Резултат при болест на Даун 2?

  • 155 971
  • 753
# 495
Аз повторих БХС1 и резултатът от Майчин дом е повече от добър-за Даун 1:6800.Разликата с първия резултат,който е правен в друга лаборатория е огромен-1:396.

Много се радвам!  Simple Smile
Честито!
Леко бременеене!
 bouquet
Виж целия пост
# 496
Благодаря,Pepich  Hug
Виж целия пост
# 497
Здравейте мили бъдещи и настоящи мами! Аз се включам в темата като ви моля за мнение. Проблема е че на втори БХС риска за Даун е 1:270. Първия не можахме да го направим, защото доктора беше отпуска и отидохме при него на границата, а  бебчо върви една седмица по-голям. Не знам дали да се подлагам на амниоцентеза, малко ме е страх. Има ли бременни с подобни резултати и как постъпихте вие? Само да вметна,   че съм под 30 години.  Sad
Виж целия пост
# 498
Здравейте мили бъдещи и настоящи мами! Аз се включам в темата като ви моля за мнение. Проблема е че на втори БХС риска за Даун е 1:270. Първия не можахме да го направим, защото доктора беше отпуска и отидохме при него на границата, а  бебчо върви една седмица по-голям. Не знам дали да се подлагам на амниоцентеза, малко ме е страх. Има ли бременни с подобни резултати и как постъпихте вие? Само да вметна,   че съм под 30 години.  Sad

Здравей, при втория БХС винаги излиза по-голям риск. Консултирай се веднага със специалист по ФМ и с проф. Кременски.
Виж целия пост
# 499
Здравейте мили бъдещи и настоящи мами! Аз се включам в темата като ви моля за мнение. Проблема е че на втори БХС риска за Даун е 1:270. Първия не можахме да го направим, защото доктора беше отпуска и отидохме при него на границата, а  бебчо върви една седмица по-голям. Не знам дали да се подлагам на амниоцентеза, малко ме е страх. Има ли бременни с подобни резултати и как постъпихте вие? Само да вметна,   че съм под 30 години.  Sad

И аз бях притеснена, защото стойността при възрастовия риск за Даун ми беше по-ниска, но докторът ми обясни, че предвид това, че съм на 30 години е съвсем нормално.
Виж целия пост
# 500
Амниоцентезата не е страшна, ако има показатели за хромозомна болест по-добре я направете. Ако е само риска недейте. От кое точно идва по-малкото число?
Виж целия пост
# 501
Не знаем от къде идва. Всичко си ни е наред и при дамата и нямаме болни в родовете. Аз съм с малко наднормено тегло и пия утрогестан. Чудя се какви ли щяха да са резултатите ако бяхме направили първия скрининг. Ако наистина при втория БХС  стойностите са по- рискови и по-неточни ще съм спокойна  Peace
Гинеколога каза че не съм за амниоцентеза и по-безопасно е да не я правя, а ще ме види на фетална.
Виж целия пост
# 502
При бебето ли е проблема или от хормоните идват стойностите. Не са от вас завишените стойности. Нека още някой специалист да ви погледне на ехограф.
Виж целия пост
# 503
А да, забравих да кажа. Гинеколога ми каза че не вижда никакви проблеми в плода още в 13 седмица. В 15 седмица при БХС отново каза че всичко е наред. Проблема е в кръвните резултати (хормоните). AFP 0.43, FREE 1.9,  uE3 0.87. Нищо не ми говорят тези данни, но предполагам че са ниски стоиностите?
Виж целия пост
# 504
Ако имате доверие на доктора не се колебайте. Може и 1 към 5 да е рискът, но да няма нищо. При мен рискът беше 1:1000, но доктора каза че трябва задължително генетично. Във вашия случай може да пуснете един кръвен тест за ваше спокойствие.
Виж целия пост
# 505
По-важно е, дали е правена ФМ от специалист (не говоря за гинеколога, който следи бременността)? И леко несериозно ми звучи това, че не е правен първи БХС поради отпуск на доктора. Можеше спокойно да Ви насочи към друг специалист по ФМ. Да, БХС е статистика, но заедно с кръвните изследвания се прави и обстоен преглед на плода.
Аз бих отишла при специалист по ФМ за още едно мнение и евентуално кръвен тест за спокойствие.
Успех!
Виж целия пост
# 506
Гинеколога, който следи бременността ми е специалист по фетална морфология и апаратурата му е една от най- добрите в България. Другата седмица ще ходя на второ мнение при друг добър специалист по фетална, може да повторим и скрининга. Имам доверие на своя доктор и не ми се дават 800 лева за Пренатест. По- добре да ги дам за бебчо тези пари Simple Smile Но някак си съм притеснена, защото ми е първа бременност и не очаквах такива резултати. Писах на мейла на проф. Кременски, но още не ми е отговорил. Моля се другата седмица всичко да е наред Praynig baby_neutral Heart Eyes Confused
Виж целия пост
# 507
LINA... 1:1000 според мен е резултат мечта. Не знам защо сте имали съмнения Wink
Виж целия пост
# 508
Ти си знаеш. След като специалистът е добър, довери му се, но трябва наистина да си спокойна по време на бременността. Ако тази мисъл ще те притеснява, по-добре прежали парите или помисли за някакъв по-евтин вариант. Защо споменаваш амниоцентезата като вариант? Доктор ли ти препоръча амнио или това са си твои мисли?
Виж целия пост
# 509
secrets, кой ти е специалиста по ФМ, при когото се следиш? Моите стойности на хормони бяха точно като твоите, но понеже съм над 40 годишна, риска ми беше 1:40. Идва оттам, че AFP 0.43 е два пъти по-ниско от нормалното, а FREE 1.9 е почти двойно повече от нормалното. (За нормално приемат точно 1.) Разбира се, аз на моята възраст веднага се изръсих за Пренатест, хич не съм се и замислила. Но преди това ме прегледа доц. Димитрова във Фемина и ми каза да направя теста за всеки случай, но че според нея моето бебе е здраво. Така се и оказа. Ако си при много сигурен специалист, може и да му се довериш, но да е наистина от най-добрите. Ако не - иди просто при още един за всеки случай и това е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия