Резултат при болест на Даун 2?

  • 155 972
  • 753
# 405
Неинвазивните тестове са прогностични

Случват се и фалшивоположителни резултати.
Ако отчете проблем се налага да се прави амниоцентеза.
Производителите го пишат това в листовките дори.

Амниоцентеза  е диагностично изследване и дава 99%.

Здравче, стискаме ти палци.
Виж целия пост
# 406
Тези тестове не са диагностични Peace Разбира се, точността е около 98-99 процента, но не са диагностични.
Виж целия пост
# 407
Амнио според мен се прави за сигурност и тъй като тези тестове още са сравнително нови. Пожелавам на всички майки само хубави новини.
Виж целия пост
# 408
Без резултат от амниоцентеза никой няма да премахне плода по "медицински показания".
Виж целия пост
# 409
Реално имах предвид че и двете излизат под формата на някакъв риск,никъде не съм ги слагала под общ знаменател,нали?Самата аз избрах Хармони тест пред  амниоцинтеза,така че надали бих го отрекла.
Виж целия пост
# 410
Когато прекъсваха моята бременност с мен вървяха документите и на още една жена, която прекъсваше заради лош БХС.
 Може да е било така озаглавено само заради някоя пътека, не съм сигурна.Беше странно.
Виж целия пост
# 411
Когато прекъсваха моята бременност с мен вървяха документите и на още една жена, която прекъсваше заради лош БХС.
 Може да е било така озаглавено само заради някоя пътека, не съм сигурна.Беше странно.
Ееееее не,това е абсурд!Кой лекар би се навил да прекъсне бременност само зареди лош бхс?Това вече си е 12 + седмица,дори и по желание не става.
Виж целия пост
# 412
Амнио според мен се прави за сигурност и тъй като тези тестове още са сравнително нови. Пожелавам на всички майки само хубави новини.
Не се прави за сигурност. При положителен резултат се прави амнио за доказване на резултата от теста. Само на база на неинвазивен тест, не може да се премахне плод. Предимството е, че пред БХС е с много по-голяма точност, тък като се изследва ДНК, а не се попълва таблица, в която са някакви обобщени резултати.
БХС си е тото: 1:50 000, но може да си единицата или 1:50 и да си от тези 50. Все едно да хвърляш боб.
Виж целия пост
# 413
Когато прекъсваха моята бременност с мен вървяха документите и на още една жена, която прекъсваше заради лош БХС.
 Може да е било така озаглавено само заради някоя пътека, не съм сигурна.Беше странно.
Ееееее не,това е абсурд!Кой лекар би се навил да прекъсне бременност само зареди лош бхс?Това вече си е 12 + седмица,дори и по желание не става.

Оооо, може, може, за съжаление. А може и въз основа и на един лош показател на ехограф - напр. увеличена НТ. Поне пре мен в Майчин Дом даже ми казаха, че няма нужда и от БХС, и от амниоцентеза. Директно аборт, щели сме да имаме друго дете.  #2gunfire Ама аз се заинатих и отидох да търся друго мнение и да правя хорионбиопсия. Е, вярно, бяха познали в моя случай, ама колко ли деца са били махнати въз основа на предположения, кой знае... Close
Виж целия пост
# 414
denizara ,поне потвърди ли се от повече от един лекар проблема?И пак ... как така с лека ръка се препоръчва аборт бе да му се невиди?
Знам от достатъчно компетентен по темата лекар,че нухалната гънка може да е увеличена и зареди прекаран вирус от майката,след време се нормализира
Виж целия пост
# 415
Да, потвърди се след хорионбиопсия при друг лекар. Беше Даун. Но и великата доц. Димитрова, още двама-трима в МД си твърдяха веднага след прегледа, че трябва аборт. Можело да е добре, ама можело да не е.  Димитрова се държа толкова надуто, дори не искаше да ме прегледа и каза, че нямало смисъл. Повече не искам да виждам ни МД, нито нея. Дано не ми се налага.
Виж целия пост
# 416
Когато види болно бебе Димитрова наистина става рязка.
Виж целия пост
# 417
Е да,те след мнението на Димитрова смеят ли да кажат друго,колеги са и тя май е и завеждащ на отделение там.Не съм сигурна де.
Аз при Димитрова ходих за второ мнение във Фемина след лоши резултати от втората фетална миналата година,много бях изплашена и бях с много учестен пулс по време на прегледа,докторката се изплаши не толкова от това,което видя,дори не го и потвърди,колкото от състоянието ми и дълго ме успкоява.Е оплю Хармони теста,който правих и веднага ме засили за амниоцинтеза,но това е нейното мнение.Аз не я послушах.
Виж целия пост
# 418
Каквото й да говорим тя е един от най-големите професионалисти в България.
И по брой процедури.
Виж целия пост
# 419
*Bubble*, а какви ѝ бяха доводите против Хармони?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия