Резултат при болест на Даун 2?

  • 155 978
  • 753
# 450
В Майчин дом правих и днес отново звънях - няма резултат.
Виж целия пост
# 451
Този резултат става по-бавно, отнема чисто технологично, повече от 20 дни.

И аз чакам резултат от хорионбиопсия и ми е свито сърцето - два бързи теста и не остана материал за пълен цитогенетичен.
Оставихме едно конче хорион в клиниката,от което ще пуснем пълен цитогенетичен тест,ако първият бръз тест покаже здраво бебе.

Хорионбиопсията мина изключително леко, нищо не усетих.
 Излезе резултатът.
 Бебка е болна.
Виж целия пост
# 452
верано, 3 седмици беше и при мен. стискам палци!

герда, ужасно съжалявам Sad
какво му е на бебчо?
Виж целия пост
# 453
 Герда не е истина, думи нямам..ужасно съжалявам.  Cry
Виж целия пост
# 454
Герда, съжалявам!

Благодаря за отговорите! На съгласието, което подписах за цитогенетичния анализ пишеше, че резултатът излиза за 14-21 дни, а при разговора ми с проф.Савов очакванията бяха за резултат за 14 дни, тъй като материалът е добър - ДНК резултат имаше следващия ден след амниоцентезата, Mlpa - след седмица.
Виж целия пост
# 455
Герда  Cry
Виж целия пост
# 456
Герда, не знам какво да кажа.

Скрит текст:
Толкова ли не се намери решение на твоя проблем, а трябва да минаваш през този ад отново?!
Виж целия пост
# 457
Герда, много съжалявам. Прегръщам те силно.
Виж целия пост
# 458
Герда, много съжалявам! 
Виж целия пост
# 459
Герда,съжалявам,мила!Много! Hug Cry
Виж целия пост
# 460
Здравейте момичета, ето и моите резултати от БХС
РАНЕН:
РИСК ЗА ДАУН 1:1100
биохим риск за даун 1:180, което най-много ме притесни
PAPP-A    0.5
Free - bCG   1.82
NT  1.3
NT  MoM   0.99
Kъсен:
Риск за Даун 1:670
Интегриран риск 1:3100
възраст 34 г, втора бременност. При първата бременност(преди 5 г.) резултатите ми бяха доста по-добри и детенцето ме се роди живо и здраво.
Лекарят, който и прави ултразвука каза, че по-скоро риска е нисък, но аз вече почнах да се притеснявам. Моля за вашето мнение.


Виж целия пост
# 461
Направи ФМ при тесен специалист, с диплома по фетална медицина, ако той не вижда на ехографа  притеснителни неща - дишай спокойно.
 Много е важено специалистът, който прави фм, да е с тясна специалност и диплома в тази сфера.
Виж целия пост
# 462
Joy, с първото ми дете риска беше като твоя 1:180, а с второто 1:8. И двете са здрави.
Аз лично не съм правила допълнителни изследвания. Др. Сигридов следеше децата изкъсо. Доверих му се. За теб ти направи онова, което ще ти донесе спокойствие.
Виж целия пост
# 463
Момичета, ще споделя с вас информация,от  която се надявам да не ви се налага да се възползвате.

Прекъсвах бременност заради болно бебе в клиника Надежда, по ЗК, при д-р Димитър Цветков.
В клиниката положиха много грижи за мен и съм изключително благодарна за отношението и професионализма.

 Прекъсването беше по възможно най-щадящия начин, двуетапно, за да може матката бързо да се възстанови.
Добрата подготовка и обезболяване помогнаха процесът да премине леко, а болката беше колкото при болезнено месечно неразположение.

Над мен бдяха три акушерки, които се отнасяха мило и внимателно с мен.
 Имаше и втори лекар, анестезиолог, в случай че се наложи хирургична интервенция.
 В залата ми обясняваха всичко и какво ще изпитам.

 След като приключи всичко позволиха на съпруга ми да влезе в родилна зала.

 Попитаха ни искаме ли да видим бебето, имаме ли претенции за  телцето , искаме ли материал за изследване.

  Нямам температура или неразположения. Плацентата беше извадена цяла.

Изпратихме материал за още едно генетично изследване във външна лаборатория, което потвърди резултатите от хорионбиопсията.

Виж целия пост
# 464
Герда, много съжалявам за това, което се е наложило да преживееш. Пожелавам ти скоро да прегърнеш здраво бебенце.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия