Всякакви въпроси относно съдомиялните - 17

  • 76 685
  • 739
# 630
Какво мислите за тази миялна http://electra.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82/g-4920-sc-white/, има ли някаква уловка, че е толкова евтина, понеже цените, които спрягат за уреди на тази марка почват с 2 и  3 обикновено  Simple Smile.
Голяма мъка ми е със стария евролукс, който въпреки непрекъсната подръжка,  1 път в месеца празна се чисти със специален препарат, преглежда и се филтъра и пак 50% от времето не мие както трябва. Остава само да я подреждам неправилно, но явно тогава е ужасно трудно това Sad
Виж целия пост
# 631
@  gingerina - Ами 1500лв. редовна цена /нищо, че сега е 1200лв. на промо в линка който си дала/ за един съвсем базов модел машина, с 5 програми и свободностояща никак не са малко. Като й гледам параметрите, машинката никак не е лоша, има си всичко необходимо, но марката си иска цената. Другите имат по още 1 "+" в енергийния клас, повече програми, по тихи са, за вграждане са, имат и разни "гъзарийки" от сорта на "AutoOpen авоматично отваряне след края на програмата", Тъч интерфейс, BrilliantLight – осветление от 4 места и подобни - това при по - скъпите модели.

@ Velina_p - да не би да е предозирана с препарат и да не може да го отмие? 6-тото чувсто е като автоматичната програма при други марки - сама си преценява колко да мие. Явно нещо и е активирало "6-тото чувство" и пукса по-дълъг цикъл. Ако си ложила и чисти чинии съвсем /те се пенят, но няма какво да им се измива/. Едва ли е  от солта, но пробвай да я намалиш на 5 или на 4, може да и идва прекалено мека водата и да не може да отмие препарата така.
Виж целия пост
# 632
От какво бяха белите следи по дъното на тенджерите? Сега ми се случи
Виж целия пост
# 633
Какво мислите за тази миялна http://electra.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82/g-4920-sc-white/, има ли някаква уловка, че е толкова евтина, понеже цените, които спрягат за уреди на тази марка почват с 2 и  3 обикновено  Simple Smile.

Здравей! Аз я имам същата, купена през октомври миналата година, пак с такова намаление. Чудех се за уловката, но поех риска и не съжалявам. Справя се отлично, доволна съм  Simple Smile Наистина няма много избор от програми, но мисля че не ми и трябват повече. По отношение на шум също нямам забележки, тиха е. Ако има нещо конкретно, което те интересува, питай  Peace
Имай предвид, че е произведена в Чехия, а не в Германия.
Виж целия пост
# 634
Някой скоро да си е купувал миялна Бош?
Аз преди време избирах, избирах, тя мойта взе, че се оправи, но сега пак прави проблеми. И мисля да е Бош, та търся мнения, че имат сума ти модели с мноооого леки разлики са някои и да се чудиш какво да избереш.

Аз съм с Бош от... близо 2 месеца. Доволна съм засега - много е тиха и мие добре. Колебаех се между нея и един Самсунг, но като отидохме на място се оказа, че Самсунга е само мостра. Така колебанията ми отпаднаха бързо  Laughing  

Тази е моята:
http://www.technopolis.bg/bg/Dishwashers/Built-in-dishwasher-BOS … MV-53N80/p/683813
Виж целия пост
# 635
Аз мия основно на 6-то чувство и никога не ми е показвала време 4 часа  newsm78 Даже свършва по-рано, отколкото е времето  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 636
По книжка 6-то чувство е  до 172 минути (никога не е мила и моята толкова), та не виждам как ще откара 4 часа. Може би е редно да се свържете с продавач/сервиз или каквото там.
Виж целия пост
# 637
Аз не помня колко е по книжка, ами сравнявам с това, което изписва в началото - при мен, ако не се лъжа, изписва 2:22, но почти винаги свършва около половин час преди да изтече времето. И то не, че засичам, ами като отворя вратата да ги вадя, изписва остатъка от минутите и "ËND", а пък не е като да съм й прекъснала програмата  newsm78
Виж целия пост
# 638
книжката е просто до мен и погледнах, иначе наистина в началото върти на 2,22 докато изчисли и после вече показва реално колко ще мие.
Виж целия пост
# 639
wave, благодаря и аз май от тази серия разглеждам.
Виж целия пост
# 640
Искам да питам за мнение.Снощи преди да си легна пуснах миялната но тази сутрин като ставам гледам че всичко е измито и изсушено но под долната кошница всичко е в вода и контейнера не знам дали така  се нарича под кошницата също е пълен с вода.Дали от какво се е получило това че миялната не е изпомпила водата.
Виж целия пост
# 641
Искам да питам за мнение.Снощи преди да си легна пуснах миялната но тази сутрин като ставам гледам че всичко е измито и изсушено но под долната кошница всичко е в вода и контейнера не знам дали така  се нарича под кошницата също е пълен с вода.Дали от какво се е получило това че миялната не е изпомпила водата.

Ами има проблем според мен , не трябва да има вода останала

А аз още си стоя с моя проблем - казанчето за солта не ми се пълни с вода .
Виж целия пост
# 642
Може да има изкристализирала сол по тръбичката за свежа вода към съдчето. Изгреби с лъжица и ръка от солта доколкото успееш, налей вода, разбърквай изчакай час два, махни водата - просто наливай чиста нека прелива и разбърквай така няколко пъти докато цялата сол се изчисти
Виж целия пост
# 643
Нуб,
Пусни миялната без съдове и препарат, с отворена капачка на солта. Може да успее да разкисне и всичко да се оправи. Аз бих я пуснала на дълга програма с висока Т.
Виж целия пост
# 644
Нуб,
Пусни миялната без съдове и препарат, с отворена капачка на солта. Може да успее да разкисне и всичко да се оправи. Аз бих я пуснала на дълга програма с висока Т.
Нееее. Не с отворена капачка и препарат. Може с отворена капачка и БЕЗ препарат. Трябва и гланца да се спре на 0. На моята в книжката има голям знак внимание да се внимава да не се обърка солта и праха за съдомиялни защото пише че ако се объркаш и вместо сол в отделението сложиш прах това ще унищожи системата за омекотяване на вода безвъзвратно (явно смолите се прецакват). Така че никакъв препарат да не попада там.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия