговорите! А питането ми заради това, че съм с термин 14.11 и ми предложиха дата на секциото към 27.10 и сега се чудя не е ли ранно..
Виж целия пост
# 160
Помaгaйте моля ви.Нa 8денa сме ,по колко AМ трябвa дa ядем.тя е лaкомкa мн искa но след товa се свивa ,пъшкa и почвa дa връщa достa от млякото...оффф мз кaк дa я хрaня  newsm78
Виж целия пост
# 161
Честито на Altaya; violetdark и Kalina! Да са ви живи и здрави бебоците!  newsm30

Голди и аз ползвам силиконови зърна. Добре че накарах ММ да ми купи и донесе още в болницата, че нещата потръгнаха, иначе сигурно щях да съм се отказала. Надявам се скоро да започна да кърмя и без тях, опитвам да й давам и без зърната, но рядко засуква, свикна на голямото зърно  Laughing

Относно безсънието, първите 2 вечери бяха кошмарни, но всичко почна да се нормализира. Предната вечер обаче беше много неспокойна, църкаше, свиваше ръчички в юмручета и преплиташе крачетата...май започват коликите. ЛЛ на детето изписа Инфакол, но ние купихме Еспумизан L, че май повечето са доволни от него. Иначе в аптеката казаха, че Еспумизан и Инфакол са с еднакви съставки. Дано поне не се засилят, че и така ми се свиди, ако вземе да плаче от болка сигурно и аз ще плача  Cry Cry
Виж целия пост
# 162
Вмъквам се в темата да попитам, момичетата,които ще раждат или са родили вече с планово секцио,с колко дни по-ранно от термина е операцията? Благодаря предварително за отговорите! А питането ми заради това, че съм с термин 14.11 и ми предложиха дата на секциото към 27.10 и сега се чудя не е ли ранно..
10 до 14 дни преди датата максимум .. 27ми рано ми се вижда..

На 8 дни - 80мл. АМ.. Вариант е да спираш на средата на храненето, да оригваш и да даваш след това остатъка.. Има възможност и да се отнася повръщането към някаква форма на физиологичен рефлукс.. Консултирай се с неонатолог и педиатър..
Виж целия пост
# 163
И тук да споделя за капките за колики (има две причини за тях, съответно на проба-грешка за откриване на правилното лекарство) - ABOKOLIKEN и Colief са на основата на ензима Лактаза, INFACOL и Lefax са на основата на Semeticon. Colief леко разхлабва, а Lefax запича, та трябва да се внимава.
Виж целия пост
# 164
Момичета какво се случва?!
Повечето родиха и тук настана гробна тишина, а ние с късните термини си кукаме сами.
 Аз ще се отчета от прегледа днес - в 38 седмица бебо е 3350гр, не бърза да излиза, разкритие нямам и според док ще си дочакам термина.

P.S. Надявам се да родим всички и тогава да се мести темата в родили, че ако някоя с термин края на месеца преноси ще си остане самичка сигурно  Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия