АСТМА-тема 32

  • 91 345
  • 902
# 300
И аз впръсквам с бейбихалера флексотида.Малката е на 3г. и 9м.
Иначе ние сме добре и много се радвам.Имаше около нова година няколко дни в които и падна гласа и се уплаших, но не се разболя.

Бързо да се оправят болните дечица  Hug
Виж целия пост
# 301
Ха добро утро и от нас- и на нас първия сняг ни честити със спазъм- не бях сигурна, че има връзка, но така като ви чета, явно има Sad Вкарах веднага вентолин и от днес е малко по-добре...кашлицата вече кърти, издърпвам и някакви задни гадни сополи с 300 зора с бейби вака...и още по-тъпо-на другия ден и другата се разкашля и тя пък температура вдигна... ooooh!
Та и моите бяха навън в събота...ама то не може и само вътре...
Аз и преди съм казвала- на Сандански баш ми направи най-силния спазъм това дете края на лятото...вярно- много дъжд валя- гласихме тая почивка сума време, и накрая отидохме на дъжд Sad(( много тъпо беше...
Виж целия пост
# 302
Аз обмислям началото на април, че съм във ваканция.
Вече ме е срам с тези болнични...
Рано е май, дано не е студено. Гледах някакви гарсониери по 40 лева.
Чудя се дали да не ида на санаториум и да правим процедури или просто да смени малко климата..
Виж целия пост
# 303
Еми аз на тоя етап с деца около 3 г.не смея в санаториум- много се въргалят по пода, бършат мръсотията и т.н. Ние си наехме апартаментче, ама щото сме с 2 и те спят в отделна стая, та държахме на 2 спални. Спазарихме се и за цената, че останахме 10 дни. Първата година бяхме в един много приятен апартамент точно отстрани на главната и беше супер удобно, че още бяха в количка. Вторият пак близо до главната,но на около 5 мин. пеша. готини бяха и двата много.
Виж целия пост
# 304
hmhm, Благодаря за отговора.
За Сандански говорим, много ми е мръсно в самия град Rolling Eyes, ако ходим то ще е горе на резиденцията Свети врач има парк и по чисто ми се вижда.
Миналия месец я водих на Хисаря, от басейна тръгна да ми прави спазъм, започна една като ларингитна кашлица да изкарва, но я овладяхме.
wiseacre за какви процедури говориш
Виж целия пост
# 305
Аз самата съм с астма и преди години ползвах услугите на НОИ за санаториум. равят инхалации, магнит, масаж....Но бях сама. Сега не знам как ще е с 2 деца на 3 и 4 години. Към 20 лева на ден бе нощувка, храна и 4 процедури.
Виж целия пост
# 306
hmhm, Благодаря за отговора.
За Сандански говорим, много ми е мръсно в самия град Rolling Eyes, ако ходим то ще е горе на резиденцията Свети врач има парк и по чисто ми се вижда.
И на нас ни е любим хотела Simple Smile
В санаториума не работят с деца по каса, а трябва после, ако са с ТЕЛК, да се върнат някакви пари.
Моят го водя на "климатолечение", а майка му и баща му се възползват Simple Smile

Моят онзи ден пак повръща от сополи, засаега е без спазъм, не успях да го изведа на снега (някак си не остана време).
Виж целия пост
# 307
За Сандански и аз съм за, вече съм резервирала в Панорама.Мин.година бяхме за 10 дни-не знам дали от това или не, но тази зима я караме по-леко.
Виж целия пост
# 308
Здравейте, майчета! Искам да попитам, когато детето има ТЕЛК, какви помощи и облекчения получава? Съвсем случайно разбрах, че таксата в детската е наполовина. Има ли и други подобни?
Виж целия пост
# 309
ООФФФ ние вече сме със спазъм:((((дано не стигнем до болница
Виж целия пост
# 310
Здравейте, искам да ви питам някое от вашите деца правят ли така. Често през деня си отваря устата като риба на сухо и диша през нея. Като е в леглото пак диша орез устата. Само като спи си диша нормално през носа. Като се събуди почва да преглъща покашля и пак диша през устата. Няма хрема, само задна от време на време. Чудя се дали не е от климатика или алергия. Водих я на пулмолог, нищо й няма в момента. Чудя се на какъв лекар да я водя.
Виж целия пост
# 311
ООФФФ ние вече сме със спазъм:((((дано не стигнем до болница
Бързо да оздравявате и да не се налага болница  Praynig

Здравейте, майчета! Искам да попитам, когато детето има ТЕЛК, какви помощи и облекчения получава? Съвсем случайно разбрах, че таксата в детската е наполовина. Има ли и други подобни?
Зависи - в нашия град се намаля таксата за Дг само над 70 и няколко % и пак трябва молба да се пише до Общината, така, че трябва на място да се провери. Иначе - ако ТЕЛК-решението е 50 и нагоре % - вски месец се полага 240 лв. помощ + двойни детски (100лв) + интеграционни добавки - те варират, всяка е 9.95 лв, получават се 2-3 добавки. Също имате право на винетка.

Гледам, че доста от вас се стягат за Сандански - тези, на които им е далече, могат да помислят и за Трявна - аз например съм много по-доволна от там, отколкото Сандански, но явно е въпрос на организъм - на моята дъщеря определено Трявна й се отрази доста по-осезаемо в положителен аспект  Peace
Виж целия пост
# 312
Pали, и аз се чудех дали Трявна ни се отрази по-добре или просто вече поотрасна  Thinking

В София, ако имаш 50% телк би трябвало да не плащаш такса в градината (решение на СОС-ние една година не плащахме ) Peace
Другото Рали ти е казала, отиваш в социалните и питаш за 2 молби щото се правят на луди понякога   Whistling Hug и годишна винетка ти се полага безплатна -за нея е отделна молба  Peace
Виж целия пост
# 313
Меган, аз съм убедена, че нашата положителна тенденция тръгна от Трявна именно - още 2014г, а след това 2015 като повторихме, съвсем потръгнаха нещата, пу-пу, да не се хваля много. Тази година обаче не съм убедена, че ще успеем да отидем, поне не и пролетта, че ще ходим на гости в Дъблин за 10-на дни, та Трявна-та ни или ще се премести на есен, или съвсем ще отпадне  Confused. Вие планирате ли?
Виж целия пост
# 314
Меган, аз съм убедена, че нашата положителна тенденция тръгна от Трявна именно - още 2014г, а след това 2015 като повторихме, съвсем потръгнаха нещата, пу-пу, да не се хваля много. Тази година обаче не съм убедена, че ще успеем да отидем, поне не и пролетта, че ще ходим на гости в Дъблин за 10-на дни, та Трявна-та ни или ще се премести на есен, или съвсем ще отпадне  Confused. Вие планирате ли?
Още не знам , не сме мислили, но ми се иска, но децата пък много искат Сандански, щото там има басейни  Laughing  Thinking
Мисля, че Дъблин ще и се отрази супер климатолечение  Grinning Hug Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия