ОСМИ КЛАС - тема 73

  • 65 672
  • 776
# 690
dundi73, не е имало при моят ученик.
Но са правили нещо подобно в старото училище.



Виж целия пост
# 691
Честито на класираните на национален кръг! Моята девойка се размина с няколко точки от националния кръг по френски и си умира от мъка, но това е положението. Почнаха да учат терминологията по отделните предмети, които догодина ще се учат на френски и е голям зор.

Happy, кажи на девойката да се запише към библиотеката на Френския институт, ако вече не го е направила. Моята се записа по Коледа и си взима редовно книжки и дискове за слушане с различни упражнения.
Виж целия пост
# 692
dundi73, да не е това - http://www.ckoko.bg/print.php?c=11&d=54&print=yes

Скрит текст:
ICCS е международно изследване, което има за цел да проучи по какъв начин младите хора се подготвят за ролята си на граждани. То се осъществява от Международната асоциация за оценяване на образователните постижения (IEA). Изследването се основава на предишни проучвания на IEA и се провежда в отговор на новите предизвикателства пред гражданското образование на младежите. То ще предостави данни за познанията и уменията на учениците по теми, свързани с гражданското образование, както и за отношението им към гражданството и гражданската проблематика. Изследването се провежда в две фази – пилотно и основно проучване, и обхваща учениците от 8. клас и техните учители.

Учениците попълват една тестова книжка и два въпросника. Тестовата книжка съдържа когнитивен тест с въпроси с избираем и със свободен отговор по широк кръг проблеми, свързани с гражданството и гражданското общество, изучавани по история и география до 8. клас. Посредством въпросниците се събира информация за семейната среда на учениците, техните възприятия, ценности и отношението им към гражданството и гражданското образование. Вторият въпросник, наречен  „Европейски регионален модул”, се попълва само от учениците от държавите от Европейския съюз (ЕС). Той съдържа въпроси по специфични за ЕС теми и проблеми.
Виж целия пост
# 693
 lorenca , вероятно е това. Съвпада с казаното от девойката.   Peace
Виж целия пост
# 694
 Peace  Виж има изследване от 2009 г. - анализ - и има извадка на въпроси, съвсем ще потвърди Simple Smile
Може би това е било т.нар. "пилотно".
Виж целия пост
# 695
 lorenca, това е.
Погледнах резултатите от 2009 г. България е доста назад. Обаче погледнах и какви деца са били подбирани за анкетата. 60% от анкетираните са деца от обикновени 8-ми класове т.е. 8 клас от основните училища по селата и малките градове и 8 непрофилиран клас в СОУ. А всички знаем кои деца остават да учат там. Някак си ми се струва тенденциозно. Някой нарочно иска да покаже колко малко знаят децата ни.
А защо не пуснат анкетата на 60% в профилирани паралелки 8 клас и 12% да са от тези непрофилирани паралелки? Тогава резултатите ще са различни, със сигурност.   
Те сигурно така проверяват и всичко останало. Това не е статистика, а стъкмистика. При това тенденциозна.  #Cussing out
Виж целия пост
# 696
Освен това има вероятност, много от децата да не са подходили сериозно към анкетата, въпреки че не е анонимна.
Виж целия пост
# 697
Освен това има вероятност, много от децата да не са подходили сериозно към анкетата, въпреки че не е анонимна.

Каква сериозност при деца от тази таргет група? Дали изобщо са разбрали за какво иде реч?  newsm78
Между другото и някои от учителите, които им преподават, са попълвали анкета. С госпожата по английски са обсъдили какво е имало в учителските книжки.
Виж целия пост
# 698
Дори да са разбрали, може да са се опитали да оригиналничат. В тези среди ценностите са малко по-различни.
Не искам да повярвам, че такъв голям процент ученици не са схванали ситуацията с обувките на Петър.  Sad
Виж целия пост
# 699
Аз затова казвам, че това проучване не дава реални резултати. С преднамерения избор на такъв голям процент участници от въпросните училища резултатът се знае предварително. Това е тенденциозно. Въпросът е кой взима парите, за да ни окепази пред Европа.
Та статии от типа колко сме зле с четенето с разбиране, с математиката и природните науки, ще чета с едно на ум.  Peace

Виж целия пост
# 700
lorenca, това е.

А защо не пуснат анкетата на 60% в профилирани паралелки 8 клас и 12% да са от тези непрофилирани паралелки? Тогава резултатите ще са различни, със сигурност.   
Те сигурно така проверяват и всичко останало. Това не е статистика, а стъкмистика. При това тенденциозна.  #Cussing out

Идва ми наум една фраза за "бедните винаги...".
А ние сме си бедняците на Европа или ЕС както желаете.
Виж целия пост
# 701
Как кой? Този, който ще усвои едни пари по едни програми.  Wink

Я да се похваля тук, че иначе другаде няма да ми обърнат внимание. Детето има две поредни шестици по математика и то на алгебричен материал.  bowuu
Виж целия пост
# 702
Как кой? Този, който ще усвои едни пари по едни програми.  Wink

Я да се похваля тук, че иначе другаде няма да ми обърнат внимание. Детето има две поредни шестици по математика и то на алгебричен материал.  bowuu


Бравос ! Simple Smile
Виж целия пост
# 703
Как кой? Този, който ще усвои едни пари по едни програми.  Wink

Я да се похваля тук, че иначе другаде няма да ми обърнат внимание. Детето има две поредни шестици по математика и то на алгебричен материал.  bowuu

Точно така. Отдавна във всички министерства не мислят за бедния чиляк, а за бонусите които трябва да си докарат за Великден !!!(съвсем скоро) и Коледа.

Спунк, поздравления!
Аз това чудо надали ще го доживея. Моят като получи една шестица и все едно населението от тук до Япония за него работи.  #Crazy Не стъпва на земята чак. И така докато не му завъртят тройката...абеееее...омагьосан кръг.
Виж целия пост
# 704
Ами то и при нас е рядкост, та затова се хваля.  Joy
Получава хубава оценка и после му отпуска края докато не го стреснат с някоя слаба. Аз започвам да дудна колко е важна системната подготовка и как всеки пропуск се наваксва с двойни усилия и т.н. Заплашвам, че ще спра нета и ще прибера телефона. Последното явно дава резултат, но ден до пладне, защото поправя оценката и малко след това я разваля. Та така си караме по една вълнообразна крива и усреденият резултат хич не ми харесва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия