Лежащи, бъдещи майки, заповядайте да не скучаем - тема 34!

  • 64 192
  • 750
# 45
Здравейте, сега ви видях темата. Май всички тук сте много пред мен и надявам се всички да удържим до края. Аз съм с втора бременност в едва 8г.с. като лежа от 6-та . Имам зацапвания,защото не могат да се нарече прокървяване и болки, но пък вече си имаме тонове и дишам по-спокойно.
Виж целия пост
# 46
Май беше възможно, доколкото съм чела. ама гъсто и лепкаво ли е?

Точно като суров белтък беше, колкото грахово зърно като количество.
Olive, как си има ли развитие? При мен с първата бременност нямаше такова нещо, направо си изтече чиста вода, но не наведнъж. Хайде късмет Simple Smile))))
На новите мами добре дошли!
Виж целия пост
# 47
Цитат на: olive19 link=topic=885594.у#msg32023027 date=1447947266

Май беше възможно, доколкото съм чела. ама гъсто и лепкаво ли е?

Точно като суров белтък беше, колкото грахово зърно като количество.
Olive, как си има ли развитие? При мен с първата бременност нямаше такова нещо, направо си изтече чиста вода, но не наведнъж. Хайде късмет Simple Smile))))
На новите мами добре дошли!
Нищо ново, не се е повтаряло, дано не е тапата и да издържа още малко до секциото. Да похваля билковата кръв с желязо-засега не ми се гади от нея и нямам запек, дано действа добре и на хемоглобина.
Добре дошли на новите момичета, желая успешно износена бременност и здрави бебчета накрая.  Hug
Виж целия пост
# 48
Няма екшън, днес подкарах 38 г.с. само ме стяга корема и туй то. Еееееех, накрая голямо чакане пада, май   Grinning Grinning Grinning
Виж целия пост
# 49
Момичета браво на вас.
Почнах да чета темата назад , но се спрях защото малко се стреснах. Възхищавам ви се много и желая за всички здраве и успешна бременност до края. Надявам се да не стигам до по-тежки моменти. Странно ми е,че мен ме карат да пия утрогестана.
Както ви казах товва ми е втора бременност. С първата нямах кой знае какви проблеми,да не кажа никакви. Но с тази нещата са различни. Лежа и си мисля , колко вятърничева съм била първия път, не съм се замисляла за толкова много неща,да не говорим,че почти не съм се пазила( тичах по стълбите от 1 до 4ет. ,че правихме апартамент, по 100пъти на де, ламинат сглобявах, лайсни слагах, мебели ... )
Сега обаче ме е страх, а има толкова много време. Забраниха ми дори да готвя. Но аз се побърквам и на всяко ставане до тоалетната гледам да свърша нещо,макар и дребно.
Четох,гледах тв, гледах тавана,говорих по тел., ривих из интернет и като си погледна къщата и ми идва да взема парцала.
Надявам се ,след прегледа в понеделник да ми разрешат да карам, да върша дребни домакински задачки,защото така положението е много сложно.
Виж целия пост
# 50
Странно ми е,че мен ме карат да пия утрогестана.
Защото имаш кървене. Момичетата тук са със скъсени шийки повечето и затова го слагат вагинално. Аз също го пия...
Виж целия пост
# 51
Момичета браво на вас.
Почнах да чета темата назад , но се спрях защото малко се стреснах. Възхищавам ви се много и желая за всички здраве и успешна бременност до края. Надявам се да не стигам до по-тежки моменти. Странно ми е,че мен ме карат да пия утрогестана.
Както ви казах товва ми е втора бременност. С първата нямах кой знае какви проблеми,да не кажа никакви. Но с тази нещата са различни. Лежа и си мисля , колко вятърничева съм била първия път, не съм се замисляла за толкова много неща,да не говорим,че почти не съм се пазила( тичах по стълбите от 1 до 4ет. ,че правихме апартамент, по 100пъти на де, ламинат сглобявах, лайсни слагах, мебели ... )
Сега обаче ме е страх, а има толкова много време. Забраниха ми дори да готвя. Но аз се побърквам и на всяко ставане до тоалетната гледам да свърша нещо,макар и дребно.
Четох,гледах тв, гледах тавана,говорих по тел., ривих из интернет и като си погледна къщата и ми идва да взема парцала.
Надявам се ,след прегледа в понеделник да ми разрешат да карам, да върша дребни домакински задачки,защото така положението е много сложно.

Това с парцала и дето не може да гледаш къщата мръсна, прашна и разхвърляна се преживява на около 2рия месец.  Simple Smile Simple Smile Simple Smile Ако ще трябва да лежиш през цялата бременност най- добре намери някоя баба да идва да помага. Щом са ти забранили да готвиш- лежиш и ставане само до тоалетна. Слушай докторите, майната му на праха. Аз за да  ми минава времето гледах няколко сериала.От 9-10, после от 13.45- 15, после от 16-17, от 18-19 часа. После почвах да чакам моят мъж, че той много късно се прибира от работа. През времето дето не гледах сериали - четях и киснех в интернет. Създаваш си един режим и го следваш. От време на време някой рев- олеква ти и пак..............Ще се справиш. Praynig Praynig Hug
Виж целия пост
# 52
Имам някакво вагинално воднисто течение, оф....... Нормално ли е това за 9ти месец. Не лепне- значи не са околоплодни води  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 В понеделник сутринта съм на ЖК.
Виж целия пост
# 53
Ерминия, аз също имам такова течение и се шашкам от време на време. Някъде четох, че е нормално за последните месеци.
Виж целия пост
# 54
Момичета,споко,течението през последния месец е най-обилно.Ако имате време и възможност пуснете по 1 микробиология.При някои жени,няма проблем,но при мен се оказа,че имама златен стафилокок,та пих антибиотик 2 седмици преди секциото.
Виж целия пост
# 55
Даа, мене точно затова ме викат в понеделник - да ми вземат влагалищен секрет.
Виж целия пост
# 56
Как се разпознава дали са околоплодни води?
Виж целия пост
# 57
Как се разпознава дали са около плодни води?

Мисля, че тук на предишна страница едно от момичетата обясни,че околоплодните води ,като позасъхнат лепнат много,кат захар. Съветваше да се разтрие между пръстите и да се види да лепне ,но повече от обикновено лепнене.

А за режима вече май го имам, сериал, реалитита .... Между тях спане и четене, ужасна работа, но щом трябва за сега така. Надявам се , по-нататък да ми разрешат поне минимални дейности. Таткото ни го няма по няколко месеца , а родителите ми се занимават изцяло със сина ми и ми помагат в къщи, но не могат ежедневно. А да ви питам не сте ли като зашеметени от това лежане? Имам чувството ,че главата ми е двойна ,а тялото не атрофира ли от обездвижване? Как се справяте?
Виж целия пост
# 58
Благодаря, Диър. Бях видяла другото обяснение, но не ми беше много ясно.

Относно лежането - замаяно ми е, дремя си, но така трябва. Чудела съм се дали могат да се правят упражнения за крака и ръце от легнало положение, но не намерих информация. Не ми е ясно дали лежането е, за да се борим с гравитацията (и тежестта да не е върху шийката) или има и друга цел - като отпускане на мускулите, в т.ч. и шийката
Виж целия пост
# 59
Според мен,щом се е стигнало до режим "пазач на леглото" не би трябва да се напрягаш с излишни уоражнения.Щом има проблем значи,тялото трябва да е в покой,така и шийката ще е спокойна,най-много да си докараш контракции.Под лежане,разбирай-лежане,не седяне,не фитнес,не разходка и т.н....самооо лежане Simple SmileУпражненията за ръце и крака ги остави за след раждането Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия