АСТМА-тема 32

  • 91 346
  • 902
# 330
Мен па детските ми ги няма този месец! newsm78
Виж целия пост
# 331
И аз нямам още. За подаване на документите - зависи миналата година кога са подавани - има график, трябва да се погледне на сайта на АСП май, но ако е след средата на годината, мисля, че не трябва повторно подаване. Аз подавах септември-октомври и четох, че не трябва подаване. Ще видим днес дали ще дойдат  Thinking
Аз ходих да питам, че иначе трябваше да подавам този месец, но ми отговориха, че при деца с ТЕЛК нищо не се подава, а като му дойде момента.
Виж целия пост
# 332
Моя се разкашля днес, има и много сополи. Чистих носа, слагах виброцил, дадох и сироп за кашлицата. Следобеда ще ходим на лекар, сега се чудя да правя ли и инхалация само с физиологичен разтвор? Има ли някакъв смисъл в тези инхалации без лекарства?
Виж целия пост
# 333
оф, и моите не се оправят, егати.... и не са излизали от събота. дали не мога за малко да ги изведа на балкона...
Ако ще правиш само с физиологичен, то той спомага просто за размекване на секретите и уж да не кашля много (При моите никога не е имало ефект, но аз съм правила)
Чувам в другата група,че детските на доста мами се бавят...а явно и телковете...
Виж целия пост
# 334
Ааааа, дойдоха детските, дойдоха....
Моето момиче малко се успокои. Пак кащля дълбоко, но поне не е с толкова силен спазъм. Аз се страхувам да я изведа на терасата дори. А малко чист въздух може добре да се отрази...
Виж целия пост
# 335
еми и моите са вкъщи и затова се чудя, поне на тераската, ма ме е страх...
Виж целия пост
# 336
Здрашейте мами ,е днес ни исписаха от Александровска болница с среден пристъп бчхме 4 дена по стабилна е но, продължаваме със вентолина и пулмикорта.............
Виж целия пост
# 337
Веди, бързо да се стабилизира мъничка и никакви болници повече  Hug
Виж целия пост
# 338
еми моите и двете вече са на аб ...  Sad
Виж целия пост
# 339
еми моите и двете вече са на аб ...  Sad
Миличките  Tired Оздравявайте бързо  bouquet
Виж целия пост
# 340
Май зор навсякъде:(
Моята е пети ден на антибиотик, пулмикорт и вентолин. Намалих пулмикорта и сега чувам пак свиркане.
Явно избързах с редуцирането на лекарствата
Виж целия пост
# 341
Веди, бързо да се стабилизира мъничка и никакви болници повече  Hug
[/quot
mersi
Виж целия пост
# 342
Здравейте,на 37г.съм жена.Боледувам от астма още от кърмаческа възраст лекувана съм със нофилин,теотард,клембутерол,задитен,кетотифен,била съм зависима от кортекостероида дихидрокортизон.Можеби тези лекартсва днес не се използват и на много от вас не са познати.Ползвала съм солбутамол инх който ползвам и до днес при пристъп,също така  вентолин инх но според мен е по слаб аз лично намирам разлика между вентолин и солбутамол не ми действат еднакво.Ползвала съм бекотид който не ми влияеше добре,ползвала съм фликсотид от него бях доволна след това ми го смениха със серитид и до сега съм с него над 15г вече пробвала съм и симбикорт който е същия като серитид ,но аз намирам разлика в действието симбикорт е по слаб.
От дългогодишното ползване на серитид започнаха да ми излизат гъби албиканс в гърлото въпреки,че винаги изплаквам с вода устата и така в последните четири години периодично съм с гъби на гърлото взимам пробиотик за кратко и ако не помогне противогъбичен препарат.Този месец бях на консултация при пулмулог досега се водех диспансерна при алерголог защото имам и вродена алергия към млякото и неговите производни,и ми изписаха нов инхалатор ,но не намирам отзиви за него .
Казва се Relvar Ellipta
Има ли някой който го ползва?
Аз без серитид съм половин човек,благодарение на него мога да работя,да скачам да бягам,мъглата не ми влияе нито промяната в сезоните живея като нормален човек и края на месеца когато ще трябва да взема новото лекартсво незнам какво ме чака.
Ще съм много благодарна ако някой сподели мнение за Relvar Ellipta.
Виж целия пост
# 343
Гардения за мен това лекарство е непознато.
Да се отчета-на децата супер им се отрази планината.въпреки много ниските температури почти всеки ден бяха на открито в някоя пряспа  hahaha или на пистите на ски големия и на шейна малкия.вчера си ги прибрах вкъщи здравички Heart Eyes
Останах очарована от климата-как -10-15 примерно ги усещаш като положителни температури.тук при нас в североизточна Бг няма такова нещо  #Cussing out
Виж целия пост
# 344
Някой да има излишен пулмикорт? Embarassed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия