Клуб "Ръкоделие - гоблени"

  • 131 429
  • 449
# 390
Схемата е 18 х 25 квадратчета. Не знам като размери колко идва в сантиметри. Пише, че е на "Гинокардия", но не го намерих на сайта им. Ушила съм само основата и част от ръката. Много пипкаво, а отзад става пълно мазало  Confused

На всичко отгоре днес забелязах, че "Във вихъра" имам разминаване от едно квадратче, което не знам откъде е тръгнало и направо ми призля ... мина ми мерак и всичко!!!

 smile3511
Виж целия пост
# 391

За това става въпрос



Картина на Борис Валехо, направена е на гоблен. Но ще има да се бия по главата защо я взех 1:1  Confounded

Мисля да си преглътна ината, да извадя паричките и да ида за 1:4 ... много красиво би стоял в спалнята ...  Thinking
[/quote]

Много готин гоблен Simple Smile)))))) С колко цвята е? Екати има ли ушиване това? На мене ми е по лесно 1:1 какво те притеснява? Можеш ли да ми пратиш скицата и легендата за цветовете?  Grinning
Виж целия пост
# 392
Поначало гоблени ушити 1:1 са по красиви след като се ушият
Виж целия пост
# 393
Гобленът е 39 цвята. Но не са в списък някъде по схемата, а кода на всеки цвят е на етикетчето на конците - тоест трябва на ръка да напиша списъка на цветовете. Мога да намеря отнякъде скенер и да пратя схемата, но аз драскам върху нея, за да си отбелязвам докъде съм стигнала ...  едва ли ще е от голяма полза Tired

Комплекта е купен преди около 3-4 години от Бургас, от едно магазинче в малка уличка зад Първо РПУ, която излиза на пл. "Кирил и Методи".

Ако наистина държите на схемата и много ви харесва, ще се потрудя да я сканирам и кача, както и списъка с конците, но не обещавам кога ще стане и дали ще може да се разчете нещо по драсканото  Embarassed
Виж целия пост
# 394
не се сещам къде е това ... но ако имам вазможност ще го потарся къде е това магазинче може да го има още Simple Smile Ами с какво драскаш с химикал или молив? Ако е с молив може и да се вижда нещо Simple Smile
Виж целия пост
# 395
Въобще не се притеснявай ако си объркала малко гоблена, аз редовно го правя този номер. Даже докато шиех един тигър разминах двете части на главата му с няколко реда Embarassed. С малко мислене и фантазия може да се оправи Laughing. На мен 1:1 ми харесва повече. Продължавай смело и чакаме снимки.
Виж целия пост
# 396
http://images12.snimka.bg/001590222.jpg
може ли да попитам някой може ли да ми каже цена или поне каде мога да видя цена на този гоблен?

Да, тук:
http://www.gobelins-bg.com/


Ако искаш да го шиеш пиши на  ЛС. Може да се намери схема
Виж целия пост
# 397
Здравейте. Искам сьвет за *Мадам ПомпадуР* на Милена стил, много ли е сложен гоблена, защото сьм си наумила да го запо4на , но сьм абсолЮтна лЮбителка гобленарка още. Имам ушити два , три малки гоблена. Схемата на шиене е 1.4, нали?
Виж целия пост
# 398
Здравейте,аз пак да запитам нищо;
както вече писах искам да си купя "Мостар",но сега се чудя на коя фирма да е.
Виждала сам ушити ,но един в по сиви,и друг в по кафяви цветове /това е от различните фирми нали/
Аз мислех на Милена стил ама да кажете и вие  bouquet
Виж целия пост
# 399
Здравейте,аз пак да запитам нищо;
както вече писах искам да си купя "Мостар",но сега се чудя на коя фирма да е.
Виждала сам ушити ,но един в по сиви,и друг в по кафяви цветове /това е от различните фирми нали/
Аз мислех на Милена стил ама да кажете и вие  bouquet

Аз го купих на "Милена стил", но засега го зарязах!  Confused  Мъча "Тайната вечеря"....  Rolling Eyes Но цветовете ми харесват на първо гледане!  Peace
Виж целия пост
# 400
Здравейте,аз пак да запитам нищо;
както вече писах искам да си купя "Мостар",но сега се чудя на коя фирма да е.
Виждала сам ушити ,но един в по сиви,и друг в по кафяви цветове /това е от различните фирми нали/
Аз мислех на Милена стил ама да кажете и вие  bouquet
Ами най -идеалният е на Вилер. Поради причина ,че е оригиналния.Всички други са ерзаци.Е по-евтини са обаче
Виж целия пост
# 401
Момичета, само да споделя: още малко и завършвам "Лятна идилия". Много красив става. Като го сложа в рамка, ще го снимам и ще ви се похваля. Запалихте ме вие с вашата тема пак да шия...
Виж целия пост
# 402
Завърших първата от трите индийки и бързам да се похваля newsm03

Виж целия пост
# 403
Здравейте,гобленарки!Радвам се , че направиха форум и за нас.Моля за малко помощ!Ако някой знае къде има безплатни схеми за картините на Леонардо да Винчи нека да ми каже линка.Имам схемата на "мадоната с младенеца" но при снимането са загубени две колонки по средата.Ако някой я има моля да ми я прати на desi70@abv.bg.Предварително ви благодаря!!!!!!!!!!!
Виж целия пост
# 404
Аааааааууууууу,тези индийки са страхотни.Моля за схемата Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия