Дали е каша или пък пюре, ред е на ЮНЧЕТО с лъжичка да яде.

  • 56 586
  • 739
# 570
Здравейте дами,

резултата ор вчерашната консултация: Алекс на 8м и 1 ден е 8,110кг и 68см.Наддал е 700гр за месец. За дължината винаги като го мери сестрата,а не док го изкарва по-къс. Аз го меря 70,5см,а тя 68см. Живи и здрави само. Пофледна и гърлото,каза, че тия изкашляния са от слюнка,да не се притеснявам.

Пилета ех твоята свеки. Тя каква ли е имала?
Суза кърменето между 2 и 6 сутринта най-много стимулира лактация. Пии лецитин за да нямаш проблеми с гърдата. А най-добре и малко физиотерапия с лазер. Действа веднага и е вълшебно направо Simple Smile

Момичета от вчера слагам малко сутрин на гърнето. Реакция-първо смях после малко недоволство Simple Smile

Тази събота ще оставя за първи път бебо на майка ми. Ще сме разделени само след 15 в събота до 12 часа на другия ден. Малко се притеснявам, но този момент все някога щеше да дойде. Мисля си,че не е зле по малко да свиква без мен. Бабите имат желание да помагат, а и честно казано им вярвам. Дано не съжалявам Sad
Виж целия пост
# 571
Здравейте момичета,

В тези топли дни не се застоявам в къщи, а в малкото време гледам да отмятам домашните задължения. А нали учениците са във ваканция и съм с двете ми ремаркенца, които перфектно ми уплътняват времето   Flutter Захванала съм и едни зъболекарски ремонти, та се влача през ден да ми ровят по зъбите  Sick
Магдалена е добре, расте и се развива и дните си се изнизват...  Rolling Eyes Засега лази само назад, от време на време застава на колене и лакти, но още няма сили да се подпре на ръцете. Но и без това тези упражнения не са й любими. Иначе седи абсолютно стабилно, ако залитне се подпира с ръце.
Само с храненето имам спънка, относно закуската. Искам да въведа такава, но тя яде в 7:30 в сънено състояние, след което заспива пак и се събужда към 9:00ч. Следващото хранене е месно/зеленчуково пюре в 11:30, после следва плод+каша и две хранения с АМ...??? Не мога да избутам първото хранене нито минута напред. Около 7:00ч надава вой, лъжа я с биба, приспивам, люшкам...

Пандичке, къде се криеш?  Mr. Green Липсват ми веселите ти постове!  Hug
И аз съм чувала да се преобръщат деца с тях  Thinking Голямата ми дъщеря, така си прескачаше решетката на леглото - резултата удар и рев. Сега, обаче, леглото на Маги е по-лошо, защото решетката нито се маха, нито се регулира по някакъв начин и това ме притеснява повече.

Пилета, разбирам те напълно. И аз съм снаха на странни хора. За протокола: свекърва ми е виждала Маги от раждането до ден днешен само 3 пъти - на изписването и два пъти в къщи, като последния път беше през м. Септември...Свекър ми пък я видя за първи път, именно септември (тогава дойдоха двамата)...Не е ли странно да имаш внуче и да не го видиш 3 месеца. Важно е да отбележа, че абсолютно всяка неделя спират с колата пред нашия блок, ММ слиза (или аз) и взима поредната пратка от село, но те не се качват! Но пък явно това е техния начин да помагат - отглеждат почти всичко, което се яде и ни носят. Благодарна съм им, защото сега за Маги давам почти всичко домашно. Ние също сме разглезени, свикнахме да се храним с домашни продукти. Не че ги оправдавам - напротив, даже ми е обидно, но за 15 години в това семейство съм свикнала и проявявам някакво разбиране. Какво друго мога да направя? Та, опитай да не се ядосваш и да игнорираш поведението й. Тормозиш само себе се, а не нея не й дреме.

Ох, отивам, че се събуди....
Виж целия пост
# 572
хем дебела като слон, хем недоспала...

Спокойно  Laughing и аз съм на тази гара  Hug ще мине и този период,като почнем да тичаме след мъниците,тайничко се надявам,че и килограмите ще влязат в норма  Praynig
Малката още няма зъби,но я мъчат.Всичко се навира в устата и имам чувството,че ще отхапе от тях  Laughing
аз я мажа с Пансорал и съм доволна,успокоява  я Simple Smile
Кърмата ми намалява когато съм много изморена и недоспала,цикъл нямам,за да влияе.
Суза,наистина Лецитина помага много.В началото той ме спаси от мастити,поне 4 пъти  Peace
За свекитата и семейните одисеи  Laughing ние живеем отделно и се надявам винаги да е така.Аз съм чапрашък (пък и тя  Laughing ) и хич не обичам някой да ми се мота из краката  Joy
Толкова се радвам,че се стопли времето и излизаме  1stroller Nature Sunny лудите ме хващаха вече в къщи,пък и липсата на слънце + лудите ми хормони =  не може да се комуникира нормално с мен  Mr. Green
Приятна вечер момичета  Wine Glass
Виж целия пост
# 573
Здравейте, аз нямам с какво да се похваля - ни зъб, ни пълзене, ни изправяне, затова влизам да помрънкам.
Скрит текст:
ДИвойки тръшна ма вирОс. Баткото и той болен, малкият сополив, таткото по цял ден на работа. Аз съм тая със свекитата на хиляди километри. Направо ще се гръмна. Не можем сутрин да излезем до 14:00 ч. -някой все яде. После навън... Топло, топло, ама като ме понадуха и като се прибера - пак ме тръшне. На диета съм пък готвя всякакви вкусотии, само и само големия да яде...Аууу холямо мрънкане беше. Благодаря за Фниманието.
Виж целия пост
# 574
sisonder бързо да се оправяте цялото семейство.Гонете ги тези гадни вируси  Hug

И аз уж съм на диета,пък все готвя примамливи неща,че иначе ММ ще вдигне стачка.Пък и той грам не се съобразява,купува си всякакви работи и трупа в шкафа-чипсове и всякакви други хрупки,сладки,бисквити,3 вида шоколад,фъстъци,вафли а преди два дена пържи и мекици за закуска. Crossing Arms

Нищо ново при нас,още не седи,пълзи,не стои прав,няма зъби...Иначе беснее по цял ден.Пада вече от спалнята.Все още иска цялото ми внимание и нищо не мога да свърша като е буден  Tired
А последните изпити са след дни.(не че взех всички дето минаха-изобщо и не ходих,че не бях готова)
Виж целия пост
# 575
Здравейте и от мен момичета.
И при нас ни пълзене, ни изправяне, ни зъб. Единственият прогрес е, че започна да хапва вече. Дори и правих домашни бисквитки с банан и овесени ядки, които си хапва сама и така започвам въвеждането на глутена.
Покрай хубавото време и ваканцията на учениците темичката нещо не мърда много Simple Smile
Катериче, Еlle, Magi-sveta, къде се изгубихте?

Jeini, преборихте ли афтите?

Sisonder, бързо да се оправяте  bouquet

Sibil, и аз съм на диета, но прелъгах и Половинът да се включи. И въпреки, че не е стриктен сваля много бързо килограми. Лошото е, че сега готвя по три различни неща - за нас, баткото и беба..
Виж целия пост
# 576
има ли бебче с по-нисък от нормата хемоглобин? какво предприехте
Виж целия пост
# 577
Дени ние бяхме с нисък хемоглобин...месни пюренца и яйчица...следващата седмица ще пуснем нови изследвания и ще видим тогава. Нашия беше 99. Вашия колко е?
Виж целия пост
# 578
А ние сме с повишени лимфоцити Sad
Има ли и друго бебче?
Понеделник ще видим какво ще ни кажат.
Виж целия пост
# 579
Ванче, баткото ми беше с подут лимфен възел и аз истерясах и пуснахме кръвни, всичко беше ок, освен повишени лимфоцити. Док каза всичко е ОК.  След 2 дни изби болно гърло. Да споделиш какво е казал док.
Виж целия пост
# 580
И на нас всичко друго е добре,само лимфоцитите са повишени.Дано не е нещо сериозно.
sisonder при вас колко бяха повишени?И как се оправихте?
Понеделник ще споделя на нас какво са ни казали
Виж целия пост
# 581
Като ви чета май и аз ще почна диета от Понеделник. Ще почна 90 дневната-предишния път свалих 11кг с нея. Дано не повлияе на кърмата. Бях уж си рекла докато кърмя да не започвам,но сега кърмя само 2 пъти на ден и веднъж се цедя,а и имам пълна кошница с кърма във фризера.
Виж целия пост
# 582
Момичета, как приготвяте елда за бебоците?   Когато я правя за себе си я варя докато се напукат зърната, но бях чела нещо за накисване и други, та се чудя как да я правя.
Виж целия пост
# 583
Ванче, не мога да кажа колко бяха. Изследването остана при ЛЛ. Ами като му мина гърлото, спадна и възелчето. Сега пак е болен и възелът е много надут- явно там го "удря". Повече кръв не сме пускали все пак педиатърката ме увери, че всичко е ок.
Гаргамелка, аз се борих със слаба лактация и уж всичко беше добре, докато не се оказа, че дребосъкът сваля грамчета, затова започнах малко да дохранвам и от там и си позволих диета. На 90-дневната съм, 5-ти ден, но усещам разлика в количеството кърма- намаляла е. Надявам се при теб да не намалее.
Виж целия пост
# 584
Дени ние бяхме с нисък хемоглобин...месни пюренца и яйчица...следващата седмица ще пуснем нови изследвания и ще видим тогава. Нашия беше 99. Вашия колко е?


104. Също ми каза да въведа жълтък, да яде месо, спанак и магданоз. След колко време правите нови кръвни изследвания? На мен ми казаха 2 месеца. Не е ли много?

Момичета, обмисляте ли кръщене на бебоците? Дайте идеи- къде, кога, колко хора, ресторант ли се наема после? Още съм в чуденка дали да избера рождения ден или някой голям празник и въобще как да организираме нещата и кой да каним. Аз не съм ходила на кръщене сигурно от 15 години
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия