Лежащи, бъдещи майки, заповядайте да не скучаем - тема 34!

  • 64 193
  • 750
# 30
Записвам се при вас. Казвам се Стане и това ми е трета бременност. Първата - скъсена шийка и разкритие, родих в 36 гс и няколко дни - да ми е жива и здрава, вече е на 7 години и половина. С втората - направихме серклаж, но всичко приключи в 19 гс - спряла сърдечна дейност. Сега трета бременност - 23 гс и 3 дни, отказахме серклаж. На последния преглед шийката се беше скъсила от 34 мм на 27 мм. Паниката яко ме е стиснала за гърлото, лежа си, през деня си плача, за да може вечер като се приберат моите хора, да се усмихвам.

Маце, благодаря за поканата да се включа! Мамин мацин е страхотен!
Лек и щастлив финал на всички ни!
Добре дошла! Да ти вдъхна кураж сега. Аз съм след конизация, двурога матка и контракции от 6 месец, м.шийка от 25 г.с. 2.3 см, а от 31 гестационна изгладена шийка. утре влизам в 38 г.с. Взех да домакинствам активно, след повече от половин година лежане и всяка сутрин като се събудя си мисля- дали пък днес няма да родя? Ама още не съм. Търпение и лежане. Изкарах до тук без серклаж, с утрогестан вагинално и конски дози магнезий. Поплаквай си, но не всеки ден.
Виж целия пост
# 31
Ерминиа спокич, до сега кураж за износването след 6 месеца кураж за свалянето ( че 6 месеца трябва да се наслаждаваш на добра храна и живот минимум поне)

Стане, групата е магическа ще те избутаме няма как!
Виж целия пост
# 32
Здравейте момичета, да се запиша и аз за първи път. В 26 седмица съм, преди 10 дни ми правиха серклаж по спешност, защото шийката ми се беше скъсила до 11мм. Сега трябва само да лежа, да ям и да се моля бебето да е живо и здраво и да е добре, и времето да минава по-бързо. Още съм доста притеснена, на 25 ноември ми е първият контролен преглед. Чета и се радвам как много от вас са дочакали 9-я месец и се моля и аз да успея, че в болницата ме бяха подготвили за най-лошото. Сега си търся лежащо хоби и как да мисля позитивно. Дано за всички ни има само хубави новини.
Виж целия пост
# 33
Благодаря за посрещането!
Заредих се с Утрогестан и магнезий с колаген (Ясмин, още ли пиеш колаген), днес се наревавам и от утре се връщам на любовните романчета и розовите облаци. Помолих и бабите да се организират, че сега ще имам по-голяма нужда от помощ, а не след раждането.
Виж целия пост
# 34
Ооооооооооо, и аз много четох, напълних един  рафт  с нови книги.
Виж целия пост
# 35
Благодаря за посрещането!
Заредих се с Утрогестан и магнезий с колаген (Ясмин, още ли пиеш колаген), днес се наревавам и от утре се връщам на любовните романчета и розовите облаци. Помолих и бабите да се организират, че сега ще имам по-голяма нужда от помощ, а не след раждането.

Стане, вече не пия колаген откакто добутах до 8-ми месец (а и по финансови причини - реших да спестя този месец Wink. Но от началото на бременността (дори и преди това) съм постоянно на различни видове добавки с колаген - не знам дали помогнаха, но през тази бременност проблеми с шийката почти не съм имала. Както казват - ако не помогне, със сигурност няма да навреди Grinning
Виж целия пост
# 36
Момичета, само бързо да попитам, тапата задължително ли е кървава, преди малко ми изтече съвсем малко количество течение, приличащо на белтък, почти прозрачно. Възможно ли е да е тапата, щом няма кръв.
Виж целия пост
# 37
Май беше възможно, доколкото съм чела. ама гъсто и лепкаво ли е?
Виж целия пост
# 38
Олив, имам такива течения от Утрогестана.
Ясминче, и аз така прочетох за колагена, и понеже магнезият трябваше да е с някаква добавка, избрах колаген.
Ерминия, Маце, по един голям виртуален букет за вас!
Виж целия пост
# 39
novodoshla, добре дошла тук!
Мислех да те поканя в темата, ама си викам да не би ък да те стресирам допълнително...  newsm78 Момичетата тук са много мили, ще видиш. Всичко, което знам за шийките и серклажите го знам от тях...  Hug
Виж целия пост
# 40
novodoshla, добре дошла тук!
Мислех да те поканя в темата, ама си викам да не би ък да те стресирам допълнително...  newsm78 Момичетата тук са много мили, ще видиш. Всичко, което знам за шийките и серклажите го знам от тях...  Hug

Здравей и тук : )) Да видях, че всички са много мили. Дано тук времето мине по-бързо и по-приятно и без проблеми. А с теб да си говорим тук чак до февруари и после да разхождаме дебели бебета : ) 
Виж целия пост
# 41
Novodoshla силно стиснати палци до 36та поне!

В дм има промоция на колаген междудругото тази седмица. Много скъпо бе.
Виж целия пост
# 42
Май беше възможно, доколкото съм чела. ама гъсто и лепкаво ли е?

Точно като суров белтък беше, колкото грахово зърно като количество.
Виж целия пост
# 43
Май беше възможно, доколкото съм чела. ама гъсто и лепкаво ли е?

Точно като суров белтък беше, колкото грахово зърно като количество.
Ако слагаш утрогестан може и от него да е. мене тука последните дни ми се засили вагиналното течение, аз утрогестана го спрях от 34 г.с.
Досега готвих, правих и едновременно с това една баклава и ме сряза нещо корема, една стрелкаща бърза болчица. Grinning Grinning Grinning
Виж целия пост
# 44
Момичета, само бързо да попитам, тапата задължително ли е кървава, преди малко ми изтече съвсем малко количество течение, приличащо на белтък, почти прозрачно. Възможно ли е да е тапата, щом няма кръв.

На мен тапата ми падаше 2 дни и беше кървав сопол. Мисля че винаги е кървав

Ерминия, хайде, да не почва екшъна?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия