АВГУСТинче вече бяга, мама за коледен хаос се стяга!

  • 61 230
  • 738
# 135
Ами силно зачервено гърло. От последния нурофен сутринта е добре, засега. И нашата лекарка казва, че може на 3-4 часа /но така се събират повече за 24ч/. С тая температура объркахме спането. Понеже сутринта спа до 9, сега заспа и днес ще е само един път. Нощта беше трагикомична. Даже имаше игра за 30-тина минути.
Пипи2013, ние сме на фаза тръшкане, инатене и рев. Предимно при мен и при леля си. Удря ме, хапе само при опит да я пипна и зверски се дере ако не дам нещо.
Онзи ден ми спря тока. То дълга история, но ми се наложи да звъня да идват да ме прибират. Бяхме извънградско и тя признава само аз да я гушна. А леля и не е шофьорка. Спирах 100 пъти на разни отбивки, пълен цирк.
Виж целия пост
# 136
И аз мисля,че сме в такава фаза,особено към мен-защото аз го гледам по  цял ден,а баща му е за игра  Laughing.Просто е някакъв ужас ако го види да излиза,пък и като не го види ,като усети,че е тръгнал за работа направо се свлича по вратата и изпада в някакви психически сривове  Laughing.Миналия ден и аз званях да ни прибират от кухнята-не мога да го вкарам в количката,не иска да го нося,иска да ходи-без да го държа за нищо и то в грешни посоки.Направо щях да се разрева : Laughing.

За Нурофена и панадола,аз знам да се редуват през 3-4 часа,т.е нурофен до нурофен и да има поне 6 часа разстояние.

Сега вече тотално се сбърках с това АМ,и аз не мисля,че би го нахранило,ама една госпожица в парка все ми се бърка защо съм си тъпчела детето с 6 хранения и се възмущава...Вчера в 8 вечеря,до 10.30 имахме гости и игра,в 11 заспа в 3.30 се събуди лежа до 4.30 след което рев-и дадох млякото за сутринта-210 със 7 лъжички,даже не му стигнаха.Сутрин не яде,направо закуска.Гладен ли е,зъби ли са,не мога да преценя ,обаче вече често си похапва посред нощите,не искам да го тъпча,че и без тва сме си едрички,но май огладнява.И се чудя дали да не махна сутрешното мляко,вместо вечерното ,ама пък така ще се буди много рано.Другият вариант е да премахна следобедната закуска със само плод и по-ранна вечеря с 2 млека сутрин и вечер newsm78
Виж целия пост
# 137
За яденето - колкото искат да ядат децата, толкова. Особено моя дреб какъвто е слаботелесен, и нощем му давам ако иска. Не се връзвайте на разните му там разбирачи.

За свещичките - те се държат в хладилник, като се слагат се вади свещичката от опаковката и леко с пръсти потърквам върха, за да го размекна. На повивалника, вдигам краката и лекичко и плавничко я пъхам. Гледам дупето да се затвори след свещичката, слагам памперса и е готов. Много бързо се разграждат и поемат от организма, но може да докарат разстройство.

Нурофен не по-често от 6 часа и не повече от 3 пъти за денонощие. Тоест, като е болен, давам сутринта към 8 примерно. Ако държи висока темп и е в началото на болестта, втората доза я давам в и малко след 2, преди следобедния сън. Вечерта давам след банята в 8.30. Ако не вдига темп на обяд, не давам. Ако не съм дала и вдигне към 4-5 давам панадол или слагам свещ ефералган - пак парацетамол активно вещество, и вечерта пак нурофен. Ако следобяд не вдигне темп остават само сутрин и вечер, накрая само вечер. случвало се е да давам и нощем, тогава давам на 8 часа - към 3-4 през нощта, после на обяд и после в 8.30. Това е при тежка болест и обикновено към 4 часа следобяд се е налагало да давам ефералган или панадол.

За инатите - вас даже са ви пощадили, ние от месеци сме така. С бабите и дядовците си е ангелче, но всичките си номера ги пробва на мен и то пробва до откат. С мен най-много реве, най-трудно яде и най-трудно заспива. Просто това е положението - ние, майките, сме им най-близки на този свят и затова на нас най-много номера правят и най-тежко ни тормозят. И това надали ще отмине! Simple Smile
Виж целия пост
# 138
Аз поне се успокощвам, че всички са така, не че аз правя нещо грешно. На теория знам, че е така, ама понякога го приемам емоционално като се тръшка само на мен...Вчера ми рева 30 минути на заспиване и откачих, добре, че ММ се прибра да го приспи той.

Обаче какви неща си намират за игра, сега докопа един мой парфюм и от 10 минути слага и вади капачката, скрит в леглото на кучето, сигурно, за да не му го взема Simple Smile) надявам седа не може да го изяде, флакон е.
Виж целия пост
# 139
Ще напиша какво е обяснила педката за нурофена и панадола....за всеки случай:
Значи от Нурофен до Нурофен трябва да има 8 часа, а от Панадол до Панадол - 4 часа. Нарисува ми схема как да редувам, ако се наложи, примерна де. Значи към 8 сутринта давам Нурофен, към 10 - Панадол, в 12 - компреси, ако е зле - хексалгин, в 14 - Панадол, в 16 - Нурофен, в 18.00 - Панадол и през нощта ако се наложи - Нурофен, че е с по-дълъг период на излъчване и уж да е спокойна нощта. И докато спи с Кул Патч на челото или на някоя от другите точки за охлаждане. Разбира се, ако вдигне Т в някакво странно време започвам тогава редуването, ако се налага такова, само гледам да си запазя Нурофена за през нощта. 
За тръшкането - и ние, и ние  #Crazy
Виж целия пост
# 140
Одеве реши, че ще си ходи навън където иска, а не към колата и реших да я оставя. Но като тръгна в посока улицата и се наложи да я придърпам се тръшна и по корем в най-калната локва.  Shocked Без количка направо не ми се излиза никъде, ама тя пък и в количката не иска да седи. Труден ще е периода: кал + тръшкане.  Close
Виж целия пост
# 141
Одеве реши, че ще си ходи навън където иска, а не към колата и реших да я оставя. Но като тръгна в посока улицата и се наложи да я придърпам се тръшна и по корем в най-калната локва.  Shocked Без количка направо не ми се излиза никъде, ама тя пък и в количката не иска да седи. Труден ще е периода: кал + тръшкане.  Close

хаха, дам, на мен вчера ми се тръшна, че не давам да ПИЕ от локва директно. И истерия точно в дълбоката локва...после мокър и кален в количката...

Ние без количка не можем, изобщо не ходи за ръка, ако го хвана, кляка и не мърда. А сам ходи където си иска. Така че може да мрънка от количка, ама в нея ще седи.
Виж целия пост
# 142
Хаха,и Диди прави това с клякането ако аз реша да го хвана за ръката....и не гледа на пред само в краката си и съответно като по някое клипче се блъска в стените  LaughingКолко са ни самостоятелни вече..а каточе ли беше вчера като се хвалехме ,че някое се е усмихнало или обърнало по корем  Joy
Виж целия пост
# 143
Завчера ходих да помагам на една приятелка, която тъкмо я бяха изписали от родилното. Спомних си колко ситен беши дребчо и как нищо не правеше, а сега вече търчи сам навсякъде. И си преглеждах старите снимки и клипчета - правила съм клипче, в което го карам да ми се усмихне, явно тогава за пръв път ми се е нахилил и съм се опитала да го заснема. А сега се смее с нас, когато и ние се смеем на нещо Simple SmileSimple Smile

За количката аз дадох бойната задача на баба му да я забравят и да не я ползват освен при екстремни обстоятелства, защото трябва да изкореним навика да си спи в нея. Беше се стигнало до там, че и вечер не искаше да спи в леглото, врещи, вика Ъ и сочи към коридора, където е количката.
Виж целия пост
# 144
Дани, а обедното спане как ще го направите? Ние най-лесно го приспиваме в количка. Вкъщи мога само аз, като го дам на баща ми или трябва навън, или да не е в час за спане, което е трудно, защото той може горе-долу по това време Sad

Кажете какво ще ги правите бебоците зимата? АКо има сняг ясно, че ще се излиза и играе в снега, но ако е такова дъждовно не става...Аз мисля 1 път седмично плуване и 1 път някаква група за игра, но намирам само Киндиру, а не ми се предплащат 10 урока, защото на първия май не му хареса особено...Някой да знае за други такива занимания? Има групи Монтесори, но май са за след 2 години. Има и музика за бебета, може би ще опитам, макар че на него не са му интересни песнички особено и не издържа на едно място Cry
Виж целия пост
# 145
И аз искам на музика за бебета, въпреки че най-вероятно ще стоим за кратко - ще омрънкаме всичко и ще си тръгнем  Joy
Иначе си мислех за детски клубчета, квартални, малки, с не много деца - да хаби енергия, че само вкъщи не става. И също Икеа и по-непосещаваните молове, да си тича по коридорите. Вече имаме и 2 детски коледни партита в програмата, та трябва да подготвя подарък  Thinking
Иначе като е сухо - пеша до кухнята, после заспива за 3 секунди от умора  Joy
Ох, още не мога да харесам ботуши  Crossing Arms Ми на нищо не приличат ... Но пък имаме яке и гащеризон за студ и сняг, шапки, шалове и ръкавици - почти готови сме. Само шейна и ботуши ни трябват и вече искам сняяяяг  Nature Snowman
Виж целия пост
# 146
Пипи, не съм чувала още за дете, което да иде на Киндиру и да му се изкефи от първия път. Всички са като гърмяни зайци и си минава известно време докато свикнат. Дори беба днес гледаше като изстребител - ново ниво, непозанти деца и мами, затрудняват я някои неща, нооо съм сигурна, че ще се разчупи. На мама срамежливката Simple Smile Днес в групата имаше вдно хлапе на почти две години - толкова се кефеше, така се радваше и очакваше всяко следващо занимание......
Вчера попрочетох доста инфо за тихите книжки - някой има ли и доволни ли сте и ако имате - откъде (ако сте схванати в ръцете де, че човек може и сам да я направи....човек, не аз Simple Smile )
Музика за бебета звучи жестоко - беба много обича песни и танци. Ще попрочета и аз!
Виж целия пост
# 147
Nutty, мерси за успокоението, но проблемът е, че той не може да седи на едно място толкова време. Изобщо не са му интересни песничките и заниманията с ръце, иска да ходи и да се катери. А катеренето беше само 5 минути накрая. Той става и излиза от стаята 10 пъти, тича, ако го задържа насила ще мрънка и пак не е оферта...А не е лошо да се научи да се концентрира. Той вкъщи го прави, но с каквото му е интересно- книги, дървени рингове, сортери, но не и с заниманията там. Сега мисля да опитам по-напреднала група за 18 месеца, че той е почти на 16, ще видим дали ще е по-добре.

Другото е, че бяхме в часа му за спане, а тогава става хипер активен по някаква причина, ако пропусна да го сложа навреме, може би затова не мина много добре...Ще ходим в друга група, макар и в другия край на града, но да не е точно като му се спи най-много.
Виж целия пост
# 148
Пипи, така е, не е с голяма продължителност катеренето. То самото занимание е едно щракване с пръсти в общи линии. Но да ти разкажа - имаше едно момиченце в предната ни група, то и сега е нас де. Не беше рев, не беше чудо в началото. Не искаше да седи там, не искаше да прави нищо - всичко беше свързано с истерии и рев. Ела да го видиш сега - нищо общо! Седи, играе, чака следващите задачи. Важното е да не се притесняваш, че дребосъкът не прави нещо или иска да прави друго, ще свикне. Хич да не ти пука! Дори да гледа само, пак е от полза, пък току виж се заинтригувал Simple Smile
Виж целия пост
# 149
Nutty, тези книжки са страхотни! Бях попадала преди на снимки на такива по тазни статии, но бяха част  от останалите игри и играчки и не беше акцентирано върху тях. Сега разбрах от теб как се казват и потърсих. Много интересно, направо страхотно! Намерих една жена във фб, която имала поръчки до средата на 2016  Shocked, но пишеше, че книжки за свободна продажба ще прави между поръчките и да се наблюдава профила и.ето тук има и за поръчка на друга жена. Но много чакане, особено ако има някой преди теб в списъка...

И предложение да се съберем на коледното парти за деца на Бг-мамма: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=887394;topicrefid=5
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия