Октовмрийският бебевалеж започна вече, Ния е първото ни мъничко човече! - еп.17.

  • 39 914
  • 684
# 525
И аз давям капките в лъжичка с малко вода. Ако яде от шише може направо в шишето с млякото.

Времето е страхотно и днес бяхме около три часа на разходка. Не знам как го прави, но веднага като се приберем ревва и яде и после никакъв сън до вечерта. През деня спи само като е навън, вкъщи не иска  Thinking

Аз ви следя редовно, но съм само от телефона и ме е много сложно писането. Във фб коментираме доста теми, снимки и тн, така че няма какво да се колебаете за присъединяване  Wink
Виж целия пост
# 526
Аз от вчера й давам капки Витамин Д и понеже й капвам директно в устата, а капките падат бързо днес й дадох 3 вместо 2 капки и за да не предозирам мисля вече да й давам с лъжичка. Няма да имам проблеми, защото и Еспумизана й давах с лъжичка и се облизваше доволно. Не са малки за лъжички, дори изплакване с вода след хранене се препоръчва Simple Smile
Виж целия пост
# 527
знам, че не е хубаво да се предозира вит. Д. И аз давах с лъжичка, ама настъпваше едно лигавене и не знаех приел ли го е или не. Затова капвам една капка върху залъгалката и в устата, облизва се доволен.
Виж целия пост
# 528
Витамин Д аз го давам директно в устата от шишето, досега не ми се е случвало да капне повече от една капка, по - скоро ако си мръдне главата се е случвало да не уцеля с първата капка...
От днес давам Колийф, но сме на АМ и ги слагам директно в шишето с млякото. Не знам обаче дали ги изпива всичките, тъй като понякога остава малко мляко, но няма как. И Еспумизан така давах (но нямаше никакъв ефект), но педиатърката каза, че може и с лъжичка да се дават всякакви капки.

Като споменахте изплакване на устата, вашите бебета пият ли вода?
Симона от няколко дни се случва да пие малко вода или чай на Хип (сякаш него предпочита пред чиста вода), ама досега не можех да я накарам или стиска устата или и да дръпне веднъж като усети, че не е мляко се мръщи сякаш е нещо отвратително  Laughing и плюе биберона. Сега от време на време пие по 30 - 40 мл. ама не всеки ден...
А за децата на АМ мненията са противоречиви, но май е хубаво да пият вода, ама като не иска  newsm78

Слинг нямаме, ама имам кенгуру подарък, дето още не съм го пробвала въобще, може да опитаме с него, за да се спасим от носенето на ръце...
Виж целия пост
# 529
Аз витамин Д й го давам с пръст - втривам и го в бузката, така пише в листовката, че се дава на бебета. А капките за колики и ги давам с лъжичка, само капките, без да ги разреждам.
Да кажа и тук, момичетата пуснаха идеята да направим сбирка на софийските мами, че все по райони се виждаме, та ще се радваме да се включи и някоя мама, която я няма във фб.  Hug
Виж целия пост
# 530
Аз също давам капките с много малка лъжичка,мисля че е 2гр.,бебка ги пие.
Веси,а как даваше вит.С-то ампула,през устата или? Тъй като на опаковката пише ,че се бие мускулно,а ММ не е разбрал как се дава и утре ще звъня на педито.
Виж целия пост
# 531
Има ампули за пиене..
Виж целия пост
# 532
Момичета, аз не се притеснявам да ползвам лъжичка за мишока, ама 15 мл.не мога да му ги дам. Иначе 3-4 лъжички няма проблем, ама на колийфа пише от 15 до 30 мл. с лъжичка, а товабса много лъжички. Та всъщност аз това питах, дали ще е проблем ако ги давам примерно само с една, две лъжички мляко а не в толкова много мляко. Страх ме е ако тези 4 капки ги разредя в много малко мляко да не навредя на бебо.Иначе Вигантола ги капвам директно в устата 2 капки.
Виж целия пост
# 533
Калина, Дани е на кърма, но й предлагам вода и все едно отрова й давам. От седмица варя семена от копър и семена от анасон, започна да пие чая едва, когато сложих малко захар. На 100мл. чай слагам една лъжичка за кафе захар без връх, не знам дали е много, но така пие по 4-5 пъти на ден по около 10 глъдки Simple Smile Всички ми казват, че без захар в чая или водата няма да пие. Изобщо не ми се искаше да слагам захар в чая, но само така го пие. Аз Еспумизан не съм й давала от няколко дни, то май с него и без него все тая. За сега положението с коликите горе долу бива (да чукна на дърво)
Виж целия пост
# 534
Тринидат с лъжичка го давах вут.Ц-то. На два пъти делях ампулката Wink
Виж целия пост
# 535
Добро утро!!!
И на мен не ми остава време да пиша, но се възползваме от хубавото време и излизаме час и половина - два до обяд и след това и следобед....

За коликите давам - Lefax - направо в устичката....
Само на кърма сме, очаквам прегледа в понеделник да видя как наддава.

Хубав ден!
Виж целия пост
# 536
Намерих начин по който да давам колийф капките - просто изцеждам доста по- малко кърма, капеам капките и ги давам със най- обикновенна спринцовка. Така почти всичко поглъща. Вчера бяхме на ваксина и консултация - ваксината мина добре, но тя тази не е страшна, повеченсе притеснявам за тези двете другия месец. А на вас качването на килиграми на беноците от кога ви го смятат - от раждането или от изписването.Защото при нас има 200 грама разлика м/у двете и сега от еаждането имаме 800 гр плюс, а от изписването 1 кг.Доктора каза, че и от което и да го броя все е добре Simple Smile
Много ср радвам на времето, отивам да се пооправя и че и днес ще шаралеем с мъничко Simple Smile Целувки Wink
Виж целия пост
# 537
Искам да попитам вие как обличате децата в това топло време? Мен ме е страх да не го претопля, но пък да не се лъжа по слънцето и да изстине... Днес съм му сложила памучно боди с дълъг ръкав и плюшени ританки и жилетка, иначе обикновено върху дрехите, с които е в нас, му слагам още нещо отгоре. Или един поларен, но не от най-дебелите, гащеризон, или имам ватиран плътен анцуг с качулка. Само че в това време (в Пловдив е 20-25 градуса), не смея да го навлека...
Виж целия пост
# 538
ShikeR, и аз веднъж пробвах да сложа малко захар в чая, пак толкова пи колко и иначе. Сега пак сложих малко захар във водата...по принцип съм против и на мен изобщо не ми се искаше, но тя трудно ака, а и млякото й е много гъсто, нали е антирефлукс...мисля, че трябва да пие някаква друга течност.

Момичета от вчера давам Колийф по 4 капки на всяко хранене, днес Симона не може да се изака, от 2 часа реве, напъва се, зачервява се, пръцка, изпотява се даже от рев и нищо!  Sad На някой случвало ли му се е, възможно ли е и те да запичат? Cry

Виж целия пост
# 539
Здравейте и от мен, не съм се разписвала тези дни, но на това хубаво време сме по цял ден навън. Аз обличам детето с боди с къс ръкав и някакво костюмче памучно отгоре. А когато сме навън слагам тънък поларен суичър и ританки. Но се запасявам с тънко одеалце и по-плътно чувалче. Вчера тук беше лято- излязохме навън без да й слагам нищо допълнително и пак се изпоти.
капки давам с много малка лъжичка, без да слагам кърма.
Споменахте за цикъла- е, така ми е добре... въобще не го искам, нека се забави...
Утре Ния прави 1 месец, не мога да повярвам как лети времето и калко много е пораснала. baby_neutral
 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия