Клуб "Ръкоделие - гоблени"

  • 131 429
  • 449
# 420
Здравейте!
Включвам се да Ви покажа завършеният "Воденицата на буше":


А сега шия "Залез"(или "Вечерна заря"), пак на Вилер:


Надявам се другия месец, да го покажа завършен, въпреки че нещо не шия много, много в последно време.
Спорно шиене и от мен   bouquet
Виж целия пост
# 421
Честита нова година. Нека да е по-добра, по-доходна и повече гоблени да се ушият.
Иваничка, много ми хареса "Воденицата на Буше". Скоро да покажеш и другия ушит.
Виж целия пост
# 422
Момичета, имате ли идея от къде мога да намеря схеми и указания за традиционна българска бродерия? Гоблени за сега не съм шила, а предимно малки мотиви от нета. Наскоро ми подариха "Арабско момиче" и ме сърбят ръцете да го подхвана. Малко ми е притеснено, защото се шие 1:1 и не знам дали ще се справя.
Имам и още един въпрос - как преценяте колко дълъг да е конеца, с който шиете? Като го направя много дълъг ми се заплита, засуква, а иначе пък често трябва да захващам с новия.
Виж целия пост
# 423
Честита Нова година на всички гобленарки   Grinning   Желая много здраве и повече свободно време за любимото ни занимание.

Аз днес си поръчах два гоблена - така търсения "Свети Никола" и "Параклисът"  Laughing Нямам търпение да си ги получа и да започна. В момента довършвам "Омагьосаният замък".  Шие се 1:1 и е мъничък. Решила съм да започна да шия по-големи. Въпреки това съм си ги поръчала от вариантите 1:1 и ще са по-малки от стандартните, но така повече ми харесват. Да си призная нещо не ми хареса небето и направих малки корекции  Embarassed Добавих още два цвята. Това е вторият ми гоблен в който променям нещо. Вие опитвали ли сте до сега?



Здравка79 - имаш ли схеми на някакви животни. Аз имам ушит "Коне в реката". Шила съм го 1:1. Много ми харесва как стана. Цветовете са подходящо подбрани.
Виж целия пост
# 424
Момичета, имате ли идея от къде мога да намеря схеми и указания за традиционна българска бродерия? Гоблени за сега не съм шила, а предимно малки мотиви от нета. Наскоро ми подариха "Арабско момиче" и ме сърбят ръцете да го подхвана. Малко ми е притеснено, защото се шие 1:1 и не знам дали ще се справя.
Имам и още един въпрос - как преценяте колко дълъг да е конеца, с който шиете? Като го направя много дълъг ми се заплита, засуква, а иначе пък често трябва да захващам с новия.

Ето в този сайт има няколко мотива българска бродерия
 
Арабското момиче на Ланарте ли е? Виждала съм го ушито и много ми харесва. Шие се с кръстчета, въобще не е трудно, така че се захващай Grinning
Относно дължината на конеца, аз шия с около 20 - 30 см, ако е много дълъг започва да се уплита.
Виж целия пост
# 425
Момичета, чета ви и все не ми остава време да пиша. Захванала съм много дейности нещо и нищо не свършвам докрай. Срамота е, че мъкна един малък гоблен от една година. Трябва да се запретна и да го свърша.
Спорно шиене и от мен. Hug

п.п. Не е ли време за нова тема?
Виж целия пост
# 426
Didka_M /благодаря!   bouquet  bouquet  bouquet Много интересни мотиви има, точно такива ми трябваха малки. Супер!
Арабското момиче е на Ленарте, обаче пише че се шие 1:1. Не е ясно на коя фирма е комплектовка. 32 цвята са, но са много сходни, пастелни и това ме притеснява. Но поне ще започна и дано да върви лесно  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 427
*vera 1:1 е в смисъл, че на един символ от схемата отговаря един бод (кръстче), доколкото знам всички гоблени на ланарте се шият с кръстат бод, но може и да съм в грешка.

Иренка Май си права и някой трябва да се престраши да пусне нова тема Grinning
Виж целия пост
# 428


Иренка Май си права и някой трябва да се престраши да пусне нова тема Grinning

Речено- сторено. Аз като най- Неактивна се престраших. Mr. Green

Заповядайте в новата ни клубна темичка. Hug

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=154306.0
Виж целия пост
# 429

Здравка79 - имаш ли схеми на някакви животни. Аз имам ушит "Коне в реката". Шила съм го 1:1. Много ми харесва как стана. Цветовете са подходящо подбрани.

 Дай поща! newsm53  Виж моите коне!  Rolling Eyes


 
http://snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=62961-ГОБЛЕНИ
Виж целия пост
# 430
Момичета, имате ли идея от къде мога да намеря схеми и указания за традиционна българска бродерия? Гоблени за сега не съм шила, а предимно малки мотиви от нета. Наскоро ми подариха "Арабско момиче" и ме сърбят ръцете да го подхвана. Малко ми е притеснено, защото се шие 1:1 и не знам дали ще се справя.
Имам и още един въпрос - как преценяте колко дълъг да е конеца, с който шиете? Като го направя много дълъг ми се заплита, засуква, а иначе пък често трябва да захващам с новия.

Виж дали това ти върши работа!   bouquet
http://gobcon.hit.bg/
Виж целия пост
# 431
Страхотно са се получили и при теб Здравка79. Ти с какви конци ги ши?
Това е адреса ми maia_vb@mail.bg
Нямам търпение да видя, какво ще ми изпратиш  #Crazy
Виж целия пост
# 432
Здравейте,
За първи път участвам в този форум.Хареса ми.Аз имам доста ушити гоблени от Вилер.
Почти всички гоблени ми са с български конци.Според мен са сполучливи.
Виж целия пост
# 433
Срам ме е да си призная от колко време шия един гоблен... Но ми е приятно, че има такава тема тук. Чувала съм, че по врмеме на бременността жените шият гоблени за убиване на времето Wink Е, сега ще разбера Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Виж целия пост
# 434
Момичета, имаме нова темичка. Елате тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=154306.0
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия