ПМС-болящи гърди

  • 7 775
  • 22
Как се справяте с проблема?
Този месец изобщо не спряха да болят и да са напрегнати, дори и след мензис. Пустите му хормони, или!
Виж целия пост
# 1
Моите бяха така. Пих доста време "Матрика" - билкови таблети, но при мен и цикълът беше много болезнен, чак до припадъци от болка.
По-късно съм пила и масло от вечерна иглика. От "Матрика"-та съм най-доволна, успокояваше и ПМС-то.
Виж целия пост
# 2
Преди време си купих капсули вечерна иглика, пих ги за кратко и ги забравих. Предполагам са ме облекчили и съм забравила за момента.

Ама да болят и след цикъл, хайде моля!  Crossing Arms
Някой съветвал ли се е с лекар по въпроса? Какво казаха?
В момента не бих позволила да ме докосне някой, дори и лекар.
Виж целия пост
# 3
Ако искаш погледни и това лекарство,хомеопатично е,изписаха ми го съвсем скоро заради фибро-кистозна мастопатия,умирах от болки в гърдите и след само няколко дни прием ме отпусна болката и се чувствам по-комфортно.Казва се Мастодинон,продава се без рецепта:
http://apteka.framar.bg/30003137/%D0%BC%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%BE% … B0%D0%B1%D0%BB-60
Виж целия пост
# 4
Знаеш, че е най-добре да се консултираш с лекар, нали?
Виж целия пост
# 5
Работих с мамолози миналата година по проект за ранно откриване на рак на гърдата и те обясняваха, че особено при нераждали жени болка във външната част на гърдата е съвсем нормална. Аз я имам на лявата гърда. 10 дни след цикъл е най-силно изразена.  Peace
Виж целия пост
# 6
Аз съм раждала веднъж и в период от около година след раждането, всичко беше наред.
Мисля, че е хормонално. На почти 40 съм . И откакто имам цикъл, винаги е било така-гърдите се напрягат преди мензис и болят. Даже сменям сутиена с по-голям размер, за да ми е по мярка.
Не се притеснявам от болести(  Praynig), уж. Толкова пъти ми се е случвало, че го приемам за норма.
И затова питам тук как го облекча този симптом. Сега е много силен.

Знаеш, че е най-добре да се консултираш с лекар, нали?
Така е, не отричам. Все ще отида на лекар, но сега ме е страх от преглед. По-точно от болката.
Виж целия пост
# 7
Както го описваш, съвпада напълно с моите симптоми на болезнени гърди.И аз съм с едно раждане. И на същата възраст ми се прояви. Simple Smile Преди цикъл са напрегнати и един размер по - големи. Това при мен е било винаги. Дори и да не си знам календарчето,  щом почувствам болката, веднага разбирам, че до 10 -тина дена ще съм в цикъл.  
Когато обаче и след цикъл напрежението остана, няколко месеца подред, се притесних. Отидох на преглед и след обстойна консултация, лекарката ми даде растителни таблетки за регулиране на хормоналния баланс. Каза, че за една менструираща жена това са естествени процеси. Таблетките ми помогнаха много бързо.  Simple Smile всичко се регулира.
И аз пих мастодинон Simple Smile
Виж целия пост
# 8
take a smile,
колко време пи Мастодинон?На мен лекарят ми каза да отида пак след две седмици,за да е сигурен,че лекарството действа.И май почти постоянно ще го пия,защото съм оперирана-с премахнати матка и яйчници,а имам и проблеми с щитовидната жлеза и хормоните ми са доста разбутани.
Виж целия пост
# 9
Аз съм доволна от маслото от вечерна иглика.
Виж целия пост
# 10
От Примойл ми мина на мен,пих го 2 месеца.
Виж целия пост
# 11
take a smile,
колко време пи Мастодинон?На мен лекарят ми каза да отида пак след две седмици,за да е сигурен,че лекарството действа.И май почти постоянно ще го пия,защото съм оперирана-с премахнати матка и яйчници,а имам и проблеми с щитовидната жлеза и хормоните ми са доста разбутани.
1 месец. Допускам, че при теб се налага и  друга терапия, предвид операцията ти Peace
Виж целия пост
# 12
take a smile,
колко време пи Мастодинон?На мен лекарят ми каза да отида пак след две седмици,за да е сигурен,че лекарството действа.И май почти постоянно ще го пия,защото съм оперирана-с премахнати матка и яйчници,а имам и проблеми с щитовидната жлеза и хормоните ми са доста разбутани.
1 месец. Допускам, че при теб се налага и  друга терапия, предвид операцията ти Peace
Благодаря за отговора,хормонозаместителната терапия не ми понася,може би ще си пия този Мастодинон,чувствам се добре с него,забравих да пиша,че ми изписаха и витамини Геритамин,но те са само за 20 дни,после ги спирам
Виж целия пост
# 13
Мастодинонът е много благотворен. Надявам се да бъде и за теб най - подходящия  Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Момичета, има едно проучване преди няколко години, в което обработват клетки от гърдата поотделно с йод, селен и гама-линоленова киселина (тази, която се съдържа в маслото от вечерна иглика), а след това с трите вещества заедно. Оказва се, че тези три вещества и заедно, и поотделно неутрализират действието на естрогена върху клетките, което предизвиква напрежението и болките. Така че си има основания да се приема масло от вечерна иглика. А също така има основания да се приема йод или да се мажат гърдите, но специално за йода не смея да давам никакви съвети, въпреки че най-вероятно точно йодът е "ключът от бараката" по отношение и на мастопатията, и на рака на гърдата. Просто тази област все още е доста непроучена.

Освен това имайте предвид, че ако наблягате на въглехидратите в храненето си (особено тестено и сладко), това са допълнителни фактори, които обострят симптомите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия