АВГУСТинче вече бяга, мама за коледен хаос се стяга!

  • 61 231
  • 738
# 165
Rin@, и ние ще пробваме Монтесори във вторник.....малко ме притеснява това, което пишеш, някак си не си го представям. Аз знам, че това е идеята де, като приключи играта с една играчка да я остави на мястото й и тогава да вземе следваща. Ще видим......
Виж целия пост
# 166
Nutty, сигурно и за това си трябва време и ще свикнат! Пиши по-нататък как ви се отразяват посещенията, може да си дадем втори шанс и ние Wink
Виж целия пост
# 167
kremolinJoy, много ми хареса това с лютата чушка. Аз затова насилствено внедрих бибата при Миа, а и при батковците. Само и само да не смучат палци.
Явно децата ни порастват и стават по-чувствителни, защото и аз започвам да се оплаквам от зъби. Сякаш новоизникналите с голям зор се появиха.  newsm78 Излезе й един резец, съпроводен с 12-тина часа температура. Сега има сополи и се мъдри долен кътник от същата страна. Т.е. предкътник. Белее, виждам го, не боцка, но както принципно не спи нощем спокойно, сега направо е ужас! Но, странно, няколко пъти вече не иска да суче през нощта, направо сутринта. Даже едната сутрин пропусна и сутрешното и минахме направо на закуската. Иначе се буди на по половин час, даже откарва и един час будна, но не си поисква да суче и аз не предлагам. Много странно. Иска си бибата, иска да ме държи за ръката и това е.
Нещо това с черния петък май си е измислица. Мъж ми си е харесал едно яке, така че може и да се прежаля да се завлека до The Mall и да видя дали е намалено. Нещо не ми се блъска в навалицата. И на големите деца ми се искаше дрехи да погледна... Още съм в размисли.
fiona, благодаря за линка за партито. Може и да заведа децата. Покрай Коледа еуфорията е голяма и бих се радвала да им осигуря и допълнително празненство. Как ще опазя зверчето не знам. Тя си тича без мен навсякъде и не трябва да я изпускам от поглед.
Виж целия пост
# 168
Добавям: Намерих този много интересен магазин. Поръчала съм разни други неща от него и ще дам отзиви за изпълнение на поръчката след няколко дни.



Преди няколко години още я нямаше манията по черния петък, но все пак се чакаха някакви сезонни разпродажби. Един познат си беше харесал обувки на Витошка и само за тях говореше. Да кажем струваха 200 лв. И вижда най-сетне обява намаление и потрива ръце, че ще си купи обувките. Гледа в магазина етикет на обувките 320 намалени на 250 лв.  Joy
Аз до сега не съм се възползвала нито веднъж, не бих се блъскала по магазините за нищо на света. Онлайн също не съм сигурна. Може би, ако имам нещо конкретно да купувам по това време бих изчакала да видя.

desimira, аз също планувам да отида. Голяма ми е чуденка как да стигна. Мога с трамвая да отида, но не знам ще е удачно ли да се натресем с количката и най-омразното ми зимата- хиляди дебели връхни дрехи. С колата направо от сега ми побелява косата къде ще паркирам, защото сигурно платеният паркинг отзад ще е зает. А по-далеч, ако спра, се обезсмисля да ходя с колата.
Виж целия пост
# 169
Фиона, от този сайт взехме тунелът за игра! Има интересни неща наистина, ама все ми се струва малка още за тях Simple Smile По-натам.......
Незнам колко е измама черният петък - аз ще се сдобия с един Киндъл от Емаг - колкото и да не ги харесвам, 150 лева по-малко са си 150 лева по-малко, та, товолна съм Simple Smile
Виж целия пост
# 170
Здравейте,

загубих се малко, но все от тела чета, а от там много зор за писане Simple Smile и си реших проблема, като вчера си загубих телефона. Днес малко с насмешка, но вчера ми беше тройно критичен ден и много криво ми стана. От 10 бяхме на Коледна фотосесия с Боян и бях сама, а времето кофти, но пак не ни валя, само ръмеше. Един час - точно толкова ни снимаха, през което време аз плувнах в пот т.к. моето диване не се спря за секунда и беше едно безпирно гонене из студиото. Просто се посмяхме доста с него и не знам какви снимки ще излязат. Обара целия инвентар, разруши каквото можеше, обиколи и зад паравани и навсякъде, а аз го гоня слагам на позиция за снимка и още не съм се дръпнала и той е скочил и тича на другаде. Предишната вечер ми беше дошъл цикъла и бях в много лошо състояние и едвам изкарах. На връщане към кухнята и вкъщи звъннах на ММ да му се оплача от сина и как се е държал на фотосесията и явно не съм си нацелила джоба или е паднал после тела от джоба. Както и да е...няма връзка с този номер........криво ми стана много, защото с ММ сме намирали телефон и то хубав и направихме всичко възможно да го върнем и го върнахме де, но явно не случих аз на човек.......това за мен си е чиста проба кражба....толкова е лесно ако искаш да го върнеш. Както и да е оплаках се....днес съм по на кеф т.к. от черния петък си поръчах нов.....евтин де, но не искам скъп, че този ми беше най-скъпия и не искам пак да ме е яд ако му се случи нещо. Нещо не успявам да ги опазвам телефоните....през годините съм ги изтървала, окъпвала, изпускала в тоалетни и върху един паркира кола и сега и загубих. От черния петък поръчах и фотоапарат. Не знам колко е реален, не е със сигурност това огромно намаление, което дават, но проверих и из другите и все пак е по-евтино. Исках много и прахосмукачка, но ми трябва повече проучване каква да си вземем и нещо не мога да го претупам този момент само защото е черен петък. Не можах да се подготвя по от рано.

Като ви чета за зъбите ние пак сме добре. Ако има драми то са само нощем, а през деня си е същия. Само не разбрах, като имате неистов рев през нощта от зъби не давате ли Нурофен или Панадол половин доза? Не мога аз да си го причиня това и на себе си и на детето. И в най-тежките нощи до 30 мин след Нурофена се кротва и спи спокойно до сутринта. Просто не ни се случва много често и затова не се притеснявам. Мисля, че общо 5 пъти да съм давала в рамките на 3 месеца може би. Все пак ние кътници още нямаме. Стоят си надути и това е.

За партито трябва пак да вляза да погледна на коя дата е и от колко и да го помисля. Страх ме е да не е голяма лудница и да има болни. Все пак се обадете от тук кой ще ходи, че току виж съм се навила....
Виж целия пост
# 171
О,даваме Панадоли и Нурофени разбира се  Laughing само,че нямаше много файда на големия зор.Даже 4 вечери давах преди сън профилактично,че беше много зле ситуацията.Иначе през деня нямам и ние проблеми,спим си наобет по 3 часа,някой път и повече с 1-2 размърдвания.Вчера заспа в 1.30,аз си оправих нещата,обядвах,легнах до него,гледах фб,гледах сериал,поспах 1 час,събудих се,гледам 5 без 15,той спа до 5.15  bowuu...Много е гадно времето,супер се депресирам вкъщи,поне сега ходехме в съседчето да играем Wink
Виж целия пост
# 172
Не знам вие дали уважавате или не черни петъци, обаче хората явно ги уважават  #Crazy По улиците е тотално мазало  #2gunfire  ММ се прибира 1 час от работа, която е на 4 км. от вкъщи. Офиса му е в мола на цариградско, където пък било абсолютна лудница, с никакви места на паркинга. Аз пък ходих до Ринг мол и съм доволна, накупих на малкия доста дрешки + играчки за децата на приятели и за нас  Party Абе уважихме ги търговците  Joy
За зъбите - и аз чакам кътници, ама нема. Подути са мнооого и то от доста време, но е спокоен, явно не го мъчат.
Виж целия пост
# 173
Аз мисля да ходя на коледното нещо....ще видим де, че доколкото се познавам ще ме домързи в последния момент. Блазни ме идеята беба да види дяди Коледа, шубе ме е от навлица и болни деца и родители.....
Виж целия пост
# 174
От няколко дни ме глозгат два поста по-назад.... за заниманията Монтесори...  newsm78 Добре де, има ли някой тук, който да може да удържи детето си при нови, непознати играчки да си вземе само една и да не пипа другите, докато не му кажат? Аз ли отглеждам диваци?! Няма такива филми при моята дъщеря, ама и при братята й нямаше. Според мен това е нормалното състояние на нещата - да пипне всичко, да остави едното, да вземе другото и така.
Втора питанка - ползвате ли спални чували? От няколко дни съм в мъка да внедря спален чувал и е направо мъка, но не се отказвам. И без това не спи спокойно, дали ще е от чувала, от зъбите или нещо си друго...  Просто ми писна да я гоня със завивката по цяла нощ. Тя се събужда с писък, нещо се приспиваме и успокояваме и аз я изчаквам да заспи дълбоко, за да я наметна със завивката и след 15мин. всичко се повтаря. Така поне не я завивам и част от галимацията си я спестявам. Въпросът е, дали ще свикне с него и колко време отне на вашите деца?
За "черния петък" - засилих се с Миа ентусиазирано до The Mall и се отказах още на моста на Цариградско, до там стигаше опашката от коли. Simple Smile
Виж целия пост
# 175
Desimira и аз отглеждам дивак. Абсурд да се случи подобно Монтесори, ще опищи света.
За спалните чували - ние ползваме, но откакто се е родил и не се противи да го слагам, даже напротив. И сутрин вече сам си го сваля за да си обикаля из леглото  Joy
Виж целия пост
# 176
Всъщност, не се изказах правилно... Има и кротки деца, които няма да се бутат да взимат всичко. Както вече казах, моите не са такива. Но на тези занимания предполагам ходят всякакви деца. Как успяват майките да накарат по-буйните си деца да не взимат втора играчка, преди да са разгледали първата и да са се наиграли с нея? Има ли нещо, което препоръчват в този случай? Някакви методи за озаптяване на опърничавите...?  hahaha
Виж целия пост
# 177
Абе и аз същото за вземането на играчки обсъждах онзи ден с една мама. Сега са в период да ги научим на ред от 1 до 3 години, та не очаквам да стане на година и три месец. Просто сега трябва да положим началото. Старая се да му казвам да си прибере играчката и да му показвам, но сме многооооо далеч. Вадят се всички и се разпиляват колкото може повече. Пробвам и да му давам да си забърше табличката след като се е нахранил. Обикновено бърсалката влиза в устата му.

Ние ли само останахме да не говорим въобще....ама като казвам въобще наистина въобще....няма бърборене, мама, тате, ам-ам....нищо не казва...сякаш преди повече имаше поне Ам-ам и мама ако се удари. Едно МММММ има за кравата и това е. От време на време си припява нещо. Гледам да не се впрягам, че знам за много будни деца проговорили късно. Днес го гледах как като машинка си нареди целия сортер без да се запъне. Хваща върти намира дупката и пъха за секунди. Нарежда си и от тези дървени пъзели с дръжки пак с фигурки. Тази седмица му го извадиш, че преди не го отразяваше и за два дни се научи коя фигурка къде се слага, без дори да му показвам. Редим и кули от конструктор, но това всичко ми се струва, че е фина моторика и не знам до колко все пак отразява цялостно развитието му. Поне пляскаме, махаме за здрасти и чао и показваме на колко години сме и колко големи ще станем, че до скоро и това го нямаше....то и сега само ако е на кеф изпълнява.

И да се оплача тръгват ни сополи. Вчера бяхме на РД в едно заведение...много хора и деца (той с децата нямаше много досег де) но пък мина през ръцете на всичките им родители. И тази сутрин го виждам, че хъркори и носа текна по-късно......пфууу......днао ни се размине нещо леко....нали уж черен бъз давам сироп, че даже и профилактично сутринта и ампула витамин Ц му дадох, като знаех че ще имаме сериозни контакти...ама на......ще видим де....ама то като тръгнат сополи ми се вижда че отърване няма....
Виж целия пост
# 178
Моята миша е от сравнително кротките деца, но възрастта им е такава, че повечето играят много кратко време с едно нещо и са любопитни за всичко ново. Аз успявах побутвайки я да седнем с това, което е избрала, но докато й покажа какво се прави с него, тя вече е харесала следващото  (най-често то е в ръцете на друго дете) и се почват едни обяснения от моя страна сега играем с това, после с онова, не може да прекъсваме другите и тн... Та един час дърпам детето и повтарям това не може, онова не може и чакай.  Crossing Arms и реших , че ни е рано за това занимание.
Асти, дано ви се размине!
Виж целия пост
# 179
Астинед , нашият педи каза,че има деца по нА 2 години и половина проговарят,че всяко е индивидуално.Диди също почти не говори,аз пак се повтарям,но преди казваше мама,баба,сега баба е кучето,като чуй лай и почва "ба-ба",понякой път казва и "баба",което ме води на мисълта,че може би намира разлики.Казва та-та и дя-дя ,но не по предназначение-тата знае кой е ,но върви примерно и крещи или си наваля,докато играе.Евала за сортера,Дидо не мога да го науча изобщо-едни са добри в едно,други в друго.Иначе нашия Диди обожава да чисти с прахосмукачка,пускам я,аз само минавам под масата и ъглите ,голям чистник е...и подреден-ако някой от предпазителите е откопчан-седи и мрънка,докато не го закопчея.Малко си говори и на бебешки,но рядко.Ще проговорят .При нас сега е друга драма-смяната на памперси....Направо ужас,тия дни се е запекъл Joy и 'дрехонките" повечето се изсипаха на спалнята от гонене .Другото ново е че започна да сочи с пръст,много е смешен,сочи и се стяга такъв,надига се с пръсти все едно'айде,давай го това по-бързо"  Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия