За ужасните гъбички по краката - 2

  • 61 049
  • 152
# 60
Последното ми откритие е маслото от чаено дърво - аз имам само на 1 пръст на нокътя, изрязала съм го до дъно и капя маслото направо от шишето. Подобрява се, ама аз не съм редовна. Embarassed
Не е ли болезнено...
Виж целия пост
# 61
Последното ми откритие е маслото от чаено дърво - аз имам само на 1 пръст на нокътя, изрязала съм го до дъно и капя маслото направо от шишето. Подобрява се, ама аз не съм редовна. Embarassed
Не е ли болезнено...

Не, няма нищо.
Виж целия пост
# 62
Малко отклонение от темата, но може да е полезно. Давам сравнение на цени, за онези от вас, които ползват хапчета от типа на Микомакс. При нас в България блистер с едно хапче Микомакс 150mg, което е = на Флуконазол 150mg  струва около 6 лв., а в Македония струва 44.74 денара или това са само около 1.44 лв. / 31денара = 1 лев в местните менувачници (чейндж бюра)/. Цените са от днес, защото ги купувах за моя близка. Така че ако се налага да пиете повече бройки /за гъбички по ноктите се пият по 1 на седмица в продължение на 9 до 12 месеца/ си е на далавера. Със спестените пари, над 150лв.,  може да си изкарате и един уикенд в Охрид например.
Виж целия пост
# 63
Здравейте, миналата година ми се появиха гъбички на палеца на крака, лекар ми препоръча Полинейл в шишенце като лак е и струва между 21 и 28 лв зависи от аптеката.
Изрязах до здраво и мажех всяка сутрин и вечер. Измазах 2 шишенца и всичко се оправи.
Тази година си разбих ноктите с тежка работа 11 часа на крак (направо кръв имаше под ноктите) , взех пак Полинейл и започнах отново.
Действа. Пробвайте.
Виж целия пост
# 64
Малко отклонение от темата, но може да е полезно. Давам сравнение на цени, за онези от вас, които ползват хапчета от типа на Микомакс. При нас в България блистер с едно хапче Микомакс 150mg, което е = на Флуконазол 150mg  струва около 6 лв., а в Македония струва 44.74 денара или това са само около 1.44 лв. / 31денара = 1 лев в местните менувачници (чейндж бюра)/. Цените са от днес, защото ги купувах за моя близка. Така че ако се налага да пиете повече бройки /за гъбички по ноктите се пият по 1 на седмица в продължение на 9 до 12 месеца/ си е на далавера. Със спестените пари, над 150лв.,  може да си изкарате и един уикенд в Охрид например.
И за други лекарства съм чувала, че са много по-евтини в Македония и Сърбия. Моя приятелка ходи един път в месеца до сръбската граница за да купува лекарство за баба си, което е три пъти по-евтино там. Не знам на какво се дължи.  newsm78
Виж целия пост
# 65
Здравейте! При мен гъбичките по краката се намират под ходилото. Те приличат на червени пъпки и много ме сърбят. Когато си мия краката слагам сода или морска сол във водата, но само когато сложа спирт тогава ме успокоява. Някой път ги мажа  с кротримазол.  Те се появяват само, когато стане топло и през лятото, но някой път и през зимата. В момента нямам, но когато се затопли тогава мисля, че пак ще започне. Какви лечения предлагате. /Моля без чесън и ако е мазило да става за деца. Аз съм на 9г./
Виж целия пост
# 66
Здравейте! При мен гъбичките по краката се намират под ходилото. Те приличат на червени пъпки и много ме сърбят. Когато си мия краката слагам сода или морска сол във водата, но само когато сложа спирт тогава ме успокоява. Някой път ги мажа  с кротримазол.  Те се появяват само, когато стане топло и през лятото, но някой път и през зимата. В момента нямам, но когато се затопли тогава мисля, че пак ще започне. Какви лечения предлагате. /Моля без чесън и ако е мазило да става за деца. Аз съм на 9г./

На 9 г.? Обърни се към родителите си.
Виж целия пост
# 67
dani.581, недей да се лекуваш сам и да събираш информация от форумите. Гъбичките не са безобидни като заболяване,  упорити са и имунната система има отношение към обострянето им. Сподели проблема с родителите си и отидете на лекар!
Виж целия пост
# 68
dani.581, недей да се лекуваш сам и да събираш информация от форумите. Гъбичките не са безобидни като заболяване,  упорити са и имунната система има отношение към обострянето им. Сподели проблема с родителите си и отидете на лекар!
Ще ходим.
Виж целия пост
# 69
Последното ми откритие е маслото от чаено дърво - аз имам само на 1 пръст на нокътя, изрязала съм го до дъно и капя маслото направо от шишето. Подобрява се, ама аз не съм редовна. Embarassed
Не е ли болезнено...

Не, няма нищо.

Пробвах, но нещо не дейстава, не мога да изрежа ноктите толкова дълбоко, боли ме!
Виж целия пост
# 70
Последното ми откритие е маслото от чаено дърво - аз имам само на 1 пръст на нокътя, изрязала съм го до дъно и капя маслото направо от шишето. Подобрява се, ама аз не съм редовна. Embarassed
Не е ли болезнено...

Не, няма нищо.

Режи, колкото позволява. Естествено е да не се опитваш да си причиняваш чак болка. Просто се има предвид да са изрязани максимално възможно.
Пробвах, но нещо не дейстава, не мога да изрежа ноктите толкова дълбоко, боли ме!
Виж целия пост
# 71
Важното е да капеш редовно от чаеното дърво /примерно всяка вечер/. А не толкова колко ще изрежеш.
Като казвам до дъно, имам пред вид докъдето е възможно, не да си махате целия нокът. Mr. Green
Виж целия пост
# 72
Сега ми се появи на малкия пръст, отстрани до нокътя от вътрешната страна нещо като пъпка, която боли, не съм имала досега такова нещо. Четох, че появата на гъбички и др. е проява на отслабване на имунната система. Витамини ли да пия, какво ли?
Виж целия пост
# 73
Здравейте! И аз страдам от гъбички по ноктите на краката - единия е леко удебелен и тъмен, а другия е удебелен и отдолу се виждат гъбичките Sad Май е в по-напреднал стадий... Дали само мазане ще ми помогне, защото наистина не искам да пия лекарства! Мажа ноктите със смес от оцетна киселина и формалин (която много изсушава кожата на пръстите :/ ) и днес си взех масло от чаено дърво. Мисля и да пробвам други домашни лечения като йод, калиев перманганат, утайка от кафе и тн. Но дали ще ми помогнат? Една дерматоложка ми каза за вариант на лечение с лазер, но ми излиза скъпо и не го обмислям.
Виж целия пост
# 74
Здравейте! И аз страдам от гъбички по ноктите на краката - единия е леко удебелен и тъмен, а другия е удебелен и отдолу се виждат гъбичките Sad Май е в по-напреднал стадий... Дали само мазане ще ми помогне, защото наистина не искам да пия лекарства! Мажа ноктите със смес от оцетна киселина и формалин (която много изсушава кожата на пръстите :/ ) и днес си взех масло от чаено дърво. Мисля и да пробвам други домашни лечения като йод, калиев перманганат, утайка от кафе и тн. Но дали ще ми помогнат? Една дерматоложка ми каза за вариант на лечение с лазер, но ми излиза скъпо и не го обмислям.
Отдели малко време, за да  прочетеш темата и ще намериш отговор на въпросите си.
Моя опит с мазане от домашната аптечка не даде резултат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия