Дали е каша или пък пюре, ред е на ЮНЧЕТО с лъжичка да яде.

  • 56 586
  • 739
# 420
Ауууу, момичета, успокох се, като ви чета. Моята Карина се научи да пищи, ужас! Такива високи гами взима, че направо ми пронизва мозъка. Не ми дава да мръдна. все иска да съм пред очите и. Какво им става на тез добродушни близначета, не знам! спането е за по 40 мин, понякога има промоция от по 1 час и 20 мин и това е! Вечер заспива рано, та имам малко време.

Пилета
- малката е започнала да спи от както даваш АМ? Супер! Завидях ти  Rolling Eyes

Карина понякога прази по 3 часа спане на куп през ноща, но само понякога. Общо взето само си миля, че спа....

Днес налетя на една баничка от кака и, като я засмука, не мкога да я откача  Mr. Green . Детето човешка храна си търси, аз съм тръгнала с пюрета да я храня.....
Хубава вечер ви желаем!
Виж целия пост
# 421
Пилешко и аз така бях като теб, добре тръгна захранването и после мръщенка на пюретата, но каша ядеше. На края се оказа, че съм я мъчила по-рано да яде(спазвах си 3те часа) Сутрин яде 190 кърма и по принцип после огладняваше в 10.30... и аз си тикам пюрето, а тя се сърди. Сега яде в 11.30 и си го излапва набързо. Също тиквата много я обича и всеки ден менюто е Тиква+ нещо.
 Анеса е с 38 т. цял ден  Sad лепнала е някое гадно вирусче и тази нощ няма да се спи,навих часовника за през 2 часа да й проверявам температурата, че малко съм се панирала...до сега не е била болна и вечерта я втресе, аз реших че е гърч, тръгнах за болницата  ooooh! хм хм така сме майките с 1 дете. Хайде лека от мен ще следя тази нощ кой е активен тук и кой спи  Joy
Виж целия пост
# 422
И Яна е с темп от снощи. Вчера бяхме на консултация и педиатърката я прегледа обстойно - нищо и нямаше. Да ама тази сутрин се събуди с 38.5. Цял ден давам хомеопатични и имуностимулиращи - дано минава бързо. Днес давам само АМ-да приема повече течности и да не я мъча с пюретата. От утре ако е по- добре ще подновяваме борбата с зеленчуците Simple Smile
Иначе Яна вече е на 7 м - 9800, 70 см.

По темата за съня - Яна спи по три пъти - между 10 и 12, 14 и 16 и късен сън около 18ч. Сутрин и вечер спи около час и половина, следобед по 2 часа. Надявам се да продължи така дългоооо Simple Smile. Има го и при нея момента, в който малко след като е заспала се събужда защото изпуска биберона или проплаква, но реагирам ли навреме да дам биберон или водичка сънят продължава. Лека нощ от мен и специално на jeini Simple Smile
Виж целия пост
# 423
Jeini, същото си го мислех и аз, обаче млякото си яде, само пюрето ми отказва. Иначе съм опитвала да я храня на поискване, ама животното стоя 6 часа, че и малко отгоре, без да гъкне, без да мрънне  ooooh! В крайна сметка, за никъде не бързам, ще я караме бавно и полека, все някога ще прояде : )
Стискам палци бързо да спадне температурата на Анеса и утре да няма спомен от неразположението ѝ.

aYnaT, бързо отърваване от температурата и на Яна.

Ellle, в началото тиквата беше на почит, ако няма тиква - не го яде. Сега като че ли се е наситила, на моменти само като види оранжево и почва да мрънка и да се мръщи. Консистенцията съм я нацелила май, поне не роптае срещу нея, а що се отнася до температурата - давам го топло, да е приятно топло при допир с устни, може би трябва да пробвам по-хладко. Горещо и студено не бих давала.
Ще продължавам да експериментирам, да видим къде ще му излезе края : )

Suzza, хич не ти завиждам. Моето магаре като го научи тоя трик, 3 дена пищя нон-стоп, само докато спеше не пищеше. Направо бях останала без глава : )

Спокойна нощ, дами : )
Виж целия пост
# 424
Привет  момичета! За много години!
Как сте?
аз не съм влизала от много, много време и реших да ви навестя. Как са бебоците, слушате ли се взаимно, в нас само аз слушам бебка Simple Smile
Виж целия пост
# 425
Привет  момичета! За много години!
Как сте?
аз не съм влизала от много, много време и реших да ви навестя. Как са бебоците, слушате ли се взаимно, в нас само аз слушам бебка Simple Smile
Хей, видях ти лентичката. Честито. Лека и безпроблемна бременност и пухкаво бебче на финал.  Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост
# 426
Привет  момичета! За много години!
Как сте?
аз не съм влизала от много, много време и реших да ви навестя. Как са бебоците, слушате ли се взаимно, в нас само аз слушам бебка Simple Smile
Хей, видях ти лентичката. Честито. Лека и безпроблемна бременност и пухкаво бебче на финал.  Heart Eyes Heart Eyes
Благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 427
Честито, Emily_D.
След като прочетох за пищящите бебчета, установих, че и ние се вихрим в това направление.
Във вторник бяхме на нефролог. Прегледа ни една ммноооого възрастна професорка. Като го забеляза, че има герданче (кехлибарено) и го пита дали не е момиче. Бебо не й отговори и аз също, защото тя вече беше чула името му. След това попита "Ти да не си обратен, чу носиш гердан?!"...кво да ви кажа..шарен свят...шарени хора...Sad((
Виж целия пост
# 428
ДОБРО УТРО МОМИЧЕТА!!!

ЕМИЛИ-ЧЕСТИТО!!! И браво за куража,пожелавам ти лека и спокойна бременност!

Вчера мина консултацията,малкият е добре,сложиха му ваксината,а кашлицата е както си мислех-в следствие от обилно слюнкоотделяне/наследство от тати и баба/  9230гр./+530гр./  72.5см./+2.5см./
Жълтък каза да въвеждам на 8 месеца,риба на 9м.като навърши 8м. мога да въвеждам кисело мляко-ако искам-но не натурално,а едни "специални детски"кисели млекца.След като съм въвела глутен,ако желая мога да давам бисквитки,солетки/безсолни/ и дори коричка хляб,НО не да го яде/хлябът/а само да си чеше венците и задължително под наблюдение.Следваща консултация-ако ДАЙ БОЖЕ всичко е наред-ще бъде на 9,5-10месеца,следваща ваксина на 12м.
Малкият ми МЪЖ онзи ден изяде цял банан-ръбейки и смучейки го-беше невероятно щастлив.
Да се похваля малко и за себе си-днес ми е 10-ти ден от 90 дневната диета и се чувствам невероятно-лека и изпълнена с енергия.Дали и колко съм свалила-като килограми-не знам,защото не съм се теглила,но успях да вляза в дрехи в които за празниците не можех.ЩАСТЛИВА съм и се надявам,че усилията ми ще бъдат възнаградени.Към момента по никакъв начин диетата не се е отразила на кърмата,дано така да е и до края Praynig
Бързо оздравяване на всички бебоци!!!
И ние минахме през периодът с пищенето hahaha
ПУ-ПУ-ПУ-да не го урочасам Никола си хапва всичко без проблем.За кашите да кажа-и аз не бих дала толкова пари за нещо което мога да го приготвя сама-дала съм около 10евро за брашно от:ориз,елда,царевица,овес и ръж-за сега.И приготвям в различни комбинации-с това количество ще имам за поне 4 месеца.И мен като ПУХИТО ме е ЯД на производителите на бебешки продукти-от храни до дрехи и обувки-и каквото мога да приготвя/ушия сама бих го направила-НЕ СЪМ СТИСНАТА,просто винаги съм си правила сметката.НЕ желая да обиждам никого,просто съм си такава от малка-пестеливка Embarassed

ХУБАВ ДЕН НА ВСИЧКИ!!!
Виж целия пост
# 429
Благодаря много, момичета! Още съм смела, ще видим на лято или още като ми порасне корема, къде ще ми се дене смелостта  Laughing
Виждам, че говорите за захранване, та да се похваля и аз с моята хубавица. Вчера заместихме обедното хранене с пюре от картоф, морков и заешко. Това е първото месо, което и давам, защото само такова намерих домашно и педиатърът ми каза, че по- добре него, от колкото купешко. И аз не съм фен на готовите бурканчета с пюрета, все още предпочитам аз да и правя храната. Да ви питам, след като съм въвела оризова каша /от инстантните/ сега мисля да й дам сварен ориз, нали няма нужда да го включвам както нова храна?
Иначе аз се шегувам, че си отглеждам маймунче, като види банан и почва да се тресе и да крещи докато не й го дам, като наркоман за дозата си е Simple Smile Изяжда цял и крещи, а понякога и реве за още, мисля че, ако и позволя може и 5 да изяде  Joy
Виж целия пост
# 430
Emily_d честито и поздравления за куража! На мен ми бяха нужни 5-6 години за да се реша на второ дете.
За оризчето - давай смело, щом вече си го дала. По принцип не е алерген - дори се захранва с него, така че нямаш повод за притеснения.
Яна от снощи е без температура и нещата вървят към оздравяване. Два дни беше само на АМ и днес мисля да и приготвя пюре за обяд - да видим дали ще го хапне... Ако не иска - ще си цока мляко.. Незнам и аз докога Simple Smile
Виж целия пост
# 431
Здравейте момичета , как сте ?
 Geri ATHINA - успех с диетата , важното е да се чувстваш добре и с кеф да следваш режима !
Emily_D - честитооо , браво за смелостта , аз още не се навивам за второ , ще изчакам поне да направи годинка малкия , че да ми е по-лесно . То тези неща не стават по план , ама така ми се иска . Имам една комшийка - младо момиче около 24 годишна , едното е на 1,5 а другото на 4 месеца - лудницааа  #Crazy
От няколко дни слагаме малкия (почти на 7 м) в проходилката  - ееееее супер , да подскача вътре че ръце не ми останаха . Голяма игра пада . Поръчала съм и обувки - чорапчета , на Attipas че с терличките се пързаля по ламината . На него не му идва още да прави крачки , но да свиква .
Имам въпрос - какви десерти провите на малките - освен плодовите пюрета . Варите ли грис ? и с какво го давате ? царевичен или пшеничен .
Аз банан не съм дала още , но вчера смука портокал - оле душинката после трепереше за още .  Joy

Хайде мами , тук сутринта валя голям сняг , сега намаля , да обядва малкия и навън ! Хубав ден
Виж целия пост
# 432
Здравейте мами,

Emily_D честито!  Пожелавам безпроблемна бременност!

Относно кашите,всеки си решава. Аз също доста си правя сметката,но не само на пари,а и на време. Всеки си знае ангажиментите, финансофото положение, всеки си знае здравето и общо взето положението. Та всеки си преценява. Аз също правя каквото имам домашно, но пък и като пресметнеш цената на някои продукти и отделно транспорт, опаковка и т.н. от къде идва по-ниската цена? Аз не съм запозната, затова и не смея да твърдя, но може ли да се разчита на съдържанието изписано на етикета? Това са все въпроси,които си задавам купувайки нещо...факт е,че има доста нездравословни и не чак толкова ОК неща, които те първа ще ядат нашите деца Simple Smile

 моето възмощение беше по-друг повод и да, наистиана може да съм чуствителна  Embarassed ..но все пак сме тук да си помагаме и подкрепяме, не да се "джавкаме" като кучета...от това,което съм прочела до сега написано от вас имам мнение,че всяка от вас е интелигентна жена, от която мога само да науча повече Simple Smile

Geri ATHINA радвам се,че всичко е ОК от прегледа!

aYnaT бързо оздравяване на бебче!

Мами препоръчайте някакъв уред за почистване на под. Нещо от сорта на парочистачка ми е нужно.
Виж целия пост
# 433
Аз ползвам Kärcher SC 1020, доволна съм като цяло. Единствената ми лека забележка е, че като се ползва по-високата степен на пароизпускане, след това е доста мокър пода, но това може би го има при всички парочистачки за домашна употреба.

Emily_D честито, много леко и безпроблемно коремеене ти желая : )
Виж целия пост
# 434
Аз ползвам Kärcher SC 1020, доволна съм като цяло. Единствената ми лека забележка е, че като се ползва по-високата степен на пароизпускане, след това е доста мокър пода, но това може би го има при всички парочистачки за домашна употреба.

И аз се нагледах на една Kercher. Че малко ми е трудно с парцала, а и не чисти така добре,до някъде замазва. А живот и здраве като пропълзим искам да е малко по хигиенично. ММ ми предлага да си вземе iRobot дето мие и чисти сам... smile3511  луд ли е 1200лв да дам #2gunfire а и парочистачката може да се ползва за почистване на други повърхности (гледах клипчета). Благодаря за инфото Пилешко  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия