Октовмрийският бебевалеж започна вече, Ния е първото ни мъничко човече! - еп.17.

  • 39 914
  • 684
# 540
За какво давате витамин Ц, на мен никой не ми е казал да давам и ми стана интересно?

Относно обличането - вие шапка слагате ли? На мен ми идеше да я оставя без шапка, защото наистина е много топло тия дни, но не мога да събера смелост и пак й я слагам.

А за цикъла аз май съм най-прецакана, беше ми намаляло, но нямах напълно чисти дни и от седмица някъде си имам кървене, което наподобява цикъл. Дори АГ-то не можа да ме прегледа на втория контролен преглед след раждането. Каза ми след 5-6 месеца да отида с направление.
Някои казват, че първият цикъл е по-болезнен и обилен, но при мен е дори обратното и не знам последно какво е
Виж целия пост
# 541
Здравейте момичета, най-сетне и аз да се включа Simple Smile
Моята принцеса е качила 1,570кг от раждането. направиха й втората хепатитна ваксина и няма странични реакции. И аз се опасявам от следващите...
Току що я сложих за първи път в слинг и ми е интересно каква ще й е реакцията като се събуди. Не й давам вода, смятам да я захранвам от 6-ия месец, пък който каквото ще да говори.
Появиха й се по лицето малки пъпчици. Педиатърката каза, че не е акне, че не било страшно, нещо от моето хранене  newsm78 започнах да се притеснявам защото е така от седмица. Судокремът не помага. Мисля да се консултирам с друг педиатър.
Вие ще водите вашите бебета на профилактичен преглед при ортопед? Аз си взех направлението и следващата седмица ще я водя в МЦ Детско Здраве.
За обличането - вчера и днес не съм й слагала шапка като излизаме. Иначе за всеки случай й слагам тънка памучна ако преценя, че духа или е по-студено. Вкъщи седи по блузка и ританки или боди. Слагам само една дрешка. Навън като излизаме също не слагам повече дрехи, а я слагам в порт бебе и ако е по-студено добавям и пелена - тип одеалце.
За срещата в София - бих се присъединила Simple Smile
Виж целия пост
# 542
Софийска среща!

В сряда, 12.00 ч. на задния изход на CCS до Costa кафе Simple Smile
Виж целия пост
# 543
Относно обличането аз също към дрехите, с които стои вкъщи добавям още нещо - жилетка най - често. Винаги е с боди с дълъг ръкав (много рядко с къс), блузка и ританки или гащеризон. Също така и с терлички, педиатърката каза винаги да е с такива. Шапка слагам задължително! В дни като вчера (тук беше към 25 градуса) тънка памучна, а в по - хладно време - по - плътна. В количката я слагам в едно тънко чувалче и пелена отгоре. Звучи прекалено, но като изключим един - два пъти, в които като я вадих от количката беше гореща, друг път е била ок. Тук вчера беше най - топлия ден от както изобщо излизаме, за пръв път се притесних да не се изпоти.
Виж целия пост
# 544
Шикерче,вит.Ц ми го изписа доки,защото има обрив,обличам я толкова леко в сравнение с повечето мами (ританки,тънко памучно боди и жилетка с къс ръкав),а педито каза,че детето е претоплено ...
Виж целия пост
# 545
И аз слагам винаги шапка навън - или тъничка памучна, или разни вече по-дебели, имам подарък и от болницата една много сладка плетена. Иначе аз слагам боди с дълъг ръкав отдолу винаги, но тук е по-студено от в България, в последните дни беше топло и най-високите температури бяха около 16-17 градуса, но винаги има неприятен вятър.
Виж целия пост
# 546
аз също обличам леко предпочитам по топла стайна температура отколкото да навличам детето, в понеделник сме на първи преглед при личният ни доктор, нямам търпение да видя колко е пораснало малкото момиче и как ще реагира на ваксината, голяма емоция ми е общо взето.Иначе сме спокойни спим ядем на всеки 3 часа в денонощието (не мога да махна хранене) и нямаме колики поне за сега  Simple Smile
Виж целия пост
# 547
Аз Зузко го обличам с боди с дълъг ръкав, ританки, чорапи и завивам с поларена пелена, че моя човек иначе все е със студени ръце и и крачета..
Виж целия пост
# 548
Относно обличането, когато сме у дома обличам боди с къс ръкав или потник и гащеризонче или боди с дълъг ръкав и ританки само, когато излизаме боди с дълъг ръкав и някакво плюшено или поларено костюмче.Завивам с поларена пелена и не свалям покривалото на бебешкия кош на количката Simple Smile
Всяка вечер ли миете косата на бебоците със шампоан, и как успявате да не мокрите ушите. Ние взехме шапка за къпане, ама той реве като ощипан като му я сложим а иначе мнпго обича да се къпе Simple Smile
И още един въпрос като излизаъе на разходки ползвате ли някакъв крем за лице - слънцезащитен или колд крем ? Аз засега нищо не съм слагала, ама май се замисляю да взема нещо. Една позната ми препоръча колд крем на Бюбхен, ама още не съм го взела Simple Smile
Хубав ден, мами Simple Smile
Виж целия пост
# 549
Косата я мием през вечер, винаги с шампоан, ушите се старая да ги пазя доколкото мога с ръка...
Крем на лицето не слагам. Всъщност лицето с нищо не го мажа  Rolling Eyes Вие мажете ли го с това, с което и тялото?

Знаете ли от кога се ползва активна гимнастика? На тях пише 0+, ама... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 550
Ох, аз всяка вечер мия косата на бебо със шампоан, та се чудя дали да не започна през вечер Simple Smile
Относно активната гимнастика, аз реших да я сглобя един ден преди седмица, но резултата беше никакъв. Много повече внимание обърна на движенията ми докато я сглабях, отколкото ма самата нея Simple Smile
Казаха ми, да я сглобя отново(защото я разглобих, че заема доста място ) чак след като започне да се заглежда дълго време и да посяга към дрънкална или играчка. Незнам това кога ще е Simple Smile
Активноста е много малка, къде стеееее - всички ли във фейса ???
Виж целия пост
# 551
Коса мия през вечер с шампоан. Отначалото, вечерите когато не миех с шампоан, само с вода мокрех, но Ния се роди с дъла коса и реших, че само да я мокря  без шамоан е излишно - трябва да чакам да изсъхне, за да я нахраня и да я сложа да спи.
Шапка днес сложих за първи път, но не й хареса - плачеше докато не я свалих. Изчаках я да заспи в количката и я сложих отново. До сега беше само с качулката на суичъра, но днес бише по-студено.
Ушичките пазя, като им слагам памуче. Правя малки топченца и пъхам леко, така че да покрие ушенцето. След баня махам и почиствам с клечка. Само да обясня: не покривам само дупчицата на канала, а цялата дупка на ушната мида (надявам се, че ме разбрахте), иначе рискувам да стигна до спешното. Случва се по време на баня да паднат, но веднага слагам ново памуче.
Виж целия пост
# 552
Привет и от мен! Темичката ни замлъкна  Tired
Онзи ден бяхме на консултация-за месец Йоана е наддала с 1200 грама. С цели 6 см.е пораснала  Crazy сложихме втората хепатитна ваксина. Притеснена съм за следващите ваксини от другия месец...дано минават по леко и детенцето ми да не се тормози много. Ще трябва да направим някакво изследване при ортопед за тазобедрените стави. На някой друг препоръчвано ли е да правят това чудо  Thinking
Вчера направихме т.нар. погача на бебка. Събрах си тайфата- тъкмо се видяхме и наговорихме,а пък малката получи много подаръци. Flutter
Аз я обличам с боди с дълъг ръкав,гащеризонче и чорапки когато сме вкъщи,а за навън слагам терлички на крачетата и якенце. След това пъхам цялото пакетче в чувалчето за количка и сме готови за разходка. Шапчица слагам също,но от тези тъничките  Peace
И за финал един въпрос- на някоя от вас дойде ли и цикълът. На мен тъкмо ми спряха лохиите и вчера текна наново нещо като цикъл..а уж след като кърмиш цикъл не идвал  newsm78

Виж целия пост
# 553
Защо всички сте притеснени за тези ваксини, които предстоят? Какви са? На мен нищо не са ми обяснявали...утре ще ни слагат някаква, първата при педиатърката...

Цикъл нямам още (не кърмя), но лохии имам все още съвсем малко, вече наподобяват бяло течение, но не спират напълно 37 - ми ден  Close
Виж целия пост
# 554
Калина ако ще ви е първата при педиатъра,навярно е втората за хепатит В. Първата се слага в родилното. А следващите- петвалентни са придружени с неразположение у бебето- температура, запек  и още ей такивй екстри за разкож.. Sad затова се притеснявам от тях..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия