В коремчето на мама, ФЕВРУАРЧЕ сладко вече шава и приказни ритничета раздава - 7

  • 40 098
  • 722
# 525
Ох...не знам с тази козметика, бях се спряла на Веледа, братовчедка ми е фармацевт, вярвам и, има бебче на година, та каза да се насоча към Биодерма или Uriage като медицински, Веледа била био, но не медицинска, била на растителна основа и можело да алергизира. ooooh! Направо се хващам за главата, то голяма философия и с това, а цените са... Shocked Rolling Eyes. Тук друга известна е Green People UK (organic babies), без парабени, алкохоли и не знам си какво...объркано ми е, ще взема нещо в последния момент Confused
Аз за Веледа съм чувала само хубави неща и съм де насочила точно към нея,макар че е малко скъпичка. Ползвам и олиото и съм много доволна. Мен медицинската повече ме притеснява.
Виж целия пост
# 526
Привет,

Аз съм част от Февруарки 2014 и от любопитство реших да надникна да видя какво става при вас и ми стана много мило и носталгично Simple Smile Виждам, че са запазени основните неща по първата страничка, а за 2014 аз бях главната админка (поне до едно време) Heart Сега сме много сплотена група във ФБ, постоянно правим срещи и си помагаме с каквото можем...

Пожелавам ви лека бременност и раждане Simple Smile

Виж целия пост
# 527
Благодарим, tan4eto_bg!

За козметиката - аз нали искам да раждам в Токуда, та ходя на лекции там и на последната лекция завеждащата неонатологията д-р Масларска каза, че ще ни посъветват за вид и марка козметика след раждането според кожата на бебето и според това дали има някакви проблеми. Така че и аз ще изчакам с тази покупка особено като се има предвид, че вече има всичко във всяка аптека и ще е лесно да се поръча на таткото да го купи Simple Smile

Виж целия пост
# 528
И в групата бях пуснала, но и тук. Ние взехме такава кошара: http://slunce-bg.com/userfiles/productlargeimages/product_2579.jpg
Изглежда стабилна, на 2 нива е, има си повивалник и 1 камара джбобове. А играчката е супер има няколко мелодии с 3 степени, разноцветна нощна лампичка, върти се, има въбрация, която люлее цялото легло ш може да се активира аларма при плач.
Виж целия пост
# 529
Добро утро момичета  Heart Eyes Hug

tan4eto_bg благодаря ти мила  Heart Eyes bouquet

krem4et0 и аз по едно време се загледах в тези кошарки но не знам но ми се виждат нестабилни/на живо не съм ги гледала/  newsm78 Но и тях ще ги гледаме като тръгнем да купуваме  Peace

Момичета още не мисля за мазила за бебчо, къпане и т.н. далеч ми се струват тези неща  Heart Eyes Аз може би защото мама ще е до мен та не си давам май зор да научавам нещата  Joy

Виж целия пост
# 530
krem4et0 и аз по едно време се загледах в тези кошарки но не знам но ми се виждат нестабилни...
Ние също купихме такава - изключително стабилни са, споко...  Peace
Виж целия пост
# 531
Добър ден и от мен, и моят младеж!

От днес влизаме в 30-та седмица. Да сме живи и здрави, да си кротуваме още поне седем седмици и да си дочакаме датата.

Иначе си пием хапчетата, разхождаме се, домакинстваме по малко. Взехме абсолютно всичко. Остана козметика, костюма за изписването и някои неща за мен.

Нашето креватче е 6-та употреба. Не се майтапя. Но е здраво и запазено. Стените са мрежа, но всички страни са метални, обвити в кожа, дънцето е дървено и височко. Има си хубаво, ново матраче. Количката е Чиполино Пуки. Шишетата обаче-Авент. Просто това си е най-доброто, помпа и стерелизатора също. Момичета имам няколко подплънки за кърмачки. Смятате ли да ползвате? Вчера на безплатната лекция в Щерев препоръчаха специална добавка, която да се приема за кърма, още преди раждането, както и чай от сминдух, купен от билкова аптека. Лекцията беше страхотна на ак.Елена Василева. Същата води лекциите в Лабиринт. Та така.
А, на 2-ри сме на фетална.
Шубето ме друса вече.
Виж целия пост
# 532
Здравейте момичета!

На моя младеж добре му се отразяват продуктие на Бубхен и Себамед. От Мустелата се обриваше. Има един много чудотворен крем за подсичане, от който всички майки са доволни, но на моя хубавец изобщо не му действаше Simple Smile Всяка кожа реагира различно на различните продукти. Мога да ви препоръчам да си вземете мостри от различни продукти и да пробвате кое се отразява най-добре на детето. Аз също съм се насочила към Токуда, но още не съм посетила нито една лекция и щом там др. Масларска дава съвет е страхотно.

Помпата за изцеждане мисля да си я взема още с мен в болницата. Особено след нормално раждане кърмата идва доста бързо и за да няма проблеми гърдите трябва да се изцеждат, за да се облекчат. В началото докато се нормализара лактацията се налага изцеждане. Може и на ръка, но аз така и не се научих. С баткото така и не успях с кърменето. Изцеждах се известно време и хранехме с шише и дохранвахме, когато не стигаше. Според мен храненето с адаптирано мляко е много по-голяма хамалогия отколкото кърменето. Лудницата при нас беше голяма. Първите месеци цялото ми денонощие минаваше в цедене, хранене, стерилизация. Когато тръгнеш на някъде мислиш колко сухо мляко да вземеш, топла вода и т.н. Подготовката отнемаше цяла вечност.

На нас ни допаднаха най-мого шишетата на Tommee Tippee. Пробвахме различни марки - против колики с трабички на д-р Браун, авент и какво ли още не. Единственото което мога да кажа, че тези с трабичките трудно се поддържат, а ефекта е нулев. Мисля да си купя само едно шише за помпата. Ако не стане с кърменето и се наложи да храня с шише ще купувам като се приберем. Само живи и здрави да сме Simple Smile

Мисля да купя дрешки само за изписването, дори не държа на комплект. Всичко останало ще ползвам каквото ми е останало или от приятели и колеги, които ми дават разни неща. Ние доста си въртим дрехи, играчки, столчета. Изобщо не робувам на идеята всичко да е ново като знам колко време се ползват.

Хубав ден и леко бременеене Simple Smile
Виж целия пост
# 533
Относно шишетата аз се колебая между две марки на Авент и на Нук. Вчера гледах стартовите им комплекти две малки и две големи шишета са против колики се водят. Тъй като нямам никакъв опит ще го карам на късмет избирам едно, ако не ни хареса ще се купуват нови. За сега съм решила да взема на Нук, тъй като стерилизатора, който съм харесала е също на Нук Simple Smile Помпа за сега няма да купувам, защото тука ги дават от самата болница, ако кажа, че ми е необходимо и след това помпата се връща Simple Smile
Виж целия пост
# 534
Като ви чета как се вълнувате от покупките, чак ми става съвестно, че нямам вече подобни вълнения, но и страхове. Като се роди бебето и майката осъзнае, че всъщност то не е жива кукла, а голяма отговорност, драмите по избора на козметика и прочие ще отстъпят място на други  Confused.

 DENINI - помпата не се ли взима под наем от аптека, с рецепта. Аз имам една, но смятам да използвам тази възможност и да съм с професионална помпа този път.  Party
Виж целия пост
# 535
Да, на мен ми казаха, че може да се вземе и от аптеката срещу рецепта  и може и от самата болница, ако предоставят такава услуга. Аз още не съм питала в болницата дали предлагат помни, като отида на вечерта на отворените врати тогава ще питам. Simple Smile Само не знам тази рецепта дали трябва да е от болницата издадена или от гинеколожката. Все още не съм интересувала от тази тема и не съм много запозната Simple Smile
Виж целия пост
# 536
В болницата ползваш тяхна до изписването, доколкото знам. После твоят лекар трябва да ти даде рецепта, при нужда обаче само, той преценява. Аз ще настоявам поне, защото мисля че имам нужда  Mr. Green
Виж целия пост
# 537
Привет,
Относно шишета и стерилизатор и аз се чудих доста,сега съм се спряла на Avent. Още не са купени.Със сигурност предпочитам стъклени шишета,а стерилизатора да бъде електрически.Макар че ми е съвестно,понеже те са по-скъпи, но бъдещата леля ни ги е обещала от сега като подарък.
 Да се похваля,че от вчера и аз започнах официално с покупките за бебето.Поръчахме един гардероб,като пристигне ще започна постепенно да му подредя нещата.Ще взема доста дрешки,които са били на племенницата ми,и ако трябва ще докупувам.
Иначе при мен много ме мъчи безсънието, всяка нощ будене и въртене.....
Приятен следобяд от мен bouquet

Виж целия пост
# 538
Няма място за шашкане с козметимите мили дами Simple Smile Малка разфасовка мед. козметика си е ок. Ако е проблемна за бебето мамаще я ползва после. Аз къпах първите месеци дори и главата с пвна, ейтъй-да е чисто бебето. Когато видях наченкина крусти спрях пяната/шампоан/гел и само с вода. Цяло лято сега с всичкия прах и пот детето на 1г 6м дивее, аз обаче само с вода, рядко пяна за косата и малко по тялото. Нищо му няма-чист, мирише на детенце, на свежест Simple Smile Не се претрисайте, кремпетата се сменят лесно.
По скоро имах проблем с подсичане и гъби поне 3 месеца. Малкия беше на АБ в болницата и чак у дома видях какво е положението! С всички кремове пробвах и накрая ги изхвърлих почти неизползвани. Помогна ми пудрата за доизлекуване. Харесаха ми само на биотрейд, че е лекичко и бепантена също. Рекламните мостри от училищата за родители(2 бр) ми бяха достатъчни за дълго време. Simple Smile
Виж целия пост
# 539
Щом и помпите са коментирани да си кажа опита- няма по-добра помпа от яко смучещо бебе хаха Simple Smile Само дето по здравословни причини гушнах моя момък след 2 седмици чак. Първо ползвах помпа професионална двойна електрическа на медела и поръчах на ММ да ми купи пак тяхна, електрическа, облия модел. Съответно се оборудвах и сшишета и биберони калма по няколко броя. Помпата я ползвах до 8 месец някъде. Кърменето се отплати със здраве и лесно и ранно никнене на зъби. Simple Smile
Прекомерната употреба на помпа обаче може да увеличи болките на зърната в началото. Има много тънка граница и в ползванетона стимулантите на лактацият. Първия 1-2 месеца с чай за кърма може да се докара лесно мастит. Всеки случай е индивидуален Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия