Резултат при болест на Даун 2?

  • 155 975
  • 753
# 480
Здравейте, мами
Искам да споделя с вас резултата от ДНК теста за аномалии
теста е отрицателен всичко е наред и ще си имаме момченцеee
Благодаря ви за подкрепата
Виж целия пост
# 481
Еее, честито за хубавата новина и за сините гащи! Simple Smile
Виж целия пост
# 482
Честита радост!Лека и безпроблемна до края.
Виж целия пост
# 483
мами,в коя седмица се прави късната морфология и задължително ли се прави
Виж целия пост
# 484
мами,в коя седмица се прави късната морфология и задължително ли се прави
28-32 г.с. Не е задължително. Аз лично направих всички ФМ.
Виж целия пост
# 485
Късната фетална е полезна за откриване на лечими (сърдечни) проблеми.
Имам приятелка, чието бебенце беше спасено след раждането  именно от точно поставена диагноза от специалиста по фетална медицина.
Виж целия пост
# 486
Здравейте мамчета,
пише ви една доста изтормозена мама. Бременна съм в 17 сед. и правих вече БХС с резултати за Даун 1:150, след което ми назначиха троент тест след 16 сед. и там резултати 1:95 за Даун. В резултат на тези показания ме пратиха на амниоцентеза - успях да се запиша при доктор Велев от Шейново.
Днес ходих за второ мнение в клиника Марков там бяха много любезни с мен и обстойно прегледаха плода и ми казаха, че бебчо си е много хубав и няма външни маркери за отклонения, също така след преглед на мойте
изследвания лекарката ми каза, че тези 1:150 на първия тест били спрямо мойте хормони и финалния риск всъщност е 1:2000 за моето бебче. Сега вече и аз нз на кое да вярвам ... според мен цялото това БХС е пълна глупост и само плашат мамите... може ли едната лекарка да ми разчита по един начих БХС-то, другата по друг ....
Виж целия пост
# 487
Да сигурно са гледали биохимични риск, който е само от нивото на хормоните без да включва замерванията на бебето. По принцип се гледа комбинирания резултат и ако 1 към 2000 е добре. Сама си реши за амниото.
Виж целия пост
# 488
Здравейте мамчета,
пише ви една доста изтормозена мама. Бременна съм в 17 сед. и правих вече БХС с резултати за Даун 1:150, след което ми назначиха троент тест след 16 сед. и там резултати 1:95 за Даун. В резултат на тези показания ме пратиха на амниоцентеза - успях да се запиша при доктор Велев от Шейново.
Днес ходих за второ мнение в клиника Марков там бяха много любезни с мен и обстойно прегледаха плода и ми казаха, че бебчо си е много хубав и няма външни маркери за отклонения, също така след преглед на мойте
изследвания лекарката ми каза, че тези 1:150 на първия тест били спрямо мойте хормони и финалния риск всъщност е 1:2000 за моето бебче. Сега вече и аз нз на кое да вярвам ... според мен цялото това БХС е пълна глупост и само плашат мамите... може ли едната лекарка да ми разчита по един начих БХС-то, другата по друг ....
Направи амниоцентеза не е толкова страшно. Не се доверявай!
Виж целия пост
# 489
Днес си взех изследванията и рискът ми за Даун е 1:396.Лекарят твърди,че това е добър резултат,но аз не съм спокойна.
Виж целия пост
# 490
Днес си взех изследванията и рискът ми за Даун е 1:396.Лекарят твърди,че това е добър резултат,но аз не съм спокойна.
Направете още един преглед на ехограф при друг специалист.
Виж целия пост
# 491
Здравейте!

Днес излязоха и моите резултати от БХС. Правени са в Благоевград www.unidiamed.com.
На 30 години съм и съм в 12 г.с.
Трябва да дам резултатът в петък, но нямам никакво търпение и не знам дали да се притеснявам?
Това са резултатите.
Притеснява ме най-вече  Възрастов риск за синдром на Даун 1:636  newsm78

Ето и снимка: https://---shortener8712-dWqgsa   .
         
Биохимичен скрининг за синдром на Даун 11 -14 г.с            
     І - Биохимични и УЗ показатели   12+4 г.с         
     PAPP-A ( плацентарен белтък ) 11 г.с      mIU/ml   0.37   2.86
     PAPP-A ( плацентарен белтък ) 12 г.с   2.3   mIU/ml   0.65   4.83
     PAPP-A ( плацентарен белтък ) 13 г.с      mIU/ml   0.86   7.49
     PAPP-A ( плацентарен белтък ) 14 г.с            
     free bHCG( бета хорионгонадотропин ) 11 г.с      ng/ml   15.30   117.00
     free bHCG( бета хорионгонадотропин ) 12 г.с   20.4   ng/ml   14.50   115.00
     free bHCG( бета хорионгонадотропин ) 13 г.с      ng/ml   13.20   92.00
     free bHCG( бета хорионгонадотропин ) 14 г.с      ng/ml   5.77   64.36
     NT( нухална транслуценция )   1.19   mm      3.00
     ІІ - Оценка на риска   .         
     Статистически риск за болестта на Даун е   >1:10 000         
     Статистически риск за T13 / T18 + NT   >1:10 000         
     ІІІ - Информация за лекаря   .         
     Биохимичен риск за синдром на Даун е определен на   1:2 752         
     Възрастов риск за синдром на Даун   1:636         
     Възрастов риск за синдром на Едуардс   1:8 200         
     МоM ( PAPP-A )   0.65         
     MoM ( free bHCH )   0.60

Виж целия пост
# 492
Не. Радвайте се на коремчето!
Виж целия пост
# 493
Благодаря Ви, Beeps!

Днес ходих до лекаря. Каза, че резултатът е много добър и не се налагат допълнителни изследвания!  Peace
Виж целия пост
# 494
Аз повторих БХС1 и резултатът от Майчин дом е повече от добър-за Даун 1:6800.Разликата с първия резултат,който е правен в друга лаборатория е огромен-1:396.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия