За ужасните гъбички по краката - 2

  • 61 045
  • 152
# 120
Момичета, за да сте сигурни, че имате гъбички по ноктите трябва да се направи изследване на самия нокът в лаборатория... И тогава се назначава лечение. Повечето лекари не го правят, а директно изписват лекарства, които са скъпи, имат много странични ефекти и може да не помогнат... При мен имаше промяна на единия нокът на крака, което много приличаше на гъбична инфекция... Един лекар ми изписа хапчета, които аз не можах да пия заради някои силни странични ефекти. Отидох при друг доктор, който ми направи анализ и се оказа травма на нокътната плочка, което не се лекува и единственото решение ако боли и пречи, да се извади нокътя... Така, че не се доверявайте напълно без изследване на част от засегнатия нокът... Има хиляди болести по ноктите, които не са гъбички и не се лекуват с антимикотични препарати... Peace
Виж целия пост
# 121
При мен от доста време има мирис само, без изменения.
 ...чорапите след 10 часа носене не стават за носене...
Обувките също особено стелките.
Трябва ли на лекар да ходя или мога и сам?
Освен горните много полезни съвети, виж и дали не носиш едни и същи обувки всеки ден - при изпотяването те се овлажняват и няма как да изсъхнат, кратко е времето. Сменяй обувките така, че да има поне 1 свободен ден, в който не се носят.
Виж целия пост
# 122
Все пак, някой ще ми каже ли възможно ли е леко посивяване на плочката от гъбички?
Виж целия пост
# 123
Все пак, някой ще ми каже ли възможно ли е леко посивяване на плочката от гъбички?
При мен нямаше посивяване. Удебелен беше нокътя, леко пожълтял.
Виж целия пост
# 124

Ако твоите крака по принцип миришат, пробвай и да переш обувките по-често. Оставяй ги да съхнат на въздух, не ги суши на топло да не се разлепят и повредят.

Как така ще пере обувки от естествена кожа? Ще се скапят, със сигурност.
От едно време знам, че обувки се отмирисват с амоняк, обаче нямам идея откъде може да се купи сега.
Виж целия пост
# 125

Ако твоите крака по принцип миришат, пробвай и да переш обувките по-често. Оставяй ги да съхнат на въздух, не ги суши на топло да не се разлепят и повредят.

Как така ще пере обувки от естествена кожа? Ще се скапят, със сигурност.
От едно време знам, че обувки се отмирисват с амоняк, обаче нямам идея откъде може да се купи сега.
Амоняк има в аптеките.
Виж целия пост
# 126
Всичките ми обувки са от естествена кожа и аз ги пера. Суша на сянка, не са се скапали.

Как се ползва този амоняк? Насипва се в обувките ли? А после не миришат ли, той има доста силна миризма?
Виж целия пост
# 127
Напоява се памук с него и се пъха в обувката. Само да кажа, че лично не съм го пробвала, като информация го давам. Има логика да е ефикасно, ама знам ли на практика дали работи.
Виж целия пост
# 128
Хм, мерси, звучи интересно и по-лесно от пране. Само да намеря амоняк тук и ще пробвам първо с някой чифт, на който не държа много. Laughing
Виж целия пост
# 129
Сподели после, може пък да се наканя и най-сетне да си купя този амоняк. Simple Smile
Виж целия пост
# 130
Непременно ще споделя. Вероятно ще е и по-добре от прането, защото идеята е да се дезинфекцират обувките и да се изтребят гъбите или каквото там вирее вътре.

Само да го намеря при нас, че тук и аспирин едва си купувам, ако нямам рецепта. Sob
Виж целия пост
# 131
Преди имаше формалин на таблетки, с него ставаше удобна дезинфекция на обувките.
Виж целия пост
# 132
Никога не съм чувала за дезинфекция на обувки с амоняк.
Дезинфекцират се с формалин, но мисля, че вече не се продава свободно.
Гледах в аптеките един спрей специално за дезинфекция на обувки, аптекарят ми обясни, че трябва да се сложат обувките в торба и да се "задушат" за известен период от време.
Виж целия пост
# 133
За премахване на неприятната миризма  се слага по една щипка сода  сутрин в обувките в/у стелките, след 2-3 дни всичко е ок. Рецептата видях в интернет, пробвах това лято с едни конкретни обувки, единствено с тях имах проблем и ефект имаше.
Виж целия пост
# 134
Сода за хляб слагам в маратонките. Наистина има резултат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия